Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Walory filatelistyczne

Istota filatelistyki to zbieranie, odkrywanie, kolekcjonowanie. To, co gromadzi filatelista, określa się mianem walorów filatelistycznych. Czemu walor? Dlatego, że każdy szczegół zbioru ma dla jego właściciela określoną wartość. Więcej…

Nadzieja na nowy lek na osteoporozę

Według informacji ogłoszonych przez naukowców z University of Southampton, ludzie obecnie znacznie gorzej radzą sobie ze złamaniami. U blisko 10 procent osób czas rekonwalescencji przekracza okres sześciu miesięcy. Bywają także złamania kości, które w ogóle się nie zrastają. Więcej…

Czy wiesz jak działa drukarka 3D? Oto garść przydatnych informacji

Jeszcze całkiem niedawno idea drukowania trójwymiarowych przedmiotów brzmiała dla większości z nas zupełnie niewiarygodnie. Tymczasem już dziś drukarki 3D wykorzystywane są w branży przemysłowej, medycznej czy motoryzacyjnej, a niedługo może nawet zawitają do naszych domów. Zobacz, na czym polega ta unikalna technologia. Więcej…

Nowy model Tesli

Zgodnie z poprzednimi informacjami Elona Muska, w końcu nadszedł ów moment, kiedy Tesla przedstawiła prototypy długo oczekiwanego Modelu 3. Konstruktorzy zakładają, że podbije on serca wszystkich wielbicieli samochodów elektrycznych zarówno w USA, jak i w pozostałych częściach świata. Więcej…

Czyszczenie elewacji oraz zabezpieczenie przed glonami

Na występowanie glonów na elewacji w szczególności narażone są budynki, które znajdują się blisko lasów oraz innych skupisk zieleni. Zagrożenie stanowi też bliskie sąsiedztwo zbiorników wodnych, rzek oraz terenów podmokłych. Z dużych, rozległych obszarów zarodniki glonów mogą bardzo łatwo przenosić się na elewację. Zjawisko takie będzie zachodzić dużo częściej, jeśli ściany obiektu dodatkowo znajdują się w cieniu, ponieważ wtedy może na nich przez bardzo długi czas utrzymywać się wilgoć. W jaki sposób wyczyścić oraz zabezpieczyć elewację przed glonami? Więcej…
Czym są adiuwanty i do czego się je stosuje?

biostyma mAdiuwanty są preparatami, które nie posiadają zbyt długiej historii stosowania w rolnictwie. Mimo to z roku na rok przekonuje się do nich coraz większa liczba ludzi, a co za tym idzie - same adiuwanty stają się coraz bardziej popularne. Dlaczego tak się dzieje? Czym w ogóle są adiuwanty i do czego się je stosuje?

Adiuwanty

Adiuwanty, bądź adjuwanty, to inaczej wspomagacze. W taki sposób określa się każdą substancję, którą stosuje się ze środkami ochrony roślin bądź nawozami, a która następnie modyfikuje właściwości biologiczne substancji aktywnych lub zmienia parametry chemiczne cieczy użytkowej. Może to być na przykład zmiana w pH substancji. Trzeba pamiętać, że same adiuwanty nie zwalczają patogenów i nie odżywiają roślin. Dopiero w połączeniu z innymi substancjami, modyfikując je, dają pożądane efekty. Jedną z firm zajmujących się dystrybucją adiuwantów, używanych do zabiegów agrotechnicznych wody jest Biostyma. Przedsiębiorstwo oferuje trzy rodzaje tych skutecznych produktów. Pierwszy z nich to produkty lateksowe, mające za zadanie zabezpieczanie przed osypywaniem się nasion z łuszczyn i strąków, zapobieganie porastaniu ziarna zbóż i ochronę przed zmywaniem fungicydów kontaktowych przez deszcz i deszczowanie. Drugą grupę stanowią kondycjonery wody, zakwaszające i zmiękczające ciecz roboczą. Natomiast trzecią grupę tworzą typowe adiuwanty nalistne i doglebowe, które stosowane łącznie z agrochemikaliami zwiększają bezpieczeństwo ich aplikacji. Firmy produkujące środki ochrony roślin w odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów opracowują coraz to nowsze formuły substancji, aby odbiorcy mogli być w stu procentach zadowoleni z zakupionych produktów. Dlatego możemy mieć pewność, że produkty oferowane przez firmę Biostyma są najlepszej jakości.

