Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Co warto wiedzieć o recyklingu opakowań jednorazowych?

Recykling ogólnie polega na ponownym przetwarzaniu różnych materiałów (w rezultacie powstają nowe produkty, które mogą zostać ponownie wykorzystane w życiu codziennym). Opakowania jednorazowe, wykonane z plastiku lub papieru, bywają poddane recyklingowi (jeśli zostaną poddane segregacji). Na czym polega ten proces? Więcej…

Zimowe zjawiska przyrodnicze

W przyrodzie bez ustanku następują zmiany. W zimie możesz ujrzeć niebywale ciekawe zjawiska pogodowe. Urocze malownicze widoki są efektem przemian, jakie występują w atmosferze. Zwróćmy uwagę na to, że zimowe zjawiska pogodowe są równie spektakularne, co niebezpieczne. Przypatrując się naturze trzeba pozostać ostrożnym oraz przygotować się adekwatnie do surowych warunków. My zachęcamy jednak do zimowej wycieczki do lasu. Tutaj zima maluje najpiękniej. Z tego artykułu dowiesz się, jakie zjawiska pogodowe masz możliwość zaobserwować w zimie. Więcej…

Kultura archeologiczna

Kultura archeologiczna to relikt kultury żywej. Jest ona efektem porządkowania materiału archeologicznego przez archeologów. Więcej…

Zestaw młodego grafika – czego potrzebujesz do pracy

Grafik komputerowy potrzebuje specjalistycznych akcesoriów i sprzętu (nie tylko programów), aby jego praca była wygodna i efektywna. Sprawdź, co będzie Ci potrzebne, jeśli myślisz o tym Więcej…

Rękawice gumowe - w jaki sposób powstają?

Gumowe rękawice znajdują powszechne zastosowanie w medycynie, przemyśle spożywczym oraz policji - w laboratoriach kryminalnych i na miejscach popełnionego przestępstwa. Korzystają z nich rybacy i pracownicy hut, platform wydobywczych i fabryk, strażacy, a także prywatne osoby w przydomowych ogrodach. Ze względu na rodzaj i grubość to produkty równie często stosowane w przemyśle ogrodniczym i ochronnym np. w straży pożarnej. Więcej…
Pakowanie bagażu podręcznego

Kiedy zbliża się czas wakacji zwykle ogarnia nas stan euforycznych przygotowań do urlopu. Pragniemy zaplanować wszystkie atrakcje turystyczne, niekiedy śledzimy mapy i katalogi biur podróży. Lecz kiedy już zdołamy wybrać interesujące miejsce destynacji rozpoczynamy planowanie naszego bagażu. Zwłaszcza dla tych, którzy wybierają się po raz pierwszy w podróż samolotem, spakowanie bagażu podręcznego stanowi nie lada wyzwanie. Oprócz tego należałoby napomknąć, iż linie lotnicze mają swoje wewnętrzne przepisy, które mogą się nieco od siebie różnić. Jeżeli więc niedługo wylatujesz na wakacje, skorzystaj z naszego poradnika, doradzamy, jak prawidłowo spakować bagaż podręczny do samolotu.

Jakie są wymiary bagażu podręcznego?

Należy pamiętać, że podróżny może zabrać dwa rodzaje bagażu. Może to być bagaż rejestrowany i bagaż podręczny. Bagaż rejestrowany pakowany jest w luku bagażowym samolotu, jego wielkość też określa regulamin linii lotniczej. Ale teraz zajmiemy się bagażem podręcznym. Bywają takie sytuacje, w których wylatujemy jedynie na na krótko i nie musimy dużej walizki.W większości linii lotniczych funkcjonuje jeden limit wymiarów bagażu podręcznego. Zazwyczaj walizka lub torba podręczna musi ograniczać się do około 55 × 40 × 20 cm. Uznaje się ciężar bagażu do 8 kg. Należałoby zwrócić uwagę również na fakt, czy linia lotnicza, z której lecimy uwzględnia bagaż dla niemowląt. W wielu przypadkach dziecko do lat 2 musi być spakowane w bagaż razem z rodzicem. Natomiast na pewno u wszystkich przewoźników wolno na pokład zabrać wózek dla dziecka lub fotelik. Analogiczna zasada dotyczy sprzętu dla osób niepełnosprawnych. Obsługa samolotu lokuje wózek inwalidzki lub kule w bagażniku na pokładzie. Pakując swój bagaż podręczny warto przestrzegać reguł odnośnie parametrów, ponieważ w przypadku ich przekroczenia, nakładane są dodatkowe opłaty. Czasem nasz zbyt duży bagaż podręczny może być przyjęty za bagaż rejestrowany i trafi do luku bagażowego samolotu.

