Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Nowe technologie wdrażane w ciągnikach rolniczych

Gospodarstwo z prawdziwego zdarzenia nie może obejść się bez profesjonalnego ciągnika rolniczego. I choć coraz trudniej o widok małego traktora pracującego w polu, zapotrzebowanie na sprzęt rolniczy nie maleje. Obecnie w urządzeniach stosowane są nowoczesne rozwiązania, które zamieniają trudną pracę na roli w przyjemne działanie. A to wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Więcej…

Igrzyska Olimpijskie - co to jest, krótka historia

Igrzyska Olimpijskie to najbardziej prestiżowe zawody sportowe globu. Trwają blisko dwóch tygodni, podczas których zaplanowane są zmagania w wielu dyscyplinach indywidualnych jak i zespołowych. Więcej…

Kursy i szkolenia

W dzisiejszych czasach jest stosunkowo łatwo o rozwijanie własnych umiejętności. Jest wiele narzędzi ku temu, aby nauczyć się nowych rzeczy tj. Internet, w którym można znaleźć wiele przydatnych informacji, ośrodki zawodowe, w których można się dokształcić. Człowiek w XXI wieku powinien być elastyczny i jak najbardziej rozwinięty, aby mógł wykorzystywać swoją wiedzę, która oczywiście przełoży się na większe zarobki. Dlaczego warto korzystać ze szkoleń i kursów? Aby się o tym przekonać, sprawdź nasz artykuł. Więcej…

Centrum Onkologii w Warszawie z nową pracownią scyntygraficzną i nowoczesnym sprzętem do diagnostyki nowotworów

Wsparcie Ministerstwa Zdrowia dla nowych technologii diagnostycznych w medycynie nuklearnej. Więcej…

Sztuczna skóra jak prawdziwa

Inżynierowie z Uniwersytetu Stanforda skonstruowali materiał na sztuczną skórę. Skóra ta jest wyjątkowa, gdyż może odczuwać dotyk oraz przesyłać impulsy do komórek nerwowych. Stworzenie tego materiału niesie nadzieję na opracowanie innowacyjnej generacji protez. Więcej…
Uprawa ogórków w wełnie mineralnej

W dobie wszechobecnej chemii, produktów modyfikowanych i przetwarzanych zdrowa żywność jest towarem niezwykle pożądanym. Ludzie coraz bardziej świadomie sięgają po owoce i warzywa z ekologicznych upraw bezglebowych. Warto przyjrzeć się zatem bliżej uprawie ogórków w wełnie mineralnej.

Jakie są korzyści z uprawy ogórków w wełnie mineralnej?

  • stabilne warunki powietrzne – wełna mineralna zapewnia stały, jednolity poziom dostępu do powietrza (w przypadku gleby może ona być bardziej bądź mniej zbita co powoduje znaczące różnice),
  • możliwość dokładnej kontroli uprawy – wełna mineralna nie zawiera żadnych substancji odżywczych potrzebnych roślinie do wzrostu, a co za tym idzie są one dostarczane w odpowiednio dobranych ilościach na każdym etapie wzrostu rośliny (w zależności od stadium rozwoju zapotrzebowanie na składniki odżywcze jest różne). Daje to możliwość dokładnej kontroli PH, ilości wody, temperatury itp.,
  • wolna od patogenów – wełna mineralna jest także zupełnie pozbawiona patogenów glebowych a także substancji chemicznych i szkodliwych, które mogłyby zagrażać roślinie. Wymagania glebowe ogórka są bardzo duże dlatego hodowla w wełnie może zapewnić mu optymalne warunki do wzrostu.

Wszystko to zapewnia oczywiście zwiększenie plonów jednak oprócz wyboru odpowiedniego podłoża w ekologicznej uprawie ogórków równie ważną rolę odgrywają także nawozy naturalne. Do nawozów organicznych możemy zaliczyć chociażby kompost, obornik czy biohumus (nawóz produkowany z odchodów dżdżownic kalifornijskich), które dostarczają roślinom niezbędnych mikro- i makroelementów.

Uprawa ogórków - ochrona roślin

Innym ważnym zagadnieniem jest ochrona roślin przed szkodnikami. Żeby nie zaszkodzić uprawom warto wybrać jedną z kilku ekologicznych metod:

  • mechaniczna – to po prostu ręczne zbieranie szkodników,
  • biologiczna – polega na wykorzystywaniu inne organizmy żyjące do zwalczania szkodników,
  • agrotechniczna – to metoda polega na stworzeniu dla ogórków tak optymalnych warunków rozwoju, że będą one zapobiegały występowaniu chorób i pojawianiu się szkodników.

Warto interesować się uprawami prowadzonymi ekologicznie jeśli zależy nam na poprawie jakości naszego zdrowia i samopoczucia.

Polecamy także:

Dom i ogród - przykładowe zastosowania dla wody deszczowej.

Jeśli jesteś właścicielem domu jednorodzinnego lub ogrodu i chcesz ograniczyć swoje rachunki za wodę, pomyśl o magazynowaniu wody deszczowej. To stosunkowo proste i niezwykle praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu możesz mieć dostęp do darmowej wody, do celów gospodarczych. Więcej…

Igrzyska Olimpijskie - co to jest, krótka historia

Igrzyska Olimpijskie to najbardziej prestiżowe zawody sportowe globu. Trwają blisko dwóch tygodni, podczas których zaplanowane są zmagania w wielu dyscyplinach indywidualnych jak i zespołowych. Więcej…

Pożyczka pod zastaw domu bądź mieszkania

W życiu każdego człowieka może się zdarzyć taka sytuacja, w której zabraknie gotówki nie tylko na inwestycje, ale nawet na powszednie, podstawowe wydatki. Potrzeba szybkiego napływu pieniędzy nie musi być spowodowana trudną sytuacją, bowiem czasem brakuje środków na inwestycje. Trafnym pomysłem może się wtedy okazać pożyczka pod zastaw nieruchomości. Więcej…

Czego dowiedzą się o nas przyszłe pokolenia? Trwa akcja „Wiadomości do przyszłości”, której celem jest zakopanie kapsuły czasu, przygotowana przez Papiery POL.

Mimo, że żyli dziesiątki, setki a nawet tysiące lat temu, wszyscy słyszeliśmy o poetach takich jak: Homer, Dante Alighieri, Szekspir, Jan Kochanowski. Każdy z nich w jakiś sposób zapisał się w historii i wszyscy oni mieli wpływ na kształtowanie jej. Ich spuścizna jest podwaliną naszej cywilizacji. To co stworzyli stanowi dla nas ważną informację, o tym jak wyglądało życie w poprzednich epokach. Dzięki nim wiemy kim byli ówcześni ludzi, jak wyglądało ich życie, w co wierzyli, czego się bali, co sprawiało im radość. Czy trzeba jednak być wielkim poetą bądź pisarzem, żeby zostawić po sobie tekst, który dla przyszłych pokoleń będzie interesującym świadectwem naszych czasów. Więcej…

Pomysły na ferie zimowe

Jak co roku, kiedy zaczyna się zima pojawia się wciąż to samo zapytanie, gdzie można pojechać ferie zimowe. Nie ulega kwestii, że przerwa trwa aż dwa tygodnie, wypada wobec tego odpowiednio opracować ten czas, żeby nikomu w rodzinie nie nużyło się, a czas spędzony był w aktywny i atrakcyjny sposób. Jak więc zorganizować ferie zimowe, dokąd wyjechać z dziećmi, by całkowicie wykorzystać z czasu wolnego? Więcej…