Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Coca cola cukier - czy naprawdę jest go tak dużo?

Mówi się, że w znanym wszystkim napoju Coca Cola cukier znajduje się w ogromnych ilościach. Czy rzeczywiście taka jest prawda? Czy zawartość cukru w Coca Coli jest naprawdę aż tak wysoka?   Więcej…

Innowacyjne stoiska reklamowe na targach branżowych - strategie i pomysły dla efektywnego wyróżnienia się

Targi branżowe to doskonała okazja do promocji swojej firmy, nawiązania nowych kontaktów oraz prezentacji swoich produktów i usług. Aby w pełni wykorzystać te możliwości, warto zadbać o innowacyjne stoisko reklamowe, które wyróżni się na tle konkurencji. W tym artykule przedstawiamy strategie i pomysły, które pomogą Ci stworzyć efektywne stoisko na targach branżowych. Więcej…

Rodzaje szkła do piwa

Piwo. Dla niektórych po prostu rodzaj napoju, dla innych po prostu rodzaj alkoholu, a dla koneserów – najwspanialszy napój alkoholowy, oczywiście pod warunkiem, że jest to piwo z najwyższej półki, niekoniecznie cenowej. Liczy się przede wszystkim smak. Nie bez znaczenia jest też zapach, kolor, klarowność, czy charakterystyka pianki. Dla wielu prawdziwych koneserów bardzo ważne jest także właściwe podanie piwa i jego ekspozycja. Jakie wyróżniamy rodzaje szkła do piwa poza klasykiem, którym jest nieco ciężki, za to trwały i solidny kufel? Więcej…

Nadzieja na nowy lek na osteoporozę

Według informacji ogłoszonych przez naukowców z University of Southampton, ludzie obecnie znacznie gorzej radzą sobie ze złamaniami. U blisko 10 procent osób czas rekonwalescencji przekracza okres sześciu miesięcy. Bywają także złamania kości, które w ogóle się nie zrastają. Więcej…

Serwis spawarek – najczęstsze awarie urządzeń spawalniczych

Spawarka to jeden z ważniejszych elementów wyposażenia wielu serwisów, warsztatów i zakładów przemysłowych. Od jej prawidłowego działania zależy możliwość wykonywania wielu istotnych prac, dlatego usterkom trzeba zapobiegać za wszelką cenę. Dowiedz się, co jest najczęstszą przyczyną awarii tych urządzeń i co zrobić, aby uniknąć konieczności częstego oddawania spawarki do serwisu. Więcej…
Jak nie dać się oszukać w serwisie samochodowym?

O czym pamiętać oddając samochód do serwisu?

Prędzej czy później każdy samochód dozna mniej lub bardziej poważnej usterki, którą usunąć będzie można tylko w serwisie. Wizyta w warsztacie naprawczym może okazać się dość kosztowna – szczególnie, jeśli wykonawca naprawy postanowi postąpić z nami nie do końca uczciwie i policzy nam za wykonaną usługę więcej, niż powinien. W jaki sposób możemy chronić siebie i nasze pieniądze przed takimi sytuacjami?

Po pierwsze – umowa

Zanim mechanik podejmie się naprawy samochodu, konieczne jest dokładne zdiagnozowanie problemu – podłączenie komputera diagnostycznego w celu odczytania danych z systemu samochodu, zajrzenie pod maskę i podwozie. Jeśli sami jesteśmy pewni co uległo awarii, mechanik powinien osobiście potwierdzić naszą hipotezę. Kolejnym krokiem jest zawarcie umowy między nami, czyli klientem, a wykonawcą, czyli warsztatem wykonującym naprawę. Rolę tę pełni zazwyczaj zlecenie naprawy, w którym zawarte są informacje na temat zakresu wykonywanych napraw, przewidywanych całkowitych kosztach usługi oraz terminu jej realizacji.

- Jeśli chcemy uniknąć jakichkolwiek nieporozumień, nie powinniśmy zostawiać samochodu w warsztacie dopóki nie uzyskamy dokumentu potwierdzającego przyjęcie go do naprawy – radzi przedstawiciel firmy Toyota Centrum Wrocław - Zlecenie jest dla nas również swego rodzaju gwarancją, na mocy której możemy żądać poprawienia źle wykonanej usługi.

