Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Przeprowadzki w Katowicach i miastach ościennych, przewóz i transport mebli w Katowicach i miastach ościennych

Przynajmniej raz w życiu, każdy z nas musiał się przeprowadzać. Czy to w czasach studenckich, gdy co roku wynajmowało się nowe mieszkanie, czy też przeprowadzka do nowego mieszkania, zmiana mieszkania na nowe. Więcej…

Jak zbudowany jest dystrybutor paliw?

Dystrybutor to podstawowy element wyposażenia zarówno komercyjnych, jak i zakładowych stacji paliw. Urządzenia tego typu mogą być wiszące lub stojące. Obecnie najczęściej korzysta się z modeli samoobsługowych. Niezależnie jednak od sposobu montażu czy użytkowania, dystrybutory posiadają podobną budowę. Jak dokładnie działają dystrybutory paliw i z czego się składają? Więcej…

V Kongres Polonistyki Zagranicznej

We wtorek rozpocznie się V Kongres Polonistyki Zagranicznej w Brzegu. Swój udział zapowiedziało w nim 250 naukowców z całego świata. Uroczystość otwarcia przewidziano na wtorek w Zamku Piastów Śląskich. Więcej…

Badania nad atrakcyjnością

Ciekawe badania na temat atrakcyjności kobiet przeprowadzono w Niemczech na Uniwersytecie Goettingen. Badacze sfilmowali 48 młodych kobiet (19 - 33 lat) w czasie, gdy podchodziły w stronę kamery, a następnie się od niej oddalały, a także tańczyły w takt piosenki. Więcej…

Jak wybrać kominek DGP?

Montaż lub budowa kominka w domu jest doskonałym pomysłem, jeśli chcemy cieszyć się przytulną, domową atmosferą, a zarazem ocieplać wnętrze. Rynek oferuje wiele różnorodnych rodzajów kominków zarówno, jeśli chodzi o ich estetykę, jak i o sposób działania oraz instalację. Z tego względu, wiele osób ma problem z wyborem odpowiedniego kominka, który będzie w pełni spełniał ich indywidualne wymagania. Istotną kwestią jest także cieplne zapotrzebowanie całego budynku oraz rodzaj głównego źródła ciepła. Coraz większą popularność zyskują kominki DGP, czyli takie, które posiadają system dystrybucji gorącego powietrza. Na co zwrócić uwagę przy wyborze kominka? Więcej…
Czym są adiuwanty i do czego się je stosuje?

biostyma mAdiuwanty są preparatami, które nie posiadają zbyt długiej historii stosowania w rolnictwie. Mimo to z roku na rok przekonuje się do nich coraz większa liczba ludzi, a co za tym idzie - same adiuwanty stają się coraz bardziej popularne. Dlaczego tak się dzieje? Czym w ogóle są adiuwanty i do czego się je stosuje?

Adiuwanty

Adiuwanty, bądź adjuwanty, to inaczej wspomagacze. W taki sposób określa się każdą substancję, którą stosuje się ze środkami ochrony roślin bądź nawozami, a która następnie modyfikuje właściwości biologiczne substancji aktywnych lub zmienia parametry chemiczne cieczy użytkowej. Może to być na przykład zmiana w pH substancji. Trzeba pamiętać, że same adiuwanty nie zwalczają patogenów i nie odżywiają roślin. Dopiero w połączeniu z innymi substancjami, modyfikując je, dają pożądane efekty. Jedną z firm zajmujących się dystrybucją adiuwantów, używanych do zabiegów agrotechnicznych wody jest Biostyma. Przedsiębiorstwo oferuje trzy rodzaje tych skutecznych produktów. Pierwszy z nich to produkty lateksowe, mające za zadanie zabezpieczanie przed osypywaniem się nasion z łuszczyn i strąków, zapobieganie porastaniu ziarna zbóż i ochronę przed zmywaniem fungicydów kontaktowych przez deszcz i deszczowanie. Drugą grupę stanowią kondycjonery wody, zakwaszające i zmiękczające ciecz roboczą. Natomiast trzecią grupę tworzą typowe adiuwanty nalistne i doglebowe, które stosowane łącznie z agrochemikaliami zwiększają bezpieczeństwo ich aplikacji. Firmy produkujące środki ochrony roślin w odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów opracowują coraz to nowsze formuły substancji, aby odbiorcy mogli być w stu procentach zadowoleni z zakupionych produktów. Dlatego możemy mieć pewność, że produkty oferowane przez firmę Biostyma są najlepszej jakości.

