Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Rowerowe odkrywanie Polski: Niezwykłe trasy dla pasjonatów podróży

Wycieczki na dwócz kółkach są nie zaledwie wybitnym pomysłem na energiczny relaks, lecz też wspaniałą możnością do dostrzegania atrakcyjnych krajobrazów i napawania się urodą otaczającej nas natury. Jeżeli wypatrujesz idealnego regionu na rowerowe przygody, to malownicze polskie krajobrazy to fenomenalny wybór. W tym artykule ukażemy najpiękniejsze ścieżki rowerowe , które umożliwią przecudowne przeżycia dla każdego pasjonata wypraw na rowerze. Więcej…

Fizyka nie tylko dla naukowców

KONKURS w ramach Nocy Naukowców na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu „Fizyka nie tylko dla naukowców” Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu ma przyjemność zaprosić Państwa do wzięcia udziału w organizowanym po raz pierwszy w ramach Nocy Naukowców konkursie „Fizyka nie tylko dla naukowców” w przeznaczonym dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Więcej…

Pióro cyfrowe

W dzisiejszych czasach technologia rozwinęła się w takim stopniu, że nie potrzeba już wielkiej zręczności oraz kwalifikacji, żeby pisać bezproblemowo na klawiaturze komputera. Obecnie można posługiwać się piórem cyfrowym, które umożliwia nam pisanie naszym zwyczajnym ręcznym pismem, a specjalne narzędzie pozwala na przekonwertowanie odręcznego pisma w pismo komputerowe. Więcej…

Czy możliwe jest zatrudnienie pracowników ze Wschodu w czasie pandemii?

Na polskim rynku pracy duże znaczenie mają pracownicy przejezdni, przede wszystkim ci ze Wschodu. Aktualna sytuacja epidemiczna uniemożliwiła wielu osobom swobodne wykonywanie swoich obowiązków zawodowych. Nie tylko Polacy, ale też pracownicy z Ukrainy czy Białorusi spotkali się w tym szczególnym czasie z problemami zarobkowymi. Czy możliwe jest w ogóle zatrudnianie w Polsce pracowników ze Wschodu w czasie pandemii? Więcej…

Nadzieja na nowy lek na osteoporozę

Według informacji ogłoszonych przez naukowców z University of Southampton, ludzie obecnie znacznie gorzej radzą sobie ze złamaniami. U blisko 10 procent osób czas rekonwalescencji przekracza okres sześciu miesięcy. Bywają także złamania kości, które w ogóle się nie zrastają. Więcej…
Co to jest teleinformatyka?

teleinformatykaTeleinformatyka jest prężnie rozwijającą się dziedziną techniki oraz nauki, która wiąże osiągnięcia informatyki i dokonania w zakresie telekomunikacji. Ta dziedzina, która jest podstawą dla sektora IT, stanowi obecnie jeden z kluczowych czynników zarówno gospodarczego jak i społecznego rozwoju każdego kraju. Zgodnie z współczesnymi wymaganiami, coraz więcej firm dostarcza rozwiązań technologicznych z zakresu teleinformatyki.

Zarówno telekomunikacja jak informatyka w trakcie swojego rozwoju bardzo się zbliżyły. Łatwo to dostrzec zwłaszcza w ostatnich latach. Obecnie granice między sieciami telekomunikacyjnymi, a komputerowymi systematycznie się zacierają. W dziedzinie telekomunikacji powszechne stało się wykorzystywanie technik i narzędzi informatyki do generowania, modyfikowania, przechowywania i wizualizowania danych, jak również do sterowania ruchem w sieciach telekomunikacyjnych. Natomiast w dziedzinie informatyki nagminnie wykorzystuje się rozbudowane systemy telekomunikacyjne, zarówno w lokalnych jak i rozległych sieciach komputerowych. Użytkowane są telekomunikacyjne media i protokoły transmisyjne oraz wypracowane w telekomunikacji sposoby projektowania sieci. Ale oprócz tego, techniki oraz urządzenia telekomunikacji i informatyki budują kolektywne zwarte systemy między innymi w produkcji przemysłowej, w inteligentnych domach, administracji czy też bankowości. Wszystkie tego typu sieci i systemy od pewnego czasu zaczęto nazywać sieciami i systemami teleinformatycznymi. Projektowanie takich sieci i systemów, podtrzymanie w ruchu oraz ciągły rozwój wymaga specjalistycznej kadry dysponującej wiedzą z zakresu telekomunikacji oraz informatyki. Specjaliści z firmy energetyka.itr.org.pl dostrzegają, że teleinformatyka to rozwiązanie inteligentne i obiecujące, dlatego nie jest zaskakujące, że cieszą się coraz większą popularnością.

