Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Problem masowego wymierania pszczół

O masowym wymieraniu pszczół mówiono na Konferencji w Małopolsce, która odbędzie się w ten weekend. Wygłaszane referaty oraz raporty naukowe będą traktowały o przyczynach masowego ginięcia pszczół a także sposobach zapobiegania temu niepokojącemu zjawisku. Więcej…

Co zrobić z zalegającym śniegiem na posesji?

Zimowe krajobrazy z pewnością prezentują się pięknie, ale niestety zaśnieżona posesja jest problemem, który należy rozwiązać. Konieczne jest jej odśnieżenie. Pozbyć się trzeba nie tylko samego śniegu, ale też błota i oblodzenia. Nawet cienka warstwa śniegu może przyczynić się do upadku czy wpadnięcia w poślizg. Na szczęście nie jesteśmy skazani na parogodzinne odgarnianie śniegu zwykłą łopatą. Możliwości jest znacznie więcej, więc cały proces odśnieżania może przebiegać sprawnie i efektywnie. Więcej…

W USA rodzi się więcej bliźniąt

Raport Centrum Leczenia i Prewencji Chorób w USA pokazuje, że panie w Ameryce rodzą coraz więcej bliźniaków. W 1980 roku bliźnięta rodziły się raz na pięćdziesiąt urodzeń, w obecnych czasach odsetek bliźniaczych urodzeń wynosi 3,3%. Więcej…

Ewolucja myślenia - nowy portal popularno-naukowy

Interesują cię zagadnienia dotyczące zaistnienia życia na naszej planecie? Chcesz poznać sekrety natury? Nauka o ziemi i ewolucja to Twoje pasje? W przypadku odpowiedzenia twierdząco na którekolwiek z tych pytań - ten artykuł jest dla Ciebie! Dowiesz się z niego czym jest Ewolucja Myślenia i jakie informacje można znaleźć na tym portalu. Więcej…

Moje dziecko boi się szkoły

Pójście dziecka do szkoły to moment przełomowy zarówno dla rodziców jak i ich pociech. Rodzice dzieci, które chodziły do przedszkola, są w nieco łatwiejszej sytuacji, ponieważ ich syn lub córka ma już za sobą moment rozłąki z rodzicami i adaptację wśród kolegów i koleżanek. Więcej…
Od czego zależy koszt jednej kopii?

xero-mDużo mówi się o tym, że drukarki, kserokopiarki i inne urządzenia drukujące powinny charakteryzować się jak najniższym kosztem wydruku pojedynczej strony. Ten współczynnik jest głównym parametrem spośród tych, na które klienci zwracają szczególną uwagę, dlatego producenci drukarek podejmują kolejne starania w celu obniżenia jego wartości. Z każdym rokiem w sprzedaży pojawiają się nowe modele urządzeń, w których zastosowano innowacyjne technologie zwiększające wydajność i optymalizujące pracę. Co zatem ulega poprawie? Jakie czynniki wpływają na ostateczny koszt wykonania pojedynczej kopii dokumentu?

xeroKoszt chwilowy, czy ogólny?

Na pytanie o koszt jednej kopii dokumentu można odpowiedzieć dwojako - uwzględniając jedynie "chwilowy" koszt związany ze zużyciem materiałów eksploatacyjnych i zasobów oraz całkowity nakład pieniężny, jaki wiąże się z posiadaniem danego urządzenia przez cały okres użytkowania. Nietrudno domyślić się, że ten drugi będzie nieco wyższy. Aby go obliczyć, wykorzystuje się bowiem nie tylko cenę pojedynczego arkusza papieru i jednostkowy koszt tuszu lub tonera potrzebnego do jego zadrukowania, ale także szereg istotnych wydatków związanych z jego eksploatacją. Wśród nich znajdziemy cenę zakupu urządzenia, koszty związane z jego serwisowaniem i okresowymi przeglądami (w tym zużycie bębna, stanowiącego jeden z podstawowych materiałów eksploatacyjnych drukarek laserowych), ilość zużytego prądu i wszystkie inne wydatki, jakie poniesiemy w czasie użytkowania. Dopiero po ich zsumowaniu i podzieleniu przez liczbę wydrukowanych dokumentów można obliczyć realny koszt wykonania pojedynczej kopii.

