Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Czyste oceany? Tak, to możliwe.

Niespotykany dotąd system oczyszczania Oceanu Spokojnego ze śmieci plastikowych rusza już za rok. Tak zwany siódmy kontynent, czyli ogromne skupisko odpadów pływających może zniknąć z największego oceanu na Ziemi - Pacyfiku już za dziesięć lat. Analogiczne akcje mogą być wprowadzone w życie także na pozostałych oceanach. Więcej…

Systemy RFID w logistyce i ich zastosowanie

Logistyka to skomplikowany i złożony proces, na który składa się planowanie, realizowanie oraz kontrolowanie sprawnego przepływu materiałów, surowców oraz informacji z punktu pochodzenia do punktu konsumpcji. Celem efektywnie prowadzonej logistyki w firmie jest zaspokojenie wymagań klienta końcowego. Więcej…

Nowa matura – pomoce wydawnicze

Nowa matura obowiązuje już od kilku lat, nadal jednak zdaje się budzić wiele kontrowersji, nie tylko w debacie publicznej i w odbiorze społecznym, ale także stanowi bieżący temat w resorcie edukacji, poruszany przez kolejnych ministrów w ekipie rządzącej. Więcej…

Intralipoterapia - co to takiego?

Zadowolenie z własnego wyglądu skutecznie poprawia nasze ogólne samopoczucie, pewność siebie i poczucie własnej wartości. To z kolei skutecznie poprawia jakość naszego życia praktycznie na każdej jego płaszczyźnie. Marzymy o płaskim brzuchu, gładkiej i jędrnej skórze, biodrach i udach bez grama zbędnego tłuszczu, niestety czasami dieta i ćwiczenia nie pomagają. Odpowiedzią na problem tego typu może być poddanie się zabiegowi intralipoterapii - w jaki sposób oddziałuje na nasz organizm i na czym polega? Więcej…

Dezynfekcja wody promieniowaniem UV. Prawda czy mit?

Skażenie bakteriologiczne wody pitnej to poważny problem, który dotyka nie tylko krajów rozwijających się – również w naszych sieciach wodnych mogą rozwijać się bakterie takie e.coli czy legionella, zagrażające naszemu zdrowiu. Jak sobie radzić sobie z tym zagrożeniem. W ostatnim czasie popularnym rozwiązaniem jest dezynfekcja przy użyciu promieniowania ultrafioletowego. Jak działa ta metoda i czy naprawdę jest skuteczna? Więcej…
Jak zostać specjalistą w danej branży?

expert-mSpecjalista jest pożądany na rynku pracy. Specjalizacja połączona z profesjonalizmem to gwarancja bezproblemowego zatrudnienia. To również szansa na rozwój zawodowy. Nazywanie siebie specjalistą pomaga w budowaniu pozycji w branży. Do wyboru mamy wiele ścieżek edukacyjnych, w których możemy się kształcić.

Zostanę specjalistą

expertPodstawowa decyzja to wybór branży, w której chcemy się specjalizować. Powinna być ona zgodna z zainteresowaniami i umiejętnościami zawodowymi oraz z zapotrzebowaniem rynku pracy. Zawsze można również skonsultować wybór branży i ścieżek edukacyjnych z doradcą zawodowym, który podpowie, w jakiej branży nasza wiedza i umiejętności mogą okazać się cenne. Wybór powinien być też spójny z posiadanym wykształceniem i kierunkiem szkolenia. Zawsze jednak możemy się przekwalifikować, żeby zdobyć nowy zawód, który aktualnie jest modny. Rynek pracy jest bowiem dynamiczny, a większe szanse mamy, kiedy posiadamy dodatkowe kwalifikacje, potwierdzone certyfikatami.

Aby być specjalistą w wybranej branży, trzeba mieć odpowiednią wiedzę z danej dziedziny, popartą doświadczeniem oraz nieustannie się szkolić poprzez udział w konferencjach oraz kursach. Duża konkurencja na rynku pracy wymaga systematycznego doszkalania. Wtedy jesteśmy atrakcyjnymi pracownikami i wyróżniamy się wśród innych kandydatów. Obecnie dostęp do wiedzy jest coraz lepszy i łatwiejszy. Sprzyja temu też rozwój nowych technologii i Internetu. Już nie musimy studiować oraz odbywać szkoleń językowych i zawodowych tylko stacjonarnie w siedzibie lub oddziale firmy szkoleniowej. Uczyć można się także na odległość – bez wychodzenia z domu jesteśmy uczestnikami wartościowych i kompletnych kursów. A moda na e-learning trwa, o czym świadczy dostępność kierunków na uczelniach i kursów.

