Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Kiedy warto wybrać indywidualne lekcje nauki polskiego dla obcokrajowca?

Nie ma się co oszukiwać – nauka polskiego zwykle nie przychodzi zbyt łatwo obcokrajowcom. Dlatego większość z nich decyduje się na kursy języka polskiego prowadzone przez wykwalifikowanych lektorów. Czasem nie jest jednak łatwo zdecydować, jaki rodzaj kursu wybrać, aby odnieść jak największe korzyści. Jeżeli chcesz wiedzieć, w jakich sytuacjach lepiej zdecydować się na kursy indywidualne, zapraszamy do lektury. Więcej…

Kochasz kwiaty? Zostań florystką!

Wiele kobiet przepada za kwiatami, ale do grupy osób, które uwielbiają ich wygląd, zapach oraz przygotowane z ich udziałem dekoracje zaliczają się także mężczyźni. Każdy, kto chciałby związać z tymi pięknymi roślinami swoją przyszłość, może zdecydować się na zdobycie odpowiedniego wykształcenia w tym kierunku. Dobrym wyborem dla absolwentów szkół średnich będzie rozpoczęcie florystyki w szkole policealnej. Więcej…

Zarabianie w internecie - Czy na pewno takie trudne?

Dla większości ludzi zarabianie oznacza długie przesiadywanie w pracy po godzinach, ciężką pracę fizyczną na budowie, lub po prostu nudną pracę w korporacji. Więcej…

Nowe procesory od Intela

W dniu 31.08.2016 miała miejsce oficjalna premiera nowych procesorów Intel Kaby Lake. Intel zrobił wszystko, by procesor Kaby Lake był pełnoprawną następną generacją procesorów Intel Core. Więcej…

Reklama na stronie – jaka przyniesie najwięcej korzyści?

By wypromować firmę, wiele właścicieli stron internetowych korzysta z takich rozwiązań. Pamiętajmy jednak o tym, że nie musimy ograniczać się tylko do tej jednej funkcji. Dla wielu osób ważna jest też reklama na stronie, dzięki której możemy zarobić dodatkowe pieniądze. Chcesz się dowiedzieć na ten temat? W takim razie sprawdź, jak to zrobić. Więcej…
"Być jak Ignacy” ponownie zainspiruje tysiące dzieci w Polsce!

bji mUczniowie szkół podstawowych z całej Polski po raz kolejny przekonają się, że nauka poprzez zabawę jest możliwa i ciekawa. Wszystko za sprawą Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, która w grudniu br. rozpoczęła drugą edycję programu „Być jak Ignacy”. Projekt został objęty honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej.

Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza kolejny raz zainspiruje dzieci z całej Polski do niezwykłych odkryć i eksperymentów w ramach programu edukacyjnego „Być jak Ignacy”. W drugiej edycji twórcy projektu pomogą nauczycielom zachęcić uczniów do samodzielnej nauki. Udostępnią im m.in. scenariusze zajęć, filmy edukacyjne z przykładami eksperymentów, platformę internetową oraz grę przygodową i komiksy nawiązujące do postaci Ignacego Łukasiewicza. Ten polski wynalazca stał się ojcem światowego przemysłu naftowego i gazowniczego i jest jednocześnie przewodnikiem dzieci po świecie nauki.

W tym roku szkolnym do naukowej drużyny Ignacego dołączyli także inni, wybitni polscy naukowcy. W ten sposób twórcy programu pomogą dzieciom poznać i polubić najważniejsze postacie polskiej nauki: Mikołaja Kopernika, Marię Skłodowską-Curie, Kazimierza Prószyńskiego – pioniera polskiej i światowej kinematografii oraz Stefana Drzewieckiego – inżyniera, wynalazcę, prekursora żeglugi podwodnej i lotnictwa. 

Podobnie jak w pierwszej edycji w edukacyjnej rywalizacji mogą wziąć udział wszystkie zainteresowane szkoły podstawowe z całej Polski. Osią programu jest konkurs dla uczniowskich kół naukowych o tytuł Naukowej Szkoły Ignacego. Nagrody trafią do placówek, które w najciekawszy sposób zorganizują i udokumentują pracę kół naukowych, zgodnie z regulaminem konkursu. Na laureatów konkursu czekają bardzo wartościowe nagrody.

