Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Sens recyclingu

Ostatnimi laty coraz więcej wspomina się o ekologicznym życiu, recyklingu i ograniczaniu liczby odpadów. Jednak mimo wszystko nie każdy dostrzega sens takiego sortowania i przetwarzania odpadów ma sens. Jakie znaczenie i korzyści możemy mieć z recyklingu odpadów? Więcej…

Płyta indukcyjna – jak to działa?

Bywa modnym i użytecznym dodatkiem, który w naszych kuchniach pojawia się coraz częściej. I choć dla niejednego z nas kuchenka indukcyjna to obowiązkowa inwestycja, jest też wiele osób, które na tą innowację patrzą z dużą dozą nieufności. Czy warto inwestować w taki sprzęt? Czym kuchenki indukcyjne podbiły serca tych, którzy w kuchni stawiają na prostotę oraz bezawaryjność? Więcej…

Jakie są najciekawsze zawody świata?

Doskonała praca, to z bezspornie taka, którą się wykonuje z wielką radością. Powinno się wybrać zawód, w jakim będzie możność, żeby równolegle realizować marzenia lub realizować własne predyspozycje a także zdolności. Jest cała lista interesujących zawodów, o których być może nawet nie słyszeliście, a przypuszczalnie są okazją na urzeczywistnienie życiowych planów. Jak znaleźć interesującą pracę? Na co się zdecydować, aby równolegle przyjemnie spędzić czas i zarabiać na tym kapitał? Dowiecie się wszystkiego z tego artykułu. Więcej…

Przekwalifikuj się dzięki kursom

Mówi się, że gdyby każdy z nas pracował na wymarzonym w dzieciństwie stanowisku, Księżyc roiłby się od bezrobotnych kosmonautów. Niestety, często dopiero pierwsze poszukiwania stałej pracy weryfikują nasze spojrzenie na wymarzony zawód. Więcej…

Czy warto czytać książki po angielsku?

Uczenie się języka to nie taka prosta sprawa. W wielu przypadkach z trudem poświęcić nam na nią czas bądź wykrzesać u siebie troszkę motywacji. Na szczęście jest na to prosta oraz skuteczna strategia. Wystarczy rozpocząć czytanie książki w języku, jakiego się uczymy. Świetnie sprawdzi się to podczas nauki języka angielskiego, przede wszystkim w przypadku książek pisanych w prosty i zwięzły sposób! Więcej…
Jak zbudowany jest dystrybutor paliw?

Dystrybutor to podstawowy element wyposażenia zarówno komercyjnych, jak i zakładowych stacji paliw. Urządzenia tego typu mogą być wiszące lub stojące. Obecnie najczęściej korzysta się z modeli samoobsługowych. Niezależnie jednak od sposobu montażu czy użytkowania, dystrybutory posiadają podobną budowę. Jak dokładnie działają dystrybutory paliw i z czego się składają?

Z czego składa się dystrybutor paliw?

Dystrybutory paliwa to instalacje pomiarowe, które zgodnie ze swoją nazwą dystrybuują, czyli rozprowadzają paliwo ze specjalnych zbiorników naziemnych lub umieszczonych pod ziemią, np. marki Kingspan, i dostarczają je bezpośrednio do baku pojazdu. W tym celu dystrybutor musi być wyposażony w pompę elektryczną, która pomoże w utworzeniu ciśnienia niezbędnego do zassania cieczy ze zbiornika. Poza tym niezbędnym elementem wyposażenia dystrybutora jest specjalny, giętki wąż zakończony pistoletem, dzięki któremu można precyzyjnie dozować paliwo. Warto zaznaczyć, że dystrybutor paliw to w rzeczywistości potoczne określenie dla odmierzaczy paliw ciekłych. Właściwa nazwa tych urządzeń związana jest z pełnioną przez nie funkcją precyzyjnego odmierzania ilości tankowanego paliwa i przeliczania wyniku na cenę. W tym celu dystrybutory paliwa wyposażone są w specjalne liczniki przepływowe działające w oparciu o turbinowe systemy umożliwiające pomiar przepływu płynów, a także wyświetlacze i rejestratory danych. Nowoczesne cyfrowe liczniki, które znajdziemy np. w ofercie firmy MiM, przetwarzają dane na temat bieżących i poprzednich tankowań. Inne rozwiązania stosowane w tym celu to liczniki mechaniczne oraz pistolety z autostopem do mini dystrybutorów.

