Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Jak sprawdzić jakość odzieży używanej?

Decyzja o otwarciu własnego sklepu z odzieżą używaną to jedynie połowa sukcesu. Przyszli przedsiębiorcy z tej branży muszą odpowiedzieć sobie na wiele pytań oraz zastanowić się, nad tym, jaką odzież zamierzają sprzedawać. To bardzo ważne decyzje, które wpływają na pozycję rynkową oraz osiągane zyski. Jaką odzież używaną warto mieć w asortymencie swojego sklepu i jak sprawdzić jej jakość? Więcej…

Serce z pudełka

Chirurdzy z Cambrige w Wielkiej Brytanii jako pierwsi w Europie dokonali operacji przeszczepu tak zwanego martwego serca. Technika ta istotnie podwyższa dostępność organów dla pacjentów, którzy na nie oczekują.  Więcej…

Nowoczesne telewizory

Postęp technologiczny zdaje się nie ustawać, a producenci co chwila usiłują nakłonić nas do aktualizacji domowego sprzętu audiowizualnego. Jeśli chodzi o telewizory najnowszą atrakcjąma być standard Ultra HD, zwany także zamiennie 4K, obiecujący znakomitą jakość obrazu oraz dźwięku. Więcej…

Studia MBA, co to takiego?

MBA - był do niedawna skrótem niezrozumiałym. Obecnie studia biznesowe cieszą się coraz większą popularnością, a uczelnie oferują studentom możliwości uczestnictwa w międzynarodowych projektach, zdobycia cennego doświadczenia i wiedzy o gospodarce i zarządzani przedsiębiorstwem.   Więcej…

Kwiaty w kosmosie

Pierwszy raz w historii kwiaty zakwitły na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Kwiatami, które udało się wyhodować są cynie, które należą do rodziny astrowatych. Więcej…
A Ty? Wiesz, czym oddychasz?

czym oddychaszSmog to jeden z największych problemów ekologicznych i zdrowotnych w Polsce. Aż 33 z 50 miast w Unii Europejskiej o największym stężeniu zanieczyszczeń powietrza to polskie miasta. Dlatego Aviva przygotowała kampanię społeczno-edukacyjną „Wiem, czym oddycham”. Inicjatywa startuje 14 listopada – w Dniu Czystego Powietrza. Ma zwiększyć świadomość, jaki wpływ na zdrowie ma zanieczyszczone powietrze i jak mu przeciwdziałać.

Aviva powiększy ogólnopolską sieć zewnętrznych czujników firmy Airly monitorujących jakość powietrza o 300 urządzeń. 150 z nich jest właśnie montowanych na placówkach Avivy, a kolejne 150 zostanie udostępnione w konkursie Fundacji Aviva.

Źle wyglądamy na mapie Europy

Statystyki dotyczące jakości powietrza w Polsce są alarmujące. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), w kategorii zanieczyszczenia powietrza pyłami zawieszonymi PM10 i rakotwórczym benzo(a)pirenem, Polska zajmuje niechlubne pierwsze miejsce w Europie. Pod względem zanieczyszczenia pyłami PM2,5 plasujemy się na drugiej pozycji. Normy zanieczyszczeń wyznaczone przez WHO w naszym kraju są przekraczane nawet dziesięciokrotnie. Ma to poważne konsekwencje dla zdrowia.

– Badania naukowe i dane epidemiologiczne wskazują, że przebywanie w środowisku o zwiększonym poziomie zanieczyszczeń powietrza może istotnie wpływać na rozwój wielu groźnych chorób układu oddechowego i sercowo-naczyniowego. Szczególnie narażone są dzieci, kobiety w ciąży oraz osoby starsze. Jako społeczeństwo nie postrzegamy jednak smogu jako problemu realnie przekładającego się na nasze życie i zdrowie. Tymczasem liczba zgonów z powodu ekspozycji na zanieczyszczenia powietrza w Polsce jest około dziesięć razy wyższa niż liczba zgonów w wyniku wypadków drogowych – komentuje dr n. med. Piotr Dąbrowiecki, lekarz, badacz wpływu smogu na zdrowie.

300 zewnętrznych czujników jakości powietrza od Avivy

„Wiem, czym oddycham” to cykl działań społecznych, edukacyjnych i promocyjnych, jakiego Aviva nie realizowała od lat.

– Naszej roli nie chcemy ograniczać do wypłaty świadczeń. Stawiamy też na edukację i prewencję, wysuwając na pierwsze miejsce profilaktykę zdrowotną. Chcemy zwiększać wiedzę o tym, jaka jest skala zagrożenia smogiem, jak on szkodzi zdrowiu i co można zrobić, aby mu przeciwdziałać. Moment jest odpowiedni – według sondażu opublikowanego pod koniec października[1] ponad 73% ankietowanych uznaje smog w Polsce za realne zagrożenie, a tylko 16% jest przeciwnego zdania – mówi Adam Uszpolewicz, prezes Avivy.