Zdalna edukacja

E-learning, czyli nowoczesna forma edukacji, oparta na zdalnym przekazywaniu wiedzy przy pomocy programów komputerowych, jest coraz popularniejszy. Powodem jest mnóstwo zalet, które ma zdalna edukacja. Po pierwsze, zapewnia swobodę wyboru miejsca, czasu i tempa uczenia się. Nie ma także limitów, co do ilości uczestników, więc każdy ma szansę na wybór wymarzonej ścieżki edukacyjnej, czyli kursów i szkoleń, dzięki którym uzyskuje wiedzę oraz certyfikaty i dyplomy ukończenia poziomu kształcenia. Poza tym dostęp do wiedzy jest przez całą dobę. Po drugie, kształcenie zdalne jest tanie, chociaż ma różnorodne metody nauczania. To z kolei pozwala na edukację każdego zainteresowanego bez ponoszenia kosztów żywienia, zakwaterowania i wynajmowania sali szkoleniowej w przypadku kursów stacjonarnych. Dla uczestników szkolenia to poważny powód, by kształcić się na odległość. Po trzecie, edukacja zdalna rozwija zorganizowanie, kreatywność oraz samokontrolę i zdyscyplinowanie, bo wiele rzeczy wykonuje się samodzielnie, także samemu trzeba opanować materiał i przygotować się do testu sprawdzającego poziom opanowania wiedzy. Mimo to zdalne ścieżki edukacyjne to szansa na dokształcanie się bez barier. Dlatego warto kształcić się na specjalistę w konkretnej branży, wykorzystując nowoczesne środki i formy nauki. Przydatna bywa platforma edukacyjna, dzięki której można nabyć wiele nowych kompetencji i zadbać o swój rozwój zawodowy.

Polecamy także:

Dlaczego tak ważne są decyzje środowiskowe podczas realizowania różnych inwestycji?

Przystępując do realizacji inwestycji, które mogą mieć poważny wpływ na środowisko, jak chociażby budowa infrastruktury liniowej, czy fabryki ważne jest uzyskanie pozwolenia środowiskowego. Pomaga ono oszacować wpływ planowanych działań na otoczenie. Jest niezbędne już na etapie projektu, aby móc przystąpić do realizacji całego przedsięwzięcia. Jest niezbędne, aby uzyskać pozwolenia emisyjne, a także tworzą niezbędną dokumentację w procesie oceny oddziaływania inwestycji na środowisko. Więcej…

Mgławica na filmie od NASA

Kilka dni temu rozpoczęło się świętowanie 26 rocznicy zaistnienia Kosmicznego Teleskopu Hubble'a. Z tej szczególnej okazji NASA zaprezentowała zapierającą dech w piersiach, niesamowitą animację, przygotowaną na podstawie oryginalnego zdjęcia, jakie zostało zrealizowane przez teleskop przed kilkoma dniami. Więcej…

Technika w życiu codziennym

 Technika na dobre zadomowiła się w wielu dziedzinach życia. Trudno jest sobie wyobrazić dzień powszedni bez pralki, lodówki czy telewizora. Ich obecność jest czymś tak naturalnym i zwyczajnym, że aż się nie chce wierzyć, że setki lat temu nasi przodkowie nie znali tych wynalazków. Więcej…

Jak wybrać kominek DGP?

Montaż lub budowa kominka w domu jest doskonałym pomysłem, jeśli chcemy cieszyć się przytulną, domową atmosferą, a zarazem ocieplać wnętrze. Rynek oferuje wiele różnorodnych rodzajów kominków zarówno, jeśli chodzi o ich estetykę, jak i o sposób działania oraz instalację. Z tego względu, wiele osób ma problem z wyborem odpowiedniego kominka, który będzie w pełni spełniał ich indywidualne wymagania. Istotną kwestią jest także cieplne zapotrzebowanie całego budynku oraz rodzaj głównego źródła ciepła. Coraz większą popularność zyskują kominki DGP, czyli takie, które posiadają system dystrybucji gorącego powietrza. Na co zwrócić uwagę przy wyborze kominka? Więcej…

Rozwój zawodowy stomatologów

Wciąż bezrobocie w naszym kraju przekracza dziesięć procent i nie zanosi się, żeby w najbliższych latach trend ten uległ zmianie na lepsze. Nawet pracownicy specjalistyczni, również lekarze stomatolodzy, mogą mieć realne kłopoty ze znalezieniem zatrudnienia. Dlatego warto jest stawiać na rozwój. Innym aspektem dużego bezrobocia jest to, że Polacy szukają oszczędności także na swoim zdrowiu, nie korzystając z ze specjalistycznej i nowoczesnej opieki, kierując się głownie ceną. Więcej…