Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Czym są badania PCB i w jakim celu się je wykonuje?

Płytki PCB stanowią element obwodu drukowanego, a więc wchodzą w skład wielu urządzeń elektronicznych. Grubość i elastyczność płytki jest kwestią zmienną, natomiast jej powierzchnię pokrywają ścieżki przewodzące i pola lutownicze. W przypadku produktu wielowarstwowego, ścieżka łącząca elementy poszczególnych poziomów jest trójwymiarowa. Jako materiały przewodzące stosuje się miedź lub nikiel z dodatkiem fosforu. Powłoki ochronne gwarantują niezawodność połączenia lutowanego i są nimi np. HASL, LF czy ENIG. Wspomniany rodzaj pokrycia ma wpływ na lutowność płytek PCB. Więcej…

Nowe technologie wdrażane w ciągnikach rolniczych

Gospodarstwo z prawdziwego zdarzenia nie może obejść się bez profesjonalnego ciągnika rolniczego. I choć coraz trudniej o widok małego traktora pracującego w polu, zapotrzebowanie na sprzęt rolniczy nie maleje. Obecnie w urządzeniach stosowane są nowoczesne rozwiązania, które zamieniają trudną pracę na roli w przyjemne działanie. A to wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Więcej…

"Być jak Ignacy” ponownie zainspiruje tysiące dzieci w Polsce!

Uczniowie szkół podstawowych z całej Polski po raz kolejny przekonają się, że nauka poprzez zabawę jest możliwa i ciekawa. Wszystko za sprawą Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, która w grudniu br. rozpoczęła drugą edycję programu „Być jak Ignacy”. Projekt został objęty honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej. Więcej…

Aminos kokosowy - lepsza alternatywa dla sosu sojowego?

Aminos kokosowy jest sosem powstałym poprzez połączenie fermentowanego soku z kwiatów palmy kokosowej oraz naturalnej soli morskiej. Uznaje się go za świetny zamiennik klasycznego sosu sojowego dla osób, które eliminują ze swojej codziennej diety soję, gluten oraz nadmiar soli.W smaku do złudzenia przypomina sos sojowy, przez co sprawdza się w daniach kuchni azjatyckiej. Staje się coraz bardziej popularne wśród osób dbających o zdrową dietę.Czy jednak faktycznie jest on zdrowszą alternatywą dla sosu sojowego i tamari? Więcej…

Edukacja domowa – czy warto się nią zainteresować?

Edukacja domowa w Polsce nie jest zbyt popularna i niewielu rodziców się na nią decyduje, choć oczywiście nie brakuje wyjątków. Samodzielne nauczanie dziecka w domu pozwala jednak na pewną swobodę w doborze metod nauczania, materiału, z drugiej jednak rodzice podlegają nadzorowi kuratorium, a dziecko przechodzi testy wiedzy na każdym etapie nauczania. Czy warto zdecydować się na taką formę nauczania? Więcej…
 	 Dziecko autystyczne w przedszkolu

przedszkole mPrzedszkole dla dzieci z autyzmem jest miejscem szczególnym. Rolą takiej placówki jest wspomaganie rozwoju dziecka, które boryka się z różnorodnymi zaburzeniami rozwojowymi. To właśnie te zaburzenia utrudniają im właściwe funkcjonowanie w otaczającej nas rzeczywistości, zmieniają percepcję i stają się pewnego rodzaju przeszkodami w interakcjach społecznych.

Każde dziecko jest inne, dlatego też stopień zintensyfikowania danego zaburzenia jest inny, w poszczególnych sferach. Indywidualizm dziecka jest kluczem wyjścia do pracy z takim dzieckiem a zadaniem przedszkola jest nie tylko próba wyrównania tych deficytów, to także ogólnie pojęte wspomaganie rozwoju i przygotowanie dziecka do życia we wspólnocie oraz zwiększenie jego samodzielności, tak my mogło wygodnie  funkcjonować w codziennym życiu.

przedszkole dla dzieci autystycznychPrawidłowo przygotowane przedszkole musi dysponować nie tylko odpowiednim zapleczem ale przede wszystkim kadrą, która jest wykwalifikowana i doświadczona, zwłaszcza w pracy z dziećmi autystycznymi. W praktyce oznacza to, że rodzic przychodzący ze swoim dzieckiem do takiej placówki, zyskuje nie tylko wsparcie ale przede wszystkim rzetelną pomoc w odpowiednim podejściu do dziecka. Odczuwa też pewność, że opracowane przez przedszkole metody podlegają ewaluacji i są dostosowane do indywidualnych możliwości i potrzeb dziecka. Tutaj polecamy: http://www.otwarteokno.edu.pl/strony/2/przedszkole/

Istnieją przeróżne metody pracy z autystykami, można by wymienić choćby terapię Johansena, Tomatisa, terapię SI, EEG Biofeedback, zasady Analizy Stosowanej, zrównoważonego rozwoju i inne. Na dziecko można oddziaływać poprzez różne metody, jednak trzeba pamiętać, że tak naprawdę liczy się człowiek. Ciepłe, pełne zrozumienia podejście i przede wszystkim pełne cierpliwości liczy się bardziej niż wszelkie kompetencje.

