Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Zapomniane rzeczy

Niektórzy z nas z sentymentem przywołują|ogrom przedmiotów, które raptownie zniknęły z naszego świata. Prawdopodobnie nasi dziadkowie pamiętają najbardziej popularne rzeczy, ale młode pokolenia nie mają pojęcia o starych technologiach. Można odkryć ociupinę tajemnicy idąc do muzeum, czy na pchli targ. Można również powrócić z sentymentem do przeszłych epok, przeglądając ten materiał. Więcej…

Koszt wykonania nadruku reklamowego. Od czego zależy?

Jeśli chcemy stworzyć nadruki reklamowe na określoną partię przedmiotów, musimy wiedzieć, że koszt zamówienia będzie zależał od kilku czynników. Różne materiały wpłyną na technikę nadruku, a ta może mieć inne ceny. Także większa ilość zużytych kolorów spowoduje podwyższenie kwoty do zapłaty. Dużym ułatwieniem są kalkulatory wydruków, dzięki którym możemy poznać szacunkową wartość określonego zamówienia. Oblicza się ją w oparciu o ilość sztuk i wielkość wydruku. Więcej…

Walory filatelistyczne

Istota filatelistyki to zbieranie, odkrywanie, kolekcjonowanie. To, co gromadzi filatelista, określa się mianem walorów filatelistycznych. Czemu walor? Dlatego, że każdy szczegół zbioru ma dla jego właściciela określoną wartość. Więcej…

Czy warto czytać książki po angielsku?

Uczenie się języka to nie taka prosta sprawa. W wielu przypadkach z trudem poświęcić nam na nią czas bądź wykrzesać u siebie troszkę motywacji. Na szczęście jest na to prosta oraz skuteczna strategia. Wystarczy rozpocząć czytanie książki w języku, jakiego się uczymy. Świetnie sprawdzi się to podczas nauki języka angielskiego, przede wszystkim w przypadku książek pisanych w prosty i zwięzły sposób! Więcej…

Czy historia musi być nudna?

Historia magistra vitae est", czyli historia jest nauczycielką życia - to słowa Cycerona, pisarza sprzed naszej ery. Nie da się ukryć, że obserwując tę gałąź życia społecznego można odnieść takie wrażenie. Pamiętajmy, historia nie musi być nudna i często towarzyszy jej przypadek czy też decyzja, która ma wpływ na losy świata. Kim by był Św. Paweł gdyby nie spadł z konia? Jak wyglądałaby edukacja kobiet, gdyby nie Maria Skłodowska-Curie? Dziś w naszym artykule przedstawię 3 fakty, które moim zdaniem zmieniły sposób życia człowieka na Ziemi oraz ukształtowały przyszłe pokolenia. Więcej…
Bezpieczne i skuteczne ćwiczenia na zimowe poranki

Zimowa pora stanowi cudowny okres, żeby aktywnie spędzać czas na ożywczym powietrzu, niemniej jednak treningi w zimniejszych warunkach są w stanie tworzyć wyzwanie dla odporności i kondycji. W tym materiale przedłożymy, w jaki sposób ćwiczyć na dworze zimową porą, unikając kontuzji i przeziębień. Poznaj parę istotnych sugestii.

Jak wybrać najlepszy czas na trening zimą

Najlepszą porą dnia na ćwiczenie zimową porą jest okres, gdy temperatura jest najwyższa. Jest to zwykle południe bądź po godzinie 12. Stroń od treningów wczesnym rankiem lub późnym wieczorem, kiedy obniża się ponizej zera. Poza tym, w ciemności pogłębia się ryzyko kontuzji, w związku z tym staraj się uprawiać aktywność fizyczną w świetle dziennym

Trening w mroźne dni - Jak się ubrać?

Należyty strój to drogę do utrzymania ciepła i wygody w czasie ćwiczeń zimą. Przedstawiamy nieco wskazówek dotyczących stroju:
- Warstwy garderoby - Ubieraj się w warstwy, rozpoczynając od cienkiej warstwy podstawowej, która wchłania pot, a następnie dorzuć warstwę izolacyjną i zewnętrzną, chroniącą przed zimnem i wilgocią.
- Ochrona głowy- Ciepło czmycha z ciała przez głowę, toteż noszenie czapki lub opaski na uszy jest zasadnicze.
- Rękawice - ręce są szczególnie wystawione na zimno, w związku z tym powinno się wyposażyć się w dobre rękawice.
- Pewne obuwie - Załóż obuwie dające izolację oraz przyczepność do śliskich powierzchni.

