Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Nawożenie pszenicy jarej – najważniejsze informacje

Pszenica jara jest zbożem wymagającym i stosunkowo wrażliwym. Owszem, niestraszne jej przymrozki, tym niemniej słabo rozwinięty system korzeniowy oraz krótki okres akumulacji składników odżywczych z gleby sprawiają, że pszenica jara niezbyt dobrze znosi suszę lub niską dostępność składników odżywczych w glebie. Więcej…

Ekonomiczna ekologia w sprężonym powietrzu

Postęp technologiczny wymaga ciągłych optymalizacji i zmian, które w naturalny sposób dopasowują się do aktualnych wymogów. To postępy i działania, które wykorzystują innowacje i technologie podporządkowują sobie wszystkie dziedziny życia. Wystarczy zalążek będący chęcią zmiany, by opracować zupełnie nowe schematy, które poprawią jakość dnia codziennego. Po latach odbudowy i inwestycji zauważono, że proces produkcji i pokrewnych sektorów nie może być związany z dawniej respektowanymi czynnikami. Więcej…

Sposoby ograniczenia ilości odpadów

Ilość wytwarzanych przez nas odpadów rośnie z każdym rokiem. Co prawda, Polska pod tym względem zalicza się do krajów z najmniejszym wskaźnikiem wytworzonych śmieci w skali roku, ale ogromna ilość zanieczyszczeń zalewająca kulę ziemską to wciąż istotny problem. Ograniczenie tej ilości to krok nie tylko w kierunku większej ochrony środowiska i zmniejszenia wydobycia zasobów naturalnych, ale i mniejsze koszty składowania i utylizacji. Jak skutecznie ograniczyć ilość odpadów? Więcej…

Kim był Piotr Wysocki?

Podążając śladami polskich bohaterów narodowych, warto zainteresować się, jaką postacią był Piotr Wysocki. To polski ochotnik wojskowy, instruktor musztry, a przede wszystkim buntownik. To on wypowiedział słynne słowa: Polacy, wybiła godzina zemsty! – hasło rozpoczynające powstanie listopadowe w 1830 roku. Więcej…

Co wchodzi w zakres kompetencji miękkich?

Kompetencje miękkie dzieli się na umiejętności interpersonalne i osobiste. Te pierwsze nazywa się też umiejętnościami komunikacyjnymi. Jeśli chcesz aplikować na stanowisko kierownicze albo mocno powiązane z zasobami ludzkimi, powinieneś wiedzieć, że kompetencje miękkie są w Twoim przypadku kluczowe. Po tym, jak zgłębisz ich dokładną charakterystykę, od razu zrozumiesz, dlaczego są tak ważne… Więcej…
Systemy RFID w logistyce i ich zastosowanie

magazynowanie-mLogistyka to skomplikowany i złożony proces, na który składa się planowanie, realizowanie oraz kontrolowanie sprawnego przepływu materiałów, surowców oraz informacji z punktu pochodzenia do punktu konsumpcji. Celem efektywnie prowadzonej logistyki w firmie jest zaspokojenie wymagań klienta końcowego.

magazynowanieDefinicja logistyki obejmuje 7W: właściwy produkt, właściwy stan, właściwa ilość, właściwy czas, właściwe miejsce, właściwy klient, właściwa cena. Działania skupione wokół logistyki obejmuje nie tylko obsługę klienta, przepływ informacji czy prognozowanie popytu, ale także, a może przede wszystkim, realizowanie zamówień, zaopatrzenie w części, lokalizację zakładów produkcyjnych i składów, procesy zaopatrzeniowe, pakowanie, transport, składowanie czy obsługę zwrotów.

Logistyka jest bardzo ważnym elementem w wielu branżach. Ten dynamicznie rozwijający się obszar sprawia, że zastosowanie w nim technologii RFID daje spektakularne efekty. Wyprodukowany towar jest monitorowany z punktu produkcji, przez całą drogę do punktu dystrybucji lub klienta końcowego.

Zastosowanie RFID w logistyce

Radiowa identyfikacja (ang. Radio-frequency identification) w logistyce przede wszystkim ma na celu usprawnienie produkcji – zastosowanie RFID sprawia, że mamy wiedzę o tym, gdzie znajduje się produkt oraz w jakich ilościach. Zastosowanie RFID w logistyce podnosi także efektywność inwentaryzacji, ponieważ daje dokładne dane o stanach, co pozwala ma redukcję strat. Ponadto usprawnia procesy w łańcuchu dostaw – daje dokładną informację o wyjściach towarów, ułatwia kompletowanie zamówień oraz pokazuje dane o lokalizacji podczas transportu.

Technologia RFID często jest wykorzystywana w halach produkcyjnych, magazynach, sortowniach towarów czy na lotniskach. Najczęściej stosuje się ją tam, gdzie niezbędny jest precyzyjny odczyt danych. W magazynach wykorzystywana jest do identyfikacji produktów oraz innych czynności związanych z przyjęciem towaru, kompletacji zamówień czy inwentaryzacji. Zastosowanie RFID w logistyce jest bardzo ważne, dlatego coraz więcej firm decyduje się na zamianę czytników kodów kreskowych na technologie RFID.

