Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Błędy początkujących blogerów

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób posiada prywatnego bloga, jednakże nie każdy bloger pomimo tworzenia zajmujących artykułów zyskuje powodzenie. Wynika to zwykle z nie przywiązywania uwagi do małych kwestii, nie raz czysto technicznych, jakie mogą powiększyć szanse na pomyślność bloga nawet o połowę! Więcej…

Do czego służą sterowniki do pomp CO?

Nowoczesne instalacje ogrzewania domów jednorodzinnych są nie tylko efektywniejsze, ale też wygodniejsze w obsłudze. Jednym z kluczowych elementów takich systemów jest sterownik przeznaczony do pompy centralnego ogrzewania. Do czego służy ten właśnie element? Dlaczego warto zdecydować się na jego montaż? Więcej…

Wyposażenie sali konferencyjnej. O czym musisz pamiętać organizując konferencję

Sale konferencyjne w Warszawie cieszą się ogromną popularnością. Idealnie nadają się do przeprowadzenia szkolenia, spotkań biznesowych i zorganizowania rozmaitych eventów. Obecnie nie ma problemu ze znalezieniem miejsca, które dysponuje zapleczem konferencyjno-szkoleniowym. Więcej…

Technika w życiu codziennym

 Technika na dobre zadomowiła się w wielu dziedzinach życia. Trudno jest sobie wyobrazić dzień powszedni bez pralki, lodówki czy telewizora. Ich obecność jest czymś tak naturalnym i zwyczajnym, że aż się nie chce wierzyć, że setki lat temu nasi przodkowie nie znali tych wynalazków. Więcej…

Co to są samochody hybrydowe?

W świetle powyższych wyjaśnień są to auta, które zostały wyposażone zarówno w napęd spalinowy, jak i elektryczny. To absolutnie nowatorskie rozwiązanie, ponieważ tego typu samochody mogą jeździć nie tylko za pomocą silnika spalinowego, lecz także elektrycznego. Istnieje ponadto możliwość całkowitego wyłączenia silnika spalinowego i jeżdżenia wyłącznie na napędzie elektrycznym. Więcej…
Od stażu do stanowiska kierowniczego w urzędzie

studia podyplom mWiele osób planuje swoją ścieżkę edukacji z myślą o karierze w różnego rodzaju urzędach lub strukturach administracji państwowej. Chociaż powszechnie uważa się, że są to miejsca pracy o ograniczonych możliwościach awansu, realia ulegają dynamicznym zmianom. To z kolei otwiera drogę rozwoju wielu osobom - szczególnie tym, którzy mogą poszczycić się dobrym wykształceniem. Jak jednak wygląda droga od przysłowiowego “zera” na szczyt hierarchii w tego typu instytucjach?

Początki bywają trudne

W wielu urzędach skutecznym sposobem na rozpoczęcie kariery jest rozpoczęcie od stażu (nie zawsze bezpłatnego!). To okazja aby zdobyć doświadczenie, ale także by w niezobowiązującej formie poznać realia pracy i rzeczywiste perspektywy rozwoju. Obecne kadry zarządzające urzędami coraz częściej wykazują zainteresowanie absolwentami określonych kierunków i specjalności, stawiając na świeżość i energię, zamiast przywiązywać wagę wyłącznie do cyferek w rubryce “doświadczenie” w CV. To z kolei sprawia, że droga od stażu do zatrudnienia w rzeczywistości nie jest taka długa. Z racji przynależności do sektora publicznego, urzędy rozpisują konkursy na konkretne stanowiska w sposób bardzo transparentny. Jeśli tylko nasze wykształcenie spełnia wskazane wymogi, szanse na zatrudnienie są wysokie. Czy istnieją jednak kierunki gwarantujące powodzenie? Nasze szansę na pewno ulegną znacznemu zwiększeniu jeśli postawimy na studia solidnie przygotowujące do pracy w urzędzie, np. Studia Podyplomowe Prawo i Administracja.