Zalety korzystania z adiuwantów

Dzięki zastosowaniu adiuwantów poprawia się stopień zwilżenia opryskiwanej powierzchni. Takie substancje powodują również rozprowadzenie kropli oprysku na powierzchni całego liścia, przez co jest on odpowiednio chroniony. Dzięki swoim właściwościom adiuwanty sprawiają, że wielkość kropel jest wyrównana, a to z kolei powoduje, że niektóre z nich nie będą znoszone przez wiatr i oprysk będzie równomierny. Również deszcz nie będzie w stanie zaszkodzić opryskowi - krople nie będą zmywały substancji z liści. Adiuwanty stosowane razem z substancjami ochrony roślin zapobiegają ich pienieniu się, a dodatkowo korygują odczyn i twardość wody. Dzięki zastosowaniu adiuwantów istnieje możliwość zużywania niższych dawek środków ochrony roślin. Skuteczność preparatu nie zmieni się w porównaniu do stosowania większych dawek. Należy także nadmienić, że dzięki wykorzystaniu adiuwantów zmniejsza się ilość wody potrzebnej do oprysku, a co za tym idzie - skraca się czas pracy poświęcany na dodatkowe przejazdy i uzupełnianie cieczy.

Stosowanie adiuwantów

Adiuwanty stosuje się po to, aby poprawić skuteczność chwastobójczą preparatu. Same w sobie nie mają żadnych niezwykłych właściwości, ale stosowane razem z innymi preparatami pozwalają na jeszcze większą ochronę spryskiwanych roślin. Substancja aktywna zachowuje się jak powłoka chroniąca rośliny - dlatego jej zmycie czy całkowite wysuszenie jest niemożliwe. Adiuwanty stosuje się także w sytuacjach, kiedy choroby, szkodniki czy chwasty są trudne do zwalczenia. Tego typu preparaty poprawiają skuteczność zabiegu i ograniczają uodparnianie się patogenów.

Trzeba pamiętać o tym, że lepiej chronione i nawożone uprawy to wyższy plon. Jeśli wykonywany oprysk będzie jeszcze lepszej jakości niż dotychczas, nie będzie powodów, aby martwić się o choroby roślin. Warto skorzystać z oferty firmy Biostyma, która oprócz samych adiuwantów w swojej ofercie posiada także inne produkty stymulacji upraw.

biostyma

Polecamy także:

Pomoc psychologa

Wizyta w poradni psychologicznej czy też udanie się na psychoterapię wiąże się z pewnym stereotypem. Niejednokrotnie słyszymy podczas rozmów z przyjaciółmi: "Przecież nie jestem wariatką, aby musieć chodzić do terapeuty!?" Jest to całkowicie niedorzeczne twierdzenie wykluczające najistotniejsze zadania psychoterapeuty. Więcej…

Jak kontrolować czystość wody?

Do kontroli czystości i jakości wody wykorzystuje się różnego rodzaju sprzęty i mierniki. To na przykład sondy pomiarowe, fotometry do analizowania składu fizyko-chemicznego wody, a nawet całe układy kontrolno-pomiarowe i testomaty. W naszym artykule przyjrzymy się kilku rozwiązaniom i sprawdzimy, jakie parametry wody jesteśmy w stanie sprawdzić dzięki nim. Czystość wody jest bardzo istotna nie tylko w przypadku linii produkcyjnych dla żywności, napojów, kosmetyków, czy medykamentów. Przemysł wykorzystuje wodę na wiele różnych sposobów w układach wytwarzania pary, ciepła, w procesach chłodzenia, czyszczenia, czy mycia, a wszędzie tam zależy nam na zapobieganiu powstawania osadów, kamienia, korozji oraz mikroorganizmów, stąd tak istotna jest kontrola czystości wody. Więcej…

Marketing i blog - jak je połączyć

Marketing internetowy to obecnie bardzo wiele możliwości i zagadnień. Na pewno tym, czego w nim pomijać nie można jest przede wszystkim wykorzystanie blogów. Z każdym rokiem stanowią one coraz większą siłę i dlatego też nie powinno się ich bagatelizować. Poza tym, ze względu na wiele możliwości jakie dają, mogą się okazać niezwykle skutecznym środkiem reklamowym. Więcej…

Dbanie o czystość w placówkach medycznych

W przypadku placówek medycznych utrzymanie czystość i higieny na właściwym poziomie wymaga zastosowania szczególnych procedur, sprzętów oraz środków. Takie postępowanie jest konieczne w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się chorobotwórczych ustrojów. Szpital musi bowiem zapewniać bezpieczeństwo i zdrowie wszystkim swoim pacjentom i pracownikom. A jak to wygląda w praktyce? Więcej…

Wszystko o peelingach własnej roboty

Kosmetyki domowej produkcji zdobyjają coraz to większą popularność. Są niedrogie i nieszkodliwe dla zdrowia! Peelingi z kategorii DIY mają szczególne miejsce w sercach entuzjastów kosmetyków. Nietrudno je zrobić, a ich działanie jest bardzo skuteczne. Dla wszystkich miłośniczek domowego spa i testów z kosmetykami: wszystko o peelingach domowej roboty! Więcej…