Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Główne rodzaje kompresorów

Jeżeli chcesz uzyskać sprężone powietrze pod dużym ciśnieniem, skorzystaj z pomocy kompresora – urządzenia, które wykorzystasz równie dobrze w domu, jak i profesjonalnym warsztacie. Pamiętaj, aby jego zakup został poprzedzony określeniem, jakie funkcje ma spełniać. Pomocna może być w tym znajomość głównych rodzajów kompresorów. Są one jednym z rodzajów sprężarki. Sprawdziliśmy, czym charakteryzują się poszczególne typy. Więcej…

Lampy do ogrodu

Elementem małej architektury są także lampy do ogrodu, które powinny wyróżniać się wytrzymałością i oryginalnym designem. Jak wybrać najlepszą lampę do ogrodu? O czym warto pamiętać? Więcej…

Czym jest Bitcoin?

Zdobywanie pieniędzy na tzw. kryptowalutach okazało się w bieżących czasach szczególnie atrakcyjne. Tak samo jak kiedyś zarabianie na wynajmie nieruchomości bądź zbierano złoto lub dzieła sztuki, lub monety, tak samo teraz modne okazały się kryptowaluty. Więcej…

Plażowanie bez ryzyka: Podstawowe reguły do zapamiętania

Wakacje to okres, kiedy pragniemy sycić się relaksem na plaży oraz cudownym promieniowaniem słonecznym. Plażowanie może być błogie i zapewniające zadowolenie, jednak nie możemy zaniedbywać istotnych zasadach, które zapewnią nam bezpieczeństwo i zdrową opaleniznę. W tym materiale zaprezentujemy kilka istotnych wskazówek, które wskazane jest uwzględniać podczas spędzania czasu na plaży. Więcej…

Automatyka do rolet. Praktyczna nowoczesność

Rolety to jeden z najpopularniejszych sposobów na zaciemnianie pomieszczeń w domach i mieszkaniach. Obecnie coraz częściej sprzedaje się je wraz z całym pakietem automatycznym, który umożliwia wygodne sterowanie. W poniższym artykule przeczytacie o zaletach korzystania z rolet automatycznych oraz o innych informacjach, które trzeba wiedzieć przed ich zakupem. Więcej…
Co warto wiedzieć o serwisie bram garażowych?

brama garazowa

Jeśli chcemy, by nasza brama garażowa nie ulegała większym awariom, ważne jest jej montowanie przez specjalistów, a także późniejsze regularne serwisowanie. Dzięki temu można uniknąć większości problemów, które mogą wystąpić m.in. w automatyce i mechanizmie bramy. Serwisanci zajmą się także wymianą zużytych elementów czy przeprogramowaniem sterowania.

Właściwy montaż oznacza mniej napraw 

W przypadku montażu wybranej bramy garażowej oraz dopasowanej do niej automatyki najlepiej jest skorzystać z pomocy profesjonalistów, dzięki czemu uniknie się sytuacji, w których brama będzie ocierać lub system automatyczny nie da rady jej pociągnąć. Właściwy montaż pozwoli uniknąć częstych napraw, które mogą przełożyć się na dodatkowe koszty. W celu jak najmniejszych problemów z bramami poleca się sprzęt od znanych i sprawdzonych producentów, takich jak Wiśniowski, Novoferm, Hormann czy Normstahl. Zarówno montaż jak i serwis bram garażowych powinien być przeprowadzany przez profesjonalistów.

Główne przyczyny awarii

Często przyczyną awarii są uszkodzenia mechaniczne powstałe np. przez uderzenie samochodem. Mniejsze naprawy przeważnie dotyczą programowania pilota, wymiany jego obudowy lub kasowania pilotów z pamięci w celu zakodowania nowego sprzętu. Jednym z głównych problemów zazwyczaj jest niesprawna automatyka, czyli urządzenia napędowe, sterujące i zabezpieczające bramę. Problemy mogą także wyniknąć z nieprawidłowego działania  napędu bramy, siłowników, centrali, płyty sterującej, sterownika, prowadnicy czy fotokomórki. Często też zdarza się, że awaria nastąpiła przez brak zasilania elektrycznego, czego powodem jest uszkodzony przewód zasilający lub zabezpieczenia przeciążeniowe, zwarciowe lub różnicowoprądowe. 

