Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Do czego można wykorzystać skrzynki magazynowe?

Skrzynki magazynowe – jak wskazuje nazwa – produkowane są z myślą o organizacji przestrzeni magazynowej, ale mogą mieć również inne zastosowania. Najlepiej sprawdzają się pudełka, które idealnie do siebie pasują. Można je układać obok siebie, rzędami lub nakładać w pionie jedno na drugie. Mają różne wymiary, dzięki czemu przestrzeń jest zagospodarowana w pełni, a także różne kolory, dzięki czemu łatwiej rozpoznamy, co znajduje się w danej grupie pojemników. Gdzie i do czego można wykorzystać skrzynki magazynowe? Więcej…

Budowa i metody zastosowania podziemnych systemów zagospodarowania wody deszczowej

Woda jest nam niezbędna w codziennym życiu – nie tylko do picia i przygotowania posiłków, ale również do sprzątania, spłukiwania toalety czy higieny osobistej. Wzrastające koszty procesów oczyszczania i uzdatniania wody sprawiają, że nawet przy minimalizowaniu zużycia wody wodociągowej, nasze wydatki na nią niekoniecznie spadną do optymalnego poziomu. Metodą poczynienia konkretnych oszczędności w tej materii jest zastosowanie systemów zagospodarowania wody deszczowej. Jak działa taka instalacja i z czego jest zbudowana? Więcej…

Intralipoterapia - co to takiego?

Zadowolenie z własnego wyglądu skutecznie poprawia nasze ogólne samopoczucie, pewność siebie i poczucie własnej wartości. To z kolei skutecznie poprawia jakość naszego życia praktycznie na każdej jego płaszczyźnie. Marzymy o płaskim brzuchu, gładkiej i jędrnej skórze, biodrach i udach bez grama zbędnego tłuszczu, niestety czasami dieta i ćwiczenia nie pomagają. Odpowiedzią na problem tego typu może być poddanie się zabiegowi intralipoterapii - w jaki sposób oddziałuje na nasz organizm i na czym polega? Więcej…

Praca w grupie atutem coworkingu

Będąc jednoosobową firmą zazwyczaj pracujemy w swoim domu. Wiąże się to z tym, iż oszczędzamy na czynszu i jest to po prostu wygodne. Nie jesteśmy ograniczeni czasowo, możemy wstawać kiedy chcemy, a lodówka zawsze jest w zasięgu ręki. Niestety to właśnie te czynniki maja wpływ na naszą wydajność. Poza tym ciągłe przebywanie w domu znacznie obniża naszą kreatywność. Jeśli pracujemy tak przez wiele lat to po prostu się wypalamy. Właśnie dla takich osób powstała koncepcja coworkingu. Czym on tak naprawdę jest? Więcej…

Co jest istotne w programowaniu aplikacji mobilnych?

Aplikacje mobilne stały się naszym chlebem powszednim, ponieważ wiele osób nie rozstaje się z ulubionym smartfonem czy tabletem. To co jeszcze niedawno wydawało się domena filmów science-fiction, dziś jest naszym codziennym światem. Otacza nas nowoczesna elektronik,a wszystko aż huczy od multimediów. Kilkoma ruchami palca na ekranie jesteśmy w stanie wyszukać i zainstalować sobie w telefonie nową aplikacje... I tu często zaczynają się schody. Więcej…
Szczepionka na Ebolę prosto z Chin

szczepionka-mCanSino Biotechnology - firma biotechnologiczna z Chin, ma w planach uruchomienie fabryki szczepionek przeciwko gorączce krwotocznej, którą wywołuje wirus Ebola. Fabryka powstanie dopiero za dwa lata.

Epidemia eboli w Zachodniej Afryce stopniowo wygasa. Tymczasem firma biotechnologiczna, której siedziba znajduje się w Tiencin planuje inwestycję w wysokości 315 mln dolarów w budowe ogromnego zakładu, który wytwarzać ma szczepionkę. Preparat został przygotowany przez naukowców z Chińskiej Wojskowej Akademii Medycznej.

Wytwórnia szczepionek ma być skończona w latach 2017 - 2018. Nie jest natomiast wiadome kiedy rozpocznie się w niej produkcja szczepionek.