Koszty naprawy

Jak zostało wspomniane, koszty przeprowadzanych napraw powinny zostać określone przez mechanika i ujęte w zleceniu naprawy przed przyjęciem samochodu do serwisu. Oczywiście, zdarzają się sytuacje losowe, które mogą spowodować, że koszty wzrosną – taką sytuacją może okazać się problem z uzyskaniem części zamiennych w ustalonej cenie i konieczność zakupienia ich drożej. Pamiętajmy jednak, że o każdej takiej zmianie serwis powinien nas poinformować i zwiększyć koszty wyłącznie jeśli wyrażamy na to zgodę.

Zniszczenia samochodu w czasie naprawy

Zdarzyć się może, że przy odbiorze samochodu zauważymy, że samochód jest uszkodzony – na przykład nosi zarysowania na lakierze. To dość trudna sytuacja, ponieważ w praktyce nie jesteśmy w stanie udowodnić, że rysy nie było kiedy oddawaliśmy samochód do serwisu. Rozwiązaniem jest sporządzenie protokołu o stanie samochodu przed naprawą, w którym to protokole zostaną uwzględnione widoczne wady samochodu.

Odbiór samochodu

Zanim zapłacimy za naprawę, musimy upewnić się, że serwis wywiązał się z umowy. W tym celu powinniśmy odbyć jazdę próbną z mechanikiem. Tylko po stwierdzeniu, że samochód działa jak należy możemy uregulować rachunek za naprawę. Jeśli nie odbędziemy jazdy próbnej, oznaczać to będzie, że akceptujemy stan samochodu.

Korzystaj z usług autoryzowanych serwisów

Wielu kierowców unika korzystania z usług autoryzowanych serwisów samochodowych, ponieważ koszty napraw są w nich wyższe, niż w innych warsztatach. Jednak za wysoką ceną idzie również dobra jakość oraz obsługa klienta na wysokim poziomie. Wynika to z faktu, że żeby uzyskać autoryzację marki, serwis taki musi spełniać wyśrubowane wymagania w zakresie jakości usług oraz rzetelności wobec klienta.

Polecamy także:

Kilka sposobów na odpoczynek w wiosenny wieczór

Wiosna to idealny czas na relaks. Aura nastawia pozytywnie, a coraz wyższe temperatury działają, że świat wokół staje się wielokolorowy. Ci szczęściarze, którzy mają możliwość wzięcia długiego urlopu, wyruszają daleko do kurortów polskich lub zagranicznych. Wybierają odpoczynek w spa, na plaży. Lecz ci, którzy zostają, bo muszą pracować, też mogą poszukać sposobów na relaks. Spróbujmy więc opisać kilka możliwości na wypoczynek po pracy. W jaki sposób można zapewnić sobie relaks we własnym zaciszu, po kilku, kilkunastu godzinach wytężonej pracy? Więcej…

Dom i ogród - przykładowe zastosowania dla wody deszczowej.

Jeśli jesteś właścicielem domu jednorodzinnego lub ogrodu i chcesz ograniczyć swoje rachunki za wodę, pomyśl o magazynowaniu wody deszczowej. To stosunkowo proste i niezwykle praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu możesz mieć dostęp do darmowej wody, do celów gospodarczych. Więcej…

Korzystanie z płatności mobilnych

Ewolucja w dziedzinie finansów może nam ułatwić życie, może się jednak okazać niebezpieczną pułapką. Co można zrobić, aby technika pomagała nam, a nie stanowiła źródła nowych problemów? Odpowiedź jest banalna – mnóstwo zależy od nas a także od zdrowego rozsądku, którym trzeba się wykazywać w każdej sytuacji. O czym wobec tego powinny pamiętać osoby mające zamiar bez ryzyka korzystać z płatności mobilnych? Więcej…

Ciecierzyca w wartościowej diecie

Ciecierzyca, znana również jako cieciorka, jest jednym z ważniejszych składników zdrowej diety. Dlaczego warto sięgać po tę roślinę strączkową? W jaki sposób wpływa ona na nasz organizm? Więcej…

Na szkolenie nigdy nie jest za późno

Dlaczego tak wiele firm upada w przeciągu pierwszych 2 lat działalności? Czy ludzie otwierający własny biznes, z góry zakładają jego klęskę? Nim zdecydujesz się na własną firmę, powinieneś przejść kilka szkoleń, które przygotują Cię na wiele niespodzianek. Wiedza to klucz do sukcesu, a nic nie pozwala zdobyć takiej ilości przydatnej wiedzy jak odpowiednie szkolenie. Więcej…