Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Powstawanie dachówek betonowych i ceramicznych

Wybierając rodzaj pokrycia dachowego stajemy przez niełatwą decyzją, a to dlatego że obecnie na rynku dostępnych jest wiele pokryć - od popularnej papy poprzez blachy dachówkowe aż po blachówki ceramiczne. Każdy rodzaj pokrycia dachowego ma zarówno swoje wady, jak i zalety. Więcej…

Rozwój zawodowy stomatologów

Wciąż bezrobocie w naszym kraju przekracza dziesięć procent i nie zanosi się, żeby w najbliższych latach trend ten uległ zmianie na lepsze. Nawet pracownicy specjalistyczni, również lekarze stomatolodzy, mogą mieć realne kłopoty ze znalezieniem zatrudnienia. Dlatego warto jest stawiać na rozwój. Innym aspektem dużego bezrobocia jest to, że Polacy szukają oszczędności także na swoim zdrowiu, nie korzystając z ze specjalistycznej i nowoczesnej opieki, kierując się głownie ceną. Więcej…

Umiejętności językowe a rynek pracy

Znajomość języka angielskiego to obecnie jedna z najpopularniejszych pozycji na liście wymogów, które musi spełnić kandydat do pracy. Niezależnie od branży i zawodu, angielski staje się na prawdę podstawowym wymogiem. Więcej…

Paleontologia, czyli wszystko o życiu gadów kopalnianych

Paleontologia, czyli dziedzina wiedzy zajmująca się rozpoznawaniem organizmów żywych tylko na podstawie znalezionych skamieniałości, jest dziedziną stale się rozwijającą. W zasadzie to bardzo współczesną, chociaż brzmi to nieco abstrakcyjnie, jeśli wziąć pod uwagę, że w całości dotyczy prehistorii. Więcej…

Lato w ogrodzie

Letnie miesiące są najwspanialszym czasem w roku. Udajemy się na na świeżym powietrzu lub wyruszyć gdziekolwiek na urlop. Dla właścicieli ogródków albo działek to wzmożony termin pracy. Połowa i schyłek lata to z reguły okres w którym zbiera się największą ilość. Na krzakach i drzewkach dojrzewają pierwsze plony. Rosną także bujne kwiaty i pnącza. Jakie rośliny na ogół pielęgnujemy w polskich ogrodach? Które plony, dary natury na ogół gromadzimy pod koniec lata? Więcej…
Zalety wełny mineralnej

welna-mSkalna i szklana - wełna mineralna znajduje wyjątkowo szerokie zastosowanie- szczególnie w budownictwie. Doskonale sprawdza się także w energetyce i stanowi świetną izolację termiczną dla poszczególnych części budynków. Wiele zawdzięcza swoim właściwościom – niskim przewodzeniem ciepła, niepalnością, tłumieniem dźwięków zarówno powietrznych jak i uderzeniowych. Warto wiedzieć, że to nie jedyne zalety tego materiału. Jakie inne korzyści daje wełna mineralna? Jak wspomniano wcześniej na rynku dostępne są dwa podstawowe rodzaje wełny mineralnej. Oba te materiały różnią się nieznacznie właściwościami bo np. wełna szklana jest niezwykle sprężysta i znacznie lżejsza dzięki czemu doskonale wypełnia izolowaną przestrzeń, zaś zamontowana nie obciąża konstrukcji a fakt że można ją skompresować pozwala na efektywny transport i logistyka.

W chwili obecnej wełna mineralna jest najpopularniejszym materiałem stosowanym m.in. do ocieplania poddaszy. Zainteresowanie inwestorów zawdzięcza przede wszystkim idealnym i trwałym właściwościom termoizolacyjnym oraz akustycznym. To materiały izolacyjne powstałe na bazie włókien, odpowiednio: szklanych lub skalnych. Produkuje się po różnymi postaciami. Występują jako płyty, maty, filc lub granulat - tłumaczy ekspert firmy ISOVER.

Zalety wełny mineralnej

Do podstawowych właściwości czyniących wełnę tak popularnym materiałem w budownictwie należy wymieniona wcześniej izolacyjność termiczna. Współczynnik przewodzenia ciepła wynosi dla niej od 0,030 do 0,045 W/(m•K), a tym samym pozwala zmniejszyć straty związanie z "uciekaniem" ciepła z budynku. Należy pamiętać, że im mniejszy współczynnik przewodzenia czyli lambda, tym lepszy materiał izolacyjny. Dla dobrej izolacji termicznej przegrody niski współczynnik przewodzenia ciepła powinien iść w parze z jak największą grubością. W konsekwencji wełna mineralna zapewnia zatrzymywanie ciepła w domu w trakcie trwania zimy, natomiast latem nie dopuszcza do przegrzania się budynku. Kolejną wartą wyszczególnienia zaletą jest dobre tłumienie dźwięków. Odpowiednie właściwości pozwalają na całkowite wyciszenie odgłosów pochodzących z zewnątrz bądź wewnątrz budynku.

