Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Zegarek mechaniczny czy kwarcowy?

Zegarek pełni obecnie funkcję nie tylko urządzenia odmierzającego czas, ale także elementu stylizacji. Do wyboru mamy modele zegarków wykonanych z najróżniejszych materiałów – metali szlachetnych, tworzyw sztucznych, a nawet drewna. Każdy z nich ma jedną wspólną cechę: mechanizm wewnętrzny. Może on być mechaniczny lub kwarcowy. Jednak który wybrać? Więcej…

W jakich sytuacjach i gdzie swoje zastosowanie znajdą zbiorniki na wodę pitną?

W dzisiejszych czasach zasoby czystej wody nadającej się do picia, niezwykle szybko maleją. Jest to spowodowane na przykład wzrostem zanieczyszczeń znajdujących się w środowisku, co z kolei wiąże się z nieodpowiedzialną gospodarką człowieka oraz czasem jego ignorancją. Więcej…

Talent – co to takiego? Czy istnieje? Czy jak chcę być artystą to muszę się z tym urodzić?

Talent – spędza nam sen z powiek. Bo co z tego że chcę coś robić kiedy nie mam talentu. Po co trwonić czas i pieniądze jak nic z tego nie będzie. A co jeżeli to wszystko z tym talentem to bujda? To pewne nawykowe zjawiska które trwają od setek lat? Dowiedz się dokładnie jak z tym talentem jest Więcej…

Konferencja: Nowoczesne koncepcje i metody zarządzania

Szanowni Państwo! Zapraszamy do wzięcia udziału w VI konferencji naukowej: NOWOCZESNE KONCEPCJE I METODY ZARZĄDZANIA. Zwinność organizacji w dynamicznym otoczeniu w sektorach wojskowym, publicznym, społecznym i biznesowym. Więcej…

Automatyka do rolet. Praktyczna nowoczesność

Rolety to jeden z najpopularniejszych sposobów na zaciemnianie pomieszczeń w domach i mieszkaniach. Obecnie coraz częściej sprzedaje się je wraz z całym pakietem automatycznym, który umożliwia wygodne sterowanie. W poniższym artykule przeczytacie o zaletach korzystania z rolet automatycznych oraz o innych informacjach, które trzeba wiedzieć przed ich zakupem. Więcej…
Czemu warto się szkolić?

szkolenia dla pracownikówPomimo, że temat dotyczący szkoleń przewija się od wielu lat, to jednak nadal nie wszyscy odczuwają potrzebę doskonalenia swoich umiejętności. Paradoksalnie, korzystają na tym ci, którzy nie żałują czasu i funduszy na zdobywanie certyfikatów – pracodawcy patrzą na nich bowiem zdecydowanie przychylniejszym okiem.

Konkurencja na rynku pracy jest bardzo duża, niestety liczba bezrobotnych znacznie przekracza ilość wolnych etatów, szczególnie w lepszych firmach. Lepszych, czyli takich, w których pracodawca nie tylko płaci wysokie wynagrodzenie, ale finansuje szkolenia czy organizuje ciekawe wyjazdy integracyjne. Liczba kandydatów na jedno stanowisko nierzadko przekracza setkę, łatwo więc obliczyć swoje szanse. Jasne jest, że aby dostać zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną do prestiżowej firmy, trzeba posiadać imponujące CV, które zaciekawi osoby odpowiedzialne za zatrudnianie nowych pracowników. Ukończone studia wyższe? Znajomość języka obcego? Te atuty były mocną kartą przetargową kilkanaście lat temu, dziś na nikim nie robią wrażenia. Dlatego warto się wyróżnić na tle kandydatów, na przykład umiejętnościami praktycznymi, działalnością pozaakademicką, odbytą praktyką zawodową oraz przede wszystkim wiedzą zdobytą na szkoleniach.

szkoleniaCertyfikaty, dyplomy ukończenia kursu powinny być oczywiście związane z branżą, w której chcemy pracować. Dla osoby szukającej pracy w dziale handlowym uprawnienia na wózek widłowy albo zaliczony kurs spawania nie okażą się przydatne z punktu widzenia szefa działu marketingu. Za to szkolenia typu „Budowanie efektywnych relacji handlowych z klientem strategicznym firmy”, „Obsługa trudnego klienta” czy też „Techniki przejmowania klientów konkurencji” powinny jak najbardziej zwrócić uwagę rekrutera.

