Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Wiedza dostępna tylko po angielsku

Z tym że angielski jest współczesną łaciną i językiem nauki, chyba każdy już się oswoił. Tak się przynajmniej wydaje, dopóki studenci czy pracownicy naukowi, ale także inni profesjonaliści z każdej branży, nie uświadomią sobie, że nadal muszą się uczyć, ale naprawdę mogą polegać tylko na anglojęzycznej literaturze. Więcej…

Praca w grupie atutem coworkingu

Będąc jednoosobową firmą zazwyczaj pracujemy w swoim domu. Wiąże się to z tym, iż oszczędzamy na czynszu i jest to po prostu wygodne. Nie jesteśmy ograniczeni czasowo, możemy wstawać kiedy chcemy, a lodówka zawsze jest w zasięgu ręki. Niestety to właśnie te czynniki maja wpływ na naszą wydajność. Poza tym ciągłe przebywanie w domu znacznie obniża naszą kreatywność. Jeśli pracujemy tak przez wiele lat to po prostu się wypalamy. Właśnie dla takich osób powstała koncepcja coworkingu. Czym on tak naprawdę jest? Więcej…

Pomoc psychologa

Wizyta w poradni psychologicznej czy też udanie się na psychoterapię wiąże się z pewnym stereotypem. Niejednokrotnie słyszymy podczas rozmów z przyjaciółmi: "Przecież nie jestem wariatką, aby musieć chodzić do terapeuty!?" Jest to całkowicie niedorzeczne twierdzenie wykluczające najistotniejsze zadania psychoterapeuty. Więcej…

W jaki sposób przebiega kremacja?

Kremacja była często stosowana w czasach przedchrześcijańskich i starożytnym Rzymie. W niektórych kulturach, np. hinduskiej, w niezmienionej postaci przetrwała do dziś. Obecnie wraca do łask ze względu na wysokie ceny działek cmentarnych, a także jeśli należała do ostatnich życzeń zmarłego. Kremacja zwłok jest formą pochówku coraz chętniej stosowaną również w Polsce, choć do tej pory zdecydowany prym wiedzie na zachodzie Europy i w USA. Przyjrzyjmy się jak zabieg kremacji wygląda z bliska. Więcej…

Czy w Polsce można mieć broń bez zezwolenia

Polska to nie Ameryka, jednak każdy pełnoletni obywatel RP może posiadać broń. Więcej…
Mieszalniki tworzyw sztucznych – precyzyjna mieszanka podstawą produktów wysokiej jakości

przemysl-mDo wykonania dobrej jakości produktu niezbędne są odpowiednie tworzywa. Od odpowiedniego doboru proporcji oraz samych materiałów zależy czy efekt finalny będzie satysfakcjonujący. Dzięki mieszalnikom do tworzyw sztucznych będziemy mieli gwarancję, że towar przez nas produkowany jest najwyższej jakości.

przemyslMieszalniki znajdą zastosowanie w przedsiębiorstwach specjalizujących się produkcją materiałów przeznaczonych do recyklingu. W zbiornikach takich najczęściej przechowywany jest materiał sypki, który ulega w nich procesowi homogenizacji. Posiadają one indywidualny system załadunku, rozładunku oraz napędu. Pojemność mieszalników przeznaczonych do przemysłu wynosi zazwyczaj od 4 do 30 m3.

Sprzęt ten najczęściej stosowany jest w branży chemicznej oraz rolniczo-spożywczej i farmaceutycznej. Przemysł chemiczny wykorzystuje mieszalniki do homogenizacji regranulatów z tworzyw sztucznych. Jeśli chodzi o branże rolniczą i farmaceutyczną to pomagają one wytwarzać mieszanki produktów żywnościowych, suszu ziół, nasion oraz pasz dla hodowli.

Jak podają specjaliści pol-service.pl najpopularniejsze mieszalniki to te posiadające napęd górny. To właśnie te modele znajdują najszersze zastosowanie w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Ich główną rolą jest wspomniana wcześniej homogenizacja granulatów. Coraz częściej model ten wykorzystuje branża rolnicza, która stosuje go do przetwarzania pasz i nasion. W przypadku niektórych substancji, przechowywanych w takim mieszalniku, stosuje się dodatkowe zabezpieczenie w postaci stali nierdzewnej. Pozwala to na zwiększenie odporności takiego urządzenia, co jednocześnie wydłuża jego żywotność.

