Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Technika w życiu codziennym

 Technika na dobre zadomowiła się w wielu dziedzinach życia. Trudno jest sobie wyobrazić dzień powszedni bez pralki, lodówki czy telewizora. Ich obecność jest czymś tak naturalnym i zwyczajnym, że aż się nie chce wierzyć, że setki lat temu nasi przodkowie nie znali tych wynalazków. Więcej…

Jak powstaje wizytówka?

W dzisiejszych czasach, gdziekolwiek pójdziemy lub z kimkolwiek się spotkamy, jesteśmy zasypywani różnego rodzaju wizytówkami biznesowymi. Mogą one być proste, zwyczajne lub bardziej kreatywne, finezyjne. Wszystko to zależy od osoby, do której wizytówka należy. Więcej…

Europejskie standardy kabin HPL

Tajemnicza nazwa HPL -co to jest? Do czego jest wykorzystywane? Dlaczego warto stosować ten materiał? Odpowiedź jest prosta. Nazwa HPL to skrót od angielskiego wyrażenia high pressure laminate, co oznacza laminat otrzymywany pod wysokim ciśnieniem. Technologia HPL pozwala na ścisłe łączenie ze sobą wielu warstw papieru impregnowanego żywicą. Materiał ten zalicza się do mas termoutwardzalnych, czyli takich, które swą maksymalną wydajność mechaniczną otrzymują po zastosowaniu wysokich temperatur. Więcej…

Jak płacić smartfonem

Dla ludzi mających konwencjonalne telefony komórkowe słowa typu bankowość mobilna czy płatność za pomocą smartfona są nieznane. Za to osoby posiadające smartfona z całą pewnością docenią zalety owych rozwiązań. Więcej…

Na szkolenie nigdy nie jest za późno

Dlaczego tak wiele firm upada w przeciągu pierwszych 2 lat działalności? Czy ludzie otwierający własny biznes, z góry zakładają jego klęskę? Nim zdecydujesz się na własną firmę, powinieneś przejść kilka szkoleń, które przygotują Cię na wiele niespodzianek. Wiedza to klucz do sukcesu, a nic nie pozwala zdobyć takiej ilości przydatnej wiedzy jak odpowiednie szkolenie. Więcej…
10 podstawowych zwrotów, które przydadzą Ci się na wakacyjny wyjazd do Niemiec

kurs jezyka niemieckiego

Wakacje to czas wypoczynku, ale nie tylko. Warto w tym okresie poznawać także nowe kultury i zwiedzać miejsca, w których do tej pory nie byliśmy. Bliskim kierunkiem podróży, który wybieramy coraz chętniej są Niemcy. W kraju tym znajdziemy mnóstwo urokliwych miejsc, wartych zobaczenia. Oczywiście wyjazd zagraniczny wiąże się także ze znajomością języka. To ta bardziej stresująca część wypoczynku. W większości miast Niemiec będziemy mogli porozumieć się po angielsku, mimo wszystko warto jednak znać kilka zwrotów w języku niemieckim.

Na dobry początek

W przypadku, gdy niemiecki nie jest naszą mocną stroną, warto przyswoić sobie zwroty, które pozwolą nam to zakomunikować. "Ich verstehe nicht" - nie rozumiem, "Ich spreche kaum Deutsch "- słabo mówię po niemiecku. Możemy także zapytać, czy dana osoba mówi w naszym języku - "Sprechen Sie Polnisch?" albo czy mogłaby powtórzyć nieco wolniej „Sprechen Sie bitte langsamer”. Jeśli do wyjazdu mamy więcej czasu, warto jednak przygotować się trochę lepiej. Specjalne lekcje językowe sprawdzą się w tym przypadku doskonale. Kurs niemieckiego w Lincolnie, szczególnie ten organizowany w wakacje to dobry pomysł na pogłębienie swojej wiedzy. Niezależnie od poziomu zaawansowania możemy wziąć udział w zajęciach i odpowiednio przygotować się do wyjazdu.

Co jeszcze trzeba wiedzieć?

Jak zawsze podczas wycieczek zagranicznych, pierwszym puntem docelowym będzie nocleg. Niezależnie od tego czy śpimy w hotelu, czy w prywatnej kwaterze zwrot „Ich habe eine Reservierung auf den Namen…”, czyli mam rezerwację na nazwisko z pewnością nam się przyda. W sytuacji, gdy nie znamy miasta możemy także zapytać gospodarza o środki transportu np.: czy są jakieś autobusy do miasta – „Gibt es Busse in die Stadt?” oraz o wskazówki dojścia w dane miejsce „Entschuldigung, wie komme ich…?” – jak dojść do…. albo czy to jest daleko – „Ist das weit von hier?”. Jeśli mimo wskazówek nadal nie potrafimy zrozumieć jak dotrzeć do celu poprośmy o wskazanie danego punktu na mapie „Können Sie mir das auf der Karte zeigen?”. Za pomoc podziękujmy w najprostszy możliwy sposób, czyli „Vielen Dank”.

Polecamy także:

Odpowiedzialność w naszych domach, czyli kilka słów o recyklingu odpadów

Recykling odpadów to temat coraz bardziej popularny i coraz żywiej dyskutowany nie tylko w środowisku naukowym i organizacjach ekologicznych, ale i przez polityków, wielki biznes czy przez zwykłych ludzi. Nic dziwnego – po latach ignorowania problemu wreszcie zaczynamy myśleć o Ziemi jak o wspólnym dobru, o które należy dbać. Więcej…

Produkcja tektury falistej – nie taka prosta?

Jeszcze kilkanaście lat temu to właśnie tektura stanowiła podstawowy system zabezpieczania produktów – wszystko owinięte było tekturą. Dzisiaj proces produkcji tektury został znacznie udoskonalony i niemal na każdym kroku możemy spotkać 3-warstwową tekturę falistą. W zależności od potrzeb i konieczne j ochrony taka tektura może składać się również z większej ilości warstw. Więcej…

Wyzwanie - jedna książka na tydzień

Uczniowie w szkole nie przepadają za czytaniem? Chciałbyś mieć pojęcie na jakim etapie czytelnictwa są? Istnieje na to rada. Zbiorowość ludzka to istoty budujące kulturę. Decydują o tym jakie cechy będzie ona przedstawiać, jakie treści będą modne. Książki jako raczej archaiczna rzecz, czytane są, ale niechętnie oraz rzadko. Powiększenie potrzeby czytania da się dokonać z pomocą jego promowania, czego przykładem może być Wyzwanie 52 książki w 2016 roku. Więcej…

Kangury sa leworęczne

Kangury podobnie jak ludzie, preferują posługiwać się jedną kończyną przednią. Rożnica jest taka, że większość tych torbaczy jest leworęczna. Naukowcy zapewniają, iż pierwszy raz udało im się odkryć preferencję do korzystania z jednej kończyny, u zwierząt innych niż ssaki naczelne. Więcej…

Kosztowności brytyjskiej monarchii

Drogocenna kolekcja klejnotów od setek lat jest połączona z monarchią.Insygnia władzy w każdym królestwie stanowić miały o splendorze i bogactwie w państwie. Jakkolwiek to nie jedynie podstawowe insygnia monarchii są najbardziej drogocenne. Więcej…