Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Co warto wiedzieć o recyklingu opakowań jednorazowych?

Recykling ogólnie polega na ponownym przetwarzaniu różnych materiałów (w rezultacie powstają nowe produkty, które mogą zostać ponownie wykorzystane w życiu codziennym). Opakowania jednorazowe, wykonane z plastiku lub papieru, bywają poddane recyklingowi (jeśli zostaną poddane segregacji). Na czym polega ten proces? Więcej…

Podłączenie płyty indukcyjnej - kto może to zrobić ?

Coraz częściej podczas wymiany starej kuchenki, bądź w czasie remontu kuchni decydujemy się na zakup płyty indukcyjnej. Indukcja jest rozwiązaniem oszczędnym, bezpiecznym i do tego ma modny design w wielu kształtach i kolorach. Więcej…

Czy możliwe jest zatrudnienie pracowników ze Wschodu w czasie pandemii?

Na polskim rynku pracy duże znaczenie mają pracownicy przejezdni, przede wszystkim ci ze Wschodu. Aktualna sytuacja epidemiczna uniemożliwiła wielu osobom swobodne wykonywanie swoich obowiązków zawodowych. Nie tylko Polacy, ale też pracownicy z Ukrainy czy Białorusi spotkali się w tym szczególnym czasie z problemami zarobkowymi. Czy możliwe jest w ogóle zatrudnianie w Polsce pracowników ze Wschodu w czasie pandemii? Więcej…

Przeprowadzka - ile kosztuje?

Osoby zmieniające mieszkanie niewątpliwie borykają się z problemem oszacowania kosztów które pochłonie przeprowadzka. Zadecydowałem z tej przyczyny napisać artykuł obejmujący parę wartościowych porad które ułatwią wycenę kosztów przeprowadzki. Więcej…

Jak przystąpić do Programu Czyste Powietrze?

W ostatnich latach powstaje coraz więcej akcji mających na celu ograniczenie zanieczyszczenia środowiska. Istotne znaczenie ma tu walka z globalnym problemem, jakim jest zanieczyszczenie powietrza na skutek emisji szkodliwych związków do atmosfery. W tym celu powstał Program Czyste Powietrze. Na czym dokładnie on polega, w jaki sposób można do niego dołączyć i dlaczego warto to zrobić? Więcej…
Budowa i metody zastosowania podziemnych systemów zagospodarowania wody deszczowej

zastosowanie systemow mWoda jest nam niezbędna w codziennym życiu – nie tylko do picia i przygotowania posiłków, ale również do sprzątania, spłukiwania toalety czy higieny osobistej. Wzrastające koszty procesów oczyszczania i uzdatniania wody sprawiają, że nawet przy minimalizowaniu zużycia wody wodociągowej, nasze wydatki na nią niekoniecznie spadną do optymalnego poziomu. Metodą poczynienia konkretnych oszczędności w tej materii jest zastosowanie systemów zagospodarowania wody deszczowej. Jak działa taka instalacja i z czego jest zbudowana?

Budowa systemu zagospodarowania wody deszczowej

Zacznijmy od tego, jak zbudowana jest omawiana instalacja. Składa się ona z kilku elementów, z których dwa najważniejsze to zbiornik oraz pompa.

  • Zbiornik, jak nietrudno się domyślić, wykorzystywany jest do gromadzenia i przechowywania wody deszczowej, która trafia do niego za pośrednictwem przewodów połączonych z rynnami wokół domu. Zazwyczaj stosowane zbiorniki zakopywane są w ziemi, dostępne są jednak również zbiorniki naziemne. Wielkość zbiornika uzależniona powinna być od przewidywanych zasobów wody otrzymywanych z opadów – jeśli będzie zbyt mała, przechowanie całej wody deszczowej będzie niemożliwe
  • Pompa – zadaniem pompy jest transportowanie zebranej w zbiorniku wody do konkretnego ujścia, np. pralki bądź kranu, z którego pobieramy wodę do prac w ogrodzie.