Mieszalnik tworzyw sztucznych, jak każdy sprzęt przemysłowy, powinien być odpowiednio dopasowany do potrzeb przedsiębiorstwa. Wielkogabarytowe mieszalniki są zazwyczaj nieruchome i instalowane przez wyspecjalizowanych pracowników. Stosowane są zazwyczaj, gdy firma produkuje masowe ilości przetworzonego plastiku bądź innych tworzyw sztucznych. W przypadku gdy tych ilości jest mniej, można wykorzystać sprzęt o mniejszej powierzchni, który jednocześnie jest bardziej uniwersalny.

Mniejsze maszyny często u swojego podnóża mają możliwość wmontowania kółek. Pozwala to na ich swobodne przenoszenie, a to zwiększa ich użyteczność. Dzięki temu mogą być wykorzystywane do pracy przy wielu liniach. Jeśli chodzi o mieszalniki których rolą jest mieszanie większej ilości materiałów, wykorzystuje się mechanizm składający się z silnika elektrycznego, który połączony jest ze ślimakiem mieszającym za pomocą przekładni z pasem klinowym trapezowym.

W razie potrzeby mieszalniki można połączyć również ze specjalnym przenośnikiem ślimakowym. Podstawową  funkcją takiego zestawu jest rozdrabnianie i mieszanie materiałów sypkich dostarczanych w postaci granulatu lub płatków. Przetworzony w rozdrabniaczu materiał podawany jest przenośnikiem do mieszalnika bezpośrednio na ślimak mieszający.

Wybór odpowiedniego mieszalnika nie jest rzeczą prostą - podają sprzedawcy z pol-service.pl. - Jednak, gdy uda nam się dobrać sprzęt dopasowany do potrzeb zakładu, mamy gwarancję wzrostu wydajności firmy.

 

Polecamy także:

3 filary Wielkiego Postu – post, jałmużna, modlitwa

Wielki Post nas uczy i wychowuje. Chodzi oczywiście o edukację duchową, a nie cielesną. Opiera się on na trzech filarach: poście, jałmużnie oraz modlitwie. Więcej…

Oczyszczalnia ścieków w punktach gastronomicznych - czy to dobra inwestycja?

Punkty gastronomiczne generują wyjątkowo duże ilości ścieków. Związane jest to z koniecznością mycia produktów spożywczych przed dalszą obróbką, jak również z ich gotowaniem. Nie można też zapomnieć oczywiście o zmywaniu brudnych naczyń, myciu podłóg czy praniu obrusów. Tak powstałych ścieków należy się pozbyć, uwzględniając przy tym wysokie wymogi sanitarne obowiązujące w gastronomii. Więcej…

Praca w grupie atutem coworkingu

Będąc jednoosobową firmą zazwyczaj pracujemy w swoim domu. Wiąże się to z tym, iż oszczędzamy na czynszu i jest to po prostu wygodne. Nie jesteśmy ograniczeni czasowo, możemy wstawać kiedy chcemy, a lodówka zawsze jest w zasięgu ręki. Niestety to właśnie te czynniki maja wpływ na naszą wydajność. Poza tym ciągłe przebywanie w domu znacznie obniża naszą kreatywność. Jeśli pracujemy tak przez wiele lat to po prostu się wypalamy. Właśnie dla takich osób powstała koncepcja coworkingu. Czym on tak naprawdę jest? Więcej…

Dedykowane rozwiązania informatyczne dla firmy - czy warto?

Każdy właściciel firmy staje kiedyś przed pytaniem, jakie zaplecze IT powinien zastosować. Czy ogólnodostępne oprogramowania i aplikacje spełnią wymagania jego przedsiębiorstwa czy może lepiej zainwestować w opracowanie narzędzi dedykowanych? Podjęcie tego typu decyzji nie jest sprawą łatwą należy, bowiem rozważyć czy nakład finansowy związany ze zleceniem stworzenia oprogramowania i aplikacji szytych na miarę przyniesie należyty zwrot z inwestycji. Więcej…

Podstępne mrówki

Naukowcom udało się ostatnio udowodnić, że istnieje pewien gatunek mrówek, który umie pozyskiwać niewolnice bez użycia przemocy, jedynie za sprawą podstępu. Więcej…