Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

RODO dla przedsiębiorców – co musimy wiedzieć?

Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych zaczęło obowiązywać od maja 2018 roku, jednak nadal pojawiają się problemy z tym, w jaki sposób należy interpretować niektóre przepisy. Szczególnie utrudnioną sytuację mają przedsiębiorstwa, ponieważ ich pomyłka może wiązać się ze sporym karami finansowymi. Dlatego warto zwrócić uwagę na najważniejsze informacje dotyczące RODO, dzięki czemu nie będziemy już mieli problemów z nowymi przepisami. Więcej…

Co wpływa na tak dużą popularność tatuaży?

Dziś sława tatuaży cały czas rośnie. Tatuaż został wyrazem osobowości, czymś, co wyraźnie albo subtelnie, w zależności od twoich chęci, zezwala na wyrażenie siebie. Chociaż wiadomo, że tatuowanie jest sztuką trwałą i należy bardzo przezornie podejść do doboru wzoru, utworzenie pięknego tatuażu w profesjonalnym salonie jest pożądanym zabiegiem upiększającym ciało. Co zatem świadczy o tej sławie tatuaży? Z jakiego powodu tatuowanie stało się misterną sztuką, którą przedstawiają tylko profesjonalni tatuatorzy? Więcej…

Zakrycie Jowisza przez Księzyc

Nocą z 14 na 15 lipca nastąpiło zakrycie Jowisza przez naszego naturalnego satelitę - księżyc - poinformowała Polska Agencja Prasowa. 15 lipca, zaraz przed wschodem Słońca doszło do fascynującego oraz relatywnie rzadkiego zjawiska którym jest zakrycie za sprawą Księżyca jasnej planety. Więcej…

Moduł elektronicznej kopii paragonów w kasie fiskalnej

Wystawianie paragonów fiskalnych to podstawowy obowiązkiem każdego przedsiębiorcy, który korzysta z kasy rejestrującej. Warto jednak pamiętać o tym, że nie jedyny. Właściciel urządzenia jest zobligowany m.in. do przechowywania kopii wszystkich wydrukowanych paragonów. Aby wspomniany obowiązek nie stał się uciążliwy, warto pomyśleć o kasie fiskalnej z modułem, który zapisuje dane na karcie pamięci. Więcej…

Gdańsk z najszybszym Internetem w Polsce. Jak wyglądała prędkość internetu w Polsce?

Początki internetu sięgają lat 60. XX wielu. Jednak użytkownicy z Polski, po raz pierwszy, mogli z niego skorzystać dopiero ok. 20 lat później. Wszystko dzięki amatorskiej sieci FidoNet, która pozwoliła na wymianę poczty mailowej z zresztą świata. Od tego czasu sporo się zmieniło. Dostęp do internetu nie stanowi już większego problemu. Tym, którzy go mają, zależy więc na tym, by był jak najszybszy. Więcej…
Dbanie o czystość w placówkach medycznych

W przypadku placówek medycznych utrzymanie czystość i higieny na właściwym poziomie wymaga zastosowania szczególnych procedur, sprzętów oraz środków. Takie postępowanie jest konieczne w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się chorobotwórczych ustrojów. Szpital musi bowiem zapewniać bezpieczeństwo i zdrowie wszystkim swoim pacjentom i pracownikom. A jak to wygląda w praktyce?

Zachowania odpowiedniego poziomu higieny w placówkach medycznych wymaga wielostopniowego działania. Regularne prace porządkowe przy zastosowaniu właściwych środków czyszczących nie są wystarczające. Elementy wyposażenia sal, szczególnie tych znajdujących się na oddziałach intensywnej opieki, muszą być wykonane z materiałów spełniających wymogi bezpieczeństwa. Konieczny jest także zakup specjalistycznego sprzętu przeznaczonego do mycia i dezynfekcji m.in. narzędzi medycznych wielokrotnego użytku.

Utrzymanie czystości w placówkach medycznych

Prace porządkowe w szpitalach przeprowadzane są wedle ściśle ustalonego planu higieny i dezynfekcji. Istnieje podział na strefy czystości. Osoby dbające na co dzień o utrzymanie czystości w placówkach medycznych trzymają się zaś określonych przez władze szpitala instrukcji oraz procedur higienicznych. Każda placówka służby zdrowia ma indywidualną strategię, która pozwala na skuteczne usuwanie powstałych zabrudzeń oraz zapobieganie rozprzestrzenianiu się groźnych drobnoustrojów, mogących stanowić źródło zakażeń.