Do tej pory epidemia eboli pochłonęła około 11 tysięcy żyć. Za sprawą prędkiej reakcji przemysłu farmaceutycznego wraz z laboratoriami wojskowymi udało się w stosunkowo krótkim czasie spreparować leki oraz szczepionki. Walkę z epidemią wsparły także programy radykalnej izolacji osób zakażonych oraz osób u których zaistniało podejrzenie zarażenia.

Wedle danych WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) w chwli obecnej testuje się parę różnych szczepionek przeciwko wirusowi Ebola.

Największe rezultay jak dotąd wiąże się ze szczepionką opracowywana przez GlaxoSmithKline, współpracując z amerykańskim Narodowym Instytutem Alergii i Chorób Zakaźnych, a także przez firmy Merck oraz NewLink Genetics współpracujące z kanadyjską Agencją Zdrowia Publicznego.

Testom poddawana jest także szczepionka Johnson & Johnson oraz Bavarian Nordic, ta ostatnia wymaga podania dwa razy. Mamy też australijski preparat Novavax, nadmieniony chiński, a także przygotowywany do testów klinicznych pierwszej fazy preparat rosyjski. Rozliczne preparaty, które opierają się na innych szczepionkach przygotowywane są również przez parę pomniejszych firm.

szczepionka

Polecamy także:

Koszt wykonania nadruku reklamowego. Od czego zależy?

Jeśli chcemy stworzyć nadruki reklamowe na określoną partię przedmiotów, musimy wiedzieć, że koszt zamówienia będzie zależał od kilku czynników. Różne materiały wpłyną na technikę nadruku, a ta może mieć inne ceny. Także większa ilość zużytych kolorów spowoduje podwyższenie kwoty do zapłaty. Dużym ułatwieniem są kalkulatory wydruków, dzięki którym możemy poznać szacunkową wartość określonego zamówienia. Oblicza się ją w oparciu o ilość sztuk i wielkość wydruku. Więcej…

Sztuczna skóra jak prawdziwa

Inżynierowie z Uniwersytetu Stanforda skonstruowali materiał na sztuczną skórę. Skóra ta jest wyjątkowa, gdyż może odczuwać dotyk oraz przesyłać impulsy do komórek nerwowych. Stworzenie tego materiału niesie nadzieję na opracowanie innowacyjnej generacji protez. Więcej…

Nadzieja na lek na Alzheimera

Na schorzenie Alzheimera cierpią miliony ludzi, a zgodnie z ostatnimi wyliczeniami do roku 2030 liczba osób chorujących sięgnie 65 milionów. Jest to choroba nieuleczalna, a przynajmniej była taka do niedawna, ponieważ przypuszczalnie odnaleziono na nią lekarstwo. Więcej…

Jak sprytnie opracować swoje postanowienia noworoczne?

Zbliża się kolejny rok i raczej większość z nas przystępuje do podsumowania mijających dwunastu miesięcy. Okazuje się, że w mniejszym stopniu rozmyślamy o naszych powodzeniach, a zdecydowanie więcej wspominamy niepowodzenia, niespełnione marzenia i problemy. Zwłaszcza zaś rozmyślamy o niedotrzymanych obietnicach złożonych w poprzednich latach. O ile początek następnego roku dla wielu jest istotne i wręcz stymulujące do podjęcia nowych wyzwań, to okazuje się w wielu przypadkach, że po upływie miesiąca lub dwóch chęć do metamorfoz zmniejsza się albo ginie kompletnie. Według ostatnich analiz społeczność wykazują tendencję do porzucania swych noworocznych postanowień w czasie siedmiu tygodni - to niesłychanie krótki czas. Pomyślmy przeto, co jest przyczyną tak rychłego rezygnowania swoich postanowień noworocznych i jak temu naprawić. Więcej…

Ostatnie dzikie plemiona

Na terenie Peru żyje jedno z ostatnich plemion amazońskich, które jak dotąd żyło w całkowitej izolacji od naszej cywilizacji - Mashco-Piro. Władze tego Państwa pragną nawiązać z nimi kontakt. Więcej…