Zimowe rozgrzewanie - Klucz do unikania kontuzji

Nim zaczniesz ćwiczenia zimową porą, dbaj o głębokie rozgrzanie ciała. Wykonaj parę dynamicznych rozgrzewek, takich jak skakanie na skakance bądź bieg w miejscu, tak aby podwyższyć obieg krwi i pobudzić mięśnie do pracy. Po treningu nie zapominajo rozciąganiu, by uniknąć zakwasów.

Jak uniknąć odwodnienia podczas zimowych ćwiczeń

W zimie łatwo zapomnieć o nawodnieniu ciała, ale utrata płynów w skutek pocenia się w dalszym ciągu zachodzi w trakcie ćwiczeń na lodowatym dworze. Pamiętaj, ażeby pić wodę przed, w trakcie i po ćwiczeń, by uniknąć odwodnienia.

Akcesoria, które dodadzą komfortu do zimowej aktywności fizycznej

Wskazane jest rozważyć zakup paru zimowych gadżetów, które są w stanie zmienić wygodę ćwiczeń, jak na przykład okulary przeciwsłoneczne, tak aby chronić oczy przed promieniowaniem UV tudzież osłony na nos i usta.

Dostosowanie a osiągnięcie wyników w zimowym sporcie

Lodowate warunki pogodowe mogą zmieniać się nieustająco, więc nie powstrzymuj się dostroić swoje plany treningowe, jeśli aura się pogorszy. Czasem transfer ćwiczeń do wnętrza budynku albo zdecydowanie się na inną formę aktywności może być optymalnym wyjściem.

Podsumowując, trening na świeżym powietrzu zimową porą może bywa rzeczą przyjemną, pod warunkiem, że mamy porządne przygotowanie i znajomość zagrożeń. Przystosowanie odzieży, adekwatne rozgrzewanie i rozwaga w wyborze godziny treningu zdołają pomóc Ci uniknąć kontuzji i infekcji. Nie zaniedbuj również o wyczuciu swojego ciała i dopasowywaniu ćwiczeń do bieżących warunków.

Polecamy także:

Jak wybrać najlepszą ofertę lokaty bankowej?

Wśród różnych produktów oferowanych przez instytucje finansowe, lokaty bankowe cieszą się dużym zainteresowaniem. To bowiem właśnie dzięki nim można bezpiecznie przechowywać swoje oszczędności, zyskując przy tym dodatkowe środki naliczone według oprocentowania. Więcej…

Parki edukacyjne w kraju

Parki edukacyjne to miejsca w których dzieci oraz osoby dorosłe mogą empirycznie przekonać się o funkcjonowaniu sił natury i poniektórych praw fizyki. Więcej…

Czym jest lokata bankowa?

Na dzisiejszym rynku coraz więcej jest banków oraz instytucji banko-podobnych, które oferują różnego rodzaju operacje pieniężne. Niektóre banki już zdążyły sobie zapracować na zaufanie klientów, niektóre wciąż na nie pracują i wciąż próbują pozyskiwać nowych klientów, którzy bez wahania powierzą przedstawicielom swoje pieniądze. Oczywiście, ogólnie rzecz ujmując, banki służą do przechowywania pieniędzy. Pozwalają również na operacje pieniężne, takie jak przelewy, udzielanie kredytów czy pieniężne transfery zagraniczne. Więcej…

Wzornictwo przemysłowe – studia i perspektywy pracy

Kierunek wzornictwo przemysłowe można studiować na uczelniach o profilu technicznym lub artystycznym. Jakie są perspektywy pracy po takich studiach? Więcej…

Kim był Piotr Wysocki?

Podążając śladami polskich bohaterów narodowych, warto zainteresować się, jaką postacią był Piotr Wysocki. To polski ochotnik wojskowy, instruktor musztry, a przede wszystkim buntownik. To on wypowiedział słynne słowa: Polacy, wybiła godzina zemsty! – hasło rozpoczynające powstanie listopadowe w 1830 roku. Więcej…