Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Jak korzystnie wymienić pieniądze przed zagraniczną podróżą?

Kiedy zbliża się czas zagranicznej podróży, należy pomyśleć o tym, skąd zdobyć walutę, którą będziemy posługiwać się w obcym kraju. Niezależnie od tego, czy wyjeżdżamy w celach turystycznych czy służbowych, warto mieć przy sobie wymienioną gotówkę. Pieniądze możemy wymienić w banku, w kantorze stacjonarnym lub w kantorze internetowym. Która opcja będzie dla nas najwygodniejsza i najkorzystniejsza? Oto kilka wskazówek. Więcej…

Szczepionka na Ebolę prosto z Chin

CanSino Biotechnology - firma biotechnologiczna z Chin, ma w planach uruchomienie fabryki szczepionek przeciwko gorączce krwotocznej, którą wywołuje wirus Ebola. Fabryka powstanie dopiero za dwa lata. Więcej…

Ciekawa zabawka - dron

Drony to jeden z wielu wynalazków, który w sprzedaży detalicznej pojawił się stosunkowo niedawno. Chociaż urządzenia te mają dużo dłuższą historię to w związku z ich ogromnymi możliwościami szpiegowskiego przeznaczenia długo nie były dostępne w sprzedaży. Drony, które były w sprzedaży można było nabyć po wręcz astronomicznych cenach. Więcej…

W jaki sposób przebiega kremacja?

Kremacja była często stosowana w czasach przedchrześcijańskich i starożytnym Rzymie. W niektórych kulturach, np. hinduskiej, w niezmienionej postaci przetrwała do dziś. Obecnie wraca do łask ze względu na wysokie ceny działek cmentarnych, a także jeśli należała do ostatnich życzeń zmarłego. Kremacja zwłok jest formą pochówku coraz chętniej stosowaną również w Polsce, choć do tej pory zdecydowany prym wiedzie na zachodzie Europy i w USA. Przyjrzyjmy się jak zabieg kremacji wygląda z bliska. Więcej…

Kilka ważnych aspektów wyboru projektu domu

Szukanie projektu dla swojego przyszłego domu to jedno z najprzyjemniejszych zadań związanych z jego postawieniem. Projekt można też zamówić, ale ze względu na niższą cenę oraz możliwość natychmiastowego odbioru projektu najczęściej wybiera się gotowy. Więcej…
Wychowanie dzieci w czasie pandemii

Wyedukować, przechować, czy separować? Czyli kilka spostrzeżeń o zajmowaniu się dzieci w erze pandemii Covid-19.Pandemia Covid 19, to okoliczności dla nas wszystkich męcząca jak również niepokojąca. Od dwóch lat jesteśmy bombardowani statystykami, a nasze egzystencja społeczne opiera się już nie na regułach savoir vivre, lecz na obostrzeniach i reżimie sanitarnym. Jednak wierzcie mi, istnieje w tym wszystkim jeszcze coś trudniejszego niż tylko unikanie zakażenia. Coś, co nie traktuje tylko nas, dorosłych. Bowiem odnosi się do przyszłych pokoleń, do naszych dzieci oraz skutków ich wychowywania w czasach pandemii Covid-19.

pozostanie beztroskim i zaangażowanym rodzicem staje się heroicznym wyzwaniem. Według niektórych wprost niemożebnym,utopijnym. I kiedy media, już nie pomnisz który raz z rzędu, podają, że dzieci kolejny raz zostają w domach, dostajesz ataku szału wraz z wieloma milionami innych Polaków i Polek. I tu w żadnym razie nie chodzi o ów lockdown, o to, iż należy przestrzegać obostrzeń. Unikanie infekowania jest de facto dla rodziców normalne. wszystkim pewnie zdarzyło się niegdyś krzywo zerknąć na jakąś matkę, która z dynamiką wpychała swoje zakatarzone, kaszlące latoroślę do grupy przedszkolaków - „ No, kobieto- my też musimy chodzić do pracy, a ty w tej chwili naszemu dziecku podkładasz bombę biologiczną”. Jednak w przypadku, kiedy zamykane są wszystkie placówki szkolno - wychowawcze, to temat staje się zbiorowy i zaczyna obejmować dziedziny, które w własnej przezorności rodzice przerzucają na wychowawców, nauczycieli, pedagogów szkolnych, logopedów, a w największym stopniu - na równolatków dzieci.