Mówiąc prościej, dziecko autystyczne w przedszkolu uczestniczy w zajęciach ogólnorozwojowych, ćwiczeniach fizycznych, relaksacyjnych, oddziałuje się na nie poprzez muzykę, ruch, sztukę, różnorodne zajęcia tematyczne. Niejednokrotnie dzieci mają możliwość pracy w systemie jeden na jeden, czyli na dziecko przypada indywidualny terapeuta. Praca terapeutów jest uzupełniona przez pomoc psychologów, logopedy. Co istotne, dzieci wprowadzane są stopniowo do szerszych kontaktów z rówieśnikami, dzięki czemu różnicują się interakcje społeczne, co rzutuje na kolejne zadania edukacyjne.

Zwiększenie dostępności do przedszkoli dla dzieci z autyzmem jest bardzo ważne. To nie tylko realna pomoc rodzicom ale także zwiększenie wrażliwości dzieci zdrowych na potrzeby dzieci niepełnosprawnych.

Polecamy także:

5 października 2017 - Siła-wiedzy.pl zaprasza na:

Seminarium "ZARZĄDZANIE SZKOLNĄ INFRASTRUKTURĄ TELEINFORMATYCZNĄ. STANDARDY CYBERBEZPIECZEŃSTWA OBOWIĄZUJĄCE OD 2017 R." Warszawa, 5 października 2017 r. Więcej…

Sposoby ograniczenia ilości odpadów

Ilość wytwarzanych przez nas odpadów rośnie z każdym rokiem. Co prawda, Polska pod tym względem zalicza się do krajów z najmniejszym wskaźnikiem wytworzonych śmieci w skali roku, ale ogromna ilość zanieczyszczeń zalewająca kulę ziemską to wciąż istotny problem. Ograniczenie tej ilości to krok nie tylko w kierunku większej ochrony środowiska i zmniejszenia wydobycia zasobów naturalnych, ale i mniejsze koszty składowania i utylizacji. Jak skutecznie ograniczyć ilość odpadów? Więcej…

Kosz na brudne pieluchy - standardowy składnik wyprawki noworodka

Przeważnie w czasie wyczekiwania na narodziny dziecka zazwyczaj zaczynają się intensywne prace nad stworzeniem pełnej wyprawki noworodka. Niekiedy jest to bardzo długi proces, wszystkie przedmioty są pilnie badane pod względem zapotrzebowania. Okazuje się również, że wyprawkę kupuje się na samym końcu. Są to zakupy szybkie, nie ma czasu na drobiazgowe analizy, lub porównania. Nie trudno wtedy o zakup nie spełniający oczekiwań lub przegapienie któregoś istotnego artykułu z wyprawki. Z tej przyczyny zdecydowaliśmy się opisać kilka znaczących zalet kosza na brudne pieluchy, który został od jakiegoś czasu kluczowym elementem wyprawki Więcej…

Czym jest Bubblegram - Technologia druku 3D/grawerowania w krysztale

Bubblegram (znany również jako laserowo grawerowany kryształ, obraz 3d w krysztale lub witrografia) to solidny blok szkła lub przezroczystego plastiku, który został wystawiony na działanie wiązki laserowej w celu wygenerowania trójwymiarowych obrazów w jego wnętrzu. Obraz składa się z wielu małych punktów, bąbelków lub innych widocznych zmian w przeźroczystym materiale i wydaje się unosić w bloku tworząc trójwymiarowy obraz. Więcej…

Budowa i metody zastosowania podziemnych systemów zagospodarowania wody deszczowej

Woda jest nam niezbędna w codziennym życiu – nie tylko do picia i przygotowania posiłków, ale również do sprzątania, spłukiwania toalety czy higieny osobistej. Wzrastające koszty procesów oczyszczania i uzdatniania wody sprawiają, że nawet przy minimalizowaniu zużycia wody wodociągowej, nasze wydatki na nią niekoniecznie spadną do optymalnego poziomu. Metodą poczynienia konkretnych oszczędności w tej materii jest zastosowanie systemów zagospodarowania wody deszczowej. Jak działa taka instalacja i z czego jest zbudowana? Więcej…