Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Zakup porcelany. Ile to może kosztować?

Ile kosztuje porcelana? Na tak zadane pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Cenę porcelany różnicuje wiele czynników, przy czym pierwszym i najważniejszym jest jej przeznaczenie. Zupełnie inaczej kształtują się ceny porcelany kolekcjonerskiej, a inaczej tej użytkowej. Skalę rozbieżności najlepiej zobrazuje przykład: za cenę pojedynczej, zabytkowej filiżanki Rosenthala możemy kupić pełen serwis obiadowy najlepszego polskiego producenta. Więcej…

Główne rodzaje kompresorów

Jeżeli chcesz uzyskać sprężone powietrze pod dużym ciśnieniem, skorzystaj z pomocy kompresora – urządzenia, które wykorzystasz równie dobrze w domu, jak i profesjonalnym warsztacie. Pamiętaj, aby jego zakup został poprzedzony określeniem, jakie funkcje ma spełniać. Pomocna może być w tym znajomość głównych rodzajów kompresorów. Są one jednym z rodzajów sprężarki. Sprawdziliśmy, czym charakteryzują się poszczególne typy. Więcej…

Odpowiedzialność w naszych domach, czyli kilka słów o recyklingu odpadów

Recykling odpadów to temat coraz bardziej popularny i coraz żywiej dyskutowany nie tylko w środowisku naukowym i organizacjach ekologicznych, ale i przez polityków, wielki biznes czy przez zwykłych ludzi. Nic dziwnego – po latach ignorowania problemu wreszcie zaczynamy myśleć o Ziemi jak o wspólnym dobru, o które należy dbać. Więcej…

Jak znaleźć dobrego ginekologa?

Ginekolog to wyjątkowej specjalizacji lekarz, od którego mamy prawo oczekiwać więcej niż od innych. To przed nim wszak trzeba odsłonić najbardziej intymne fragmenty naszego ciała, a często też zdradzić wstydliwe szczegóły dotyczące życia osobistego. Nie może więc być to osoba przypadkowa. Jak jednak znaleźć dobrego ginekologa, jeśli np. przeprowadzamy się do nowego miasta albo też pierwsza w życiu wizyta jest dopiero przed nami? Więcej…

Jak pozbyć się pluskiew i karaczanów z domu?

Inwazja pluskiew lub karaczanów zazwyczaj zaczyna się niepostrzeżenie i znienacka. Zostają one nieświadomie naniesione na nutach lub odzieży i początkowo niezauważane zaczynają się mnożyć. Gdy już je dostrzeżemy – zazwyczaj naprawdę trudno je wytępić, a samodzielne próby rozwiązania problemu kończą się porażkami. Co można zrobić, by opanować sytuację? Więcej…
Język polski nie musi być trudny! Jak się go skutecznie uczyć?

jezyk-polski-mZnam język polski – a jaka jest Twoja super zdolność? Uwierzyłeś w mit, że najtrudniej jest nauczyć się języka polskiego? A może obawiasz się, ze opanowanie go na poziomie lepszym niż komunikatywny jest ponad Twoje możliwości? To nie prawda! Poznaj kilka rad, jak skutecznie nauczyć się tego języka.

jezyk-polskiNie zaskoczę Cię, jeżeli powiem, że bardzo ważna jest systematyczność. To klucz do sukcesu. W końcu trening czyni mistrza. Nie odnosi się to wyłącznie do treningów w fizycznych, ale i umysłowych.

Najlepszy schemat nauki, to oczywiście: mistrz i uczeń. Jeżeli dopiero zaczynamy się uczyć dobrze jest mieć nauczyciela, do którego można zwrócić się z prośbą o pomoc. Tutaj najlepsze będą szkoły językowe np. szkoła Makilen. Wiadome jest, że samodzielna nauka jest bardzo czasochłonna. Dlatego najlepiej jest znaleźć taką placówkę, która pomoże Ci zacząć, poznać podstawy języka i wskazać od czego trzeba zacząć, i co jest najważniejsze. W wyborze szkoły najważniejsze jest to, co ma nam ona do zaoferowania. Znajdź taką, która wychodzi poza schematy, która proponuje nowoczesne metody nauczania. Porozmawiaj z nauczycielem, pozwól, by to on ustalił, jaki jest Twój poziom znajomości języka. Nauczyciel będzie wiedział, co musisz opanować, co więcej pomoże Ci zaplanować naukę. To ważne, aby sposób nauki był logiczny. Bez znajomości zasad, jakie rządzą daną gramatyką ciężko będzie Ci planować samodzielnie, czego powinieneś nauczyć się najpierw.