Ścieżka awansu

Awans w urzędzie jest możliwy nawet po kilku latach pracy - wszystko zależy od naszego zaangażowania, efektywności i osiąganych wyników. Coraz częściej dyrektorzy w jasny sposób formułują kryteria, które należy spełnić, co czyni całą ścieżkę rozwoju bardzo przejrzystą. Jeśli czujemy, że nasza wiedza i umiejętności bezpośrednio przekładają się na ponadprzeciętną skuteczność, możemy śmiało ubiegać się o wyższe stanowisko bez względu na to, czy pracujemy kilka czy kilkanaście lat. Współczesna oferta studiów podyplomowych to fantastyczna szansa na nabycie wiedzy, kwalifikacji i doświadczenia, które świetnie przygotują nas do przyszłych zadań zawodowych - a to już bardzo dobre zaplecze dla wszystkich osób z dużymi ambicjami.

Kariera od stażu do stanowiska kierowniczego w urzędzie jest trudna i wymaga sporego zapału i determinacji. Fundamentem jest jednak wiedza i umiejętności - to one przesądzają o tym, czy mamy jakiekolwiek podstawy aby ubiegać się o bardziej odpowiedzialne zadania i lepsze zarobki. Dlatego tak ważne jest, aby myśleć przyszłościowo już na etapie edukacji, wybierając np. renomowane i sprawdzone studia podyplomowe.

studia podyplom

Polecamy także:

Leczenie schorzeń u zwierząt za pomocą komórek macierzystych

Komórki macierzyste budzą wielkie nadziej zarówno w leczeniu ludzi, jak i zwierząt. Komórki te mają niezwykle ciekawe właściwości: są niezróżnicowane, mają niezwykłą zdolność do odtwarzania się czyli samoodnowy, potrafią przekształcać się w inne rodzaje komórek dojrzałych. Stosowane dotychczas wyłącznie u ludzi, coraz częściej wykorzystywane są w medycynie weterynaryjnej. Obecnie weterynaryjnym standardem leczenia chorób o podłożu zapalnym, jakimi są np. zmiany zwyrodnieniowe stawów, są głównie steroidowe i niesteroidowe leki przeciwzapalne, które mają ograniczoną skuteczność i powodują wiele skutków ubocznych. Wdrożenie terapii za pomocą komórek macierzystych ma wysoką skuteczność i pozwala uniknąć powikłań. Więcej…

Umiejętności językowe a rynek pracy

Znajomość języka angielskiego to obecnie jedna z najpopularniejszych pozycji na liście wymogów, które musi spełnić kandydat do pracy. Niezależnie od branży i zawodu, angielski staje się na prawdę podstawowym wymogiem. Więcej…

Z jakich etapów składa się produkcja cementu?

Cement to jeden z podstawowych materiałów wiążących, który jest stosowany we wszystkich rodzajach budownictwa. Dzięki swoim szczególnym właściwościom jest obecny niemalże wszędzie. Domy, biurowce, mosty i ulice, tunele, lotniska oraz chodniki - to wszystko powstaje przy użyciu cementu. Z racji jego powszechności warto wiedzieć jak powstaje ten materiał, który w tak znaczący wpłynął światową architekturę. Więcej…

Audyty zewnętrzne i pisanie projektów: jak powiększyć szanse na uzyskanie dofinansowania?

Audyt zewnętrzny i pisanie projektów o dofinansowanie to dwa różne procesy, jednakże oba są kluczowe dla biznesów, organizacji non-profit oraz publicznego. Audyty zewnętrzne to niezależne przeglądy finansowe czy też operacyjne, które są realizowane przez niepodległe firmy albo osoby, żeby zweryfikować, czy jednostka działa zgodnie z bieżącymi wzorcami i czy przestrzega właściwych przepisów. Więcej…

Kwiaty w kosmosie

Pierwszy raz w historii kwiaty zakwitły na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Kwiatami, które udało się wyhodować są cynie, które należą do rodziny astrowatych. Więcej…