Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Wirtualna biblioteka

Tyle fascynujących książek, a tak mało czasu na ich czytanie. I tak mało miejsca. W małym mieszkaniu brakuje przestrzeni, żeby urządzić sobie biblioteczkę z prawdziwego zdarzenia. Więcej…

Co to jest i na czym polega piaskowanie konstrukcji stalowych?

Konstrukcje stalowe są jednym z podstawowych elementów budownictwa. Cenione są przede wszystkim ze względu na wysoką wytrzymałość i odporność. Nie są jednak wolne od problemów, a głównym jest podatność na korozję powodowana przez warunki atmosferyczne. Więcej…

Uprawa ogórków w wełnie mineralnej

W dobie wszechobecnej chemii, produktów modyfikowanych i przetwarzanych zdrowa żywność jest towarem niezwykle pożądanym. Ludzie coraz bardziej świadomie sięgają po owoce i warzywa z ekologicznych upraw bezglebowych. Warto przyjrzeć się zatem bliżej uprawie ogórków w wełnie mineralnej. Więcej…

Elektrosmog

Coraz częściej mówi się o skażeniu elektromagnetycznym. Urządzenia elektryczne lub aparaty telekomunikacyjne stanowią nieodłączną część naszego życia i dostarczają niezbędnych usług. Ich funkcjonowanie opiera się na polach elektromagnetycznych, które rozpowszechniają się w środowisku, w którym żyjemy. Więcej…

Kto zepsuł internet?

Choć wydaje się nieprawdopodobne, by światowa sieć przestała działać, zaledwie kilka dni temu miał miejsce naprawdę poważny kryzys. Niewiele brakowało, aby mnóstwo najbardziej popularnych stron internetowych po prostu przestało działać. Powodem tego zamieszania była z pozoru mało znacząca decyzja amerykańskiego dewelopera Azer Koçulu, który zaplanował usunąć jeden ze stworzonych przez siebie modułów JavaScript, jaki składa się z 11 linijek kodu. Więcej…
Czego dowiedzą się o nas przyszłe pokolenia? Trwa akcja „Wiadomości do przyszłości”, której celem jest zakopanie kapsuły czasu, przygotowana przez Papiery POL.

papierypol notka prasowa mMimo, że żyli dziesiątki, setki a nawet tysiące lat temu, wszyscy słyszeliśmy o poetach takich jak: Homer, Dante Alighieri, Szekspir, Jan Kochanowski. Każdy z nich w jakiś sposób zapisał się w historii i wszyscy oni mieli wpływ na kształtowanie jej. Ich spuścizna jest podwaliną naszej cywilizacji. To co stworzyli stanowi dla nas ważną informację, o tym jak wyglądało życie w poprzednich epokach. Dzięki nim wiemy kim byli ówcześni ludzi, jak wyglądało ich życie, w co wierzyli, czego się bali, co sprawiało im radość. Czy trzeba jednak być wielkim poetą bądź pisarzem, żeby zostawić po sobie tekst, który dla przyszłych pokoleń będzie interesującym świadectwem naszych czasów.

Słowa przelane na papier wraz z innymi pozostałościami przeszłości pozwalają nam wyobrazić sobie choć w niewielkim stopniu co było przed nami. Jak wyglądał zwykły dzień w jednym z sumeryjskich miast tysiące lat temu, czym żyli mieszkańcy starożytnego Rzymu, co wieczorem robili zwykli obywatele we Francji Ludwika XVI? Najlepiej oczywiście byłoby cofnąć się w czasie i doświadczyć tego na własnej skórze. Niestety taka możliwość nie istnieje – przynajmniej na razie ;), dlatego chcąc czy nie chcąc musimy polegać na tym co przeszłe pokolenia pozostawiły po sobie.

Poszukiwanie siebie, tego skąd się pochodzi i dokąd chce się podążać jest wpisane w naszą poznawczą naturę. Chcemy wiedzieć te rzeczy, bo przez nie staramy się odnaleźć i zdefiniować samych siebie. Właśnie dlatego przyszłe pokolenia, dokładnie tak jak robimy to my dziś, będą starały się zrozumieć i poznać przeszłość - kim byliśmy i jak przebiegało nasze życie? Każde świadectwo będzie im w tym pomocne. Nawet to co dziś, może nam się wydawać nieciekawe lub zbyt oczywiste, dla ludzi z przyszłości, zanurzonych w kompletnie innej rzeczywistości będzie stanowił niemałą ciekawostkę i ogromną wartość poznawczą.