Co można spakować do bagażu podręcznego?

Wszystkie produkty, które pakujemy do torby podręcznej muszą brać pod uwagę określone wytyczne ilościowe i jakościowe. Umieszczamy w walizce te rzeczy, które są niezbędne na czas lotu. masz możliwość zapakowania: do 100 ml napojów alkoholowych, do 100 ml napojów tj. woda, lekarstwa, kosmetyki przelane w butelkach po 100 ml, żywność, odzież, mały sprzęt medyczny. Produkty płynne należy spakować do transparentnej torebki o pojemności nie większej niż 1 l. Na ogół limity ilościowe nie dotyczą pokarmów dla niemowląt. Na dodatek możesz zabrać wszystko, co kupiłeś w sklepie duty free na lotnisku.Regulamin linii lotniczych zakazują zabierania na pokład: produktów łatwopalnych, środków wybuchowych, substancji chemicznych lub toksycznych, części samochodowych, przedmiotów o ostrych krawędziach, broni lub jej atrapy.

Jak ułożyć rzeczy w bagażu podręcznym?

Niezwykle ważne jest, jak popakujesz wszystkie przedmioty w walizce podręcznej. Na samym dole spakuj odzież i to, czego będziesz potrzebował w najmniejszym stopniu. Świetnym patentem jest zwijanie rzeczy w rolki i ściąganie ich gumką. Zyskuje się dodatkowe miejsce i równocześnie utrudnia się przemieszczanie rzeczy w kompletnym bagażu. W środku możesz umieścić wszelakie kosmetyki i przedmioty płynne. Na wierzch zawsze wkładaj przedmioty cenne (np. aparat fotograficzny, biżuterię, laptop), lekarstwa i to wszystko, co musisz mieć pod ręką np: sprzęt medyczny, żywność, słuchawki, książkę. Powinno się także na samym wierzchu ułożyć lekką bluzę, okaże się przydatna jak temperatura w samolocie gwałtownie się obniży, a dodatkowo materiał ochroni przed zgnieceniem cenne przedmioty.

Warto pamiętać, żeby zawsze sprawdzić regulacje przewoźnika. Pojawiające się dość często różnice w przepisach mogą sporo namieszać i sprawić kłopoty przy odprawie. Powinno się też zważyć spakowany bagaż, aby nic cię nieprzyjemnie nie zszokowało podczas boardingu.

Polecamy także:

Marketing i blog - jak je połączyć

Marketing internetowy to obecnie bardzo wiele możliwości i zagadnień. Na pewno tym, czego w nim pomijać nie można jest przede wszystkim wykorzystanie blogów. Z każdym rokiem stanowią one coraz większą siłę i dlatego też nie powinno się ich bagatelizować. Poza tym, ze względu na wiele możliwości jakie dają, mogą się okazać niezwykle skutecznym środkiem reklamowym. Więcej…

Rodzaje szkła do piwa

Piwo. Dla niektórych po prostu rodzaj napoju, dla innych po prostu rodzaj alkoholu, a dla koneserów – najwspanialszy napój alkoholowy, oczywiście pod warunkiem, że jest to piwo z najwyższej półki, niekoniecznie cenowej. Liczy się przede wszystkim smak. Nie bez znaczenia jest też zapach, kolor, klarowność, czy charakterystyka pianki. Dla wielu prawdziwych koneserów bardzo ważne jest także właściwe podanie piwa i jego ekspozycja. Jakie wyróżniamy rodzaje szkła do piwa poza klasykiem, którym jest nieco ciężki, za to trwały i solidny kufel? Więcej…

Systemy RFID w logistyce i ich zastosowanie

Logistyka to skomplikowany i złożony proces, na który składa się planowanie, realizowanie oraz kontrolowanie sprawnego przepływu materiałów, surowców oraz informacji z punktu pochodzenia do punktu konsumpcji. Celem efektywnie prowadzonej logistyki w firmie jest zaspokojenie wymagań klienta końcowego. Więcej…

Folia na ekran telefonu

Jedna z początkowych myśli po zakupie nowego smartfonu - prawidłowo swoją drogą - tyczy się poprawnego jego zabezpieczenia. Sprawdzamy teksty na stronach internetowych bądź miejscowe sklepy w poszukiwaniu tego typu towarów jak etui lub też folia ochronna. Przede wszystkim ten drugi wytwór wydaje się zasługujący przeznaczenia chwili czasu w celu stosownego zmiarkowania przedmiotu. Więcej…

Lek na długie życie?

Sirolimus to lek stosowany przy przeszczepach, zapobiega odrzutom przeszczepów. Testuje się go obecnie jako farmaceutyk wydłużający życie. Póki co testy odbywają się na psach. Więcej…