Im droższy zakup, tym tańsza eksploatacja

Ten popularny mit znajduje odzwierciedlenie w wielu sytuacjach, choć nie zawsze wydatki są wprost proporcjonalne do jakości. Jednak w ogólności przyjąć można, że wyższa cena zakupu zazwyczaj wiąże się z lepszym wykonaniem produktu, a więc z jego większą trwałością i bezawaryjnością. Jako przykład mogą posłużyć nam samochody - nietrudno zauważyć, że pojazdy produkowane na przykład przez renomowane marki europejskie są w stanie przejechać bez serwisowania znacznie więcej kilometrów, niż tańsze odpowiedniki z krajów Dalekiego Wschodu. Z drugiej strony, musimy za nie zapłacić więcej, co także powinno zostać uwzględnione w sumarycznym koszcie każdego kilometra.

To samo dotyczy drukarek, kserokopiarek i urządzeń drukujących. Modele z najniższej półki charakteryzują się najczęściej nie tylko mało wydajnymi kartridżami i tonerami, ale także podzespołami o stosunkowo niedużej wytrzymałości (wynika to głównie z zastosowania tańszych materiałów w procesie produkcyjnym). Kupując droższe urządzenie zapewniamy sobie lepszą jakość podzespołów, a więc brak konieczności nadprogramowego serwisowania. Przykładowo, jeśli za samo urządzenie zapłacimy o 10% więcej, zaś wydrukujemy o 50% większą ilość dokumentów, z łatwością obliczymy, że jest to bardziej korzystne rozwiązanie.

Wiemy już, od czego zależy koszt jednej kopii dokumentu. Dzięki tym informacjom możemy więc lepiej zrozumieć starania producentów sprzętu drukującego oraz łatwiej podejmować decyzję, gdy przychodzi konieczność wymiany urządzenia lub zakupu nowego modelu.

Źródło
Opracowując artykuł korzystaliśmy z wiedzy zespołu firmy Xerolux (Xerolux.pl) - centrum kserokopiarek.

Polecamy także:

Walka z pleśnią

Fakt, że pleśń jest szkodliwa dla ludzi i zwierząt, jest powszechnie znany. Niestety społeczeństwo często bagatelizuje problem jej powstawania i nie traktuje go poważnie. Lekceważenie pleśni jest błędem, którego skutkiem mogą być poważne choroby. Jeżeli powstanie, trzeba z nią walczyć, ale powinniśmy zadbać o to żeby w ogóle nie znalazła się na ścianach naszego domu. Więcej…

Esperal lekiem na HIV?

Medykament stosowany w leczeniu alkoholizmu może się okazać skutecznym lekiem przeciw zabójczemu wirusowi. Więcej…

Nowe technologie wdrażane w ciągnikach rolniczych

Gospodarstwo z prawdziwego zdarzenia nie może obejść się bez profesjonalnego ciągnika rolniczego. I choć coraz trudniej o widok małego traktora pracującego w polu, zapotrzebowanie na sprzęt rolniczy nie maleje. Obecnie w urządzeniach stosowane są nowoczesne rozwiązania, które zamieniają trudną pracę na roli w przyjemne działanie. A to wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Więcej…

Wychowanie dzieci w czasie pandemii

Wyedukować, przechować, czy separować? Czyli kilka spostrzeżeń o zajmowaniu się dzieci w erze pandemii Covid-19.Pandemia Covid 19, to okoliczności dla nas wszystkich męcząca jak również niepokojąca. Od dwóch lat jesteśmy bombardowani statystykami, a nasze egzystencja społeczne opiera się już nie na regułach savoir vivre, lecz na obostrzeniach i reżimie sanitarnym. Jednak wierzcie mi, istnieje w tym wszystkim jeszcze coś trudniejszego niż tylko unikanie zakażenia. Coś, co nie traktuje tylko nas, dorosłych. Bowiem odnosi się do przyszłych pokoleń, do naszych dzieci oraz skutków ich wychowywania w czasach pandemii Covid-19. Więcej…

Bolesność w kręgosłupie

Bóle kręgosłupa nie znikają tak szybko jak tego oczekujemy. To kręgosłup jest istotną podstawą ciała człowieka, na której utrzymuje się wszystko to z czego jest zbudowane ludzkie ciało. Znacząca większość osób ma już duże zwyrodnienia kręgosłupa, jednak wiele osób nie zdaje sobie z tego jeszcze sprawy, tymczasem inni umniejszają wagę problemu lub szukają innych przyczyn. Więcej…