Czy warto stosować systemy RFID w logistyce?

Technologia RFID coraz bardziej się rozwija, oferując wysoką funkcjonalność i niezawodność w porównaniu z technologią kodów kreskowych. Technologia radiowa daje możliwość odczytu metek RFID bez przesuwania towaru znajdującego się w pobliżu czytnika. Wynika to z faktu, że zasięg fal radiowych dla niektórych metek pasywnych może sięgać nawet dziesięciu metrów.

RFID gwarantuje bezpieczeństwo informacji o produkcie. Pozwala na przechowywanie danych o produktach w systemie informatycznym, do którego można ograniczyć dostęp dla wybranej grupy odbiorców. Metki radiowe wyposażone są w kod EPC, który identyfikuje osobno każdą sztukę produktu i jest trudniejszy do podrobienia przez oszustów niż kody kreskowe, które identyfikują produkty.

Technologia radiowa może być używana w skrajnych warunkach, pod względem temperatury, wilgoci czy ciśnienia. Tagi RFID, wyposażone w dodatkowe sensory, mogą być używane do śledzenia parametrów otoczenia. Dzięki temu tagi są w stanie kontrolować czy np. produkty spożywcze przechowywane są w odpowiednich warunkach.

Polecamy także:

Depresja – co warto o niej wiedzieć?

Depresja dotyka coraz więcej osób w Polsce i na całym świecie. To choroba bardzo demokratyczna i może dotknąć każdego niezależnie od płci, wieku, czy statusu społecznego i ekonomicznego. W Polsce choruje na nią około 1,5 mln osób, a na świecie aż 350 mln ludzi. Jak rozpoznać depresję i jak wygląda leczenie? Więcej…

Dom do wynajęcia w Bydgoszczy

Dom do wynajęcia w Bydgoszczy znajduje się na Miedzyniu. Miedzyń to dzielnica z przede wszystkim niską zabudową jednorodzinną o stosunkowo niewielkiej gęstości zaludnienia, przypominająca inne dzielnice domów jednorodzinnych w Polsce. Niestety, architektura mieszkaniowa na bydgoskim Miedzyniu nie doczekała się niezbędnych inwestycji i uwagi, na jaką zasługuje. Wielu mieszkańców Bydgoszczy nadal buduje konwencjonalne domy, stawiając na estetykę elewacji i zagospodarowanie ogrodu, jednocześnie zaniedbując tworzenie prawdziwie wysokiej jakości przestrzeni życiowej. Cechy takie jak jakość, przestronność i bliski kontakt z naturą często nie występują w większości domów w Bydgoszczy. Domy jednorodzinne często nie są odpowiednio utrzymywane, co prowadzi do szybkiego pogorszenia ich stanu i konieczności częstych remontów i modyfikacji w miarę upływu czasu. Projekt Canal House wyróżnia się na tym tle. Więcej…

W jaki sposób celebrować Dzień Św. Walentego?

Święto św. Walentego, znane również jako Walentynki, to popularna na całym świecie uroczystość zadedykowana przyjaźni, sympatii i miłości. Celebrujemy to święto 14 lutego każdego roku. Wówczas ludzie wyznają swoją sympatię wobec swoich bliskich, nade wszystko wobec swoich wybrańców. Obyczaj obchodzenia Walentynek sięga antycznego Rzymu, gdzie organizowano festival Lupercali, poświęcony bożkowi miłości i płodności. Już w średniowieczu 14 lutego był dniem poświęconym św. Walentemu. W dzisiejszych czasach Walentynki są obchodzone na całym świecie, a oblubieńcy wysyłają sobie wzajemnie kartki, bukiety i prezenty, by wyrazić swoją miłość. Przeczytaj więcej o historii, Dnia św. Walentego, żeby odkryć motywację do objawiania uczuć. Więcej…

Co czyni film dobrą adaptacją?

Fani książek bądź literatury obrazkowej coraz nagminniej i chętniej domagają się, aby ich ulubieni bohaterowie doczekali się swoich filmowych odpowiedników. Na wielu forach możemy przeczytać, jak dobierają oni wymarzoną obsadę czy nawet przedkładają swoje wersje scenariuszy. Wiele osób niestety rozczaruje się, jeżeli okaże się, iż realizacja nie będzie dobrym filmem. Więcej…

Nowoczesne technologie w przemyśle

Ewolucja technologiczna nikogo już nie dziwi, urządzenia przejmują na swoje barki coraz to nowe obowiązki które wcześniej wykonywali ludzie. Rozwój technik komputerowych dodał także do przemysłu swoje trzy grosze i pozwolił na inteligentne, precyzyjne i powtarzalne sterowanie urządzeniami mechanicznymi oddając w nasze ręce wyjątkowo pomocne urządzenia. Więcej…