Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Obuwie ochronne dla kobiet

Coraz częściej zdarza się tak, że zawody, do niedawna uważane za typowo męskie, wykonują również kobiety. Wiąże się to z koniecznością przystosowania odzieży ochronnej do ich potrzeb. Producenci takiej odzieży tworzą mniejsze modele, dostosowane do kobiecej sylwetki. Więcej…

Podglądanie DNA

Badacze postanowili przyjrzeć się gwałtownym zmianom występującym w DNA komórek, które pozbawione zostały tlenu oraz składników odżywczych. Taki stan charakterystyczny jest dla wielu częstych chorób, szczególnie zawału serca, nowotworów, czy udaru mózgu. Więcej…

Nowoczesna edukacja w przyjaznej szkole

Szkoła wbrew pozorom nie musi być nudna i surowa. Wnętrze każdej z nich z pewnością powinno zachęcać do zdobywania wiedzy. Jak wyposażyć szkołę, aby była ona jak najbardziej przyjazna uczniom oraz nauczycielom? Więcej…

Jakie jest zastosowanie mierników poziomu dźwięku w kontekście BHP?

Hałas w środowisku pracy jest dużym zagrożeniem dla zdrowia pracowników. Generowany jest przez pracujące maszyny, urządzenia, transport wewnątrzzakładowy i wiele innych źródeł. Jego negatywny wpływ na otoczenie został dogłębnie zbadany i oceniony jako jeden z poważniejszych czynników negatywnie wpływających na układ nerwowy człowieka. Dlatego też specjaliści od bezpieczeństwa i higieny pracy wkładają dużo energii w opracowywanie metod walki z hałasem. Pomagają im w tym specjalistyczne mierniki poziomu dźwięku. Więcej…

Witamina c do walki z zaćmą

Według testów przeprowadzonych przez uczonych z Kings Collage London warzywa i owoce bogate w witaminę C cyklicznie konsumowane mogą mieć znaczenie na zapobieganie zaćmie. Efekty tych badań opublikowane zostały w piśmie "Ophthalmology". Więcej…
Pakowanie bagażu podręcznego

Kiedy zbliża się czas wakacji zwykle ogarnia nas stan euforycznych przygotowań do urlopu. Pragniemy zaplanować wszystkie atrakcje turystyczne, niekiedy śledzimy mapy i katalogi biur podróży. Lecz kiedy już zdołamy wybrać interesujące miejsce destynacji rozpoczynamy planowanie naszego bagażu. Zwłaszcza dla tych, którzy wybierają się po raz pierwszy w podróż samolotem, spakowanie bagażu podręcznego stanowi nie lada wyzwanie. Oprócz tego należałoby napomknąć, iż linie lotnicze mają swoje wewnętrzne przepisy, które mogą się nieco od siebie różnić. Jeżeli więc niedługo wylatujesz na wakacje, skorzystaj z naszego poradnika, doradzamy, jak prawidłowo spakować bagaż podręczny do samolotu.

Jakie są wymiary bagażu podręcznego?

Należy pamiętać, że podróżny może zabrać dwa rodzaje bagażu. Może to być bagaż rejestrowany i bagaż podręczny. Bagaż rejestrowany pakowany jest w luku bagażowym samolotu, jego wielkość też określa regulamin linii lotniczej. Ale teraz zajmiemy się bagażem podręcznym. Bywają takie sytuacje, w których wylatujemy jedynie na na krótko i nie musimy dużej walizki.W większości linii lotniczych funkcjonuje jeden limit wymiarów bagażu podręcznego. Zazwyczaj walizka lub torba podręczna musi ograniczać się do około 55 × 40 × 20 cm. Uznaje się ciężar bagażu do 8 kg. Należałoby zwrócić uwagę również na fakt, czy linia lotnicza, z której lecimy uwzględnia bagaż dla niemowląt. W wielu przypadkach dziecko do lat 2 musi być spakowane w bagaż razem z rodzicem. Natomiast na pewno u wszystkich przewoźników wolno na pokład zabrać wózek dla dziecka lub fotelik. Analogiczna zasada dotyczy sprzętu dla osób niepełnosprawnych. Obsługa samolotu lokuje wózek inwalidzki lub kule w bagażniku na pokładzie. Pakując swój bagaż podręczny warto przestrzegać reguł odnośnie parametrów, ponieważ w przypadku ich przekroczenia, nakładane są dodatkowe opłaty. Czasem nasz zbyt duży bagaż podręczny może być przyjęty za bagaż rejestrowany i trafi do luku bagażowego samolotu.

Co można spakować do bagażu podręcznego?

