Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Metody usuwania niechcianego tatuażu

Tatuaże zrobione pod wpływem emocji, używek czy też po prostu nieudolnie mają to do siebie, że z czasem możemy mocno chcieć się ich pozbyć. Wbrew pozorom – i na całe szczęście – niechcianą ozdobę da się ze skóry usunąć. W jaki sposób? Istnieje co najmniej kilka różnych, mniej lub bardziej skutecznych technik. Prezentujemy je pokrótce w poniższym artykule. Więcej…

Na co zwracać uwagę przy zakupie aut używanych?

Kupno używanego samochodu odpowiadającego naszym marzeniom i wymaganiom bywa niezwykle trudne. Nawet jeśli znajdziemy auto, które nie tylko podoba nam się pod względem wizualnym, ale także jest odpowiedniej wielkości i ma wymagane przez nas parametry, nie zawsze powinniśmy je kupić. Bardzo ważny jest stan wszystkich jego elementów oraz komplet dokumentów. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę kupując używany samochód. Więcej…

Kiedy warto wybrać indywidualne lekcje nauki polskiego dla obcokrajowca?

Nie ma się co oszukiwać – nauka polskiego zwykle nie przychodzi zbyt łatwo obcokrajowcom. Dlatego większość z nich decyduje się na kursy języka polskiego prowadzone przez wykwalifikowanych lektorów. Czasem nie jest jednak łatwo zdecydować, jaki rodzaj kursu wybrać, aby odnieść jak największe korzyści. Jeżeli chcesz wiedzieć, w jakich sytuacjach lepiej zdecydować się na kursy indywidualne, zapraszamy do lektury. Więcej…

Poznaj swoje bakterie

Nie widzisz ich, ale tam są. Na tobie, w tobie i wokół ciebie. Ważą ciężkie kilogramy, bo masz ich na sobie 15 000 razy więcej, niż jest ludzi na Ziemi. I nigdy nie śpią. Więcej…

Serwis aparatury medycznej z wykorzystaniem używanych części

Placówki służby zdrowia często poszukują sposobów na obniżenie kosztów a także wzrost efektywności. Z tej przyczyny wiele z nich rozpoczęło projekty ponownego wykorzystania sprzętów, które pozwalają im na serwisowanie urządzeń medycznych z wykorzystaniem używanych podzespołów zamiast nowych. Więcej…
Stan bieżnika opony a zjawisko akwaplanacji

opona-mZ akwaplanacją, inaczej aquaplaningiem mamy do czynienia, kiedy na mokrej nawierzchni opona traci przyczepność do podłoża, wskutek czego niemożliwe staje się sterowanie samochodem. To zjawisko często występuje latem podczas intensywnych opadów deszczu. Jest bardzo niebezpieczne dlatego kierowca powienien wiedzieć, jak zminimalizować ryzyko takiego poślizgu.

Stan bieżnika opony a zjawisko akwaplanacji

Na ilość i intensywność opadów nie mamy wpływu, dlatego musimy wiedzieć, jak radzić sobie, kiedy w trasie zaskoczy nas ulewa albo kiedy będziemy jechali po drodze, na której będą znajdowały się kałuże. Przede wszystkim należy dbać o to, żeby bieżnik opony samochodu miał odpowiednią głębokość. Jeśli opony mają już swoje lata, a ich bieżnik jest już płytszy niż 4 mm i powoli zaczyna dobijać do przepisowej głębokości 1,6 mm, musisz jak najszybciej zaopatrzyć się w nowe opony. Wyprzedaż opon letnich, którą wiele sklepów organizuje w zimie, pozwala na zakup nowych opon w cenie znacznie niższej niż na wiosnę, kiedy to większość kierowców decyduje się na zakup ogumienia.

Technika jazdy a zjawisko akwaplanacji

Nawet najlepsze opony nie zapewnią jednak bezpieczeństwa, jeśli kierowca zignoruje warunki panujące na drodze, nie zmniejszy prędkości, nie będzie zachowywał odległości od innych pojazdów i odpowiedniej ostrożności. Im więcej wody będzie na drodze i im gwałtowniej wjedzie w nią pojazd, tym trudniej będzie wyjść z poślizgu cało.

Gdy dochodzi do poślizgu, najczęściej popełnianym błędem przez kierowców jest intensywne hamowanie. Kierowca nie może gwałtownie hamować. Powinien zdjąć nogę z pedału gazu i hamować pulsacyjnie. Nie powinien on też, co często zdarza się w stresie, wykonywać gwałtownych ruchów kierownicą.

Bezpieczne wyjście z niespodziewanego poślizgu zależy więc z jednej strony od umiejętności kierowcy, z drugiej zaś od stanu opony i dostosowania prędkości do warunków atmosferycznych. ostrożności i zimnej krwi.

opona

Polecamy także:

Do czego służy CFD?

CFD – Computational Fluid Dynamics – to obliczeniowa mechanika płynów, inaczej numeryczna mechanika płynów. Jak wskazuje nazwa, to dział mechaniki płynów, który wykorzystuje metody numeryczne do rozwiązywania zagadnień przepływu płynów. To zagadnienie związane przede wszystkim z przepływem. Nowoczesne, zaawansowane programy komputerowe pozwalają w stosunkowo prosty sposób wyznaczać rozkład prędkości, ciśnienia, temperatury oraz innych parametrów w przepływie. Co można powiedzieć o CFD od strony praktycznej? Więcej…

Instalacja alarmu

Alarmy są obecnie bardzo ważnym i wziętym sposobem ochrony biznesu. Wskazane jest zatem dowiedzieć się w jaki sposób ochraniają one nasze dobro. Więcej…

Jakie jest zastosowanie mierników poziomu dźwięku w kontekście BHP?

Hałas w środowisku pracy jest dużym zagrożeniem dla zdrowia pracowników. Generowany jest przez pracujące maszyny, urządzenia, transport wewnątrzzakładowy i wiele innych źródeł. Jego negatywny wpływ na otoczenie został dogłębnie zbadany i oceniony jako jeden z poważniejszych czynników negatywnie wpływających na układ nerwowy człowieka. Dlatego też specjaliści od bezpieczeństwa i higieny pracy wkładają dużo energii w opracowywanie metod walki z hałasem. Pomagają im w tym specjalistyczne mierniki poziomu dźwięku. Więcej…

"Słodka krew" - wabik na komary

Coraz wyższe wiosenne temperatury sprawiają, że znów zaczynają pojawiać się komary. Najnowsze badania potwierdzają, iż o tym kto zostanie chętniej przez komary pogryziony decyduja geny. Więcej…

Jak zostać specjalistą w danej branży?

Specjalista jest pożądany na rynku pracy. Specjalizacja połączona z profesjonalizmem to gwarancja bezproblemowego zatrudnienia. To również szansa na rozwój zawodowy. Nazywanie siebie specjalistą pomaga w budowaniu pozycji w branży. Do wyboru mamy wiele ścieżek edukacyjnych, w których możemy się kształcić. Więcej…