Jednym z najlepszych kursów dla początkujących jest: kurs przetrwania w makilen.pl. To nic innego jak nauka języka w sposób, który pozwoli Ci się w nim komunikować w sytuacjach życia codziennego. Z powodzeniem pomaga przełamać barierę językową. W grupie osób, które, tak jak Ty dopiero zaczynają swoja przygodę z obcym językiem, będzie Ci łatwiej, bo nie tylko Ty będziesz miał początkowo problemy z gramatyką, czy akcentem. Oczywiście, najlepsze są małe grupy, pozwala to nauczycielowi lepiej skupić się na każdym uczniu. Zwróć na to uwagę, kiedy będziesz oglądał oferty kursów.

Kiedy już opanujesz podstawy i zechcesz powiększyć swoją wiedzę, masz kilka możliwości. Możesz zdecydować się na lekcje indywidualne, zmienić profil kursu na ten dla zaawansowanych albo próbować uczyć się samodzielnie. Jeżeli wybierzesz ostatnią opcję, mam dla Ciebie kilka rad, jak ułatwić sobie naukę języka polskiego.

Jedną z metod jest kojarzenie elementów. W języku polskim istnieje nieskończona ilość wyjątków, ale zamiast zapamiętywać te tysiące regułek, po prostu kojarz wyrazy w zbiory. Możesz np. tworzyć zdania z wyrazów o tych samych spółgłoskach: "wąż odżył przy żabie, po żarliwym romansie ze żmiją". Zapamiętasz dzięki temu więcej wyrazów i będziesz wiedział, że pisze się je przez "ż". Układanie takich zdań pomoże Ci poszerzyć słownictwo, zapamiętać pisownie, a ponadto może stanowić dobrą zabawę, a przecież zabawa jest przyjemniejsza od żmudnych ćwiczeń i powtórzeń. Baw się językiem i dodatkowo gimnastykuj umysł.

Znajdź podobnie brzmiące dźwięki w innych znanych Ci językach, może znajdziesz takie w języku ojczystym? . Na przykład słowo jeans – "j" w języku angielskim jest bardzo podobne do "dż" w języku polskim. Dlatego, jeżeli umiesz wymówić jeans, wymówisz również dżem. Proste? Oczywiście! Szukaj najprostszych metod do nauki języka, kojarz, grupuj, dopasowuj.

Nie możemy zapomnieć również o tym, co w nauce języków najważniejsze, czyli o konwersacji. Na pewno masz wiele oporów przed mówieniem w obcym języku, boisz się reakcji na akcent, przekręcenia słowa, czy użycia nieodpowiedniego czasu. Podstawowa zasada nauki języka brzmi – nie bój się go używać. Po co żmudne godzinne ćwiczenia, jeżeli nie spróbujesz swoich sił w codziennych sytuacjach. Uczyłeś się rozmówek na poczcie? Udaj się na pocztę i sprawdź się. Pamiętaj, że najłatwiej przypomnieć nam sobie sytuację, rzeczy, czy osoby, które wiążą się z tym, że doświadczyliśmy dzięki nim jakichś emocji. Emocja bardzo silnie wpływa na naszą pamięć. Dlatego staraj się łączyć naukę z przeżyciami.

Teraz już wiesz, jak możesz pomóc sobie w nauce języka polskiego. Nie pozostaje nic innego, jak wdrożyć te rady w życie i z każdym dniem lepiej poznawać ten wyjątkowy język.

Polecamy także:

Zapomniane rzeczy

Niektórzy z nas z sentymentem przywołują|ogrom przedmiotów, które raptownie zniknęły z naszego świata. Prawdopodobnie nasi dziadkowie pamiętają najbardziej popularne rzeczy, ale młode pokolenia nie mają pojęcia o starych technologiach. Można odkryć ociupinę tajemnicy idąc do muzeum, czy na pchli targ. Można również powrócić z sentymentem do przeszłych epok, przeglądając ten materiał. Więcej…

Znaczenie zdrowia psychicznego u osób walczących z pandemią

Z całą otwartością można zakomunikować, że w tej chwili żyjemy w bezprecedensowych czasach. Więcej…

Czy warto zmienić konto bankowe?

Zmiana konta bankowego to proces, w którym niechętnie uczestniczymy. Z czego wynika niechęć?   Więcej…

Pływanie żabką - prosta czy skomplikowana technika?

Zapewne większość z nas kojarzy pływanie żabką - prostą, lecz skuteczną technikę, umożliwiającą przemieszczanie się w wodzie z relatywnie niskim wysiłkiem. Niemniej jednak, jak wszelka aktywność fizyczna, także i pływanie żabką wymaga pewnych umiejętności i technicznej wiedzy. W tym artykule skupimy się na nauce pływania żabką w czym pompoc może trener pływania Warszawa. Więcej…

LTE i co dalej?

Co po LTE?Tak na dobrą sprawę technologia 4G jeszcze nie zdążyła całkowicie zdominować, a już słychać o technologii 5G. Więcej…