Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Psy w służbie zdrowia - uniwersalne dobre samopoczucie

Obecna ludność coraz rzetelniej kieruje atencję na wielorakie formy terapii, aby polepszyć jakość życia i stan psychiczny. Jedną z tych oryginalnych metod, otrzymującą coraz to znaczniejszą renomę, jest dogoterapia. To fenomenalna forma kuracji, jaka sprzęga w sobie bliskość człowieka z czworonogiem, gwarantuje rozległy obręb korzyści dla różnych kategorii ludzi. Począwszy od maluchów z trudnościami w edukacji po osoby w podeszłym wieku, cierpiące na choroby przewlekłe, dogoterapia staje się wielozadaniowym instrumentem rozwijającym zdrowie mentalne oraz uczuciowe. Więcej…

Bezpieczeństwo w miejscu pracy

Przeprowadzanie szkoleń z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy oraz szkoleń przeciwpożarowym jest obowiązkiem każdego pracodawcy. Niestety nie wszystkie firmy przestrzegają przepisów prawa i wielu zwłaszcza nowo zatrudnionych pracowników nie zostaje uświadomionych jak prawidłowo i co ważne bezpiecznie mają wykonywać powierzone obowiązki. Takie zaniedbania ze strony pracodawcy mogą doprowadzić do tragedii. Więcej…

Ciekawe hobby - numizmatyka, złote monety

Numizmatyka jest nauką, która to odnosi się bezpośrednio do banknotów, monet i wielu innych środków pieniężnych. Pasjonaci tej dziedziny zwracają często uwagę na estetykę monet oraz na sposób ich wykonania. Wbrew pozorom numizmatyk jest to bardzo interesującym hobby, które znacznie rozszerza horyzonty oraz pozwala na zdobycie interesującej wiedzy o świecie i historii. Jest to świetna pasja dla każdego. Więcej…

W USA rodzi się więcej bliźniąt

Raport Centrum Leczenia i Prewencji Chorób w USA pokazuje, że panie w Ameryce rodzą coraz więcej bliźniaków. W 1980 roku bliźnięta rodziły się raz na pięćdziesiąt urodzeń, w obecnych czasach odsetek bliźniaczych urodzeń wynosi 3,3%. Więcej…

Gdańskie zabytki: ratusz

Dla wielu miłośników podróży, Gdańsk staje się niezwykle interesującym celem wycieczki. Pobyt w Gdańsku to wyjątkowa szansa dla tych gości, którzy pragną nacieszyć się widokiem wspaniałych zabytków. Na brak fascynujących przykładów dawnej architektury nie można tu narzekać. Na jakie zabytki opłaca się zwrócić największą uwagę? Więcej…
Komórki macierzyste budzą wielkie nadziej zarówno w leczeniu ludzi, jak i zwierząt. Komórki te mają niezwykle ciekawe właściwości: są niezróżnicowane, mają niezwykłą zdolność do odtwarzania się czyli samoodnowy, potrafią przekształcać się w inne rodzaje komórek dojrzałych. Stosowane dotychczas wyłącznie u ludzi, coraz częściej wykorzystywane są w medycynie weterynaryjnej. Obecnie weterynaryjnym standardem leczenia chorób o podłożu zapalnym, jakimi są np. zmiany zwyrodnieniowe stawów, są głównie steroidowe i niesteroidowe leki przeciwzapalne, które mają ograniczoną skuteczność i powodują wiele skutków ubocznych. Wdrożenie terapii za pomocą komórek macierzystych ma wysoką skuteczność i pozwala uniknąć powikłań.

Czytaj więcej: Leczenie schorzeń u zwierząt za pomocą komórek macierzystych

W ciągu pierwszych dni od zapłodnienia, u zwierzęcia z reguły nie występują żadne szczególne objawy świadczące o brzemienności. Kiedy dostrzec można pierwsze oznaki ciąży u kota i jak je rozpoznać?

Czytaj więcej: Ciąża u kota. Jak rozpoznać pierwsze objawy?

Które zwierzęta domowe pojawiają się w naszych mieszkaniach najczęściej? Obok piesków oraz kotów naszymi ulubieńcami często są gryzonie. Sklepy z asortymentem zoologicznym już dawno zaczęły proponować nam nieco więcej niż jedynie chomiki i myszki. W związku z tym w gronie naszych pupili pojawiła się koszatniczka – sympatyczny gryzoń pochodzący z odległego Chile. Koszatniczka podbiła serca Polaków swym wizerunkiem i prostotą hodowli. Choć nie jest to gryzoń zbyt trudny w hodowli, to jak każde zwierzę potrzebuje właściwego podejścia ze strony człowieka. Jak zatem należy dbać o koszatniczkę?

