Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Technika dla urody

Technologia wkroczyła również do sektora dobrostanu. Dzięki innowacyjności można łatwiej dbać o wygląd osobisty. Są specjalne urządzenia stosowane w siłowniach i w gabinetach kosmetycznych i ośrodkach piękności.

Więcej…

Gogle VR - nowa rzeczywistość

Jak do tej pory był to element filmów sci-fi a także motyw spotykany w wielu grach komputerowych. Kilkanaście lat temu przeciętny Kowalski nie dałby wiary, że zakładając tylko i wyłącznie okulary będziemy mogli widzieć zupełnie co innego niż to co nas otacza. Oczywiście w pierwszej chwili myśląc o takich goglach można pomyśleć o użyciu ich tylko w grach komputerowych oraz konsolowych.

Więcej…

Przemysł mechaniczny

Przemysł mechaniczny zawiera dwa odłamy, które są połączone elektrycznością. Jest to oprzyrządowanie elektryczne i urządzenia gospodarstwa domowego. Oprzyrządowanie elektryczne zawiera przyrządy do produkcji elektryczności jak np. generatory, transformatory.

Więcej…

Dieta FODMAP, czyli rewolucja w profilaktyce

Zespół jelita drażliwego to ostatnio coraz częściej napotykane schorzenie wśród społeczeństwa. Istnieje prawdopodobieństwo, że już co trzecia osoba może mieć z nim problemy. Przelewanie w żołądku, obciążenie i nawracające bóle wymieniane są za każdym razem. Te objawy może nie powodują zagrożenia życia czy zdrowia, ale są bardzo uciążliwe dla codziennego funkcjonowania i jest to powód, dla którego ludzie szukają ukojenia. Odpowiedzią na to może być właśnie rewolucja w profilaktyce IBS, czyli Dieta FODMAP.

Więcej…

Powstawanie dachówek betonowych i ceramicznych

Wybierając rodzaj pokrycia dachowego stajemy przez niełatwą decyzją, a to dlatego że obecnie na rynku dostępnych jest wiele pokryć - od popularnej papy poprzez blachy dachówkowe aż po blachówki ceramiczne. Każdy rodzaj pokrycia dachowego ma zarówno swoje wady, jak i zalety.

Więcej…

pieniadzeW przypadku, gdy pojawia się dług którego wierzyciel nie może wyegzekwować samodzielnie, najczęściej zwraca się o pomoc do komornika sądowego. Po uzyskaniu odpowiedniego pozwolenia organ ten ma możliwość prawnego zajęcia majątku dłużnika w celu ściągnięcia zaległości. Działa on jednak w obrębie przepisów zawartych w Kodeksie Prawa Cywilnego, warto więc wiedzieć jakie zdania na komornika nakłada prawo polskie.

Komornicy sądowi działają przy sądach rejonowych. Zaliczani są do grupy funkcjonariuszy publicznych, podobnie jak sędziowie, prokuratorzy czy posłowie. Daje to im mocniejszą ochronę prawną przewidziane przez prawo karne. Jednocześnie osoby piastujący te funkcję nie mogą odmówić przyjęcia wniosku o wszczęcie egzekucji.

Pracownicy kancelarii tarnow-komornik.pl zwracają uwagę na to, że komornicy sądowi wykonują przede wszystkim czynności egzekucyjne w sprawach cywilnych, a jego zadania są dokładnie opisane w ustawie. 
Zgodnie z aktem prawnym do zadań komornika należy wykonywanie orzeczeń sądowych w sprawach związanych z roszczeniami pieniężnymi i niepieniężnymi oraz zabezpieczanie owych roszczeń, jeśli takowe posiadają klauzulę wykonalności. 
Pamiętać należy, że warunkiem wszczęcia postępowania egzekucyjnego na podstawie wyroku jest klauzula wykonalności. Tytuł egzekucyjny musi być nią zaopatrzony, wtedy staje się tytułem wykonawczym, a więc podstawą do wszczęcia postępowania egzekucyjnego. Poprzez ten dokument sąd stwierdza, że wyrok w ogóle jest wykonalny. Do jego uzyskania konieczne jest wystąpienie do sądu z odpowiednim wnioskiem.