Najważniejszy jest program społeczny, w ramach którego Aviva zwiększy o 300 liczbę zewnętrznych czujników monitorujących jakość powietrza w Polsce. Urządzenia te „na żywo” przesyłają dane dotyczące stężenia zanieczyszczeń w atmosferze, które można śledzić na komputerze lub smartfonie.

150 czujników jest właśnie montowanych na placówkach Avivy i Expandera w całej Polsce.

Kolejnych 150 urządzeń zostanie nieodpłatnie udostępnionych w konkursie Fundacji Aviva.

Od 14 listopada do 10 grudnia na stronie www.wiemczymoddycham.pl każdy może zgłosić miejsce, w którym ma zostać umieszczony zewnętrzny czujnik. Fundacja zaprasza do udziału w akcji mieszkańców, którzy chcą wiedzieć, czym oddychają, a także przedszkola, szkoły, świetlice, gminy, organizacje pozarządowe, wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe.

Jednocześnie rozpoczyna się głosowanie internetowe, które też potrwa do 10 grudnia. Czujniki otrzyma 100 lokalizacji z największą liczbą głosów.

Fundacja Aviva wskaże również kolejne 50 lokalizacji z puli zgłoszonych w konkursie, aby uzupełnić luki w sieci czujników na mapie Polski.

Aviva przygotowała specjalny spot do telewizji, internetu i kin :

Edukacja i prewencja

Na stronie www.wiemczymoddycham.pl Aviva udostępnia materiały edukacyjne i poradnikowe dotyczące smogu i praktycznych sposobów przeciwdziałania jego wpływowi na zdrowie.

Aviva zaprosiła też do współpracy ekspertów oraz influencerów, którzy będą promotorami akcji.

W ramach programu Aviva dofinansowuje też wysokiej klasy sensory wewnętrzne, które monitorują jakość powietrza w domu, a także wskazują temperaturę, wilgotność i czas. Klienci zawierający nowe ubezpieczenia na zdrowie i życie otrzymają atrakcyjne rabaty, a płacący wyższe składki dostaną te urządzenia bezpłatnie.

Świadomość zdrowotna Polaków rośnie i coraz mocniej wpływa a decyzje o ubezpieczeniu siebie i najbliższych. Aviva zwraca więc uwagę na umowę Poważne Zachorowanie, które bardzo często wybierają klienci ubezpieczający zdrowie i życie. To ubezpieczenie obejmuje 45 chorób, w tym wywoływane przez smog choroby układu oddechowego i sercowo-naczyniowego. Świadczenia z Poważnego Zachorowania przyspieszają i finansują leczenie oraz rehabilitację.


[1] Wyniki sondażu SW Research na próbie 800 osób dla rp.pl, opublikowane 29.10.2017

Polecamy także:

Ciekawe metody na przeziębienie, których nie znajdziesz w aptece!

Lekka infekcja górnych dróg oddechowych stanowi często problem zdrowotny, i typowe specyfiki mogą niekiedy być niewystarczające. Wszelako w aptekach można kupić dużo farmaceutyków, niektórzy poszukują opcjonalnych, nieraz trochę ekscentrycznych, metod na przebycie tego uciążliwego schorzenia. Wyszperajmy razem nietradycyjne podejścia do wojny z przeziębieniem, które wykraczają granicę zwyczajnych metod. Opiszmy parę nietypowych, lecz działających sposobów, które mogą pomóc ci pokonać przeziębienie i kichanie! Więcej…

Nagrywanie z ukrycia? Jak to zrobić?

Życie zaskakuje nas różnymi sytuacjami. W przypadku, gdy mamy podejrzenia, że naszym najbliższym może coś grozić, ktoś próbuje przywłaszczyć nie swoje mienie, lub po prostu szukamy dowodów w innej sprawie, skorzystajmy z ukrytej kamery. Dzięki różnym kształtom i doskonałemu kamuflażowi będzie kompletnie niewidoczna dla osób postronnych, a my zyskamy potwierdzenie, czy nasze obawy były słuszne. Więcej…

Firmy hostingowe

Firmy oferujące hosting wyrastają jak grzyby po deszczu, prawie że każdego dnia pojawia się jakaś firma, a często nawet kilka. Nowej osobie w "branży" ciężko będzie się zorientować na samym początku, mrowie ofert, różnie podawane parametry i co najważniejsze różne ceny. Więcej…

Biznes w Internecie - trudne zadanie czy przyjemność?

Czy rozmyślasz o prowadzeniu własnego interesu, który jest w stanie działać w internecie? Najwyraźniej w teraźniejszy uwarunkowaniach przeniesienie działalności do netu stanowi drogę do zwycięstwa. Niemniej jednak czy w istocie jest to kłopotliwe wyzwanie? Przyjrzyjmy się temu bliżej, poznając inspirujące pytania i kreatywne pomysły. Więcej…

Jak wydać własną książkę?

Obecnie w Polsce są dwie drogi wydawania książek. Można to zrobić bezpłatnie zgłaszając swoją propozycję książki do wydawnictwa. Jest to droga trudna do przejścia, bo wydawnictwa bardzo niechętnie ryzykują wydanie książki debiutanta. Na szczęście jest też drugi sposób a więc wydanie książki za pieniądze. Więcej…