Edukacyjna podróż 3000 uczestników z całej Polski 

Twórcy programu chcą, by nauka była fascynującą przygodą. Dlatego zadbali o formę przekazywania wiedzy i zachęcają dzieci do własnych poszukiwań, eksperymentów i przemyśleń. Przekonali się o tym uczniowie, ich rodzice i nauczyciele, którzy wyruszyli w niezwykłą podróż edukacyjną z Ignacym Łukasiewiczem podczas pierwszej odsłony programu. Dzięki wsparciu pedagogów z pasją, którzy razem ze swoimi podopiecznymi zakładali w swoich szkołach koła naukowe, przez cały ubiegły rok w akcję zaangażowało się blisko 3000 uczniów z ponad 150 placówek.

– Pierwsza edycja programu była dla nas niezwykłym źródłem inspiracji. Utwierdziła nas w przekonaniu, że „Być jak Ignacy” to istotna inicjatywa, która pozwala przekazywać wiedzę dzieciom z całej Polski w innowacyjny i angażujący sposób. Mamy nadzieję, że w drugiej odsłonie programu uda nam się dotrzeć do jeszcze większej liczby szkół. W ten sposób będziemy mogli zainspirować kolejnych uczniów i promować wartości przyświecające akcji – powiedział Zbigniew Kajdanowski, prezes Fundacji PGNiG SA im. Ignacego Łukasiewicza.

Szczegóły programu „Być jak Ignacy” 

Formularz zgłoszeniowy do konkursu, wszystkie elementy składające się na program „Być jak Ignacy” oraz szczegółowe informacje na jego temat można znaleźć na platformie internetowej www.bycjakignacy.pl. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy również do śledzenia profilu „Być jak Ignacy” – www.facebook.com/bycjakignacy.

bji

Polecamy także:

Czy możliwe jest zatrudnienie pracowników ze Wschodu w czasie pandemii?

Na polskim rynku pracy duże znaczenie mają pracownicy przejezdni, przede wszystkim ci ze Wschodu. Aktualna sytuacja epidemiczna uniemożliwiła wielu osobom swobodne wykonywanie swoich obowiązków zawodowych. Nie tylko Polacy, ale też pracownicy z Ukrainy czy Białorusi spotkali się w tym szczególnym czasie z problemami zarobkowymi. Czy możliwe jest w ogóle zatrudnianie w Polsce pracowników ze Wschodu w czasie pandemii? Więcej…

Wypierz swoją kołdrę!

Nikogo bez wątpienia nie trzeba przekonywać, że miło jest położyć się spać w czystej i pachnącej pościeli. Nie jest to jedynie dbanie o wrażenia estetyczne, bo szczególnie ma ważne znaczenie dla jakości naszego snu. Należałoby jednak dodać, że higiena pościeli to nie jedynie uprane i wyprasowane poszewki. Tak samo znaczące jest dbanie o kołdry i poduszki, materace oraz regularne wietrzenie pokoju, w którym spimy. O ile wytrzepanie materaca, bądź otworzenie okna nie naraja jakiś trudności, o tyle solidne wypranie poduszek i kołder stale wzbudza wątpliwość i sceptycyzm. Pojawia się pytanie, czy w ogóle prać?, a jeżeli prać to w jaki sposób i z jaką częstotliwością? Więcej…

Moje dziecko boi się szkoły

Pójście dziecka do szkoły to moment przełomowy zarówno dla rodziców jak i ich pociech. Rodzice dzieci, które chodziły do przedszkola, są w nieco łatwiejszej sytuacji, ponieważ ich syn lub córka ma już za sobą moment rozłąki z rodzicami i adaptację wśród kolegów i koleżanek. Więcej…

Wyjazd do pracy w Niemczech. Jak zorganizować pobyt?

Niemcy do atrakcyjny kierunek wyjazdów dla naszych rodaków. Z przyjemnością odwiedzają zachodnich sąsiadów nie tylko w celach turystycznych. Wielu Polaków znajduje tam również zatrudnienie i upatruje szansę na ułożenie sobie życia w innej rzeczywistości. Wiąże się to z wieloma wyzwaniami, które należy podjąć. Jak się do tego przygotować? Warto przeczytać artykuł. Więcej…

Czy projektor musi być drogi?

Chcesz mieć możliwość oglądania filmów tak, jak w kinie, martwisz się jednak że to kosztowna zachcianka? Nic bardziej mylnego – możesz kupić projektor nawet za niewiele więcej niż kilkaset złotych. Zapomnij o zbieraniu na telewizor! Więcej…