Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Pojedynek AI

Pojedynek sztucznych inteligencjiAlphaGo to AI - sztuczna inteligencja przygotowana przez specjalistów z Google i DeepMind. Wspólnie wykreowali oni system, łączący zwyczajowe metody sztucznej inteligencji, polegające na rozważaniu wszystkich realnych lokalizacji przy pomocy stworzonego drzewka zapytań, z techniką głębokiego uczenia maszynowego (deep learning). Więcej…

Listwy elewacyjne do systemów ociepleń

Wykończenie zewnętrzne budynków czyli elewacja jest bardzo istotnym elementem, który ma duży wpływ na wygląd nieruchomości. Kolory jakie zostaną użyte, powinny oddawać charakter obiektu, natomiast należy pamiętać iż elewację można podkreślić również dodatkowymi komponentami. Więcej…

Funkcje matematyczne stosowane w najnowszych technologiach

Rola Matematyki w technologii Matematyka zawsze odgrywała kluczową rolę w rozwoju nowych technologii. We wczesnym okresie rozwoju informatyki matematycy jako jedni z pierwszych dostrzegli możliwości wykorzystania komputerów do wykonywania skomplikowanych obliczeń. Obecnie matematyka jest wykorzystywana na wiele sposobów w sektorze technologicznym, od opracowywania nowych algorytmów po projektowanie chipów komputerowych. Więcej…

Wiedza dostępna tylko po angielsku

Z tym że angielski jest współczesną łaciną i językiem nauki, chyba każdy już się oswoił. Tak się przynajmniej wydaje, dopóki studenci czy pracownicy naukowi, ale także inni profesjonaliści z każdej branży, nie uświadomią sobie, że nadal muszą się uczyć, ale naprawdę mogą polegać tylko na anglojęzycznej literaturze. Więcej…

Złoty nawóz - darmowy sposób na nawożenie ogrodu.

Kompost to idealne rozwiązanie dla każdego ogrodnika, zarówno dla profesjonalisty, jak i dla amatora. Dzięki niemu w darmowy sposób możemy wzbogacić ziemię w naszym ogrodzie. Tutaj dowiecie się jak to zrobić. Więcej…
Budowa i metody zastosowania podziemnych systemów zagospodarowania wody deszczowej

zastosowanie systemow mWoda jest nam niezbędna w codziennym życiu – nie tylko do picia i przygotowania posiłków, ale również do sprzątania, spłukiwania toalety czy higieny osobistej. Wzrastające koszty procesów oczyszczania i uzdatniania wody sprawiają, że nawet przy minimalizowaniu zużycia wody wodociągowej, nasze wydatki na nią niekoniecznie spadną do optymalnego poziomu. Metodą poczynienia konkretnych oszczędności w tej materii jest zastosowanie systemów zagospodarowania wody deszczowej. Jak działa taka instalacja i z czego jest zbudowana?

Budowa systemu zagospodarowania wody deszczowej

Zacznijmy od tego, jak zbudowana jest omawiana instalacja. Składa się ona z kilku elementów, z których dwa najważniejsze to zbiornik oraz pompa.

  • Zbiornik, jak nietrudno się domyślić, wykorzystywany jest do gromadzenia i przechowywania wody deszczowej, która trafia do niego za pośrednictwem przewodów połączonych z rynnami wokół domu. Zazwyczaj stosowane zbiorniki zakopywane są w ziemi, dostępne są jednak również zbiorniki naziemne. Wielkość zbiornika uzależniona powinna być od przewidywanych zasobów wody otrzymywanych z opadów – jeśli będzie zbyt mała, przechowanie całej wody deszczowej będzie niemożliwe
  • Pompa – zadaniem pompy jest transportowanie zebranej w zbiorniku wody do konkretnego ujścia, np. pralki bądź kranu, z którego pobieramy wodę do prac w ogrodzie.

Poza zbiornikiem i pompą w skład systemu wchodzą różne inne elementy, np. filtry, których zadaniem jest niwelowanie zapachu lub barwy wody lub oczyszczanie jej z bakterii bądź cząstek stałych.