Do innych zdań komornika należy doręczanie między innymi zawiadomień sądowych, zażaleń oraz innych dokumentów za potwierdzeniem odbioru i oznaczeniem daty. Może również, na wniosek organizatora licytacji, sprawować urzędowy nadzór nad dobrowolnymi publicznymi licytacjami, gdzie przybija najwyższe i najniższe kwoty. Ma także możliwość sprawdzania istnienia tytułów wykonawczych, które zostały wydane w postępowaniach niewymagających kierowania sprawy na salę sądową, w niektórych przypadkach może również sprawdzić ich treść.

pieniadze

- Jedno z najważniejszych uprawnień jakie posiada komornik sądowy to możliwość żądania informacji - podkreślają przedstawiciele tarnow-komornik.pl. Prawo to sprawia, iż wiele organów i instytucji ma obowiązek udzielić komornikowi, na jego pisemne żądanie, informacji niezbędnych do przeprowadzenia prawidłowego postępowania egzekucyjnego. Upoważnienie to jest stosowane w szczególności gdy informacje te dotyczą stanu majątkowego dłużnika i umożliwiają jednocześnie rozpoznanie składników jego majątku całkowitego. W przypadku gdy dojdzie do odmowy udzielania wyjaśnień, lub gdy dojdzie do świadomego udzielenia nieprawdziwych informacji osoba odpowiedzialna za fałszerstwo może zostać ukarana grzywną, która wynieść może nawet 2 tys. zł - warunkiem jest jednak złożenie odpowiedniego wniosku przez sąd bądź komornika. Podobną karą może zostać obarczony dłużnik, który z jakiegoś powodu nie powiadomi odpowiednich instytucji o zmianie miejsca swojego pobytu.

Zbiór praw które przysługują komornikowi mają na celu umożliwienie osobie sprawującej ten urząd jak najszybsze i najskuteczniejsze ściągnięcie zalegającego długu. Polecamy także:

Dr Canavero i przeszczep głowy

ciekawostki medyczneWalerij Spirydonow, śmiertelnie chory mieszkaniec Rosji, pragnie zostać pierwszym pacjentem, który podda się operacji przeszczepu ciała. Rosjanin choruje na chorobę Werdniga-Hoffmanna, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Jest to choroba śmiertelna, mógłby go uratowac jedynie cud.

Więcej…

Czym jest organizacja pożytku publicznego

pieniadze-mO miano Organizacji Pożytku Publicznego, w skrócie zwanej OPP, mogą się starać niemalże wszystkie instytucje czy stowarzyszenia takiego typu, jak fundacje, kluby sportowe, czy wszelkiego rodzaju organizacje, działające jednak na rzecz ogółu społeczności a nie tylko swoich członków. Muszą one spełniać kilka warunków.

Więcej…

Eko Odkrywcy już po raz czwarty

Eko-Odkrywcy---grafika-mWystartowała już czwarta edycja ogólnopolskiego konkursu Eko Odkrywcy, którego celem jest zainteresowanie dzieci i młodzieży tematem ochrony środowiska naturalnego. Zwycięzcy otrzymają granty pieniężne z przeznaczeniem na realizację zgłoszonych projektów ekologicznych. Motywem przewodnim tegorocznego konkursu jest zastosowanie technologii w nauce przyrody i ochronie środowiska.

Więcej…

Jakie zadania ma komornik sądowy?

pieniadzeW przypadku, gdy pojawia się dług którego wierzyciel nie może wyegzekwować samodzielnie, najczęściej zwraca się o pomoc do komornika sądowego. Po uzyskaniu odpowiedniego pozwolenia organ ten ma możliwość prawnego zajęcia majątku dłużnika w celu ściągnięcia zaległości. Działa on jednak w obrębie przepisów zawartych w Kodeksie Prawa Cywilnego, warto więc wiedzieć jakie zdania na komornika nakłada prawo polskie.

Więcej…

28 marca 2017 - Siła-wiedzy.pl zaprasza na:

banner cpi mXXV edycja seminarium z cyklu BADANIA NAUKOWE "NOWE ROZPORZĄDZENIE (12/12/2016) PARAMETRYZACYJNE, KATEGORYZACJA JEDNOSTEK NAUKOWYCH W 2017 I PUNKTACJE ZA 2013-16"

Warszawa, 28 marca 2017 r.

Więcej…