Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

RCIN – Otwiera Polską naukę na świat!

RCIN, czyli Repozytorium Cyfrowe Instytutów Naukowych powstało w 2010. Powstanie platformy wiąże się z pojawieniem się oddolnej inicjatywy Instytutów należących w większości do Polskiej Akademii Nauk. Celem tej inicjatywy ucyfrowienie zasobów naukowych i ich jak najszersze upowszechnianie. Więcej…

Co wpływa na jakość wydruków?

Nietrudno zauważyć, że dzięki niektórym drukarkom powstają rysunki, ilustracje, a nawet zdjęcia, które charakteryzują się głębokimi i intensywnymi kolorami. Jednak jakość wydruków nie zawsze jest tak dobra. Zdarza się, że nawet dokumenty, w których dominuje tekst, nie są ostre, a litery sprawiają wrażenie wyblakłych. Od czego zależy to, czy wydruki będą wyraźne i wysokiej jakości? Oto, co warto wiedzieć na ten temat. Więcej…

Parki edukacyjne w kraju

Parki edukacyjne to miejsca w których dzieci oraz osoby dorosłe mogą empirycznie przekonać się o funkcjonowaniu sił natury i poniektórych praw fizyki. Więcej…

Co to jest i na czym polega piaskowanie konstrukcji stalowych?

Konstrukcje stalowe są jednym z podstawowych elementów budownictwa. Cenione są przede wszystkim ze względu na wysoką wytrzymałość i odporność. Nie są jednak wolne od problemów, a głównym jest podatność na korozję powodowana przez warunki atmosferyczne. Więcej…

Dlaczego tak ważne są decyzje środowiskowe podczas realizowania różnych inwestycji?

Przystępując do realizacji inwestycji, które mogą mieć poważny wpływ na środowisko, jak chociażby budowa infrastruktury liniowej, czy fabryki ważne jest uzyskanie pozwolenia środowiskowego. Pomaga ono oszacować wpływ planowanych działań na otoczenie. Jest niezbędne już na etapie projektu, aby móc przystąpić do realizacji całego przedsięwzięcia. Jest niezbędne, aby uzyskać pozwolenia emisyjne, a także tworzą niezbędną dokumentację w procesie oceny oddziaływania inwestycji na środowisko. Więcej…
Rękawice gumowe - w jaki sposób powstają?

rekawice-mGumowe rękawice znajdują powszechne zastosowanie w medycynie, przemyśle spożywczym oraz policji - w laboratoriach kryminalnych i na miejscach popełnionego przestępstwa. Korzystają z nich rybacy i pracownicy hut, platform wydobywczych i fabryk, strażacy, a także prywatne osoby w przydomowych ogrodach. Ze względu na rodzaj i grubość to produkty równie często stosowane w przemyśle ogrodniczym i ochronnym np. w straży pożarnej.

rekawice- Rękawice pokryte PCV są wodoszczelne i odporne na chemikalia. Ich produkcja może się różnić ze względu na ich rodzaj; kolejne etapy będą wyglądać inaczej w fabryce specjalizującej się w rękawiczkach medycznych, a inaczej w miejscu produkcji grubych rękawic ochronnych - tłumaczy specjalista z firmy Larkis, wykonującej m.in. rękawice gumowe. - W przypadku tych drugich ogromne znaczenie ma wygoda użytkowania, a przede wszystkim dokładne wykonanie pod kątem ochrony dłoni przed działaniem niekorzystnych warunków - dodaje.

Pierwszy etap produkcji rękawic rozpoczyna się w krajalni - tam, za pomocą prasy i zestawu wykrojników wycina się z dobrej jakości materiału (najczęściej bawełny lub flaneli z jej domieszką) elementy przyszłych rękawic. Dzięki dobrej jakości urządzeniom można wyciąć nawet dwadzieścia warstw poszczególnych elementów naraz. Ten krok to początek powstawania wyściółki, która podniesie komfort użytkowania. Wycięte elementy zostają zszyte. Kolejnym krokiem jest przyszycie ściągacza wykonanego z bawełny z domieszką lycry. Zszyte rękawice, do tej pory odwrócone na lewą stronę, dopiero przy nakładaniu na specjalne stalowe dłonie zostają przewrócone na właściwą, a następnie wyprasowane pomiędzy dwoma walcami. Z maszyny rękawice trafiają na przenośnik, a później do pracownika, którego zadaniem jest kontrola jakości każdej rękawiczki oraz połączenie ich w pary. W tym czasie w innej części fabryki przygotowuje się mieszankę PCV, którą pokrywa się rękawice. Jej skład może zmieniać się w zależności od modelu rękawicy, chociaż zazwyczaj jest to składowa elementów takich jak barwnik oraz kilka różnych chemikaliów. Do mieszanki dodaje się jeszcze substancje antybakteryjne i antygrzybiczne po to, aby rękawica w miarę upływu użytkowania nie zatrzymywała zapachu potu.