Po raz kolejny pojawia się możność, by odczuć jarzmo tej potężnej rodzicielskiej odpowiedzialności. I kiedy tak w napływu myśli pragniesz na siłę poskładać grafik, wygrzebać w necie nowoczesne metody pobudzania rozwoju umysłowego, kupić popularne programy edukacyjne, lekcję gry na akordeonie online, przypominasz sobie, że w byciu rodzicem nie chodzi o to, żeby przeżyć, ale o to, żeby być.W czasach, w którym walutą stała się nie tylko dane, ale i emocje, właściwie nie trzeba wyjaśniać, że ten okres, który możesz teraz spędzić z rodziną, to nieplanowany, ale niesłychanie sprzyjający efekt przypadkowy pandemii. Bo gdy przebywasz więcej ze swoim dzieckiem, masz możność lepiej go pojąć. Jemu także jest w tej chwili bardzo trudno. I choć twój jedenastolatek o niczym innym nie plótł, jak jeno o tym, że „chce już na zdalne” - to chodziło mu nie o to, że chciał siedzieć w pojedynkę w domu, przed kompem. Chciał luzu, mniej nauki i wszystkiego, o czym fantazjuje każdy chłopiec od pradziejów. A w tej chwili twój chłopak dostał nudę, powierzchowną edukację i komputer, w zamian kumpli.

Czy zatem należałoby pod kątem pandemii koronawirusa specjalnie zmienić swoje rodzicielstwo? Tak de facto to kwestia z tytułu jest na tyle zaczepne i bezzasadne, że totalnie ignoruje kwestię, że rodzicem jesteś na całe życie, od momentu narodzin twojego dziecka. Od początku rodzina trwa i przechodzi przez rozliczne etapy, te dobre, radosne chwile, jak i te zagmatwane, kryzysowe. A to, co jest trwałą bazą i fundamentem, to jest dobra relacja i prosta, szczera miłość. Wskazane jest o tym pamiętać, szczególnie, że kiedy fundamenty są solidne, to i budowli nic nie ruszy.

Polecamy także:

Na szkolenie nigdy nie jest za późno

Dlaczego tak wiele firm upada w przeciągu pierwszych 2 lat działalności? Czy ludzie otwierający własny biznes, z góry zakładają jego klęskę? Nim zdecydujesz się na własną firmę, powinieneś przejść kilka szkoleń, które przygotują Cię na wiele niespodzianek. Wiedza to klucz do sukcesu, a nic nie pozwala zdobyć takiej ilości przydatnej wiedzy jak odpowiednie szkolenie. Więcej…

Co to są samochody hybrydowe?

W świetle powyższych wyjaśnień są to auta, które zostały wyposażone zarówno w napęd spalinowy, jak i elektryczny. To absolutnie nowatorskie rozwiązanie, ponieważ tego typu samochody mogą jeździć nie tylko za pomocą silnika spalinowego, lecz także elektrycznego. Istnieje ponadto możliwość całkowitego wyłączenia silnika spalinowego i jeżdżenia wyłącznie na napędzie elektrycznym. Więcej…

Turtle - pierwszy wrocławski łazik ziemski

Grupa studentów, którzy niedawno tworzyli łaziki marsjańskie na Politechnice Wrocławskiej, wypuszcza na rynek pierwszego łazika... ziemskiego! Nowy łazik nazywa się Turtle. To czterokołowy robot, który w ma zachęcać do spędzania większej ilości czasu poza domem. Więcej…

Drogi z plastiku?

Ciekawe rozwiązanie zaproponowała ostatnio firma z Holandii. Chodzi o budowę dróg z plastiku, nadających się do recyclingu. Drogi wykonane z plastiku mają być lepsze od tradycyjnych, asfaltowych pod każdym względem. Więcej…

Szkoły wyższe - którą wybrać?

Otrzymując świadectwo ukończenia szkoły średniej, otrzymujemy dokument uprawniający nas do podjęcia studiów. Dalszą naukę możemy kontynuować na jednej z setek szkół wyższych działających na terenie Polski. Więcej…