Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Wentylacja w kuchni

Nie ma chyba domu, czy mieszkania, w którym nie było by kuchni. A tam gdzie kuchnia, tam i zapachy z nią związane, czyli wszelkie wonie, które powstają w czasie gotowania różnych potraw. Niestety zapachy kuchenne roznoszą się po całym domu, a niekoniecznie chcemy, aby na przykład nasza sypialnia pachniała smażonymi kotletami. Jak więc uchronić się przed niechcianymi zapachami z kuchni? Więcej…

Podróże pojedynczo: pozytywne skutki, zamysł oraz propozycje

Wycieczki indywidualnie to kapitalna historia, która jest w stanie dostarczyć moc korzyści, atrakcji a także inspiracji. Wyruszając na wycieczkę sam na sam, spostrzegasz nowatorskie alternatywy, kształtujesz się jako jednostka ludzka i wygrywasz niebywałe przeżycia. W tym artykule zbadamy walory podróżowania sam na sam, poradzimy, jakim sposobem radzić sobie z problemami i zaprezentujemy, jak podróże na osobności mogą nakłaniać do samorozwoju. Więcej…

Korepetycje z chemii w Warszawie z Preply

Chemia jest przedmiotem fascynującym, a także dziedziną nauki niezwykle przyszłościową i dynamicznie rozwijającą się. Warto pamiętać, iż aby zostać nie tylko chemikiem trzeba się dobrze orientować w chemii. Często w życiu codziennym nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego jak często korzystamy z chemii, a samą chemię kojarzymy tylko ze szkołą. Tymczasem by być farmaceutą, lekarzem, lakiernikiem, a nawet technikiem żywienia trzeba znać się na chemii. Na etapie szkoły podstawowej, gimnazjalnej wielu uczniów potrzebuje pomocy w zakresie opanowania materiału z chemii. Powodem trudności najczęściej są sami nauczyciele, którzy nie potrafią lub z przyczyn im niezależnych nie są w stanie dotrzeć indywidualnie do wszystkich uczniów stosownie ich zachęcając i interesując chemią. Więcej…

Esperal lekiem na HIV?

Medykament stosowany w leczeniu alkoholizmu może się okazać skutecznym lekiem przeciw zabójczemu wirusowi. Więcej…

Bank mleka kobiecego w Toruniu

W Szpitalu Wojewódzkim w Toruniu powstanie Bank mleka kobiecego. Zapewni on dostęp do tego najzdrowszego pokarmu każdemu wcześniakowi czy choremu noworodkowi. Placówka służyć będzie dzieciom urodzonym i hospitalizowanym w tamtejszym szpitalu jak również w razie potrzeby w innych szpitalach z całego regionu. Więcej…
Liczą się ludzie, nie indeksy

studia-mPoszukując uczelni wyższej dla siebie, stoimy przed pytaniem: jakimi kryteriami kierować się podczas swojego wyboru? Co należy sprawdzić i jakie aspekty powinny być dla nas ważne?

studiaStarając się o przyszłych studentów, uczelnie prześcigają się w prezentowaniu swojej oferty studiów. Łatwo się w tym wszystkim zagubić, dlatego bardzo ważne jest ustalenie kryteriów, jakimi będziemy się kierować przy wyborze szkoły wyższej. Najważniejsze dla nas powinny być trzy aspekty.

Po pierwsze: program studiów i specjalizacje. Pedagogika pedagogice nierówna – w zależności od uczelni może oferować różne programy nauczania i specjalizacje. Jak więc zdecydować, która będzie najlepsza? Musimy uważnie przejrzeć proponowane przez uczelnię zajęcia – czy są one różnorodne, czy wypełniają tylko minimum programowe, czy też obejmują ciekawe zajęcia niedostępne na innych uczelniach, którymi będziemy mogli pochwalić się w przyszłości? Ponadto niezwykle istotny jest wybór specjalizacji – jeśli uczelnia proponuje tylko jedną lub dwie, nie jest to szeroki wybór i może okazać się, że musimy realizować program, który nie jest dla nas w centrum zainteresowania. Na przykład Akademia Ignatianum w Krakowie proponuje nam na studiach licencjackich z pedagogiki, zarówno stacjonarnej jak i niestacjonarnej, następujące specjalizacje: edukacja i opieka pozaszkolna z animacją środowiskową, pedagogika resocjalizacyjna z profilaktyką społeczną oraz wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna, zaś na uzupełniających magisterskich: edukacja wczesnoszkolna, pedagogika resocjalizacyjna z interwencją kryzysową, pedagogika rodziny i opieka nad małym dzieckiem oraz pedagogika szkolna z terapią pedagogiczną. Takie rozłożenie specjalizacji pozwoli absolwentowi nie tylko zostać specjalistą z interesującej go dziedziny, ale też zbudować swoją karierę naukową w taki sposób, by specjalizacje to wzajemnie się uzupełniały.