Różnorodne informacje, czy to w formie zdjęć, samego dźwięku, dźwięku połączonego z obrazem, czy też samego tekstu, są przetrzymywane i przekazywane w postaci cyfrowej. Obecnie powszechność nowoczesnych urządzeń technologicznych (począwszy od telefonów komórkowych poprzez aparaty fotograficzne, kamery, aż do laptopów i komputerów stacjonarnych) przyczyniła się do tego, że staliśmy się aktywnymi i inteligentnymi użytkownikami i kreatorami w świecie mediów cyfrowych. Umożliwiające to narzędzia i systemy są właśnie obszarem dziedziny teleinformatyki. Rozwiązania teleinformatyczne mają wiele zalet, bo przede wszystkim zapewniają ochronę przechowywanych informacji w świecie wirtualnym, a co za tym idzie - dbają o bezpieczeństwo konsumentów w świecie realnym. Teleinformatyka ułatwia codzienne życie poprzez rozwój takich systemów jak e-administracja, e-bankowość, czy też elektroniczny obieg dokumentów. Sieci lokalne i rozległe (przewodowe, światłowodowe oraz radiowe) dają możliwość korzystania z zasobów Internetu niemal zawsze i wszędzie tam, gdzie możemy używać rozmaitych urządzeń. Dzięki rozwojowi sieci światłowodowych, które oplatają cały kraj i łączą go z innymi państwami, stało się możliwe efektywne wysyłanie danych w sieci Internet. Rozwiązania teleinformatyczne stosowane są przez wiele firm, ponieważ ta dziedzina techniki wprowadzona do biznesu daje możliwość wdrażania innowacji do produktów. Korzystająca z tego firma staje się konkurencyjna na rynku i łatwo może wyprzedzić pozostałe. Wiele globalnych firm jest przeświadczonych o tym jak wielką rolę odgrywa teleinformatyka w dostarczaniu komercyjnego sukcesu w danej branży.

Teleinformatyka jest doskonałym przykładem tego, że rozwiązania, które niegdyś wydawałyby się niemożliwe dziś stają się rzeczywistością - zauważają fachowcy z energetyka.itr.org.pl, a błyskawiczny rozwój tej dziedziny podkreśla wielkie jej znaczenie w dobie cywilizacji cyfrowej.

Polecamy także:

Parę słów o depresji

Depresja to choroba, która dotyka co niemiara osób na całym świecie. Jej symptomy to między innymi strapienie, rozpacz, utrata zainteresowań i przyjemności, kłopoty ze skupieniem jak również zakłócenia snu i chęci do jedzenia. Jakkolwiek depresja okazuje się nader kłopotliwa, to jednak są metody na walkę z tą chorobą. Więcej…

Nagrywanie z ukrycia? Jak to zrobić?

Życie zaskakuje nas różnymi sytuacjami. W przypadku, gdy mamy podejrzenia, że naszym najbliższym może coś grozić, ktoś próbuje przywłaszczyć nie swoje mienie, lub po prostu szukamy dowodów w innej sprawie, skorzystajmy z ukrytej kamery. Dzięki różnym kształtom i doskonałemu kamuflażowi będzie kompletnie niewidoczna dla osób postronnych, a my zyskamy potwierdzenie, czy nasze obawy były słuszne. Więcej…

Od stażu do stanowiska kierowniczego w urzędzie

Wiele osób planuje swoją ścieżkę edukacji z myślą o karierze w różnego rodzaju urzędach lub strukturach administracji państwowej. Chociaż powszechnie uważa się, że są to miejsca pracy o ograniczonych możliwościach awansu, realia ulegają dynamicznym zmianom. To z kolei otwiera drogę rozwoju wielu osobom - szczególnie tym, którzy mogą poszczycić się dobrym wykształceniem. Jak jednak wygląda droga od przysłowiowego “zera” na szczyt hierarchii w tego typu instytucjach? Więcej…

Administrator Bezpieczeństwa Informacji

Od nowego roku akademickiego w Wyższej Szkole Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w Katowicach ruszy nowatorski kierunek studiów podyplomowych - Administrator Bezpieczeństwa Informacji. Więcej…

Pasy klinowe – dowiedz się jakie są ich rodzaje

Zamiennie używana nazwa elementu napędowego, którym są pasy klinowe, to pasy napędowe. Wynika to z faktu, że ich zadaniem jest przenoszenie napędu. O sprawności tych pasów decyduje przede wszystkim to, jakich materiałów użyjemy. Ważne jest także odpowiednio ustawione napięcie pasa, a także dopasowanie wszystkich elementów, które wchodzą w skład konkretnej konstrukcji napędowej. Więcej…