Oprócz szkoleń „twardych”, czyli związanych z konkretną wiedzą lub specjalizacją, warto inwestować swój czas w bardziej uniwersalne szkolenia „miękkie”. Są to zajęcia rozwijające kompetencje i umiejętności społeczne, związane z indywidualnym funkcjonowaniem jednostki. W tym przypadku podstawą jest rozpoznanie swoich potrzeb szkoleniowych, obszarów, które wymagają poprawy. Może to być na przykład brak asertywności, kłopoty z nawiązywaniem kontaktu i budowaniem relacji biznesowych. Konieczność odbywania takich szkoleń można pokazać na przykładzie handlowca – nawet najlepszy specjalistyczny kurs handlowy nie zapewni mu wysokich wyników sprzedaży, jeśli nie nauczy się on właściwego podejścia do klienta.

Odpowiedź na pytanie postawione w tytule tego artykułu jest więc prosta – warto się szkolić, ponieważ w ten sposób podnosimy kwalifikacje zawodowe, umacniamy swoją pozycję na rynku pracy, zyskujemy ciekawe możliwości dotyczące rozwoju i kariery. Za tym wszystkim najczęściej idzie oczywiście wysokie wynagrodzenie. Warto pamiętać, że szkolenia to nie tylko możliwość zdobycia wiedzy, ale i poznania nowych ludzi, wymienienie się doświadczeniami z ludźmi z branży.

Na koniec trzeba pamiętać o jednym - nigdy nie jest za późno, by się szkolić! Wykwalifikowany pracownik zawsze będzie potrzebny i ceniony, więc nawet starsze osoby dzięki szkoleniom mogą zdobyć nowe, ciekawe stanowisko.

 

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez portal www.szkolenia24h.pl specjalizujący się w promocji szkoleń i kursów

Polecamy także:

Funkcje matematyczne stosowane w najnowszych technologiach

Rola Matematyki w technologii Matematyka zawsze odgrywała kluczową rolę w rozwoju nowych technologii. We wczesnym okresie rozwoju informatyki matematycy jako jedni z pierwszych dostrzegli możliwości wykorzystania komputerów do wykonywania skomplikowanych obliczeń. Obecnie matematyka jest wykorzystywana na wiele sposobów w sektorze technologicznym, od opracowywania nowych algorytmów po projektowanie chipów komputerowych. Więcej…

5 rzeczy, które musisz wiedzieć, aby chronić swoje uprawy przed silnymi mrozami

Niekorzystne działanie silnych mrozów na uprawy ma swoje odbicie w plonach. Aby uchronić się przed stratami konieczne jest zatroszczenie się o rośliny już na etapie ich kiełkowania. Choć szczególnie niebezpieczna dla upraw jest zima bez śniegu, to przy zastosowaniu odpowiednich metod można zminimalizować siłę jej działania. Więcej…

Telematyka

Rozwój techniki przyczynił się do rozwoju komunikacji zdalnej, na odległość. Telekomunikacja to komunikacja na odległość za pomocą dźwięków, słów, obrazów lub innych informacji. Może byś dwukierunkowa lub radiowa. Więcej…

Na szkolenie nigdy nie jest za późno

Dlaczego tak wiele firm upada w przeciągu pierwszych 2 lat działalności? Czy ludzie otwierający własny biznes, z góry zakładają jego klęskę? Nim zdecydujesz się na własną firmę, powinieneś przejść kilka szkoleń, które przygotują Cię na wiele niespodzianek. Wiedza to klucz do sukcesu, a nic nie pozwala zdobyć takiej ilości przydatnej wiedzy jak odpowiednie szkolenie. Więcej…

Beton towarowy - materiałem wszechstronnego zastosowania

W trakcie budowy robimy wszystko, żeby zaoszczędzić. Jednym z popularnych sposobów jest samodzielne ukręcanie betonu w małej betoniarce. Pomysł dobry, ale tylko w przypadku wykonywania pomniejszych rzeczy, takich jak budowa chodnika czy podjazdu. Więcej…