Po drugie: wsparcie w początkach kariery zawodowej. Dobra uczelnia nie zostawia swojego studenta samotnie na rynku pracy, ale udziela mu wszelkich niezbędnych rad i pomocy w stawianiu pierwszych kroków i interesuje się jego losem. Plusem są także dodatkowe szkolenia, seminaria lub warsztaty z zakresu przedsiębiorczości, zakładania własnej firmy, skutecznego przeprowadzania rozmów kwalifikacyjnych i prezentacji własnej osoby. Wspomniana wcześniej Akademia Ignatianum w tym celu założyła nawet specjalną fundację wspierającą swoich studentów i absolwentów. Poza klasyczną działalnością, jak promocja i pomoc w zdobyciu stażu, szkolenia, warsztaty czy konsultacje z doradcami zawodowymi, fundacja organizuje festiwale twórczości studenckiej i wystawy ich prac oraz wspiera działalność naukową i pozanaukową studentów.

Po trzecie: zaplecze naukowe uczelni. Czy oferuje nam ciekawe zajęcia dodatkowe? Jak dobrze wyposażona jest biblioteka? Czy mamy możliwość wymiany międzynarodowej i realizacji naszych zainteresowań w ramach kół naukowych? Dodatkowym atutem w XXI wieku jest też platforma e-learningowa. Ponadto o uczelni świadczy też możliwość nadawania tytułów naukowych doktora. Te wszystkie aspekty również znajdziemy w krakowskiej Akademii, gdzie poza szerokim wyborem kół zainteresowań działa chór studencki, a uczelnia może pochwalić się współpracą z wydawnictwem WAM, najstarszą katolicką oficyną wydawniczą.

Kierując się tymi kryteriami, nie pogubimy się w gąszczu propozycji i będziemy wiedzieli, jakie aspekty należy brać pod uwagę podczas wyboru studiów – wyboru, który będzie miał wpływ na całe nasze dorosłe życie.

Polecamy także:

Czyste oceany? Tak, to możliwe.

Niespotykany dotąd system oczyszczania Oceanu Spokojnego ze śmieci plastikowych rusza już za rok. Tak zwany siódmy kontynent, czyli ogromne skupisko odpadów pływających może zniknąć z największego oceanu na Ziemi - Pacyfiku już za dziesięć lat. Analogiczne akcje mogą być wprowadzone w życie także na pozostałych oceanach. Więcej…

W jakich sytuacjach i gdzie swoje zastosowanie znajdą zbiorniki na wodę pitną?

W dzisiejszych czasach zasoby czystej wody nadającej się do picia, niezwykle szybko maleją. Jest to spowodowane na przykład wzrostem zanieczyszczeń znajdujących się w środowisku, co z kolei wiąże się z nieodpowiedzialną gospodarką człowieka oraz czasem jego ignorancją. Więcej…

Folie LDPE – jakie są ich właściwości i zastosowanie?

Folia polietylenowa cechuje się szerokim zastosowaniem w przemyśle. Liczne zalety materiału pozwalają produkować z niego rozmaite opakowania. Dowiedz się, jakie konkretne właściwości i zastosowanie ma folia LDPE. Więcej…

Opakowania kartonowe – lepsza alternatywa plastiku

Nie ma branży, w której na co dzień nie używa się kartonu. To podstawowy produkt służący do przechowywania i transportu. Wyrób ma szerokie zastosowanie i dodatkowy plus – wysoką biodegradowalność. Można go użyć ponownie. W przeciwieństwie do plastiku, który jest trwałym zagrożeniem planety, karton rozkłada się tylko 2 miesiące. Sprawdź, dlaczego warto go używać. Do czego można zastosować opakowania kartonowe? Więcej…

Problem z elektrośmieciami

Unia Europejska wdraża dużo nowych nakazów oraz przepisów, których niestety nie udaje się wyegzekwować. W szczególności chodzi o przepisy dotyczące elektrośmieci - kwestii niezwykle ważnej dla środowiska naturalnego. Najnowsze badania pokazują, że elektrośmieci nie są przetwarzane w takim stopniu jak powinny. Więcej…