Czytaj więcej: Wszystko co powinieneś wiedzieć o koszatniczkach

Wiemy, że na podstawie naturalnych pierścieni, widocznych w środku pnia drzewa, można w trywialny sposób obliczyć, jak wiele lat liczy dany okaz. Analogiczne zjawisko działa też w koloniach koralowców. Szkielety poszczególnych korali kryją w sobie pierścienie, których istnienie odzwierciedla długość życia a zarazem zapewnia możliwość zobaczenia przeszłości tych interesujących organizmów.

Czytaj więcej: Informacje wbudowane w rafy koralowe

Naukowcom z Chin udało się znaleźć cząsteczkę za sprawą której zwierzęta mogą wyczuwać strony świata.

Czytaj więcej: Zwierzęcy kompas

Biolodzy zauważyli interesującą zależność w fizycznej budowie małp szeroko rozpowszechnionych w krajach Ameryki środkowej oraz południowej zwanych wyjcami. Gatunek ten to jedne z najgłośniejszych zwierząt świata.

Czytaj więcej: Mocny głos lub duże jądra...

Naukowcom udało się ostatnio udowodnić, że istnieje pewien gatunek mrówek, który umie pozyskiwać niewolnice bez użycia przemocy, jedynie za sprawą podstępu.

Czytaj więcej: Podstępne mrówki

Naukowcom udało się zarejestrować zagadkowe niskie dźwięki, które żyrafy wydają nocą.

Czytaj więcej: Jak porozumiewają się żyrafy

Kangury podobnie jak ludzie, preferują posługiwać się jedną kończyną przednią. Rożnica jest taka, że większość tych torbaczy jest leworęczna. Naukowcy zapewniają, iż pierwszy raz udało im się odkryć preferencję do korzystania z jednej kończyny, u zwierząt innych niż ssaki naczelne.

Czytaj więcej: Kangury sa leworęczne

Naukowcy odkryli w dżungli znajdującej się na południowym wschodzie Brazylii siedem nieznanych dotąd gatunków żab.  

Czytaj więcej: Siedem nowopoznanych gatunków żab

Data 20 marca jest ustanowiona jako Międzynarodowy Dzień Wróbla. Nasz kraj zamieszkuje 5 - 7 milionów par wróbli. Niestety ich liczebność na obszarze miejskim nieustannie maleje. Gatunek tego ptaka to jeden z najbardziej rozpowszechnionych na całym świecie. Wróbla spotkamy niemalże na każdym kontynencie, w naszym kraju jest to ptak bardzo popularny i dobrze znany.

Czytaj więcej: Międzynarodowy Dzień Wróbla

Polecamy także:

Jakie są rodzaje matryc LCD?

Typ matrycy monitora jest wyjątkowo znaczący. Istnieje kilka typów, a przy wyborze powinno się skupić się na tym, do czego tak naprawdę będzie służyć dane urządzenie. Więcej…

17 października 2017 - Siła-wiedzy.pl zaprasza na:

Warsztaty "KWALIFIKOWALNOŚĆ I ROZLICZANIE WYDATKÓW W PERSPEKTYWIE FINANSOWEJ 2014-2020" Warszawa, 17 października 2017 r. Więcej…

Bezpieczne i skuteczne ćwiczenia na zimowe poranki

Zimowa pora stanowi cudowny okres, żeby aktywnie spędzać czas na ożywczym powietrzu, niemniej jednak treningi w zimniejszych warunkach są w stanie tworzyć wyzwanie dla odporności i kondycji. W tym materiale przedłożymy, w jaki sposób ćwiczyć na dworze zimową porą, unikając kontuzji i przeziębień. Poznaj parę istotnych sugestii. Więcej…

Pojedynek AI

Pojedynek sztucznych inteligencjiAlphaGo to AI - sztuczna inteligencja przygotowana przez specjalistów z Google i DeepMind. Wspólnie wykreowali oni system, łączący zwyczajowe metody sztucznej inteligencji, polegające na rozważaniu wszystkich realnych lokalizacji przy pomocy stworzonego drzewka zapytań, z techniką głębokiego uczenia maszynowego (deep learning). Więcej…

Jak wyjść z długów z pomocą kredytu?

Zadłużenie to poważny problem, z którym nie wszyscy umieją sobie poradzić. Istnieje kilka sposobów na pozbycie się niespłaconych zobowiązań tak, by móc rozpocząć swoje życie od nowa. Jednym z nich jest kredyt konsolidacyjny, który pozwala na połączenie poszczególnych długów i wydłużenie czasu ich spłaty. Na czym dokładnie polega i kiedy może być ogromną pomocą? Więcej…