Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Gra edukacyjna Mana Game

Mana Game to propozycja dla osób, które interesują się ekonomią. Jest to gra decyzyjna, której ogromną zaletą jest to, że można w nią grać poprzez przeglądarkę internetową, czyli praktycznie z każdego urządzenia, które ma dostęp do Internetu – w każdym miejscu na świecie i o dowolnej porze. Więcej…

Badacze śmieci wuruszają na ekspedycję

Naukowcy wyruszyli na jachtach, aby monitorować nagromadzone na Pacyfiku i Atlantyku plastikowe odpady. Dziesięcioosobowa ekipa badaczy z różnych krajów wypłynęła z Martyniki w rejon Bermudów na Morze Sargassowe osiemnastometrowym katamaranem. Więcej…

Fizyka nie tylko dla naukowców

KONKURS w ramach Nocy Naukowców na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu „Fizyka nie tylko dla naukowców” Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu ma przyjemność zaprosić Państwa do wzięcia udziału w organizowanym po raz pierwszy w ramach Nocy Naukowców konkursie „Fizyka nie tylko dla naukowców” w przeznaczonym dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Więcej…

Angielski przez Skype - rewolucja czy nie?

Od pewnego czasu coraz popularniejszą formą nauczania jest nauka angielskiego przez Skype. Komunikator internetowy stał się wygodnym i praktycznym narzędziem pozwalającym na bezpośredni kontakt na żywo między uczniem a nauczycielem, co wyróżnia tę formę nauki spośród innych dostępnych online, w tym e-kursów w platformach e-learningu. To połączenie klasyki z nowoczesnością w najlepszym z możliwych wydań. Wyłuskanie najlepszych cech nauki zdalnej i tradycyjnej w modeli indywidualnej edukacji daje niesamowite efekty o jakich marzy każdy z nas. Ewolucja edukacji językowej w internecie sięga zenitu i przebiega ona bardzo dynamicznie. Skype doskonale spisuje się jako narzędzie w komunikacji i tym samym nauce, pozwala nie tylko na konwersacje i korepetycje indywidualne ale i telekonferencje kilku osób w tym samym czasie przebywających w różnych miejscach na świecie. Więcej…

Sposoby zastosowania ołowiu

Ołów od lat nosi piętno pierwiastka toksycznego, dlatego nie cieszy się dużym powodzeniem w bezpośrednim otoczeniu człowieka. W wielu przypadkach jednak bywa materiałem niezwykle cennym i niezastąpionym. Decydują o tym jego wyjątkowe właściwości. Gdzie wykorzystuje się produkty z ołowiu? Więcej…
Język polski nie musi być trudny! Jak się go skutecznie uczyć?

jezyk-polski-mZnam język polski – a jaka jest Twoja super zdolność? Uwierzyłeś w mit, że najtrudniej jest nauczyć się języka polskiego? A może obawiasz się, ze opanowanie go na poziomie lepszym niż komunikatywny jest ponad Twoje możliwości? To nie prawda! Poznaj kilka rad, jak skutecznie nauczyć się tego języka.

jezyk-polskiNie zaskoczę Cię, jeżeli powiem, że bardzo ważna jest systematyczność. To klucz do sukcesu. W końcu trening czyni mistrza. Nie odnosi się to wyłącznie do treningów w fizycznych, ale i umysłowych.

Najlepszy schemat nauki, to oczywiście: mistrz i uczeń. Jeżeli dopiero zaczynamy się uczyć dobrze jest mieć nauczyciela, do którego można zwrócić się z prośbą o pomoc. Tutaj najlepsze będą szkoły językowe np. szkoła Makilen. Wiadome jest, że samodzielna nauka jest bardzo czasochłonna. Dlatego najlepiej jest znaleźć taką placówkę, która pomoże Ci zacząć, poznać podstawy języka i wskazać od czego trzeba zacząć, i co jest najważniejsze. W wyborze szkoły najważniejsze jest to, co ma nam ona do zaoferowania. Znajdź taką, która wychodzi poza schematy, która proponuje nowoczesne metody nauczania. Porozmawiaj z nauczycielem, pozwól, by to on ustalił, jaki jest Twój poziom znajomości języka. Nauczyciel będzie wiedział, co musisz opanować, co więcej pomoże Ci zaplanować naukę. To ważne, aby sposób nauki był logiczny. Bez znajomości zasad, jakie rządzą daną gramatyką ciężko będzie Ci planować samodzielnie, czego powinieneś nauczyć się najpierw.

Jednym z najlepszych kursów dla początkujących jest: kurs przetrwania w makilen.pl. To nic innego jak nauka języka w sposób, który pozwoli Ci się w nim komunikować w sytuacjach życia codziennego. Z powodzeniem pomaga przełamać barierę językową. W grupie osób, które, tak jak Ty dopiero zaczynają swoja przygodę z obcym językiem, będzie Ci łatwiej, bo nie tylko Ty będziesz miał początkowo problemy z gramatyką, czy akcentem. Oczywiście, najlepsze są małe grupy, pozwala to nauczycielowi lepiej skupić się na każdym uczniu. Zwróć na to uwagę, kiedy będziesz oglądał oferty kursów.

