Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Podstawowe akcesoria do sitodruku

Sitodruk - jedna z najstarszych metod drukarskich nadal ma mocną pozycję na rynku poligraficznym. Decydują o tym proste zasady w opanowaniu tej techniki, niskie koszty wykonania w niej dużych nakładów oraz uniwersalne zastosowanie. W ten sposób zadrukujemy papier i tekturę, ale też dowolny rodzaj tkaniny, tworzywa sztuczne i ceramikę. Jednak o rezultatach sitodruku decyduje w dużej mierze wybór akcesoriów. Konkretnie jakich? O to zapytaliśmy eksperta z firmy FUJIFILM Sericol Polska. Więcej…

Społeczny wpływ VR - jak wirtualne środowiska zmieniają nasze postrzeganie wspólnoty i tożsamości

Wirtualna rzeczywistość (VR) od swojego debiutu w latach 60-tych XX wieku przeszła długą drogę. Dziś jest technologią, która nie tylko zmienia sposób, w jaki doświadczamy rozrywki, ale także wpływa na nasze postrzeganie wspólnoty i tożsamości. Przyjrzyjmy się, jak VR wpłynęło na nasze życie społeczne i osobiste oraz jakie przyszłościowe kierunki może przyjąć ta technologia. Więcej…

Free-to-play, a mikropłatności

Mikropłatności, a gry wideoW ekspresowym tempie pojawiają się ostatnimi czasy wszelkie free-to-play online. Podobnie prędko wyszło na jaw, że znaczna część z nich jest free-to-play, jednakże pay-to-win. Mikropłatności stały się dla graczy natychmiastowymi drabinkami do najlepszego sprzętu, najlepszych postaci, najlepszych umiejętności, innymi słowy równocześnie – do samego wierzchołka tabeli wyników. Więcej…

Wyprzedaże roczników w salonach samochodów – oferta godna uwagi

Okres wyprzedaży roczników w salonach samochodowych stale się wydłuża. Zwykle są oczekiwane już na początku roku, ale można się na nie natknąć już w grudniu czy listopadzie. Pracownicy salonu mają zatem kilka miesięcy, aby oczyścić magazyny w celu zwolnienia miejsca na modele z nowego rocznika. Dla klientów takie okazje wyglądają naprawdę atrakcyjnie. Czy jest tak w rzeczywistości? Czy warto zdecydować się na zakup auta z wyprzedaży rocznika? Odpowiedzi znajdziecie w naszym artykule. Więcej…

Z jakich materiałów produkuje się oringi?

Uszczelniania hydrauliczne stosowane są w wielu gałęziach przemysłu. Przez to, że służą one do wielu różnorakich maszyn, produkowanych jest wiele ich rodzajów. Występują na przykład uszczelnienia tłokowe, tłoczysk czy obrotowe, ale najpopularniejszym typem uszczelek są tak zwane oringi. Więcej…
Na co zwracać uwagę przy zakupie aut używanych?

Kupno używanego samochodu odpowiadającego naszym marzeniom i wymaganiom bywa niezwykle trudne. Nawet jeśli znajdziemy auto, które nie tylko podoba nam się pod względem wizualnym, ale także jest odpowiedniej wielkości i ma wymagane przez nas parametry, nie zawsze powinniśmy je kupić. Bardzo ważny jest stan wszystkich jego elementów oraz komplet dokumentów. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę kupując używany samochód.

Kontrola bezwypadkowości i stanu pojazdu

Kupując używany pojazd możemy niejednokrotnie spotkać się z oszustami, którzy chcą sprzedać rozbite wcześniej auta jako bezwypadkowe. Auto, które przeszło poważny wypadek, nawet jeśli zostało naprawione przez fachowca, może być niebezpieczne w dalszej eksploatacji. Aby uniknąć kupna takiego samochodu, należy skontrolować jego bezwypadkowość. Jak twierdzi ekspert reprezentujący firmę Auto Centrum Golemo: „Powinniśmy sprawdzić szczeliny między elementami karoserii. Odległość między poszczególnymi elementami powinna być równa w przypadku zderzaków, drzwi, czy nadkoli. Jej brak oznacza, że auto uległo przynajmniej drobnemu wypadkowi”. Możemy także szukać śladu malowania na progach, nadkolach, czy plastikowych elementach pojazdu. Oglądając samochód, powinniśmy także zwrócić uwagę na jego stan techniczny. Ważnym aspektem jest sprawdzenie występowania korozji na progach, błotnikach oraz dolnych krawędziach drzwi. Punkty korozyjne z pewnością z biegiem czasu będą się powiększać, a co za tym idzie - większe ogniska rdzy mogą oznaczać drogie naprawy.