Działanie systemu

Mechanizm działania systemów zagospodarowania wody deszczowej jest bardzo prosty. W czasie opadów woda deszczowa spływa po dachu budynku do rynien połączonych z systemem rur umieszczonym w ziemi, które następnie odprowadzają ją do zbiornika – wyjaśnia specjalista firmy MiMZanim woda do niego trafi, przepływa przez znajdujący się po drodze filtr, który oczyszcza ją z bakterii oraz innych zanieczyszczeń. Zgromadzona w zbiorniku woda w razie potrzeby wybierana jest przez pompę, która kieruje ją do odpowiedniego ujścia. 

Zastosowanie systemu

System zagospodarowania wody deszczowej jest idealnym rozwiązaniem, jeśli szukamy sposobów na zmniejszenie opłat za wodę. Deszczówka jest darmowa i świetnie spisuje się wszędzie tam, gdzie nie jest wymagana wysoka jakość sanitarna wody – szczególnie przy podlewaniu roślin ogrodowych bądź praniu. Dlaczego lepiej do takich zadań wykorzystać wodę deszczową? Ponieważ jest ona uboga w wapń, a zatem nie powoduje osadzania się kamienia w pralce i jest lepiej przyswajana przez rośliny. Dzięki zastosowaniu wody deszczowej możemy nawet o 50% zmniejszyć zużycie wody wodociągowej.

zastosowanie systemow

Polecamy także:

28 marca 2017 - Siła-wiedzy.pl zaprasza na:

XXV edycja seminarium z cyklu BADANIA NAUKOWE "NOWE ROZPORZĄDZENIE (12/12/2016) PARAMETRYZACYJNE, KATEGORYZACJA JEDNOSTEK NAUKOWYCH W 2017 I PUNKTACJE ZA 2013-16" Warszawa, 28 marca 2017 r. Więcej…

Budowa i metody zastosowania podziemnych systemów zagospodarowania wody deszczowej

Woda jest nam niezbędna w codziennym życiu – nie tylko do picia i przygotowania posiłków, ale również do sprzątania, spłukiwania toalety czy higieny osobistej. Wzrastające koszty procesów oczyszczania i uzdatniania wody sprawiają, że nawet przy minimalizowaniu zużycia wody wodociągowej, nasze wydatki na nią niekoniecznie spadną do optymalnego poziomu. Metodą poczynienia konkretnych oszczędności w tej materii jest zastosowanie systemów zagospodarowania wody deszczowej. Jak działa taka instalacja i z czego jest zbudowana? Więcej…

3 filary Wielkiego Postu – post, jałmużna, modlitwa

Wielki Post nas uczy i wychowuje. Chodzi oczywiście o edukację duchową, a nie cielesną. Opiera się on na trzech filarach: poście, jałmużnie oraz modlitwie. Więcej…

Praca w grupie atutem coworkingu

Będąc jednoosobową firmą zazwyczaj pracujemy w swoim domu. Wiąże się to z tym, iż oszczędzamy na czynszu i jest to po prostu wygodne. Nie jesteśmy ograniczeni czasowo, możemy wstawać kiedy chcemy, a lodówka zawsze jest w zasięgu ręki. Niestety to właśnie te czynniki maja wpływ na naszą wydajność. Poza tym ciągłe przebywanie w domu znacznie obniża naszą kreatywność. Jeśli pracujemy tak przez wiele lat to po prostu się wypalamy. Właśnie dla takich osób powstała koncepcja coworkingu. Czym on tak naprawdę jest? Więcej…

Automatyka do rolet. Praktyczna nowoczesność

Rolety to jeden z najpopularniejszych sposobów na zaciemnianie pomieszczeń w domach i mieszkaniach. Obecnie coraz częściej sprzedaje się je wraz z całym pakietem automatycznym, który umożliwia wygodne sterowanie. W poniższym artykule przeczytacie o zaletach korzystania z rolet automatycznych oraz o innych informacjach, które trzeba wiedzieć przed ich zakupem. Więcej…