Wełna mineralna jest wyjątkowo wytrzymała mechanicznie i odporna na uszkodzenia czy starzenie, przez co zachowuje niezmienione parametry przez lata. Tym samym zapewnia długotrwale wysoką jakość np. wykonanej izolacji termicznej dachu. Bezpieczeństwo domowników gwarantuje niepalność obu materiałów. Dzięki wysokiej klasie reakcji na ogień zwiększa odporność konstrukcji, a w razie pożaru nie dopuszcza do rozprzestrzenienia się ognia na pozostałe elementy. W wełnie mineralnej nie rozwijają się grzyby czy pleśnie, to również środowisko nieprzyjazne owadom. Jest to doskonały materiał dla tworzenia odpowiedniego i bezpiecznego klimatu domowników.

Odpowiednie zastosowanie

Warto jednak pamiętać, że w zależności od miejsca stosowania koniecznym jest użycie odpowiedniego rodzaju materiału i jego formy. To jedna z kluczowych kwestii prócz parametrów deklarowanych, znajdujących się w tzw. kodzie produktu. Odpowiednie użycie wełny mineralnej przyniesie wszystkie korzyści, z długoletnią trwałością na czele.

Maty z wełny mineralnej znajdują zastosowanie przy ocieplaniu dachów oraz do izolowania podłogi na poddaszu między legarami. Granulatów najczęściej używa się przy izolowaniu trudno dostępnych miejsc, gdzie nie ma możliwości położenia płyty lub maty np. w szczelinach ścian warstwowych lub dachów. Wełna mineralna składa się z włókien połączonych lepiszczem organicznym.

Wybór wełny mineralnej może przynieść inwestorowi same korzyści – trwałą i doskonałą jakość. Istotną kwestią pozostaje jedynie dobór odpowiedniego rodzaju wełny do konkretnego zastosowania. Nie bez znaczenia pozostaje również zaopatrzenie się u dobrego producenta. Firmy takie jak ISOVER proponują najwyższej klasy materiały, powstałe dla najbardziej wymagających Klientów.

welna

Polecamy także:

Turtle - pierwszy wrocławski łazik ziemski

Grupa studentów, którzy niedawno tworzyli łaziki marsjańskie na Politechnice Wrocławskiej, wypuszcza na rynek pierwszego łazika... ziemskiego! Nowy łazik nazywa się Turtle. To czterokołowy robot, który w ma zachęcać do spędzania większej ilości czasu poza domem. Więcej…

Jak wybrać kominek DGP?

Montaż lub budowa kominka w domu jest doskonałym pomysłem, jeśli chcemy cieszyć się przytulną, domową atmosferą, a zarazem ocieplać wnętrze. Rynek oferuje wiele różnorodnych rodzajów kominków zarówno, jeśli chodzi o ich estetykę, jak i o sposób działania oraz instalację. Z tego względu, wiele osób ma problem z wyborem odpowiedniego kominka, który będzie w pełni spełniał ich indywidualne wymagania. Istotną kwestią jest także cieplne zapotrzebowanie całego budynku oraz rodzaj głównego źródła ciepła. Coraz większą popularność zyskują kominki DGP, czyli takie, które posiadają system dystrybucji gorącego powietrza. Na co zwrócić uwagę przy wyborze kominka? Więcej…

Szkoły Montessori – Warszawa już to polubiła

Jeśli chcemy przekonać się jak działa szkoła Montessori Warszawa będzie najlepszym miejscem aby taką placówkę szybko znaleźć. Ale i w innych miastach ich nie brak. Jak uczą się dzieci w szkole Montessori? Więcej…

Problem masowego wymierania pszczół

O masowym wymieraniu pszczół mówiono na Konferencji w Małopolsce, która odbędzie się w ten weekend. Wygłaszane referaty oraz raporty naukowe będą traktowały o przyczynach masowego ginięcia pszczół a także sposobach zapobiegania temu niepokojącemu zjawisku. Więcej…

Audyty zewnętrzne i pisanie projektów: jak powiększyć szanse na uzyskanie dofinansowania?

Audyt zewnętrzny i pisanie projektów o dofinansowanie to dwa różne procesy, jednakże oba są kluczowe dla biznesów, organizacji non-profit oraz publicznego. Audyty zewnętrzne to niezależne przeglądy finansowe czy też operacyjne, które są realizowane przez niepodległe firmy albo osoby, żeby zweryfikować, czy jednostka działa zgodnie z bieżącymi wzorcami i czy przestrzega właściwych przepisów. Więcej…