Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Przeprowadzka - ile kosztuje?

Osoby zmieniające mieszkanie niewątpliwie borykają się z problemem oszacowania kosztów które pochłonie przeprowadzka. Zadecydowałem z tej przyczyny napisać artykuł obejmujący parę wartościowych porad które ułatwią wycenę kosztów przeprowadzki. Więcej…

LTE i co dalej?

Co po LTE?Tak na dobrą sprawę technologia 4G jeszcze nie zdążyła całkowicie zdominować, a już słychać o technologii 5G. Więcej…

Powstawanie dachówek betonowych i ceramicznych

Wybierając rodzaj pokrycia dachowego stajemy przez niełatwą decyzją, a to dlatego że obecnie na rynku dostępnych jest wiele pokryć - od popularnej papy poprzez blachy dachówkowe aż po blachówki ceramiczne. Każdy rodzaj pokrycia dachowego ma zarówno swoje wady, jak i zalety. Więcej…

Kochasz kwiaty? Zostań florystką!

Wiele kobiet przepada za kwiatami, ale do grupy osób, które uwielbiają ich wygląd, zapach oraz przygotowane z ich udziałem dekoracje zaliczają się także mężczyźni. Każdy, kto chciałby związać z tymi pięknymi roślinami swoją przyszłość, może zdecydować się na zdobycie odpowiedniego wykształcenia w tym kierunku. Dobrym wyborem dla absolwentów szkół średnich będzie rozpoczęcie florystyki w szkole policealnej. Więcej…

Moduł elektronicznej kopii paragonów w kasie fiskalnej

Wystawianie paragonów fiskalnych to podstawowy obowiązkiem każdego przedsiębiorcy, który korzysta z kasy rejestrującej. Warto jednak pamiętać o tym, że nie jedyny. Właściciel urządzenia jest zobligowany m.in. do przechowywania kopii wszystkich wydrukowanych paragonów. Aby wspomniany obowiązek nie stał się uciążliwy, warto pomyśleć o kasie fiskalnej z modułem, który zapisuje dane na karcie pamięci. Więcej…
Czym są adiuwanty i do czego się je stosuje?

biostyma mAdiuwanty są preparatami, które nie posiadają zbyt długiej historii stosowania w rolnictwie. Mimo to z roku na rok przekonuje się do nich coraz większa liczba ludzi, a co za tym idzie - same adiuwanty stają się coraz bardziej popularne. Dlaczego tak się dzieje? Czym w ogóle są adiuwanty i do czego się je stosuje?

Adiuwanty

Adiuwanty, bądź adjuwanty, to inaczej wspomagacze. W taki sposób określa się każdą substancję, którą stosuje się ze środkami ochrony roślin bądź nawozami, a która następnie modyfikuje właściwości biologiczne substancji aktywnych lub zmienia parametry chemiczne cieczy użytkowej. Może to być na przykład zmiana w pH substancji. Trzeba pamiętać, że same adiuwanty nie zwalczają patogenów i nie odżywiają roślin. Dopiero w połączeniu z innymi substancjami, modyfikując je, dają pożądane efekty. Jedną z firm zajmujących się dystrybucją adiuwantów, używanych do zabiegów agrotechnicznych wody jest Biostyma. Przedsiębiorstwo oferuje trzy rodzaje tych skutecznych produktów. Pierwszy z nich to produkty lateksowe, mające za zadanie zabezpieczanie przed osypywaniem się nasion z łuszczyn i strąków, zapobieganie porastaniu ziarna zbóż i ochronę przed zmywaniem fungicydów kontaktowych przez deszcz i deszczowanie. Drugą grupę stanowią kondycjonery wody, zakwaszające i zmiękczające ciecz roboczą. Natomiast trzecią grupę tworzą typowe adiuwanty nalistne i doglebowe, które stosowane łącznie z agrochemikaliami zwiększają bezpieczeństwo ich aplikacji. Firmy produkujące środki ochrony roślin w odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów opracowują coraz to nowsze formuły substancji, aby odbiorcy mogli być w stu procentach zadowoleni z zakupionych produktów. Dlatego możemy mieć pewność, że produkty oferowane przez firmę Biostyma są najlepszej jakości.