W świetle tego każdy z nas ma coś ciekawego do przekazania przyszłym pokoleniom. Może być to opis naszego zwykłego dnia, otaczającej rzeczywistości, czegoś co nam się kiedyś przydarzyło w przyszłości, mogą to być nasze własne przemyślenia, albo twórczość, nawet jeśli jest pisana tylko do szuflady. To wszystko będzie ciekawe dla ludzi z przyszłości i w znacznym stopniu pomoże im zrozumieć nas samych.

Papiery POL dostrzegają potrzebę stworzenia świadectwa naszych czasów, które w niezmienionej formie dotrze do przyszłości. W tym właśnie celu zostanie stworzona kapsuła czasu, która zakopana pod ziemią przechowa informacje dla przyszłych pokoleń.

Celem projektu jest umożliwienie każdemu stworzenia dowolnego przesłania, dlatego ani Papiery POL, ani organizatorzy akcji nie będą czytali, gromadzili, czy w jakikolwiek inny sposób wpływali na treść drukowanych informacji - jako pierwsi z zawartością kapsuły zapoznają się z jej odkrywcy.

Nie czekaj i już teraz wyślij swoją wiadomość do przyszłości na www.papierypol.pl.
Niech twoja wiadomość przetrwa wieki i pozwoli przyszłym pokoleniom dowiedzieć się, jak wyglądał świat w roku 2017. Więcej o akcji dowiecie się oglądając video: https://www.youtube.com/watch?v=f8MUj_Fi_6Y.
Patronat nad akcją objęli: Interia, Legalna Kultura, Edutorial, Historia.org.pl oraz magazyn psychologiczny Charaktery.

papierypol notka prasowa

Polecamy także:

Wycena firm a decyzje właściciela

Dlaczego tak dużo rozmawia się na rynku o przychodach, a tak rzadko o wycenie firm? Więcej…

Dlaczego warto zdawać maturę z chemii?

Zdanie egzaminu dojrzałości jest przepustką do dalszej edukacji. Jak wiadomo matura jest stresująca, ale równie dużo stresu wywołuje myśl, jakie przedmioty zdawać? Wszak tu o przyszłość chodzi. Choć często chemia nie należy do ulubionych przedmiotów, to warto ją zdawać na maturze. Tym bardziej, że podręcznik "To jest chemia" kształci umiejętności wykonywania doświadczeń chemicznych, począwszy od ich projektowania, aż do ich opisania. Warto też zwrócić uwagę, że pozwala utrwalić umiejętności obliczeń, dzięki temu stanowi doskonałe przygotowanie do matury w zakresie rozszerzonym. A ona daje sporo możliwości. Więcej…

Pojedynek AI

Pojedynek sztucznych inteligencjiAlphaGo to AI - sztuczna inteligencja przygotowana przez specjalistów z Google i DeepMind. Wspólnie wykreowali oni system, łączący zwyczajowe metody sztucznej inteligencji, polegające na rozważaniu wszystkich realnych lokalizacji przy pomocy stworzonego drzewka zapytań, z techniką głębokiego uczenia maszynowego (deep learning). Więcej…

Rodzaje magnetycznych zamków do drzwi

Magnesy, czyli ciała wytwarzające stałe pole magnetyczne, wykorzystywane są w najróżniejszy sposób. Początkowo stosowano je do wytwarzania kompasów, obecnie używane są w wielu urządzeniach elektrycznych, w tym silnikach, prądnicach i rozmaitych miernikach, ale także do produkcji przedmiotów użytku codziennego, a nawet w zabawkach. W poniższym tekście przyjrzymy się bliżej sposobom wykorzystania magnesów w zamkach. Więcej…

Rozwój zawodowy stomatologów

Wciąż bezrobocie w naszym kraju przekracza dziesięć procent i nie zanosi się, żeby w najbliższych latach trend ten uległ zmianie na lepsze. Nawet pracownicy specjalistyczni, również lekarze stomatolodzy, mogą mieć realne kłopoty ze znalezieniem zatrudnienia. Dlatego warto jest stawiać na rozwój. Innym aspektem dużego bezrobocia jest to, że Polacy szukają oszczędności także na swoim zdrowiu, nie korzystając z ze specjalistycznej i nowoczesnej opieki, kierując się głownie ceną. Więcej…