Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Co się kryje za skrótem UKE?

Polska robi kolejne kroki, żeby doścignąć zachód w temacie poziomu cyfryzacji oraz jakości usług telekomunikacyjnych. Z początkiem 2016 roku Urząd Komunikacji Elektronicznej udostępnił na swojej stronie wypuszczenie wyszukiwarki infrastruktury oraz usług szerokopasmowych. Więcej…

Europejskie standardy kabin HPL

Tajemnicza nazwa HPL -co to jest? Do czego jest wykorzystywane? Dlaczego warto stosować ten materiał? Odpowiedź jest prosta. Nazwa HPL to skrót od angielskiego wyrażenia high pressure laminate, co oznacza laminat otrzymywany pod wysokim ciśnieniem. Technologia HPL pozwala na ścisłe łączenie ze sobą wielu warstw papieru impregnowanego żywicą. Materiał ten zalicza się do mas termoutwardzalnych, czyli takich, które swą maksymalną wydajność mechaniczną otrzymują po zastosowaniu wysokich temperatur. Więcej…

Usługi świadczone przez zakłady pogrzebowe

Zakłady pogrzebowe istnieją po to, aby organizować pogrzeby — co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Jednak zakres usług wykonywanych przez takie firmy dynamicznie się rozszerza. Uwarunkowane jest to zapotrzebowaniem na nowe usługi, które odciążą rodzinę zmarłego. Mentalność ludzi także zmienia się i są oni świadomi, że przykre obowiązki mogą powierzyć firmie zewnętrznej. Więcej…

RCIN – Otwiera Polską naukę na świat!

RCIN, czyli Repozytorium Cyfrowe Instytutów Naukowych powstało w 2010. Powstanie platformy wiąże się z pojawieniem się oddolnej inicjatywy Instytutów należących w większości do Polskiej Akademii Nauk. Celem tej inicjatywy ucyfrowienie zasobów naukowych i ich jak najszersze upowszechnianie. Więcej…

Gdańskie zabytki: ratusz

Dla wielu miłośników podróży, Gdańsk staje się niezwykle interesującym celem wycieczki. Pobyt w Gdańsku to wyjątkowa szansa dla tych gości, którzy pragną nacieszyć się widokiem wspaniałych zabytków. Na brak fascynujących przykładów dawnej architektury nie można tu narzekać. Na jakie zabytki opłaca się zwrócić największą uwagę? Więcej…
Jak znaleźć dobrego ginekologa?

ginekolog

Ginekolog to wyjątkowej specjalizacji lekarz, od którego mamy prawo oczekiwać więcej niż od innych. To przed nim wszak trzeba odsłonić najbardziej intymne fragmenty naszego ciała, a często też zdradzić wstydliwe szczegóły dotyczące życia osobistego. Nie może więc być to osoba przypadkowa. Jak jednak znaleźć dobrego ginekologa, jeśli np. przeprowadzamy się do nowego miasta albo też pierwsza w życiu wizyta jest dopiero przed nami?

Rekomendacje

Zawsze dobrym pomysłem jest poproszenie o radę kobiety, której ufamy. Może to być nasza mama, ciocia, przyjaciółka czy nawet tylko dobra znajoma. Taka osoba z pewnością będzie w stanie wskazać nam specjalistę, z którego usług jest zadowolona, a w najgorszym razie – poradzić omijanie szerokim łukiem nieprzyjaznego pacjentkom gabinetu.

Teoretycznie możemy kierować się opiniami znalezionymi w internecie, w tym przypadku jednak należy zachować szczególną ostrożność. Po pierwsze, zarówno negatywne, jak i pozytywne komentarza mogą okazać się nieautentyczne. Po drugie, niektórzy potrafią wystawić niższą ocenę bardzo dobremu fachowcowi, który np. po prostu nie był wystarczająco dla danej osoby serdeczny, a jednocześnie wysoką notę przyznać komuś, kto cechuje się całkiem miłym obejściem, ale czyje kompetencje można by podać pewną w wątpliwość.

Pierwsza wizyta

Nic nie stoi też na przeszkodzie, by odwiedzić gabinet znajdujący się najbliżej naszej pracy czy miejsca zamieszkania. Ostatecznie i tak decyduje bowiem wrażenie, jakie lekarz zrobi na nas podczas pierwszej wizyty – również opinie innych trzeba przecież samodzielnie zweryfikować! A jeśli to wrażenie nie będzie szczególnie korzystne, nie bójmy się szukać dalej, aż znajdziemy ginekologa idealnego.