Zalety korzystania z adiuwantów

Dzięki zastosowaniu adiuwantów poprawia się stopień zwilżenia opryskiwanej powierzchni. Takie substancje powodują również rozprowadzenie kropli oprysku na powierzchni całego liścia, przez co jest on odpowiednio chroniony. Dzięki swoim właściwościom adiuwanty sprawiają, że wielkość kropel jest wyrównana, a to z kolei powoduje, że niektóre z nich nie będą znoszone przez wiatr i oprysk będzie równomierny. Również deszcz nie będzie w stanie zaszkodzić opryskowi - krople nie będą zmywały substancji z liści. Adiuwanty stosowane razem z substancjami ochrony roślin zapobiegają ich pienieniu się, a dodatkowo korygują odczyn i twardość wody. Dzięki zastosowaniu adiuwantów istnieje możliwość zużywania niższych dawek środków ochrony roślin. Skuteczność preparatu nie zmieni się w porównaniu do stosowania większych dawek. Należy także nadmienić, że dzięki wykorzystaniu adiuwantów zmniejsza się ilość wody potrzebnej do oprysku, a co za tym idzie - skraca się czas pracy poświęcany na dodatkowe przejazdy i uzupełnianie cieczy.

Stosowanie adiuwantów

Adiuwanty stosuje się po to, aby poprawić skuteczność chwastobójczą preparatu. Same w sobie nie mają żadnych niezwykłych właściwości, ale stosowane razem z innymi preparatami pozwalają na jeszcze większą ochronę spryskiwanych roślin. Substancja aktywna zachowuje się jak powłoka chroniąca rośliny - dlatego jej zmycie czy całkowite wysuszenie jest niemożliwe. Adiuwanty stosuje się także w sytuacjach, kiedy choroby, szkodniki czy chwasty są trudne do zwalczenia. Tego typu preparaty poprawiają skuteczność zabiegu i ograniczają uodparnianie się patogenów.

Trzeba pamiętać o tym, że lepiej chronione i nawożone uprawy to wyższy plon. Jeśli wykonywany oprysk będzie jeszcze lepszej jakości niż dotychczas, nie będzie powodów, aby martwić się o choroby roślin. Warto skorzystać z oferty firmy Biostyma, która oprócz samych adiuwantów w swojej ofercie posiada także inne produkty stymulacji upraw.

biostyma

Polecamy także:

Zabezpieczenie kredytu hipotecznego - czyli sposób na lepszą umowę

Otrzymanie kredytu hipotecznego może się wydawać dla niektórych męczące. Musimy bowiem przejść długotrwałą i wyczerpującą drogę, która utwierdzi bank w przekonaniu, że jesteśmy wiarygodni. Dopiero wtedy możemy liczyć na otrzymanie pożyczki. Zastanówmy się co zrobić, aby stać się w pełni autentyczni. Więcej…

Zasady pierwszej pomocy przedmedycznej - dlaczego warto je znać?

Pierwsza pomoc przedmedyczna to podstawowe działanie, które realnie przyczynia się do zwiększenia możliwości przeżycia osoby poszkodowanej w sytuacji nagłej. Przeprowadzenie czynności ratujących może ochronić zdrowie, a nawet uratować życie drugiej osoby. Na czym dokładnie polegają zasady pierwszej pomocy przedmedycznej i dlaczego warto się z nimi zaznajomić? Więcej…

Zakupy dostarczone pod drzwi

Robienie zakupów za pomocą internetu to coraz bardziej uznany sposób na uniknięcie dla poniektórych tego ciężkiego obowiązku, którym może być nabywanie potrzebnych artykułów. Są one niewątpliwie nie tylko niezmiernie wygodne dla konsumenta, lecz pozwalają często dotrzeć do towarów, do których nie ma łatwego dostępu w standardowej sprzedaży. Więcej…

5 rzeczy, które musisz wiedzieć, aby chronić swoje uprawy przed silnymi mrozami

Niekorzystne działanie silnych mrozów na uprawy ma swoje odbicie w plonach. Aby uchronić się przed stratami konieczne jest zatroszczenie się o rośliny już na etapie ich kiełkowania. Choć szczególnie niebezpieczna dla upraw jest zima bez śniegu, to przy zastosowaniu odpowiednich metod można zminimalizować siłę jej działania. Więcej…

Zarządzanie wiekiem w przedsiębiorstwie

W każdym przedsiębiorstwie duże znaczenie ma inteligentne zarządzanie wiekiem w przedsiębiorstwie oraz transfer wiedzy. Więcej…