Jazda próbna

Po przeprowadzeniu oględzin i sprawdzeniu stanu technicznego poszczególnych elementów pojazdu, warto go przetestować. Nawet najlepiej wyglądający samochód może nie spełniać naszych wymagań w kwestii komfortu jazdy. Warto pamiętać, że auta mogą się od siebie różnić nawet w obrębie jednego segmentu. Idealny stan techniczny i dobra cena używanego samochodu nie zawsze oznacza, że chcemy go kupić i czujemy się w nim zarówno wygodnie, jak i bezpiecznie. Przed wydaniem oceny na temat jakiegoś modelu samochodu, warto przetestować go podczas jazdy próbnej. W ten sposób swoje wyobrażenia będziemy mogli sprawdzić w praktyce i dobierzemy pojazd do swoich wymagań.

Komplet dokumentów

Należy pamiętać, że do formalności związanych z kupnem używanego samochodu nie należy jedynie umowa sprzedaży. Od sprzedawcy powinniśmy otrzymać także dokumenty potwierdzające sprowadzenie samochodu do Polski. Jeśli auto było użytkowane poza granicami naszego kraju, warto także pozyskać faktury za naprawy i przeglądy. Sama umowa sprzedaży musi być sporządzona pisemnie i występować w dwóch jednakowych egzemplarzach, co jest istotne przy późniejszych czynnościach urzędowych. Poprawnie sporządzona umowa zawiera dane obu stron, dane identyfikujące samochód oraz cenę faktyczną. Kupując auto, należy także pamiętać, by przed upływem dwóch tygodni zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych w Urzędzie Skarbowym, a w ciągu 30 dni zarejestrować samochód w Urzędzie Miasta.

Polecamy także:

Rola zadaszenia w konstrukcji domu

Zadaszenie jest bardzo ważnym elementem domu. W pierwszej kolejności chcemy mieć przecież dach nad głową. Warto wiedzieć, że zadaszenie ma ogromny wpływ na to, jak będzie się żyło na co dzień. Jaka jest rola zadaszenia w konstrukcji domu? Jakie funkcje, poza oczywistą ochroną przed deszczem, spełnia dach? W jaki sposób modyfikuje on parametry całej budowli? Więcej…

Podłączenie płyty indukcyjnej - kto może to zrobić ?

Coraz częściej podczas wymiany starej kuchenki, bądź w czasie remontu kuchni decydujemy się na zakup płyty indukcyjnej. Indukcja jest rozwiązaniem oszczędnym, bezpiecznym i do tego ma modny design w wielu kształtach i kolorach. Więcej…

Produkcja filmów promocyjnych i reklamowych - kilka zasad na skuteczną reklamę.

Film reklamowy – od czego zacząć? Odpowiedź jest prosta: zacznij od określenia celu filmu, tego jakie efekty chcesz dzięki niemu uzyskać i w jaki sposób tego dokonać. Ustal jasny i prosty komunikat, który chcesz zawrzeć w spocie. Pamiętaj przy tym, żeby skupić się na konkretnej grupie docelowej, bo żaden komunikat nie jest w stanie dotrzeć do wszystkich, a jeśli będzie skonstruowany zbyt ogólnie w rezultacie nie trafi do nikogo. Następnie skup się na scenariuszu reklamy. To bardzo ważne ponieważ każdy element produkcji musi być wcześniej zaplanowany. To zbyt duże i kosztowne przedsięwzięcie żeby można było polegać w nim na przypadku czy spontanicznych działaniach. Więcej…

Wyjazd do pracy w Niemczech. Jak zorganizować pobyt?

Niemcy do atrakcyjny kierunek wyjazdów dla naszych rodaków. Z przyjemnością odwiedzają zachodnich sąsiadów nie tylko w celach turystycznych. Wielu Polaków znajduje tam również zatrudnienie i upatruje szansę na ułożenie sobie życia w innej rzeczywistości. Wiąże się to z wieloma wyzwaniami, które należy podjąć. Jak się do tego przygotować? Warto przeczytać artykuł. Więcej…

Wiedza dostępna tylko po angielsku

Z tym że angielski jest współczesną łaciną i językiem nauki, chyba każdy już się oswoił. Tak się przynajmniej wydaje, dopóki studenci czy pracownicy naukowi, ale także inni profesjonaliści z każdej branży, nie uświadomią sobie, że nadal muszą się uczyć, ale naprawdę mogą polegać tylko na anglojęzycznej literaturze. Więcej…