Powinna być to osoba życzliwa i taktowna, taka, przy której nie będziemy się nadmiernie krępować już na etapie wywiadu lekarskiego. Sam wywiad powinien być jednak możliwie szczegółowy. Ginekolog musi ponadto wykazać się cierpliwością i delikatnością podczas badania. Najlepiej też, by krok po kroku opisywał jego przebieg, uprzedzając o ewentualnym dyskomforcie, tak jak to mam miejsce chociażby w warszawskiej przychodni specjalistycznej High-Med.

Jakich lekarzy unikać

Jeśli lekarz okaże się opryskliwy lub obcesowy, będzie ignorował zadawane pytania czy wręcz sprawiał wrażenie, że chce nas jak najszybciej się pozbyć – po prostu więcej go nie odwiedzajmy. Podobnie w sytuacji, gdy drażnią nas jego zbyt luzackie komentarze i żarty. Niektórzy ginekolodzy w ten sposób próbują przełamać czasem niezręczną atmosferę, ale nie musi przecież nam to odpowiadać.

Kobieta czy mężczyzna

Dla wielu kobiet nie ma większego znaczenia, jakiej płci jest ich ginekolog. Sporo dziewcząt decyduje się jednak odbyć pierwszą w życiu wizytę u lekarza-kobiety, bo może to być mniej krępujące. Niektóre pozostają przy tej decyzji do końca życia, chcąc, by jedynym mężczyzną mającym dostęp do ich sfery intymnej był ich partner. Inne natomiast z czasem przekonują się do ginekologa-mężczyzny, a nawet potrafią być zdania, że panowie są bardziej taktowni i delikatni od lekarek. Tutaj znów – co warto podkreślić – ostateczny wybór zależy od tego, z czym jako pacjentki po prostu czujemy się bardziej komfortowo.

Polecamy także:

Nowoczesne rozwiązania na imprezy firmowe.

Firmowa impreza integracyjna z interaktywną rozrywką Nie jest żadną tajemnicą, że zespół pracowników, który jest ze sobą zżyty, doskonale się dogaduje i wspiera, będzie wykazywał się większą aktywnością i produktywnością od zespołu, który wyłącznie rywalizuje. Stąd w firmach popularne są różnego rodzaju wyjazdy integracyjne. A te coraz częściej wykorzystują możliwości, jakie daje interaktywna rozrywka. Więcej…

Uproszczenie struktur i zaangażowanie nauczycieli

Praca nauczyciela związana jest z koniecznością ciągłego doskonalenia się i wychodzenia naprzeciw wszelkim trudnościom. Dlatego tak potrzebna jest regularna kontrola ich działań, mająca na celu zapewnienie uczniom jak najlepszych warunków uczenia się. Wszelkie działania związane ze sprawdzaniem tego, jak funkcjonuje dana szkoła czy placówka muszą być odpowiednio zaplanowane. Więcej…

Telematyka

Rozwój techniki przyczynił się do rozwoju komunikacji zdalnej, na odległość. Telekomunikacja to komunikacja na odległość za pomocą dźwięków, słów, obrazów lub innych informacji. Może byś dwukierunkowa lub radiowa. Więcej…

Nie tylko stylowy dodatek, ale i zmiana świata na lepsze. Czyli co oferuje bidon na wodę?

Czy możliwe jest zadbanie o swój komfort przy jednoczesnej trosce o środowisko? Brzmi nierealnie, a jednak. Bidon z filtrem pozwala połączyć te dwa aspekty i odkryć zupełnie nowe możliwości. Poznaj powody, dlaczego już dziś warto zaopatrzyć się w to niezwykłe rozwiązanie. Więcej…

W USA rodzi się więcej bliźniąt

Raport Centrum Leczenia i Prewencji Chorób w USA pokazuje, że panie w Ameryce rodzą coraz więcej bliźniaków. W 1980 roku bliźnięta rodziły się raz na pięćdziesiąt urodzeń, w obecnych czasach odsetek bliźniaczych urodzeń wynosi 3,3%. Więcej…