Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Czy w Polsce można mieć broń bez zezwolenia

Polska to nie Ameryka, jednak każdy pełnoletni obywatel RP może posiadać broń. Więcej…

Czy warto studiować psychologię?

Psychologia, tuż obok prawa, medycyny czy marketingu, to jeden z najbardziej obleganych kierunków. Od lat maturzyści składają dokumenty na uczelnie, w których przypada nawet kilkanaście osób chętnych na jedno miejsce. Rozpoczęcie kierunku oznacza fascynującą drogę do wnętrza ludzkiego umysłu. Czy warto poświęcić się tej pracy? Więcej…

Dbanie o czystość w placówkach medycznych

W przypadku placówek medycznych utrzymanie czystość i higieny na właściwym poziomie wymaga zastosowania szczególnych procedur, sprzętów oraz środków. Takie postępowanie jest konieczne w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się chorobotwórczych ustrojów. Szpital musi bowiem zapewniać bezpieczeństwo i zdrowie wszystkim swoim pacjentom i pracownikom. A jak to wygląda w praktyce? Więcej…

Gdańskie zabytki: ratusz

Dla wielu miłośników podróży, Gdańsk staje się niezwykle interesującym celem wycieczki. Pobyt w Gdańsku to wyjątkowa szansa dla tych gości, którzy pragną nacieszyć się widokiem wspaniałych zabytków. Na brak fascynujących przykładów dawnej architektury nie można tu narzekać. Na jakie zabytki opłaca się zwrócić największą uwagę? Więcej…

Intralipoterapia - co to takiego?

Zadowolenie z własnego wyglądu skutecznie poprawia nasze ogólne samopoczucie, pewność siebie i poczucie własnej wartości. To z kolei skutecznie poprawia jakość naszego życia praktycznie na każdej jego płaszczyźnie. Marzymy o płaskim brzuchu, gładkiej i jędrnej skórze, biodrach i udach bez grama zbędnego tłuszczu, niestety czasami dieta i ćwiczenia nie pomagają. Odpowiedzią na problem tego typu może być poddanie się zabiegowi intralipoterapii - w jaki sposób oddziałuje na nasz organizm i na czym polega? Więcej…
Baterie trakcyjne i ich rola w konstrukcji wózków widłowych

Wózki widłowe to sprzęt, który jest niezastąpiony w pracach z ciężkimi ładunkami. Te pojazdy znajdują zastosowanie w magazynach, składach budowlanych, sklepach wielkopowierzchniowych i wszędzie tam, gdzie potrzebne jest szybkie i wygodne przewiezienie i podniesienie na dużą wysokość towarów o dużej masie. Jednym z najważniejszych elementów wózków są baterie trakcyjne. Co to jest i jaka jest ich rola? Dowiedz się więcej.

Wózki widłowe występują w wersji spalinowej i elektrycznej. Te wykorzystywane w pomieszczeniach zamkniętych są zasilane prądem elektrycznym, ponieważ nie wytwarzają spalin i są bezpieczne dla przebywających w obiekcie ludzi. Baterie trakcyjne służą zaś do zasilania energią elektryczną pojazdu podczas pracy.

Budowa baterii

Baterie trakcyjne to akumulatory, które charakteryzują się dużą pojemnością. Jest to niezbędna cecha ich budowy, ponieważ zastosowanie małej pojemności wymagałoby częstego ładowania, a to utrudniałoby pracę przy użyciu wózka. Według pracownika firmy Inicjatywa Północno-Zachodnia "PW", zajmującej się sprzedażą części do wózków widłowych, takie akumulatory mają przeważnie postać baterii kwasowo-ołowiowych z elektrolitem w formie płynnej lub żelowej. Są wyposażone w ogniwa trakcyjne zamknięte w stalowej skrzyni, którą maluje się proszkowo, by zabezpieczyć ją przed korozją.

Ogniwa baterii są często oddzielone od ścian skrzyni podkładkami zrobionymi z polipropylenu. Takie rozwiązanie ma znaczenie dla przepływu ciepła podczas pracy urządzenia. Liczba ogniw, z jakich składa się akumulator, ma wpływ na jego napięcie. Im więcej ogniw, tym będzie ono wyższe.

Rola baterii

Akumulatory trakcyjne są przystosowane do wielogodzinnej pracy i mają bardzo długą żywotność. Można ich używać w niesprzyjających warunkach, takich jak niska temperatura czy wysoka wilgotność. To sprawia, że są szeroko wykorzystywane w wielu urządzeniach, w tym w wózkach widłowych. W przeciwieństwie do akumulatorów rozruchowych, które stosuje się w samochodach, baterie trakcyjne zostały zaprojektowane w ten sposób, aby wytrzymały bardzo dużą liczbę całkowitych rozładowań. Przeciętnie jedno urządzenie można ładować do 1500 razy. Takie rodzaj baterii jest nazywany akumulatorem do głębokich rozładowań.

O bateriach trakcyjnych mówi się jako o sercu pojazdu, ponieważ są głównymi elementami, które pozwalają na jego bezawaryjną pracę. O akumulator trzeba dbać we właściwy sposób. Pierwszą i podstawową zasadą jest niewykonywanie żadnych jego napraw samodzielnie. Specjaliści zajmujący się akumulatorami trakcyjnymi są zdania, że 90% usterek jest spowodowanych właśnie ingerencją użytkownika.

Polecamy także:

5 rzeczy, które musisz wiedzieć, aby chronić swoje uprawy przed silnymi mrozami

Niekorzystne działanie silnych mrozów na uprawy ma swoje odbicie w plonach. Aby uchronić się przed stratami konieczne jest zatroszczenie się o rośliny już na etapie ich kiełkowania. Choć szczególnie niebezpieczna dla upraw jest zima bez śniegu, to przy zastosowaniu odpowiednich metod można zminimalizować siłę jej działania. Więcej…

Podglądanie DNA

Badacze postanowili przyjrzeć się gwałtownym zmianom występującym w DNA komórek, które pozbawione zostały tlenu oraz składników odżywczych. Taki stan charakterystyczny jest dla wielu częstych chorób, szczególnie zawału serca, nowotworów, czy udaru mózgu. Więcej…

Szczepionka na Ebolę prosto z Chin

CanSino Biotechnology - firma biotechnologiczna z Chin, ma w planach uruchomienie fabryki szczepionek przeciwko gorączce krwotocznej, którą wywołuje wirus Ebola. Fabryka powstanie dopiero za dwa lata. Więcej…

Jak zostać ratownikiem WOPR

Niesienie pomocy innym, doskonałe umiejętności pływackie i iście zimna krew – to cechy wyróżniające ratowników wodnych, którzy każdego dnia czuwają nad naszym bezpieczeństwem, podczas gdy my oddajemy się urokom wodnej rekreacji. Ta profesja jest opatrzona wielką odpowiedzialnością za ludzkie życie, wymagającą i skierowaną wyłącznie do tych kandydatów, którzy spełniają szereg określonych wymagań. Więcej…

Ubytek przegrody międzyprzedsionkowej

Czy można zalepić dziurkę w sercu w taki sposób jak zalepia się popsutą dętkę w rowerze? Naukowcy z Harvardu właśnie udowodnili, że jest to możliwe. Dla osób, które cierpią w skutek bardzo częstej wady serca - ubytku przegrody międzyprzedsionkowej, ta nowa metoda stanowi ogromną szansę. Więcej…