Poza zbiornikiem i pompą w skład systemu wchodzą różne inne elementy, np. filtry, których zadaniem jest niwelowanie zapachu lub barwy wody lub oczyszczanie jej z bakterii bądź cząstek stałych.

Działanie systemu

Mechanizm działania systemów zagospodarowania wody deszczowej jest bardzo prosty. W czasie opadów woda deszczowa spływa po dachu budynku do rynien połączonych z systemem rur umieszczonym w ziemi, które następnie odprowadzają ją do zbiornika – wyjaśnia specjalista firmy MiMZanim woda do niego trafi, przepływa przez znajdujący się po drodze filtr, który oczyszcza ją z bakterii oraz innych zanieczyszczeń. Zgromadzona w zbiorniku woda w razie potrzeby wybierana jest przez pompę, która kieruje ją do odpowiedniego ujścia. 

Zastosowanie systemu

System zagospodarowania wody deszczowej jest idealnym rozwiązaniem, jeśli szukamy sposobów na zmniejszenie opłat za wodę. Deszczówka jest darmowa i świetnie spisuje się wszędzie tam, gdzie nie jest wymagana wysoka jakość sanitarna wody – szczególnie przy podlewaniu roślin ogrodowych bądź praniu. Dlaczego lepiej do takich zadań wykorzystać wodę deszczową? Ponieważ jest ona uboga w wapń, a zatem nie powoduje osadzania się kamienia w pralce i jest lepiej przyswajana przez rośliny. Dzięki zastosowaniu wody deszczowej możemy nawet o 50% zmniejszyć zużycie wody wodociągowej.

zastosowanie systemow

Polecamy także:

Bolesność w kręgosłupie

Bóle kręgosłupa nie znikają tak szybko jak tego oczekujemy. To kręgosłup jest istotną podstawą ciała człowieka, na której utrzymuje się wszystko to z czego jest zbudowane ludzkie ciało. Znacząca większość osób ma już duże zwyrodnienia kręgosłupa, jednak wiele osób nie zdaje sobie z tego jeszcze sprawy, tymczasem inni umniejszają wagę problemu lub szukają innych przyczyn. Więcej…

24 października 2017 - Siła-wiedzy.pl zaprasza na:

Szkolenie "DOZWOLONY UŻYTEK BIBLIOTEK I INSTYTUCJI NAUKOWYCH - RAMY PRAWNE, WĄTPLIWOŚCI INTERPRETACYJNE” Warszawa, 24 października 2017 r. Więcej…

Pracuj w domu i zarabiaj

Jest duże grono osób, które chciałyby mieć zarobki bez wymogu częstego wychodzenia z mieszkania. Tyczy się to zwłaszcza niepełnosprawnych, mam wychowujących małe dzieci i osób, mieszkających daleko od ośrodków miejskich. Więcej…

Pompa ciepła jako eko-energia? Czyżby na pewno?

Ze względu na fakt, że środowisko naturalne staje się coraz bardziej obciążone ludzie powinni zacząć się coraz mocniej zastanawiać nad tym, aby szukać alternatywnych sposobów na pozyskiwanie energii oraz, aby zacząć stosować ekologiczne ogrzewanie w swoich domach. Dzięki zastosowaniu pompy ciepła będzie można tutaj w sposób efekty korzystać z energii odnawialnej. Jeśli jesteście zainteresowani tym jak to funkcjonuje to przeczytajcie dalszą część artykułu. Więcej…

Sonda New Horizons

New Horizons - sonda, która zbliża się do Plutona, bada w sąsiedztwie nie kryją się jakieś niespodzianki. Kierujący misją nie chcieliby sytuacji, w której sonda miałaby natrafić niespodziewanie na jakieś nieznane księżyce, bądź pierścienie naokoło Plutona. Więcej…