Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Jak wybrać najlepszą ofertę lokaty bankowej?

Wśród różnych produktów oferowanych przez instytucje finansowe, lokaty bankowe cieszą się dużym zainteresowaniem. To bowiem właśnie dzięki nim można bezpiecznie przechowywać swoje oszczędności, zyskując przy tym dodatkowe środki naliczone według oprocentowania. Więcej…

Bruzda czołowa okołoobręczy a halucynacje

Neurobiologom udało się zidentyfikować zmarszczkę na mózgu, której skrócenie ma związek ze skłonnością do halucynacji. Więcej…

Dieta FODMAP, czyli rewolucja w profilaktyce

Zespół jelita drażliwego to ostatnio coraz częściej napotykane schorzenie wśród społeczeństwa. Istnieje prawdopodobieństwo, że już co trzecia osoba może mieć z nim problemy. Przelewanie w żołądku, obciążenie i nawracające bóle wymieniane są za każdym razem. Te objawy może nie powodują zagrożenia życia czy zdrowia, ale są bardzo uciążliwe dla codziennego funkcjonowania i jest to powód, dla którego ludzie szukają ukojenia. Odpowiedzią na to może być właśnie rewolucja w profilaktyce IBS, czyli Dieta FODMAP. Więcej…

Kiedy warto iść na studia podyplomowe?

Odpowiedź na pytanie postawione w tytule nie jest jednoznaczna. Wszystko zależy bowiem od tego, czego oczekujesz od takiej inwestycji w dodatkową naukę. Niezależnie więc czy dopiero skończyłeś studia licencjackie, czy już dawno pracujesz w zawodzie i chcesz jedynie poszerzyć horyzonty lub zawęzić i wyspecjalizować swoją wiedzę, studia podyplomowe niewątpliwie są doskonałą opcją, która zaprocentuje w przyszłości. W materiale przedstawiamy dwie ścieżki, którymi możesz się kierować, gdy myślisz o tym, kiedy iść na podyplomówkę. Więcej…

Księgarnia internetowa - kupować czy nie?

Wiele zwłaszcza młodych osób uważa, że czytanie książek nie jest już modne, bo przecież światem rządzi teraz internet. Dobrze, że nie wszyscy są tego zdania, bo nie zawsze wiedzę zapisaną w książkach można znaleźć w sieci, zwłaszcza jeśli dotyczy naukowych tematów. Więcej…
Na czym polega postarzanie drewna sosnowego?

polishstyl-mWiele osób ceni drewniane meble czy podłogi ze względu na nietuzinkowy kolor. Czasami jednak, aby nadać drewnu odpowiednią barwę, należy poddać je procesowi postarzania. Zabiegu tego można dokonać samodzielnie, a jeśli wykonamy go w sposób prawidłowy będziemy mogli cieszyć się z niezwykłych drewnianych ozdobników, które dodadzą naszemu domowi klasy i uroku.

polishstylW warunkach naturalnych starzenie się drewna to proces długotrwały, uzależniony w głównej mierze od jego gatunku oraz czynników zewnętrznych. Szczęśliwie dzięki rozwojowi techniki proces ten można zdecydowanie przyśpieszyć. Jest to możliwe dzięki strukturyzacji, a więc postarzaniu drewna, która nadaje materiałowi specyficzny rustykalny charakter. Proces ten składa się z kilku etapów,  a ich ilość uzależniona jest przede wszystkim od efektu na jakim nam zależy oraz od gatunku drewna jaki mamy zamiar poddać obróbce. 
Aby dokonać tego procesu, który momentami może być dość skomplikowany technologicznie, potrzebne będą trzy podstawowe narzędzia. Będzie to głowica stalowa, tynexowa oraz głowica z wymiennymi szczotkami ściernymi. Sprzęt ten bez problemu można dostać na polishstyl.com.pl

