Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Transport a logistyka – jakie są między nimi różnice?

Transport, spedycja i logistyka to pojęcia często mylone. Czym różnią się ich zakresy i w jaki sposób są one ze sobą powiązane? O tym w poniższym artykule. Więcej…

Jak wybrać najlepszą ofertę lokaty bankowej?

Wśród różnych produktów oferowanych przez instytucje finansowe, lokaty bankowe cieszą się dużym zainteresowaniem. To bowiem właśnie dzięki nim można bezpiecznie przechowywać swoje oszczędności, zyskując przy tym dodatkowe środki naliczone według oprocentowania. Więcej…

Gdańskie zabytki: ratusz

Dla wielu miłośników podróży, Gdańsk staje się niezwykle interesującym celem wycieczki. Pobyt w Gdańsku to wyjątkowa szansa dla tych gości, którzy pragną nacieszyć się widokiem wspaniałych zabytków. Na brak fascynujących przykładów dawnej architektury nie można tu narzekać. Na jakie zabytki opłaca się zwrócić największą uwagę? Więcej…

Z jakich materiałów produkuje się oringi?

Uszczelniania hydrauliczne stosowane są w wielu gałęziach przemysłu. Przez to, że służą one do wielu różnorakich maszyn, produkowanych jest wiele ich rodzajów. Występują na przykład uszczelnienia tłokowe, tłoczysk czy obrotowe, ale najpopularniejszym typem uszczelek są tak zwane oringi. Więcej…

Przeprowadzki, transport mienia

Z pewnością wielu z nas, choć jeden raz w ciągu swojego życia było zmuszonych do przeprowadzki. I to zarówno przeprowadzki z mieszkania, czy domu do nowego lokum, czy też przeprowadzki na przykład w firmie, bo jak wiadomo, firma też może zmienić lokalizację, a wtedy konieczne jest przetransportowanie całego mienia. Więcej…
"Być jak Ignacy” ponownie zainspiruje tysiące dzieci w Polsce!

bji mUczniowie szkół podstawowych z całej Polski po raz kolejny przekonają się, że nauka poprzez zabawę jest możliwa i ciekawa. Wszystko za sprawą Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, która w grudniu br. rozpoczęła drugą edycję programu „Być jak Ignacy”. Projekt został objęty honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej.

Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza kolejny raz zainspiruje dzieci z całej Polski do niezwykłych odkryć i eksperymentów w ramach programu edukacyjnego „Być jak Ignacy”. W drugiej edycji twórcy projektu pomogą nauczycielom zachęcić uczniów do samodzielnej nauki. Udostępnią im m.in. scenariusze zajęć, filmy edukacyjne z przykładami eksperymentów, platformę internetową oraz grę przygodową i komiksy nawiązujące do postaci Ignacego Łukasiewicza. Ten polski wynalazca stał się ojcem światowego przemysłu naftowego i gazowniczego i jest jednocześnie przewodnikiem dzieci po świecie nauki.

W tym roku szkolnym do naukowej drużyny Ignacego dołączyli także inni, wybitni polscy naukowcy. W ten sposób twórcy programu pomogą dzieciom poznać i polubić najważniejsze postacie polskiej nauki: Mikołaja Kopernika, Marię Skłodowską-Curie, Kazimierza Prószyńskiego – pioniera polskiej i światowej kinematografii oraz Stefana Drzewieckiego – inżyniera, wynalazcę, prekursora żeglugi podwodnej i lotnictwa. 

Podobnie jak w pierwszej edycji w edukacyjnej rywalizacji mogą wziąć udział wszystkie zainteresowane szkoły podstawowe z całej Polski. Osią programu jest konkurs dla uczniowskich kół naukowych o tytuł Naukowej Szkoły Ignacego. Nagrody trafią do placówek, które w najciekawszy sposób zorganizują i udokumentują pracę kół naukowych, zgodnie z regulaminem konkursu. Na laureatów konkursu czekają bardzo wartościowe nagrody.

Edukacyjna podróż 3000 uczestników z całej Polski 

Twórcy programu chcą, by nauka była fascynującą przygodą. Dlatego zadbali o formę przekazywania wiedzy i zachęcają dzieci do własnych poszukiwań, eksperymentów i przemyśleń. Przekonali się o tym uczniowie, ich rodzice i nauczyciele, którzy wyruszyli w niezwykłą podróż edukacyjną z Ignacym Łukasiewiczem podczas pierwszej odsłony programu. Dzięki wsparciu pedagogów z pasją, którzy razem ze swoimi podopiecznymi zakładali w swoich szkołach koła naukowe, przez cały ubiegły rok w akcję zaangażowało się blisko 3000 uczniów z ponad 150 placówek.

– Pierwsza edycja programu była dla nas niezwykłym źródłem inspiracji. Utwierdziła nas w przekonaniu, że „Być jak Ignacy” to istotna inicjatywa, która pozwala przekazywać wiedzę dzieciom z całej Polski w innowacyjny i angażujący sposób. Mamy nadzieję, że w drugiej odsłonie programu uda nam się dotrzeć do jeszcze większej liczby szkół. W ten sposób będziemy mogli zainspirować kolejnych uczniów i promować wartości przyświecające akcji – powiedział Zbigniew Kajdanowski, prezes Fundacji PGNiG SA im. Ignacego Łukasiewicza.

Szczegóły programu „Być jak Ignacy” 

Formularz zgłoszeniowy do konkursu, wszystkie elementy składające się na program „Być jak Ignacy” oraz szczegółowe informacje na jego temat można znaleźć na platformie internetowej www.bycjakignacy.pl. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy również do śledzenia profilu „Być jak Ignacy” – www.facebook.com/bycjakignacy.

bji

Polecamy także:

Szczepy bakterii lekoodpornych w Chinach

W Chinach wykryto szczepy bakterii, które odporne są na leki. Badacze ostrzegają przed "antybiotykowa apokalipsą" Więcej…

Jesień - dobry czas na urodziny

Kto ma większe szanse na dożycie setnych urodzin? Okazuje się, że osoby, które urodziły się w miesiącach jesiennych czyli we wrześniu, październiku lub listopadzie mają duże szanse na dożycie 100 lat. Więcej…

Listwy elewacyjne do systemów ociepleń

Wykończenie zewnętrzne budynków czyli elewacja jest bardzo istotnym elementem, który ma duży wpływ na wygląd nieruchomości. Kolory jakie zostaną użyte, powinny oddawać charakter obiektu, natomiast należy pamiętać iż elewację można podkreślić również dodatkowymi komponentami. Więcej…

Zabezpieczenie kredytu hipotecznego - czyli sposób na lepszą umowę

Otrzymanie kredytu hipotecznego może się wydawać dla niektórych męczące. Musimy bowiem przejść długotrwałą i wyczerpującą drogę, która utwierdzi bank w przekonaniu, że jesteśmy wiarygodni. Dopiero wtedy możemy liczyć na otrzymanie pożyczki. Zastanówmy się co zrobić, aby stać się w pełni autentyczni. Więcej…

Przedszkola Montessori - nowy trend wśród młodych rodziców?

Poznań jest jednym z pierwszych miast w Polsce, w którym możemy obserwować szybki wzrost zainteresowania metodą wychowawczą zapoczątkowaną przez Marię Montessori. Kim była Maria Montessori, jaki ma wkład w rozwój metod wychowawczych i jakie efekt może przynieść stosowanie właśnie tej metody w praktyce? Więcej…