Wszystkie produkty, które pakujemy do torby podręcznej muszą brać pod uwagę określone wytyczne ilościowe i jakościowe. Umieszczamy w walizce te rzeczy, które są niezbędne na czas lotu. masz możliwość zapakowania: do 100 ml napojów alkoholowych, do 100 ml napojów tj. woda, lekarstwa, kosmetyki przelane w butelkach po 100 ml, żywność, odzież, mały sprzęt medyczny. Produkty płynne należy spakować do transparentnej torebki o pojemności nie większej niż 1 l. Na ogół limity ilościowe nie dotyczą pokarmów dla niemowląt. Na dodatek możesz zabrać wszystko, co kupiłeś w sklepie duty free na lotnisku.Regulamin linii lotniczych zakazują zabierania na pokład: produktów łatwopalnych, środków wybuchowych, substancji chemicznych lub toksycznych, części samochodowych, przedmiotów o ostrych krawędziach, broni lub jej atrapy.

Jak ułożyć rzeczy w bagażu podręcznym?

Niezwykle ważne jest, jak popakujesz wszystkie przedmioty w walizce podręcznej. Na samym dole spakuj odzież i to, czego będziesz potrzebował w najmniejszym stopniu. Świetnym patentem jest zwijanie rzeczy w rolki i ściąganie ich gumką. Zyskuje się dodatkowe miejsce i równocześnie utrudnia się przemieszczanie rzeczy w kompletnym bagażu. W środku możesz umieścić wszelakie kosmetyki i przedmioty płynne. Na wierzch zawsze wkładaj przedmioty cenne (np. aparat fotograficzny, biżuterię, laptop), lekarstwa i to wszystko, co musisz mieć pod ręką np: sprzęt medyczny, żywność, słuchawki, książkę. Powinno się także na samym wierzchu ułożyć lekką bluzę, okaże się przydatna jak temperatura w samolocie gwałtownie się obniży, a dodatkowo materiał ochroni przed zgnieceniem cenne przedmioty.

Warto pamiętać, żeby zawsze sprawdzić regulacje przewoźnika. Pojawiające się dość często różnice w przepisach mogą sporo namieszać i sprawić kłopoty przy odprawie. Powinno się też zważyć spakowany bagaż, aby nic cię nieprzyjemnie nie zszokowało podczas boardingu.

Polecamy także:

Przeprowadzka - ile kosztuje?

Osoby zmieniające mieszkanie niewątpliwie borykają się z problemem oszacowania kosztów które pochłonie przeprowadzka. Zadecydowałem z tej przyczyny napisać artykuł obejmujący parę wartościowych porad które ułatwią wycenę kosztów przeprowadzki. Więcej…

Jakie oprocentowanie lokaty wybrać - stałe czy zmienne?

Dysponujesz pewną kwotą wolnych środków finansowych i chcesz zacząć oszczędzać? Najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie zdeponowanie ich w banku, na lokacie. Wiesz już, że dzięki temu twoje pieniądze będą bezpieczne, ale zależy ci też na tym, by uzyskać jak największe odsetki. Na wysokość uzyskiwanych odsetek wpływa nie tylko nominalne oprocentowanie lokat, ale też jego rodzaj, czyli to, czy oprocentowanie jest stałe, czy zmienne. Więcej…

Na czym polega wegetarianizm?

Wegetarianizm to forma żywienia, w którym nie spożywa się mięsa, ryb i pozostałych produktów odzwierzęcych. Zasadniczym składnikiem menu są artykuły pochodzenia roślinnego czyli: warzywa, owoce, zboża, orzechy, rośliny strączkowe. W niektórych przypadkach spożywa się jaja i produkty mleczne. Ostatnimi czasy wegetarianizm stał się szalenie atrakcyjnym stylem życia, choć w krajach Bliskiego Wschodu i Indiach niejedzenie mięsa dominuje od bardzo dawna. Sam wegetarianizm jest zróżnicowany, pojawia wiele wersji i wielorakich sposobów odżywiania spowodowanych odmiennymi przesłankami, takimi jak: przekonania moralne, warunki środowiskowe, powody zdrowotne, religijne, kulturowe, czy ekonomiczne. Wobec tego można również mówić o przeróżnych skutkach, niedostatkach albo innych konsekwencjach wynikających z wegetarianizmu. Spróbujmy zatem uporządkować informacje na temat wegetarianizmu i pokazać korzyści i mankamenty takiej diety. Więcej…

Czy warto studiować psychologię?

Psychologia, tuż obok prawa, medycyny czy marketingu, to jeden z najbardziej obleganych kierunków. Od lat maturzyści składają dokumenty na uczelnie, w których przypada nawet kilkanaście osób chętnych na jedno miejsce. Rozpoczęcie kierunku oznacza fascynującą drogę do wnętrza ludzkiego umysłu. Czy warto poświęcić się tej pracy? Więcej…

Bezsenność technologiczna - co to jest

Od dłuższego czasu pojawia się kwestia nowej choroby - bezsenność technologiczna. Pojęcie brzmi tak nadzwyczaj odlegle, że nawet nie myślimy, co znamionuje i czy nas dotyczy. Tymczasem okazuje się, że to sprawa o wymiarze ogólnospołecznym, a nawet globalnym. A zwłaszcza dotyczy społeczności, które w rozległym zakresie są zinformatyzowane i użytkują innowacyjnych technologii. Więcej…