Jeśli postarzaniu będziemy poddawać twarde gatunki drewna, takie jak jasion czy dąb, konieczne będzie przygotowanie się do przynajmniej trzech etapów ich strukturyzacji. W pierwszej kolejności będziemy musieli otworzyć pory oraz wybrać drewno miękkie które umieszczone jest dość głęboko w strukturze. W tym procesie dobrym rozwiązaniem jest użycie głowic z drutem stalowym. Ważne jest, aby szczotki z których będziemy korzystać były wykonane ze stali nierdzewnej. Pozwoli to na wyeliminowanie możliwości pojawienia się plam na drewnie, które powstają w wyniku utleniania się opiłków z drutu stalowego. W następnej kolejności stosuje się głowicę tynexową. Jej zadaniem jest usunięcie postrzępionych włókien z powierzchni drewna, a także wstępne wygładzenie ostrych krawędzi porów które powstały w wyniku obróbki szczotką drucianą. W końcowej fazie stosuje się głowicę z wymiennymi szczotkami ściernymi. Gdy odpowiednio się je dobierze, dają gwarancję ostatecznego wygładzenia powierzchni. Tak przygotowane drewno jest gotowe do bejcowania lub lakierowania. 
Podczas procesu strukturyzacji mamy możliwość wpływania na ostateczny efekt postarzania. Jest on uzależniony od parametrów obróbki na jakie się zdecydujemy.

Zwiększona liczba obrotów głowicy z drutem stalowym oraz docisku przy jednoczesnym zmniejszeniu posuwu spowodują głębsze wybranie drewna wczesnego, a co za tym idzie zwiększają efekt "starości". Zastosowanie manewru odwrotnego spowoduje tylko niewielkie postarzenie materiału.
Część producentów stosuje podwójne przejście materiału przez głowicę stalową. Pozwala to na znaczne zwiększenie głębokości porów w obrabianym drewnie. 

Jeśli chodzi o obróbkę drewna miękkiego, jak np drewno sosnowe, wystarczy zastosować obróbkę dwuetapową - mówią fachowcy z polishstyl.com.pl. W pierwszym etapie postarzania stosuje się szczotkę tynexową. Jej agresywność pozwala na wybranie drewna wczesnego miękkich gatunków. Następnie drewno jest wygładzane za pomocą głowicy z wymiennymi szczotkami. Ich zadaniem jest, tak jak w przypadku gatunków twardych, wygładzenie porów oraz przygotowanie do bejcowania i lakierowania.

Polecamy także:

Biżuteria ze stali chirurgicznej - dlaczego warto ją kupić?

Biżuteria ze stali nierdzewnej to doskonała alternatywa dla ozdób wykonanych ze złota i srebra. Jest zdecydowanie tańsza, a co najważniejsza, mogą ją nosić nawet alergicy. Jakie jeszcze zalety zapewnia nam biżuteria ze stali nierdzewnej?  Więcej…

Ubytek przegrody międzyprzedsionkowej

Czy można zalepić dziurkę w sercu w taki sposób jak zalepia się popsutą dętkę w rowerze? Naukowcy z Harvardu właśnie udowodnili, że jest to możliwe. Dla osób, które cierpią w skutek bardzo częstej wady serca - ubytku przegrody międzyprzedsionkowej, ta nowa metoda stanowi ogromną szansę. Więcej…

Parki edukacyjne w kraju

Parki edukacyjne to miejsca w których dzieci oraz osoby dorosłe mogą empirycznie przekonać się o funkcjonowaniu sił natury i poniektórych praw fizyki. Więcej…

Źródła energii

Źródła energii można podzielić na główne i źródła mniejsze. Są to substancje stałe, płynne lub w postaci gazowej używane jako wyjściowy zasób w celu uzyskania energii. Energia to zdolność ciała lub systemu do wykonywania pracy. Więcej…

Szkoła policealna w Gdańsku – czym kierować się podczas jej wyboru?

Ukończenie liceum to dzisiaj zdecydowanie za mało, by móc myśleć o atrakcyjnej pracy. Właśnie dlatego większość absolwentów chce uczyć się dalej, a szkoła policealna okazuje się coraz częściej lepszym rozwiązaniem niż studia. Jej najważniejszą zaletą jest znacznie krótszy czas nauki, ale także możliwość zdobycia kwalifikacji w zawodach, na które jest zapotrzebowanie na rynku pracy. Jeśli interesuje Cię dobra szkoła policealna w Gdańsku, powinieneś wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy wyborze placówki. Więcej…