Zalety korzystania z adiuwantów

Dzięki zastosowaniu adiuwantów poprawia się stopień zwilżenia opryskiwanej powierzchni. Takie substancje powodują również rozprowadzenie kropli oprysku na powierzchni całego liścia, przez co jest on odpowiednio chroniony. Dzięki swoim właściwościom adiuwanty sprawiają, że wielkość kropel jest wyrównana, a to z kolei powoduje, że niektóre z nich nie będą znoszone przez wiatr i oprysk będzie równomierny. Również deszcz nie będzie w stanie zaszkodzić opryskowi - krople nie będą zmywały substancji z liści. Adiuwanty stosowane razem z substancjami ochrony roślin zapobiegają ich pienieniu się, a dodatkowo korygują odczyn i twardość wody. Dzięki zastosowaniu adiuwantów istnieje możliwość zużywania niższych dawek środków ochrony roślin. Skuteczność preparatu nie zmieni się w porównaniu do stosowania większych dawek. Należy także nadmienić, że dzięki wykorzystaniu adiuwantów zmniejsza się ilość wody potrzebnej do oprysku, a co za tym idzie - skraca się czas pracy poświęcany na dodatkowe przejazdy i uzupełnianie cieczy.

Stosowanie adiuwantów

Adiuwanty stosuje się po to, aby poprawić skuteczność chwastobójczą preparatu. Same w sobie nie mają żadnych niezwykłych właściwości, ale stosowane razem z innymi preparatami pozwalają na jeszcze większą ochronę spryskiwanych roślin. Substancja aktywna zachowuje się jak powłoka chroniąca rośliny - dlatego jej zmycie czy całkowite wysuszenie jest niemożliwe. Adiuwanty stosuje się także w sytuacjach, kiedy choroby, szkodniki czy chwasty są trudne do zwalczenia. Tego typu preparaty poprawiają skuteczność zabiegu i ograniczają uodparnianie się patogenów.

Trzeba pamiętać o tym, że lepiej chronione i nawożone uprawy to wyższy plon. Jeśli wykonywany oprysk będzie jeszcze lepszej jakości niż dotychczas, nie będzie powodów, aby martwić się o choroby roślin. Warto skorzystać z oferty firmy Biostyma, która oprócz samych adiuwantów w swojej ofercie posiada także inne produkty stymulacji upraw.

biostyma

Polecamy także:

A Ty? Wiesz, czym oddychasz?

Smog to jeden z największych problemów ekologicznych i zdrowotnych w Polsce. Aż 33 z 50 miast w Unii Europejskiej o największym stężeniu zanieczyszczeń powietrza to polskie miasta. Dlatego Aviva przygotowała kampanię społeczno-edukacyjną „Wiem, czym oddycham”. Inicjatywa startuje 14 listopada – w Dniu Czystego Powietrza. Ma zwiększyć świadomość, jaki wpływ na zdrowie ma zanieczyszczone powietrze i jak mu przeciwdziałać. Więcej…

Sposoby ograniczenia ilości odpadów

Ilość wytwarzanych przez nas odpadów rośnie z każdym rokiem. Co prawda, Polska pod tym względem zalicza się do krajów z najmniejszym wskaźnikiem wytworzonych śmieci w skali roku, ale ogromna ilość zanieczyszczeń zalewająca kulę ziemską to wciąż istotny problem. Ograniczenie tej ilości to krok nie tylko w kierunku większej ochrony środowiska i zmniejszenia wydobycia zasobów naturalnych, ale i mniejsze koszty składowania i utylizacji. Jak skutecznie ograniczyć ilość odpadów? Więcej…

Zakupy dostarczone pod drzwi

Robienie zakupów za pomocą internetu to coraz bardziej uznany sposób na uniknięcie dla poniektórych tego ciężkiego obowiązku, którym może być nabywanie potrzebnych artykułów. Są one niewątpliwie nie tylko niezmiernie wygodne dla konsumenta, lecz pozwalają często dotrzeć do towarów, do których nie ma łatwego dostępu w standardowej sprzedaży. Więcej…

RODO dla przedsiębiorców – co musimy wiedzieć?

Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych zaczęło obowiązywać od maja 2018 roku, jednak nadal pojawiają się problemy z tym, w jaki sposób należy interpretować niektóre przepisy. Szczególnie utrudnioną sytuację mają przedsiębiorstwa, ponieważ ich pomyłka może wiązać się ze sporym karami finansowymi. Dlatego warto zwrócić uwagę na najważniejsze informacje dotyczące RODO, dzięki czemu nie będziemy już mieli problemów z nowymi przepisami. Więcej…

Jak powstaje wizytówka?

W dzisiejszych czasach, gdziekolwiek pójdziemy lub z kimkolwiek się spotkamy, jesteśmy zasypywani różnego rodzaju wizytówkami biznesowymi. Mogą one być proste, zwyczajne lub bardziej kreatywne, finezyjne. Wszystko to zależy od osoby, do której wizytówka należy. Więcej…