Rękawice należy nałożyć na metalowe modele dłoni na przenośniku i opalić je nad palnikiem gazowym. Taki płomień oczyszcza je z kurzu i niedoskonałości takich jak sterczące nitki. Następny etap "wędrówki" to zanurzenie rękawicy w kąpieli mieszanki PCV, której nadmiar spływa na specjalnie podstawione w tym celu płyty. Dzięki ruchowi obrotowemu przenośnika mieszanka pokrywa równomiernie całą rękawicę i nie zbiera się w jednym miejscu np. na koniuszkach palców. Następnie rękawice wędrują do pieca, gdzie schną przez ok. dwadzieścia minut, później spędzają kilka minut w komorze chłodzącej.

- Rękawice mogą powstawać także przez "kąpiel" w innych mieszankach m.in. na bazie lateksu i kauczuku, mogą być także dodatkowo pudrowane lub pokrywane dodatkowymi warstwami mieszanki na wewnętrznej stronie dłoni. Przede wszystkim tego typu produkty powinny spełniać liczne kryteria, wymogi oraz normy, tylko dzięki temu rękawica będzie mogła spełniać wszystkie swoje funkcje jak najlepiej - podsumowuje specjalista Larkis.

Polecamy także:

Ogrzewanie domu gazem płynnym – jak zadbać o bezpieczeństwo?

Ogrzewanie domu powinno być bezpieczne i ekonomiczne. Dobrym rozwiązaniem jest użycie gazu płynnego LPG, otrzymywanego w procesie rafinacji z ropy naftowej. Jeśli zlecimy montaż instalacji firmie o dużym doświadczeniu, możemy być pewni zarówno zysków finansowych, jak i bezpieczeństwa w trakcie całego okresu eksploatacji. Więcej…

Język polski nie musi być trudny! Jak się go skutecznie uczyć?

Znam język polski – a jaka jest Twoja super zdolność? Uwierzyłeś w mit, że najtrudniej jest nauczyć się języka polskiego? A może obawiasz się, ze opanowanie go na poziomie lepszym niż komunikatywny jest ponad Twoje możliwości? To nie prawda! Poznaj kilka rad, jak skutecznie nauczyć się tego języka. Więcej…

Będziemy żyć krócej niż nasi dziadkowie

Jak wynika z danych WHO aż 59% obywateli miast europejskich ma nadwagę bądź jest otyłych. Według ostrzeżeń lekarzy, młode pokolenie będzie żyło krócej niż pokolenie ich dziadków. Więcej…

Szkoły wyższe - którą wybrać?

Otrzymując świadectwo ukończenia szkoły średniej, otrzymujemy dokument uprawniający nas do podjęcia studiów. Dalszą naukę możemy kontynuować na jednej z setek szkół wyższych działających na terenie Polski. Więcej…

Biznes po angielsku

Pracodawcy, którzy dbają o swój wizerunek i chcą przyciągnąć najlepszych pracowników, zachęcają ich do pracy w swojej firmie różnymi sposobami. Niektórzy oferują pakiety medyczne inni karty na zajęcia sportowe, pozostali inwestują w integrację zarówno pomiędzy pracownikami jak również ich rodzinami. Pikniki rodzinne czy wyjazdy szkoleniowe połączone z integracją są bardzo popularnymi formami stosowanymi przez działy HR. Ale ci którym zależy na pozyskaniu największych „talentów” na rynku, oferują wiele możliwości rozwoju osobistego, dostosowane do nie tylko do potrzeb swoich pracowników, ale ich możliwości czasowych. Więcej…