Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Wyjątkowe elementy oprawy pogrzebu

Pogrzeb to z pewnością bardzo przygnębiająca uroczystość dla najbliższej rodziny zmarłego, jego przyjaciół oraz znajomych. W ostatnich latach zmieniło się nieco podejście do organizacji pogrzebów, poszerzył się zakres elementów, które tworzą jego oprawę. Włączenie ich do ceremonii pozwoli nam godnie pożegnać ukochaną osobą, rozbudzić wspomnienia z nią związane i dobrze zapamiętać jej ostatnią drogę. Więcej…

Wzornictwo przemysłowe – studia i perspektywy pracy

Kierunek wzornictwo przemysłowe można studiować na uczelniach o profilu technicznym lub artystycznym. Jakie są perspektywy pracy po takich studiach? Więcej…

Podłączenie płyty indukcyjnej - kto może to zrobić ?

Coraz częściej podczas wymiany starej kuchenki, bądź w czasie remontu kuchni decydujemy się na zakup płyty indukcyjnej. Indukcja jest rozwiązaniem oszczędnym, bezpiecznym i do tego ma modny design w wielu kształtach i kolorach. Więcej…

Wielki problem elektrośmieci

Rozwój cywilizacyjny generuje coraz to nowsze problemy. Jednym z nich jest składowanie i odbieranie tzw. elektrośmieci, a więc odpadów pochodzenia elektrycznego. W jaki sposób zatem pozbyć się zepsutej lodówki, bądź od dawna nieużywanego komputera?Problemów generowanych przez zepsuty lub nieużywany sprzęt elektroniczny przybywa z każdym rokiem. Więcej…

Nowoczesne technologie w przemyśle

Ewolucja technologiczna nikogo już nie dziwi, urządzenia przejmują na swoje barki coraz to nowe obowiązki które wcześniej wykonywali ludzie. Rozwój technik komputerowych dodał także do przemysłu swoje trzy grosze i pozwolił na inteligentne, precyzyjne i powtarzalne sterowanie urządzeniami mechanicznymi oddając w nasze ręce wyjątkowo pomocne urządzenia. Więcej…
Co jest istotne w programowaniu aplikacji mobilnych?

programowanie-mAplikacje mobilne stały się naszym chlebem powszednim, ponieważ wiele osób nie rozstaje się z ulubionym smartfonem czy tabletem. To co jeszcze niedawno wydawało się domena filmów science-fiction, dziś jest naszym codziennym światem. Otacza nas nowoczesna elektronik,a wszystko aż huczy od multimediów. Kilkoma ruchami palca na ekranie jesteśmy w stanie wyszukać i zainstalować sobie w telefonie nową aplikacje... I tu często zaczynają się schody.

Problem z informatyką

Parafrazując znane powiedzenie, można by powiedzieć, ze „problem z informatyką polega na tym, że tworzą ją sami informatycy”. To oczywiście spore uogólnienie, jednak sam fakt, że projektowaniem aplikacji mobilnych rzadko zajmują się amatorzy (a jeśli już, to starają się być bardziej profesjonalni od zawodowców), niesie ze sobą pewne konkretne zagrożenia.

Przede wszystkim panuje powszechna opinia, że informatycy, to ludzie, którzy trochę inaczej myślą. W opinii tej jest sporo prawdy i nie ma się na co obrażać. Po prostu nie każdy jest wyposażony w talent pozwalający na przestrzenne wizualizacje rzeczy kompletnie wirtualnych. W praktyce oznacza to że programowanie aplikacji mobilnych zazwyczaj nastawione jest na cel, a nie na sposób użytkowania takiego programu.

Myśl jak użytkownik

Tymczasem użytkownik programu rzadko kiedy jest informatykiem. Kiedy więc zobaczy nawet najlepszą na świecie aplikację, ale nie będzie w stanie połapać się w skomplikowanym interfejsie, nie poświęci jej więcej czasu, niż potrzebuje usunięcie programu ze swojego urządzenia mobilnego.

Dlatego właśnie programowanie aplikacji mobilnych powinno przebiegać w nieco inny sposób. Obok czysto technicznej strony, powinno też być miejsce na projektowanie wizualne, zapewniające aplikacji odpowiedni wygląd.

Zdarza się, że informatyk, który odpowiada za stworzenie dobrej aplikacji mobilnej nie rozumie dlaczego nie odnosi ona sukcesu. Przecież działa bez zarzutu. Tymczasem dla użytkownika jest zbyt skomplikowana, lub uzyskanie właściwego efektu w programie może zająć mu zbyt wiele czasu. Właśnie dlatego programista powinien myśleć jak użytkownik.

Testy i testerze

Wejście w cudzą skórę i zapomnienie o wielu rzeczach, których się nauczyliśmy jest trudne. Dlatego programiści mają niekiedy problemy ze spojrzeniem na stworzone przez siebie aplikacje tak, jakby byli zwykłymi użytkownikami. Lata studiów i praktyczna wiedza zdobyta podczas pracy, robią swoje.

Jeżeli więc rzeczywiście aplikacja ma nie tylko dobrze działać, ale również być przyjazna dla użytkownika, powinno się zlecić testy. Profesjonalni testerzy najlepiej zbadają zarówno detale związane z ewentualnymi błędami w kodzie, jak i z obsługą i użytecznością interfejsu.

Projektując aplikacje mobilne warto pamiętać o tym, że jej użytkownik nie jest profesjonalnym programistą. To oczywiście jeszcze nie gwarantuje powodzenia, ale stwarza o wiele większe szanse na sukces.

http://appchance.pl/

programowanie

Polecamy także:

Sposoby zastosowania ołowiu

Ołów od lat nosi piętno pierwiastka toksycznego, dlatego nie cieszy się dużym powodzeniem w bezpośrednim otoczeniu człowieka. W wielu przypadkach jednak bywa materiałem niezwykle cennym i niezastąpionym. Decydują o tym jego wyjątkowe właściwości. Gdzie wykorzystuje się produkty z ołowiu? Więcej…

Rolnictwo konwencjonalne, a ekologiczne

Coraz częściej można usłyszeć o rolnictwie ekologicznym. My, jako konsumenci, również chętniej sięgamy po owoce i warzywa pochodzące z tzw. Eco – upraw. Jaka jest różnica pomiędzy rolnictwem ekologicznym, a konwencjonalnym? Więcej…

Złoty nawóz - darmowy sposób na nawożenie ogrodu.

Kompost to idealne rozwiązanie dla każdego ogrodnika, zarówno dla profesjonalisty, jak i dla amatora. Dzięki niemu w darmowy sposób możemy wzbogacić ziemię w naszym ogrodzie. Tutaj dowiecie się jak to zrobić. Więcej…

RCIN – Otwiera Polską naukę na świat!

RCIN, czyli Repozytorium Cyfrowe Instytutów Naukowych powstało w 2010. Powstanie platformy wiąże się z pojawieniem się oddolnej inicjatywy Instytutów należących w większości do Polskiej Akademii Nauk. Celem tej inicjatywy ucyfrowienie zasobów naukowych i ich jak najszersze upowszechnianie. Więcej…

Lek stosowany przy zapaleniu stawów pomoże łysiejącym

Czyżby udało się nareszcie znaleźć skuteczny specyfik na porost włosów? Możliwe, że odpowiedź brzmi tak, jeśli tylko badania przeprowadzone na myszach potwierdzą swą skuteczność także w przypadku ludzi. Więcej…