Kiedy już opanujesz podstawy i zechcesz powiększyć swoją wiedzę, masz kilka możliwości. Możesz zdecydować się na lekcje indywidualne, zmienić profil kursu na ten dla zaawansowanych albo próbować uczyć się samodzielnie. Jeżeli wybierzesz ostatnią opcję, mam dla Ciebie kilka rad, jak ułatwić sobie naukę języka polskiego.

Jedną z metod jest kojarzenie elementów. W języku polskim istnieje nieskończona ilość wyjątków, ale zamiast zapamiętywać te tysiące regułek, po prostu kojarz wyrazy w zbiory. Możesz np. tworzyć zdania z wyrazów o tych samych spółgłoskach: "wąż odżył przy żabie, po żarliwym romansie ze żmiją". Zapamiętasz dzięki temu więcej wyrazów i będziesz wiedział, że pisze się je przez "ż". Układanie takich zdań pomoże Ci poszerzyć słownictwo, zapamiętać pisownie, a ponadto może stanowić dobrą zabawę, a przecież zabawa jest przyjemniejsza od żmudnych ćwiczeń i powtórzeń. Baw się językiem i dodatkowo gimnastykuj umysł.

Znajdź podobnie brzmiące dźwięki w innych znanych Ci językach, może znajdziesz takie w języku ojczystym? . Na przykład słowo jeans – "j" w języku angielskim jest bardzo podobne do "dż" w języku polskim. Dlatego, jeżeli umiesz wymówić jeans, wymówisz również dżem. Proste? Oczywiście! Szukaj najprostszych metod do nauki języka, kojarz, grupuj, dopasowuj.

Nie możemy zapomnieć również o tym, co w nauce języków najważniejsze, czyli o konwersacji. Na pewno masz wiele oporów przed mówieniem w obcym języku, boisz się reakcji na akcent, przekręcenia słowa, czy użycia nieodpowiedniego czasu. Podstawowa zasada nauki języka brzmi – nie bój się go używać. Po co żmudne godzinne ćwiczenia, jeżeli nie spróbujesz swoich sił w codziennych sytuacjach. Uczyłeś się rozmówek na poczcie? Udaj się na pocztę i sprawdź się. Pamiętaj, że najłatwiej przypomnieć nam sobie sytuację, rzeczy, czy osoby, które wiążą się z tym, że doświadczyliśmy dzięki nim jakichś emocji. Emocja bardzo silnie wpływa na naszą pamięć. Dlatego staraj się łączyć naukę z przeżyciami.

Teraz już wiesz, jak możesz pomóc sobie w nauce języka polskiego. Nie pozostaje nic innego, jak wdrożyć te rady w życie i z każdym dniem lepiej poznawać ten wyjątkowy język.

Polecamy także:

Czy warto czytać książki po angielsku?

Uczenie się języka to nie taka prosta sprawa. W wielu przypadkach z trudem poświęcić nam na nią czas bądź wykrzesać u siebie troszkę motywacji. Na szczęście jest na to prosta oraz skuteczna strategia. Wystarczy rozpocząć czytanie książki w języku, jakiego się uczymy. Świetnie sprawdzi się to podczas nauki języka angielskiego, przede wszystkim w przypadku książek pisanych w prosty i zwięzły sposób! Więcej…

Wiarygodność Biblii

O wyjątkowości książki jaką jest Biblia nie trzeba nikogo przekonywać. Czy jednak można nazwać ją książka wiarygodną? Wieloletni tłumacz Pisma Świętego - Klaus Schmidt wymienia osiem powodów, które dowodzą wiarygodności Biblii. Więcej…

Biuro otwarte wyłącznie wtedy, gdy z niego korzystasz. Poznaj zalety Wirtualnej Siedziby

Wirtualne biuro to usługa polegająca na obsłudze biurowej firmy bez konieczności fizycznego przebywania przedsiębiorstwa w konkretnym miejscu. Takie rozwiązanie pozwala rozwinąć skrzydła w szczególności początkującym przedsiębiorcom, których celem jest utrzymanie firmy m.in. poprzez zminimalizowanie kosztów jej prowadzenia. Koszty te związane mogą być z najmem lokalu oraz zatrudnieniem pracowników biurowych. Dzięki ofercie biura wirtualnego, przedsiębiorca może zarejestrować firmę pod wybranym adresem, co nie tylko podnosi prestiż firmy, ale też umożliwia przedsiębiorcy pracę we własnym domu lub w podróży. W czasach komputeryzacji to bardzo korzystne rozwiązanie dla każdego przedsiębiorcy. Więcej…

Międzynarodowy Dzień Wróbla

Data 20 marca jest ustanowiona jako Międzynarodowy Dzień Wróbla. Nasz kraj zamieszkuje 5 - 7 milionów par wróbli. Niestety ich liczebność na obszarze miejskim nieustannie maleje. Gatunek tego ptaka to jeden z najbardziej rozpowszechnionych na całym świecie. Wróbla spotkamy niemalże na każdym kontynencie, w naszym kraju jest to ptak bardzo popularny i dobrze znany. Więcej…

Co się kryje za skrótem UKE?

Polska robi kolejne kroki, żeby doścignąć zachód w temacie poziomu cyfryzacji oraz jakości usług telekomunikacyjnych. Z początkiem 2016 roku Urząd Komunikacji Elektronicznej udostępnił na swojej stronie wypuszczenie wyszukiwarki infrastruktury oraz usług szerokopasmowych. Więcej…