Dodatkowe rozwiązania w dystrybutorach paliw

Chociaż podstawowe elementy budowy wszystkich dystrybutorów paliw są podobne, to jednak poszczególne urządzenia mogą różnić się funkcjonalnością. Dobrym przykładem może być system pomiarowy. Niektóre dystrybutory, zwłaszcza te przeznaczone na użytek prywatny, np. w systemach zakładowych, posiadają jedynie licznik ilości tankowanego paliwa, natomiast pozostałe, czyli te wykorzystywane na stacjach komercyjnych, wzbogacone są o moduł przeliczający ilość paliwa na kwotę, którą trzeba za nie zapłacić. Dystrybutory paliw mogą także różnić się ilością punktów wydawczych. Inne dodatkowe rozwiązania stosowane w dystrybutorach to np. zdolność zapamiętywania tankowań, a także identyfikacji użytkowników, co stanowi popularne rozwiązanie m.in w firmach transportowych. Nowoczesny i funkcjonalny dystrybutor paliwa to podstawa wygodnego tankowania.

Polecamy także:

Sens recyclingu

Ostatnimi laty coraz więcej wspomina się o ekologicznym życiu, recyklingu i ograniczaniu liczby odpadów. Jednak mimo wszystko nie każdy dostrzega sens takiego sortowania i przetwarzania odpadów ma sens. Jakie znaczenie i korzyści możemy mieć z recyklingu odpadów? Więcej…

Wpływ pandemii COVID-19 na zdrowie psychiczne

Stan w toku utrzymywania się pandemii COVID-19 jak również wynikająca z niej recesja ekonomiczna wpłynęły fatalnie na zdrowie psychiczne masy ludzi a dodatkowo uformowały nowe problemy dla osób już cierpiących na choroby psychiczne oraz na przykład zaburzenia powiązane z nałogami. Więcej…

Najsłynniejszy deptak w Polsce - Monciak

Wczasy nad morzem to wspaniała przygoda, którą ma szansę przeżyć każdy z nas. Co warto zwiedzić podczas relaksu na obszarze tak wspaniałego miasta jakim jest Sopot? Więcej…

Wypierz swoją kołdrę!

Nikogo bez wątpienia nie trzeba przekonywać, że miło jest położyć się spać w czystej i pachnącej pościeli. Nie jest to jedynie dbanie o wrażenia estetyczne, bo szczególnie ma ważne znaczenie dla jakości naszego snu. Należałoby jednak dodać, że higiena pościeli to nie jedynie uprane i wyprasowane poszewki. Tak samo znaczące jest dbanie o kołdry i poduszki, materace oraz regularne wietrzenie pokoju, w którym spimy. O ile wytrzepanie materaca, bądź otworzenie okna nie naraja jakiś trudności, o tyle solidne wypranie poduszek i kołder stale wzbudza wątpliwość i sceptycyzm. Pojawia się pytanie, czy w ogóle prać?, a jeżeli prać to w jaki sposób i z jaką częstotliwością? Więcej…

Czy kontrolować parabanki?

Bankowość jest jednym z najbardziej kontrolowanych sektorów gospodarki. W Polsce najważniejszą instytucją nadzorującą prace banków jest Komisja Nadzoru Finansowego. Na Polskim rynku finansowym pojawiło się ostatnio wiele firm pozabankowych oferujących podobne produkty finansowe jak w klasycznych bankach. Niestety dotąd nie ma urzędu, który mógłby sprawować nadzór nad parabankami. Więcej…