Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Systemy RFID w logistyce i ich zastosowanie

Logistyka to skomplikowany i złożony proces, na który składa się planowanie, realizowanie oraz kontrolowanie sprawnego przepływu materiałów, surowców oraz informacji z punktu pochodzenia do punktu konsumpcji. Celem efektywnie prowadzonej logistyki w firmie jest zaspokojenie wymagań klienta końcowego. Więcej…

Na co zwracać uwagę przy zakupie aut używanych?

Kupno używanego samochodu odpowiadającego naszym marzeniom i wymaganiom bywa niezwykle trudne. Nawet jeśli znajdziemy auto, które nie tylko podoba nam się pod względem wizualnym, ale także jest odpowiedniej wielkości i ma wymagane przez nas parametry, nie zawsze powinniśmy je kupić. Bardzo ważny jest stan wszystkich jego elementów oraz komplet dokumentów. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę kupując używany samochód. Więcej…

Poznaj swoje bakterie

Nie widzisz ich, ale tam są. Na tobie, w tobie i wokół ciebie. Ważą ciężkie kilogramy, bo masz ich na sobie 15 000 razy więcej, niż jest ludzi na Ziemi. I nigdy nie śpią. Więcej…

Gdańsk z najszybszym Internetem w Polsce. Jak wyglądała prędkość internetu w Polsce?

Początki internetu sięgają lat 60. XX wielu. Jednak użytkownicy z Polski, po raz pierwszy, mogli z niego skorzystać dopiero ok. 20 lat później. Wszystko dzięki amatorskiej sieci FidoNet, która pozwoliła na wymianę poczty mailowej z zresztą świata. Od tego czasu sporo się zmieniło. Dostęp do internetu nie stanowi już większego problemu. Tym, którzy go mają, zależy więc na tym, by był jak najszybszy. Więcej…

Funkcje matematyczne stosowane w najnowszych technologiach

Rola Matematyki w technologii Matematyka zawsze odgrywała kluczową rolę w rozwoju nowych technologii. We wczesnym okresie rozwoju informatyki matematycy jako jedni z pierwszych dostrzegli możliwości wykorzystania komputerów do wykonywania skomplikowanych obliczeń. Obecnie matematyka jest wykorzystywana na wiele sposobów w sektorze technologicznym, od opracowywania nowych algorytmów po projektowanie chipów komputerowych. Więcej…
Rodzaje opryskiwaczy rolniczych

opryskiwacz

Opryskiwacze rolnicze podzielić można przede wszystkim ze względu na ich przeznaczenie. Wybór odpowiedniego modelu w dużej mierze uzależniony jest od rodzaju uprawy i mechanizmu, który pozwala na skuteczne rozprowadzenie środka chemicznego. W różnych opryskiwaczach rolniczych występować mogą ponadto inne podzespoły.

Opryskiwacze polowe

Opryskiwacze przeznaczone do prac wykonywanych w polu, a więc opryskiwacze polowe mogą być zawieszone, samojezdne bądź ciągnione. Różnią się one między sobą sposobem mocowania do ciągnika. Opryskiwacze zawieszone są zawieszone na TUZ pojazdu. Dostępne w sprzedaży są z belką roboczą o różnej rozpiętości. Opryskiwacze ciągnione z kolei są zaczepiane do ciągnika. Posiadają dość charakterystyczny rodzaj zaczepów dolnych lub górnych, które niekiedy są nawet skrętne. Sam proces rozpylania przebiega w różny sposób w zależności od zastosowania. Może być to opryskiwanie płaskie lub rzędowe. Takie rodzaje opryskiwaczy znajdziemy w ofercie firm wyspecjalizowanych w sprzęcie rolniczym, takich jak np. Kagro.

