Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Kim jest radca prawny? Jakie ma uprawnienia?

Radca prawny to zawód, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony osób poszukujących profesjonalnego doradztwa w dziedzinie prawa. To specjalista, który dzięki swoim uprawnieniom może udzielać porad prawnych, reprezentować klientów przed sądami, organami administracyjnymi, sporządzać pisma procesowe oraz prowadzić negocjacje. Więcej…

Warsztaty "PISANIE ARTYKUŁÓW NAUKOWYCH"

ODWOŁANE. Warszawa, 15 września 2015r.Warsztaty poświęcone będą procesowi publikowania naukowego począwszy od organizacji badań pod kątem publikacji, poprzez warsztat autora, organizację tekstu, wybór czasopisma, zgłoszenie artykułu, kontakt z redakcją aż do promocji opublikowanej pracy. Więcej…

Jak rozwijać hobby u dziecka?

Hobby to coś, co może pomóc dziecku rozwijać swoje zainteresowania i zdolności, a także poprawić jego samodzielność i kreatywność. Istotne jest, aby rodzice wspierali swojego malucha, a także pomagali mu znaleźć odpowiednie zajęcia, które pozwolą na kształtowanie pasji i umiejętności. Przedstawiamy kilka wskazówek, jak rozwijać hobby u dziecka. Więcej…

Moje dziecko boi się szkoły

Pójście dziecka do szkoły to moment przełomowy zarówno dla rodziców jak i ich pociech. Rodzice dzieci, które chodziły do przedszkola, są w nieco łatwiejszej sytuacji, ponieważ ich syn lub córka ma już za sobą moment rozłąki z rodzicami i adaptację wśród kolegów i koleżanek. Więcej…

Do czego służą skanery wielkoformatowe?

Skanery wielkoformatowe to urządzenia o dużej mocy, które pozwalają uzyskać doskonałej jakości kopie, które później można edytować, kopiować i dystrybuować. Stosowane są najczęściej w biurach inżynieryjnych, gdzie dzięki nim można szybko i skutecznie zeskanować mapy i projekty. Jakie konkretnie cechy posiada skaner wielkoformatowy? Dowiedz się więcej, dlaczego to tak popularne urządzenie i gdzie jeszcze można go wykorzystać. Więcej…
Stan bieżnika opony a zjawisko akwaplanacji

opona-mZ akwaplanacją, inaczej aquaplaningiem mamy do czynienia, kiedy na mokrej nawierzchni opona traci przyczepność do podłoża, wskutek czego niemożliwe staje się sterowanie samochodem. To zjawisko często występuje latem podczas intensywnych opadów deszczu. Jest bardzo niebezpieczne dlatego kierowca powienien wiedzieć, jak zminimalizować ryzyko takiego poślizgu.

Stan bieżnika opony a zjawisko akwaplanacji

Na ilość i intensywność opadów nie mamy wpływu, dlatego musimy wiedzieć, jak radzić sobie, kiedy w trasie zaskoczy nas ulewa albo kiedy będziemy jechali po drodze, na której będą znajdowały się kałuże. Przede wszystkim należy dbać o to, żeby bieżnik opony samochodu miał odpowiednią głębokość. Jeśli opony mają już swoje lata, a ich bieżnik jest już płytszy niż 4 mm i powoli zaczyna dobijać do przepisowej głębokości 1,6 mm, musisz jak najszybciej zaopatrzyć się w nowe opony. Wyprzedaż opon letnich, którą wiele sklepów organizuje w zimie, pozwala na zakup nowych opon w cenie znacznie niższej niż na wiosnę, kiedy to większość kierowców decyduje się na zakup ogumienia.

Technika jazdy a zjawisko akwaplanacji

Nawet najlepsze opony nie zapewnią jednak bezpieczeństwa, jeśli kierowca zignoruje warunki panujące na drodze, nie zmniejszy prędkości, nie będzie zachowywał odległości od innych pojazdów i odpowiedniej ostrożności. Im więcej wody będzie na drodze i im gwałtowniej wjedzie w nią pojazd, tym trudniej będzie wyjść z poślizgu cało.

Gdy dochodzi do poślizgu, najczęściej popełnianym błędem przez kierowców jest intensywne hamowanie. Kierowca nie może gwałtownie hamować. Powinien zdjąć nogę z pedału gazu i hamować pulsacyjnie. Nie powinien on też, co często zdarza się w stresie, wykonywać gwałtownych ruchów kierownicą.

Bezpieczne wyjście z niespodziewanego poślizgu zależy więc z jednej strony od umiejętności kierowcy, z drugiej zaś od stanu opony i dostosowania prędkości do warunków atmosferycznych. ostrożności i zimnej krwi.

opona

Polecamy także:

Nowe procesory od Intela

W dniu 31.08.2016 miała miejsce oficjalna premiera nowych procesorów Intel Kaby Lake. Intel zrobił wszystko, by procesor Kaby Lake był pełnoprawną następną generacją procesorów Intel Core. Więcej…

Koszty projektu - jak nimi zarządzać?

Zarządzanie kosztami w projekcie to trudne i pracochłonne zadanie, które wymaga doświadczenia oraz specjalistycznej wiedzy. Pod uwagę należy wziąć bowiem kilka, równoległych czynników. Jak zrobić to dobrze i jakie rodzaje prognozowania mamy do dyspozycji? Poznaj zasady, dzięki którym zarządzanie finansami stanie się znacznie prostsze. Więcej…

Jak kontrolować czystość wody?

Do kontroli czystości i jakości wody wykorzystuje się różnego rodzaju sprzęty i mierniki. To na przykład sondy pomiarowe, fotometry do analizowania składu fizyko-chemicznego wody, a nawet całe układy kontrolno-pomiarowe i testomaty. W naszym artykule przyjrzymy się kilku rozwiązaniom i sprawdzimy, jakie parametry wody jesteśmy w stanie sprawdzić dzięki nim. Czystość wody jest bardzo istotna nie tylko w przypadku linii produkcyjnych dla żywności, napojów, kosmetyków, czy medykamentów. Przemysł wykorzystuje wodę na wiele różnych sposobów w układach wytwarzania pary, ciepła, w procesach chłodzenia, czyszczenia, czy mycia, a wszędzie tam zależy nam na zapobieganiu powstawania osadów, kamienia, korozji oraz mikroorganizmów, stąd tak istotna jest kontrola czystości wody. Więcej…

RCIN – Otwiera Polską naukę na świat!

RCIN, czyli Repozytorium Cyfrowe Instytutów Naukowych powstało w 2010. Powstanie platformy wiąże się z pojawieniem się oddolnej inicjatywy Instytutów należących w większości do Polskiej Akademii Nauk. Celem tej inicjatywy ucyfrowienie zasobów naukowych i ich jak najszersze upowszechnianie. Więcej…

Samojeżdżący TIR?

Unia Europejska zaczęła pracę nad autonomicznymi TIR-ami. Mają one pokonywać w konwojach całą Europę i to bez udziału kierowcy. Więcej…