Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Odpowiedzialność w naszych domach, czyli kilka słów o recyklingu odpadów

Recykling odpadów to temat coraz bardziej popularny i coraz żywiej dyskutowany nie tylko w środowisku naukowym i organizacjach ekologicznych, ale i przez polityków, wielki biznes czy przez zwykłych ludzi. Nic dziwnego – po latach ignorowania problemu wreszcie zaczynamy myśleć o Ziemi jak o wspólnym dobru, o które należy dbać. Więcej…

3 filary Wielkiego Postu – post, jałmużna, modlitwa

Wielki Post nas uczy i wychowuje. Chodzi oczywiście o edukację duchową, a nie cielesną. Opiera się on na trzech filarach: poście, jałmużnie oraz modlitwie. Więcej…

Czy pęknietą szybę samochodową trzeba od razu wymienić?

Małe pęknięcie na szybie samochodowej może wyglądać nieszkodliwie, jednak to tylko pozory. Niestety kierowcy mają często tendencję do bagatelizowania takich sytuacji. Tłumaczą sami przed sobą: „To tylko mała rysa i nie warto nic z tym zrobić” albo „To tylko zbędny koszt i fatyga”. Więcej…

Dlaczego tak ważne są decyzje środowiskowe podczas realizowania różnych inwestycji?

Przystępując do realizacji inwestycji, które mogą mieć poważny wpływ na środowisko, jak chociażby budowa infrastruktury liniowej, czy fabryki ważne jest uzyskanie pozwolenia środowiskowego. Pomaga ono oszacować wpływ planowanych działań na otoczenie. Jest niezbędne już na etapie projektu, aby móc przystąpić do realizacji całego przedsięwzięcia. Jest niezbędne, aby uzyskać pozwolenia emisyjne, a także tworzą niezbędną dokumentację w procesie oceny oddziaływania inwestycji na środowisko. Więcej…

Siedem nowopoznanych gatunków żab

Naukowcy odkryli w dżungli znajdującej się na południowym wschodzie Brazylii siedem nieznanych dotąd gatunków żab.   Więcej…
Co jest istotne w programowaniu aplikacji mobilnych?

programowanie-mAplikacje mobilne stały się naszym chlebem powszednim, ponieważ wiele osób nie rozstaje się z ulubionym smartfonem czy tabletem. To co jeszcze niedawno wydawało się domena filmów science-fiction, dziś jest naszym codziennym światem. Otacza nas nowoczesna elektronik,a wszystko aż huczy od multimediów. Kilkoma ruchami palca na ekranie jesteśmy w stanie wyszukać i zainstalować sobie w telefonie nową aplikacje... I tu często zaczynają się schody.

Problem z informatyką

Parafrazując znane powiedzenie, można by powiedzieć, ze „problem z informatyką polega na tym, że tworzą ją sami informatycy”. To oczywiście spore uogólnienie, jednak sam fakt, że projektowaniem aplikacji mobilnych rzadko zajmują się amatorzy (a jeśli już, to starają się być bardziej profesjonalni od zawodowców), niesie ze sobą pewne konkretne zagrożenia.

Przede wszystkim panuje powszechna opinia, że informatycy, to ludzie, którzy trochę inaczej myślą. W opinii tej jest sporo prawdy i nie ma się na co obrażać. Po prostu nie każdy jest wyposażony w talent pozwalający na przestrzenne wizualizacje rzeczy kompletnie wirtualnych. W praktyce oznacza to że programowanie aplikacji mobilnych zazwyczaj nastawione jest na cel, a nie na sposób użytkowania takiego programu.

Myśl jak użytkownik

Tymczasem użytkownik programu rzadko kiedy jest informatykiem. Kiedy więc zobaczy nawet najlepszą na świecie aplikację, ale nie będzie w stanie połapać się w skomplikowanym interfejsie, nie poświęci jej więcej czasu, niż potrzebuje usunięcie programu ze swojego urządzenia mobilnego.