Opryskiwacze samojezdne

Kolejnym typem opryskiwaczy rolniczych są zaawansowane technologicznie maszyny samojezdne. Posiadają one na ogół dwie osie skrętne, hermetyczną kabinę oraz silnik. Ich ceny przywyższają inne rodzaje opryskiwaczy. Ze względu na swoje zastosowanie i charakter są najczęściej pojazdami o znacznej szerokości belki roboczej. Przeznaczone są do gospodarstw wielkoobszarowych, dużych pól czy dużych firm usługowych. W każdym z wymienionych typów opryskiwaczy spotkać się można z belkami roboczymi, które są składane na czas transportu. W zależności od wybranego modelu urządzenia i producenta w nowoczesnych opryskiwaczach rolniczych są to często belki sterowane hydraulicznie.

Co warto wiedzieć o belkach

Belki są miejscem, gdzie umieszcza się różnego rodzaju rozpylacze, których zadaniem jest rozpylenie cieczy na powierzchni roślin porastających pole uprawne. Rozpylacze na belkach także bywają zróżnicowane – szczelinowe, otwarte, z komorą wirową i inne. Często spotkać się można również z głowicami wielorozpylaczowymi, które pozwalają za jednym ruchem wybrać odpowiednią końcówkę. Ciekawym rodzajem rozpylaczy są także rozpylacze sadownicze: to maszyny przystosowane do opryskiwania krzewów i niskich drzew. Ich budowa jest już znacznie inna i lepiej dostosowana do opryskiwania roślin o takiej wysokości. Jednak i one zaliczają się do opryskiwaczy rolniczych. Jeżeli więc prowadzimy sad, warto rozważyć ten rodzaj rozpylaczy.

Polecamy także:

Zarządzanie wiekiem w przedsiębiorstwie

W każdym przedsiębiorstwie duże znaczenie ma inteligentne zarządzanie wiekiem w przedsiębiorstwie oraz transfer wiedzy. Więcej…

Co to jest teleinformatyka?

Teleinformatyka jest prężnie rozwijającą się dziedziną techniki oraz nauki, która wiąże osiągnięcia informatyki i dokonania w zakresie telekomunikacji. Ta dziedzina, która jest podstawą dla sektora IT, stanowi obecnie jeden z kluczowych czynników zarówno gospodarczego jak i społecznego rozwoju każdego kraju. Zgodnie z współczesnymi wymaganiami, coraz więcej firm dostarcza rozwiązań technologicznych z zakresu teleinformatyki. Więcej…

Czyszczenie elewacji oraz zabezpieczenie przed glonami

Na występowanie glonów na elewacji w szczególności narażone są budynki, które znajdują się blisko lasów oraz innych skupisk zieleni. Zagrożenie stanowi też bliskie sąsiedztwo zbiorników wodnych, rzek oraz terenów podmokłych. Z dużych, rozległych obszarów zarodniki glonów mogą bardzo łatwo przenosić się na elewację. Zjawisko takie będzie zachodzić dużo częściej, jeśli ściany obiektu dodatkowo znajdują się w cieniu, ponieważ wtedy może na nich przez bardzo długi czas utrzymywać się wilgoć. W jaki sposób wyczyścić oraz zabezpieczyć elewację przed glonami? Więcej…

Stan bieżnika opony a zjawisko akwaplanacji

Z akwaplanacją, inaczej aquaplaningiem mamy do czynienia, kiedy na mokrej nawierzchni opona traci przyczepność do podłoża, wskutek czego niemożliwe staje się sterowanie samochodem. To zjawisko często występuje latem podczas intensywnych opadów deszczu. Jest bardzo niebezpieczne dlatego kierowca powienien wiedzieć, jak zminimalizować ryzyko takiego poślizgu. Więcej…

Plusy posiadania rodzeństwa

Uczeni wykazali, iż u osób, posiadających młodsze rodzeństwo obniża się ryzyko zachorowania na alergię, astmę a także ochrania przed otyłością. W starszym rodzeństwie budzi się poczucie odpowiedzialności, oraz atrybuty przywódcze. Więcej…