Okresowe serwisowanie zmniejsza ryzyko awarii

Nie tylko złe założenie bramy lub automatyki może być przyczyną problemów, ale także brak serwisowania. Niektórych awarii można uniknąć, jeśli brama jest okresowo sprawdzana. W dokumentacji technicznej poszczególnych producentów możemy znaleźć zalecenia dotyczące serwisowania. Zazwyczaj proponuje się wykonywanie przeglądów  raz w roku. Podczas wizyty konserwatorskiej może być niezbędna regulacja lub wymiana wózków jezdnych i szyny jezdnej, listwy zębatej czy rolki prowadzącej. Specjalista z firmy Rapi w Warszawie dodaje: "Może być także niezbędna wymiana uszkodzonych linek, dorabianie lub wymiana pękniętych sprężyn, wyważanie bramy lub wymiana uszczelek". 

Polecamy także:

Czy warto spędzić urlop w Polsce?

W ostatnich czasach Polacy chętniej zostają w kraju na okres wakacji. Wydaje się, iż prąd na intensywne wyjazdy zagraniczne tymczasowo zwolnił. Z bez wątpienia to nie wyłącznie wynik ograniczeń związanych z minioną pandemią, lecz też pogarszającą się kondycją ekonomiczną. Lecz wczasy w Polsce nie dla każdego są koniecznością, niektórzy doceniają turystyczne walory naszego kraju i chętnie po nim podróżują. Co zatem inspiruje nas do spędzenia wakacji w naszym kraju? Jakie są wady urlopu w Polsce? Może okazać się, iż wnioski pozytywnie nas zdziwią. Więcej…

Ciekawe wakacje w domu

Okres wakacji to jeden z najbardziej oczekiwanych etapów w ciągu całego roku. Jest tak ze względu na okazję wyjechania na zasłużony relaks. Ale nie zawsze jest takowa szansa. Wtedy powinno się pomyśleć jak spędzić wolny czas, by mieć poczucie, że zrobiło się to prawidłowo. Więcej…

Ekologiczny jeans

Ekologiczna technologia produkowania jeansu w porównaniu do standardowej metody pozwala obniżyć zużycie wody o 90 procent, energii natomiast o 30 procent. Ocenia się, iż wyprodukowanie pojedynczej pary spodni jeansowych pochłania ponad 9 i pół metra sześciennego wody, prawie pół kilo związków chemicznych i wiele energii. Więcej…

Produkcja tektury falistej – nie taka prosta?

Jeszcze kilkanaście lat temu to właśnie tektura stanowiła podstawowy system zabezpieczania produktów – wszystko owinięte było tekturą. Dzisiaj proces produkcji tektury został znacznie udoskonalony i niemal na każdym kroku możemy spotkać 3-warstwową tekturę falistą. W zależności od potrzeb i konieczne j ochrony taka tektura może składać się również z większej ilości warstw. Więcej…

Kiedy warto iść na studia podyplomowe?

Odpowiedź na pytanie postawione w tytule nie jest jednoznaczna. Wszystko zależy bowiem od tego, czego oczekujesz od takiej inwestycji w dodatkową naukę. Niezależnie więc czy dopiero skończyłeś studia licencjackie, czy już dawno pracujesz w zawodzie i chcesz jedynie poszerzyć horyzonty lub zawęzić i wyspecjalizować swoją wiedzę, studia podyplomowe niewątpliwie są doskonałą opcją, która zaprocentuje w przyszłości. W materiale przedstawiamy dwie ścieżki, którymi możesz się kierować, gdy myślisz o tym, kiedy iść na podyplomówkę. Więcej…