Dlatego właśnie programowanie aplikacji mobilnych powinno przebiegać w nieco inny sposób. Obok czysto technicznej strony, powinno też być miejsce na projektowanie wizualne, zapewniające aplikacji odpowiedni wygląd.

Zdarza się, że informatyk, który odpowiada za stworzenie dobrej aplikacji mobilnej nie rozumie dlaczego nie odnosi ona sukcesu. Przecież działa bez zarzutu. Tymczasem dla użytkownika jest zbyt skomplikowana, lub uzyskanie właściwego efektu w programie może zająć mu zbyt wiele czasu. Właśnie dlatego programista powinien myśleć jak użytkownik.

Testy i testerze

Wejście w cudzą skórę i zapomnienie o wielu rzeczach, których się nauczyliśmy jest trudne. Dlatego programiści mają niekiedy problemy ze spojrzeniem na stworzone przez siebie aplikacje tak, jakby byli zwykłymi użytkownikami. Lata studiów i praktyczna wiedza zdobyta podczas pracy, robią swoje.

Jeżeli więc rzeczywiście aplikacja ma nie tylko dobrze działać, ale również być przyjazna dla użytkownika, powinno się zlecić testy. Profesjonalni testerzy najlepiej zbadają zarówno detale związane z ewentualnymi błędami w kodzie, jak i z obsługą i użytecznością interfejsu.

Projektując aplikacje mobilne warto pamiętać o tym, że jej użytkownik nie jest profesjonalnym programistą. To oczywiście jeszcze nie gwarantuje powodzenia, ale stwarza o wiele większe szanse na sukces.

http://appchance.pl/

programowanie

Polecamy także:

Wpływ pandemii COVID-19 na zdrowie psychiczne

Stan w toku utrzymywania się pandemii COVID-19 jak również wynikająca z niej recesja ekonomiczna wpłynęły fatalnie na zdrowie psychiczne masy ludzi a dodatkowo uformowały nowe problemy dla osób już cierpiących na choroby psychiczne oraz na przykład zaburzenia powiązane z nałogami. Więcej…

Najsłynniejszy deptak w Polsce - Monciak

Wczasy nad morzem to wspaniała przygoda, którą ma szansę przeżyć każdy z nas. Co warto zwiedzić podczas relaksu na obszarze tak wspaniałego miasta jakim jest Sopot? Więcej…

Koszt wykonania nadruku reklamowego. Od czego zależy?

Jeśli chcemy stworzyć nadruki reklamowe na określoną partię przedmiotów, musimy wiedzieć, że koszt zamówienia będzie zależał od kilku czynników. Różne materiały wpłyną na technikę nadruku, a ta może mieć inne ceny. Także większa ilość zużytych kolorów spowoduje podwyższenie kwoty do zapłaty. Dużym ułatwieniem są kalkulatory wydruków, dzięki którym możemy poznać szacunkową wartość określonego zamówienia. Oblicza się ją w oparciu o ilość sztuk i wielkość wydruku. Więcej…

Przemysł mechaniczny

Przemysł mechaniczny zawiera dwa odłamy, które są połączone elektrycznością. Jest to oprzyrządowanie elektryczne i urządzenia gospodarstwa domowego. Oprzyrządowanie elektryczne zawiera przyrządy do produkcji elektryczności jak np. generatory, transformatory. Więcej…

Życie bez opakowań foliowych? Niemożliwe.

Ciężko wyobrazić sobie zakupy bez foliowych toreb. Sprawiają one, że transportowanie zakupów jest wygodne. Poza tym tego typu torby przydają się również do wielu innych zastosowań. Foliowe opakowania możemy znaleźć w supermarketach i większości innych sklepów. Podejmowane są wprawdzie próby zastąpienia ich innymi materiałami, jednak ich wytrzymałość, wodoodporność i wygoda czyni to zadanie trudnym do wykonania. Więcej…