Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Oczyszczalnia ścieków w punktach gastronomicznych - czy to dobra inwestycja?

Punkty gastronomiczne generują wyjątkowo duże ilości ścieków. Związane jest to z koniecznością mycia produktów spożywczych przed dalszą obróbką, jak również z ich gotowaniem. Nie można też zapomnieć oczywiście o zmywaniu brudnych naczyń, myciu podłóg czy praniu obrusów. Tak powstałych ścieków należy się pozbyć, uwzględniając przy tym wysokie wymogi sanitarne obowiązujące w gastronomii. Więcej…

Jak zrobić kompost na pryzmie?

Kompost jest łatwo dostępnym i odpowiednim dla wszystkich roślin nawozem. Zwiększa zawartość próchnicy i poprawia strukturę gleb. Kompost na pryzmie powinien być umiejscowiony w półcieniu, gdzie będzie chroniony przed wiatrem i słońcem. Więcej…

Kurs maturalny w Katowicach

Kurs maturalny w Katowicach - jak wyglądają zajęcia? Jeśli mieszkasz na Śląsku i marzysz o zdanej maturze, mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość! Teraz masz okazje wziąć udział w wyjątkowych i jedynych na Śląsku kursach maturalnych, które są prowadzone stacjonarnie w niewielkich grupach. Kursy przygotowawcze jak również kursy stacjonarne pomagają w uzyskaniu satysfakcjonujących wyników na egzaminie maturalnym. Nie oszukujmy się - z kursami przygotowanie do matury jeszcze nigdy nie było takie proste! Skorzystaj z niezawodnej formuły prowadzonej nauki i daj sobie szansę na dalszy rozwój! Więcej…

Główne rodzaje kompresorów

Jeżeli chcesz uzyskać sprężone powietrze pod dużym ciśnieniem, skorzystaj z pomocy kompresora – urządzenia, które wykorzystasz równie dobrze w domu, jak i profesjonalnym warsztacie. Pamiętaj, aby jego zakup został poprzedzony określeniem, jakie funkcje ma spełniać. Pomocna może być w tym znajomość głównych rodzajów kompresorów. Są one jednym z rodzajów sprężarki. Sprawdziliśmy, czym charakteryzują się poszczególne typy. Więcej…

Zarabianie w internecie - Czy na pewno takie trudne?

Dla większości ludzi zarabianie oznacza długie przesiadywanie w pracy po godzinach, ciężką pracę fizyczną na budowie, lub po prostu nudną pracę w korporacji. Więcej…
Stan bieżnika opony a zjawisko akwaplanacji

opona-mZ akwaplanacją, inaczej aquaplaningiem mamy do czynienia, kiedy na mokrej nawierzchni opona traci przyczepność do podłoża, wskutek czego niemożliwe staje się sterowanie samochodem. To zjawisko często występuje latem podczas intensywnych opadów deszczu. Jest bardzo niebezpieczne dlatego kierowca powienien wiedzieć, jak zminimalizować ryzyko takiego poślizgu.

Stan bieżnika opony a zjawisko akwaplanacji

Na ilość i intensywność opadów nie mamy wpływu, dlatego musimy wiedzieć, jak radzić sobie, kiedy w trasie zaskoczy nas ulewa albo kiedy będziemy jechali po drodze, na której będą znajdowały się kałuże. Przede wszystkim należy dbać o to, żeby bieżnik opony samochodu miał odpowiednią głębokość. Jeśli opony mają już swoje lata, a ich bieżnik jest już płytszy niż 4 mm i powoli zaczyna dobijać do przepisowej głębokości 1,6 mm, musisz jak najszybciej zaopatrzyć się w nowe opony. Wyprzedaż opon letnich, którą wiele sklepów organizuje w zimie, pozwala na zakup nowych opon w cenie znacznie niższej niż na wiosnę, kiedy to większość kierowców decyduje się na zakup ogumienia.

Technika jazdy a zjawisko akwaplanacji

Nawet najlepsze opony nie zapewnią jednak bezpieczeństwa, jeśli kierowca zignoruje warunki panujące na drodze, nie zmniejszy prędkości, nie będzie zachowywał odległości od innych pojazdów i odpowiedniej ostrożności. Im więcej wody będzie na drodze i im gwałtowniej wjedzie w nią pojazd, tym trudniej będzie wyjść z poślizgu cało.

Gdy dochodzi do poślizgu, najczęściej popełnianym błędem przez kierowców jest intensywne hamowanie. Kierowca nie może gwałtownie hamować. Powinien zdjąć nogę z pedału gazu i hamować pulsacyjnie. Nie powinien on też, co często zdarza się w stresie, wykonywać gwałtownych ruchów kierownicą.

Bezpieczne wyjście z niespodziewanego poślizgu zależy więc z jednej strony od umiejętności kierowcy, z drugiej zaś od stanu opony i dostosowania prędkości do warunków atmosferycznych. ostrożności i zimnej krwi.

opona

Polecamy także:

Nowoczesna edukacja w przyjaznej szkole

Szkoła wbrew pozorom nie musi być nudna i surowa. Wnętrze każdej z nich z pewnością powinno zachęcać do zdobywania wiedzy. Jak wyposażyć szkołę, aby była ona jak najbardziej przyjazna uczniom oraz nauczycielom? Więcej…

Jak przystąpić do Programu Czyste Powietrze?

W ostatnich latach powstaje coraz więcej akcji mających na celu ograniczenie zanieczyszczenia środowiska. Istotne znaczenie ma tu walka z globalnym problemem, jakim jest zanieczyszczenie powietrza na skutek emisji szkodliwych związków do atmosfery. W tym celu powstał Program Czyste Powietrze. Na czym dokładnie on polega, w jaki sposób można do niego dołączyć i dlaczego warto to zrobić? Więcej…

Odtruwanie organizmu

Wyzbywanie się szkodliwych substancji z organizmu czasem jest długą walką. Jeżeli nie są skuteczne metody najprostsze, domowe, warto udać się do eksperta, bo może nasza diagnoza jest błędna i nie cierpimy na zbytnie zanieczyszczenie naszego organizmu toksynami pochodzącymi z powietrza oraz jedzenia, ale dolega nam coś poważniejszego. Więcej…

Szwecja dla ciekawych: Gamla Uppsala

Wycieczki na teren państw skandynawskich od paru lat są bardzo entuzjastycznie wybieranym rozwiązaniem. Z jakich względów tak się dzieje? Wytłumaczenie jest łatwe - Skandynawia to osobliwe atrakcje, niespotykany świat natury oraz imponująca kolekcja ciekawych budowli. Więcej…

Kim był Piotr Wysocki?

Podążając śladami polskich bohaterów narodowych, warto zainteresować się, jaką postacią był Piotr Wysocki. To polski ochotnik wojskowy, instruktor musztry, a przede wszystkim buntownik. To on wypowiedział słynne słowa: Polacy, wybiła godzina zemsty! – hasło rozpoczynające powstanie listopadowe w 1830 roku. Więcej…