Wyposażenie ułatwiające utrzymanie higieny

W placówkach medycznych, a zwłaszcza na OIOM-ach duże znaczenie mają materiały wykończeniowe wykorzystywane do produkcji elementów wyposażenia sal. Muszą one wyróżniać się wysokim stopniem twardości, a ich faktura powinna być gładka. Taka powierzchnia wyrobów medycznych znacznie ułatwia utrzymanie ich w należytej czystości. Doskonałym przykładem są panele nadłóżkowe, zwiększające komfort obsługi pacjenta. Zarówno konstrukcja tych wielofunkcyjnych urządzeń, jak i sposób wykończenia, nie mogą sprawiać trudności w ich regularnym czyszczeniu. Dlatego też producenci, wychodząc naprzeciw potrzebom placówek tego typu, oferują panele, w których nawet gniazda elektryczne gwarantują utrzymanie czystości na najwyższym poziomie. Zazwyczaj są one zlicowane z powierzchnią paneli. W modelach z nadbudowanymi gniazdami z kolei oferują wersje stworzone z materiałów przeciwdrobnoustrojowych.

Sterylizatornia

Każda placówka medyczna, która wykorzystuje narzędzia chirurgiczne, bieliznę operacyjną czy materiały opatrunkowe wielokrotnego użytku, zobligowana jest do zorganizowania na swoim terenie pomieszczenia zwanego sterylizatornią. Jaka powinna ona być? Przede wszystkim odpowiednio zorganizowana i niezależnie od charakteru placówki, musi gwarantować maksymalne bezpieczeństwo, którym w tym przypadku jest eliminacja zagrożenia powstawania infekcji na skutek rozprzestrzeniania się bakterii.

Jak wyjaśnia ekspert, nasz rozmówca z firmy INMED-Karczewscy, która dostarcza wysokiej jakości wyroby i urządzenia medyczne: "W tej sytuacji termin czystość przechodzi już w sterylność, a kwestie jej utrzymania określają stosowne przepisy zawarte w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 26 czerwca 2012 r".

Rozporządzenie to mówi m.in. o tym, że w sterylizatorni nie może zabraknąć myjni-dezynfektorów, czyli urządzeń służących do czyszczenia i wyjaławiania wyżej wymienionych narzędzi medycznych oraz elementów wyposażenia. Ponadto maszyny te myją i dezynfekują szkło laboratoryjne czy nawet buty operacyjne. Dostępne są różne ich modele, które dodatkowo można dopasować do potrzeb danego użytkownika. Oczywiście wszystkie maszyny tego rodzaju powstają zgodnie z wymogami odpowiednich międzynarodowych norm.

Polecamy także:

11 października 2017 - Siła-wiedzy.pl zaprasza na:

Szkolenie "EFEKTYWNA KOMERCJALIZACJA BADAŃ NAUKOWYCH” Warszawa, 11 października 2017 r. Więcej…

Porównanie GPW z innymi rynkami akcji - analiza porównawcza GPW z innymi globalnymi rynkami akcji

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) odgrywa kluczową rolę w polskim systemie finansowym oraz ma coraz większe znaczenie na arenie międzynarodowej. Jednakże, zanim inwestor podejmie decyzję o lokowaniu kapitału na GPW, istotne jest przeprowadzenie analizy porównawczej tego rynku z innymi rynkami akcji, zarówno w Europie Środkowej, jak i globalnie. Więcej…

Szkoła gladiatorów

Park Archeologiczny Carnuntum w Austrii przedstawił w tym tygodniu szczątki wielkiej szkoły gladiatorów a także jej wirtualną prezentację. Carnuntum było niegdyś znaczącym obozem rzymskich żołnierzy na sławnym szlaku bursztynowym. Więcej…

Jeśli innowacja, to po polsku

Myśląc o innowacjach i rewolucyjnych technologiach, na myśl przyjdą nam pewnie amerykańscy naukowcy, japońskie korporacje czy niemieckie firmy. Słowa „Polska” i „innowacja” czy „wynalazek” rzadko tworzą związek frazeologiczny – pora to zmienić! Więcej…

Co to jest sen? - fazy, pamięć i kontrola

Sen, integralna część naszej egzystencji, tai w sobie dużo ciekawych zagadnień. Uwidoczniając rozliczne atrybuty snu, wyjawia się nam nie tylko jego złożoność, lecz też szansa do zgłębiania własnej umysłowości oraz pojęcia schowanych warstw naszej osobowości. Sen staje się zatem nie zaledwie częścią trwania, ale też ciekawą sferą do poznawania siebie jak również istniejącego wokół nas świata. Prezentujemy kilka ciekawostek na temat snów, które mogą rozszerzyć naszą wiedzę w sprawie tego zagadkowego otoczenia. Więcej…