Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Ubytek przegrody międzyprzedsionkowej

Czy można zalepić dziurkę w sercu w taki sposób jak zalepia się popsutą dętkę w rowerze? Naukowcy z Harvardu właśnie udowodnili, że jest to możliwe. Dla osób, które cierpią w skutek bardzo częstej wady serca - ubytku przegrody międzyprzedsionkowej, ta nowa metoda stanowi ogromną szansę. Więcej…

Jak wybrać kominek DGP?

Montaż lub budowa kominka w domu jest doskonałym pomysłem, jeśli chcemy cieszyć się przytulną, domową atmosferą, a zarazem ocieplać wnętrze. Rynek oferuje wiele różnorodnych rodzajów kominków zarówno, jeśli chodzi o ich estetykę, jak i o sposób działania oraz instalację. Z tego względu, wiele osób ma problem z wyborem odpowiedniego kominka, który będzie w pełni spełniał ich indywidualne wymagania. Istotną kwestią jest także cieplne zapotrzebowanie całego budynku oraz rodzaj głównego źródła ciepła. Coraz większą popularność zyskują kominki DGP, czyli takie, które posiadają system dystrybucji gorącego powietrza. Na co zwrócić uwagę przy wyborze kominka? Więcej…

Zakup porcelany. Ile to może kosztować?

Ile kosztuje porcelana? Na tak zadane pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Cenę porcelany różnicuje wiele czynników, przy czym pierwszym i najważniejszym jest jej przeznaczenie. Zupełnie inaczej kształtują się ceny porcelany kolekcjonerskiej, a inaczej tej użytkowej. Skalę rozbieżności najlepiej zobrazuje przykład: za cenę pojedynczej, zabytkowej filiżanki Rosenthala możemy kupić pełen serwis obiadowy najlepszego polskiego producenta. Więcej…

Jak wyjść z długów z pomocą kredytu?

Zadłużenie to poważny problem, z którym nie wszyscy umieją sobie poradzić. Istnieje kilka sposobów na pozbycie się niespłaconych zobowiązań tak, by móc rozpocząć swoje życie od nowa. Jednym z nich jest kredyt konsolidacyjny, który pozwala na połączenie poszczególnych długów i wydłużenie czasu ich spłaty. Na czym dokładnie polega i kiedy może być ogromną pomocą? Więcej…

Bariery w korzystaniu z e-learningu

Każdy kto już raz spróbował e-learningu nie zastąpiłby go innym sposobem zdobywania wiedzy. Więcej…
Sympozjum poświęcone Wielkiej Mgławicy w Orionie

widok ziemiW Warszawie odbędzie się sympozjum zadedykowane Ogromnej Mgławicy w Orionie. Kilkudziesięciu badaczy z całego świata podejmie współpracę w rozpoczynającej się niedługo w Warszawie naradzie naukowej zadedykowanej Wielkiej Mgławicy w Orionie - obwieściła przedstawicielka Lokalnego i Naukowego Komitetu Organizacyjnego rady.

ziemia z inną planetą w tleDo 18 lipca Ośrodek Astronomiczny Państwowej Akademii Nauk im. M. Kopernika zamierza podejmować ogólnoświatowej renomy ekspertów interesujących się mgławicami gazowo-pyłowymi oraz procesami w tamtym miejscu przebiegającymi. Spotykają się oni z okazji narady pt. "The Orion Nebula: A Laboratory for the Study of Star Formation and Gaseous Nebulae".

Ogromna Mgławica w Orionie (M42 lub też NGC 1976) to najjaśniejsza mgławica dyfuzyjna na ziemskim niebie, jaka oprócz tego jest dostrzegalna "gołym okiem". Znajduje się 1344 lat świetlnych od naszej planety oraz stanowi kolosalne zbiorowisko gazu, pyłu oraz rodzących się gwiazd, z których ułamek jest otoczony dyskami wczesno planetarnymi. Mgławica ta jest jednym z najbardziej znanych obiektów obserwacji oraz badań, tak jak za pośrednictwem przyrządów naziemnych, jak i teleskopów pozaplanetarnych.

W naradzie w CAMK PAN weźmie uczestnictwo niemal 50 badaczy z całej ziemi, którzy przedstawią oraz wysłuchają nieomal 30 referatów. W Akademickim Komitecie Organizacyjnym znaleźli się między innymi:  Lynne Hillenbrand (USA), Gary Ferland (USA), Michał Różyczka (Polska) i Ryszard Szczerba (Polska). Do Lokalnego Komitetu Organizacyjnego przynależą także: Magdalena Otulakowska-Hypka, Joanna Mikołajewska, Ryszard Szczerba oraz Natasza Siódmiak.

Polecamy także:

Trzy zagadnienia, które musisz znać w języku angielskim!

Artykuł sponsorowany Istnieją rzeczy, które zawsze warto wiedzieć w danym języku, aby móc komunikować się na zadowalającym poziomie. Nie inaczej jest w przypadku angielskiego. Sprawdź, o jakich zagadnieniach mowa! Więcej…

Co wpływa na jakość wydruków?

Nietrudno zauważyć, że dzięki niektórym drukarkom powstają rysunki, ilustracje, a nawet zdjęcia, które charakteryzują się głębokimi i intensywnymi kolorami. Jednak jakość wydruków nie zawsze jest tak dobra. Zdarza się, że nawet dokumenty, w których dominuje tekst, nie są ostre, a litery sprawiają wrażenie wyblakłych. Od czego zależy to, czy wydruki będą wyraźne i wysokiej jakości? Oto, co warto wiedzieć na ten temat. Więcej…

Umowa o dofinansowanie z funduszy - jak ją poprawnie przeprowadzić?

Z wykorzystaniem Funduszy Europejskich zostało przeprowadzonych miliony projektów. Skutecznie wykonany projekt potrzebuje jednak solennego przygotowania i wykonania wielu działań mających za zadanie zrealizowanie wszelkich wytycznych przydzielanych przez umowę o dofinansowanie. Jak wydajnie zarządzać projektem? Kto może złożyć wniosek? W jakim celu jest wykorzystywane doradztwo projektowe? W jaki sposób zagwarantować sobie prawidłową realizację umowy? Poznaj kilka wskazówek dla przyszłych beneficjentów. Więcej…

31 sierpnia 2017 - Siła-wiedzy.pl zaprasza na:

Szkolenie "ŹRÓDŁA DOFINANSOWANIA DZIALALNOŚCI KULTURALNEJ NA LATA 2014-2020. FUNDUSZE KRAJOWE, EUROPEJSKIE I PRYWATNE ORAZ METODYKA PISANIA WNIOSKÓW O DOFINANSOWANIE PROJEKTÓW" Więcej…

Rękawice gumowe - w jaki sposób powstają?

Gumowe rękawice znajdują powszechne zastosowanie w medycynie, przemyśle spożywczym oraz policji - w laboratoriach kryminalnych i na miejscach popełnionego przestępstwa. Korzystają z nich rybacy i pracownicy hut, platform wydobywczych i fabryk, strażacy, a także prywatne osoby w przydomowych ogrodach. Ze względu na rodzaj i grubość to produkty równie często stosowane w przemyśle ogrodniczym i ochronnym np. w straży pożarnej. Więcej…