Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Lodówka na energię słoneczną

Portugalscy naukowcy z Uniwersytetu w Coimbrze zaprojektowali lodówkę, która zasilana jest energią słoneczną za pomocą specjalnego panelu. Prototyp urządzenia zwanego Frisol jest w stanie wytworzyć w ciągu dnia chłód korespondujący z czterema kilogramami lodu. Więcej…

Warsztaty "PISANIE ARTYKUŁÓW NAUKOWYCH",

Warszawa, 21 stycznia 2016r Uczestnicy warsztatów nabędą praktyczną wiedzę i umiejętności z zakresu publikowania naukowego. Poznają metody efektywnego pisania pozwalające na przygotowanie i wysłanie artykułów naukowych do międzynarodowych czasopism. Więcej…

Turtle - pierwszy wrocławski łazik ziemski

Grupa studentów, którzy niedawno tworzyli łaziki marsjańskie na Politechnice Wrocławskiej, wypuszcza na rynek pierwszego łazika... ziemskiego! Nowy łazik nazywa się Turtle. To czterokołowy robot, który w ma zachęcać do spędzania większej ilości czasu poza domem. Więcej…

Plecak, torba na ramię czy aktówka - co wybrać?

Każdego dnia zabieramy ze sobą do pracy lub szkoły całą masę różnych rzeczy – książki, zeszyty, dokumenty, akcesoria do pisania, kosmetyki oraz wiele, wiele innych. Upychanie ich po kieszeniach nie ma najmniejszego sensu, ponieważ jest niewygodne i niefunkcjonalne. Dlatego warto zaopatrzyć się w odpowiedni plecak, torbę na ramię lub aktówkę. Który z tych dodatków sprawdzi się najlepiej? Więcej…

Jakim badaniom są poddawane sery?

Wszelkiego rodzaju sery są poddawane różnego rodzaju badaniom i testom. W zależności od wybranej metody są one sprawdzane zarówno na etapie przygotowania produktu, jak i po uzyskaniu finalnego artykułu spożywczego. Sprawdzenie ich jakości obejmuje zarówno analizę sensoryczną, jak i fizykochemiczną. Coraz większa część producentów decyduje się na ich weryfikowanie pod kątem zawartości antybiotyków. Co warto wiedzieć o tego typu badaniach? Więcej…
LTE i co dalej?

5G-s-mCo po LTE?Tak na dobrą sprawę technologia 4G jeszcze nie zdążyła całkowicie zdominować, a już słychać o technologii 5G.

Na początek trzeba by zwrócić uwagę jak błyskawicznie rośnie zapotrzebowanie na Internet bezprzewodowy. Mnóstwo osób pamięta jeszcze najstarszą generację zwaną 1G. Oczywiście korzystanie z niej odbywało się trochę inaczej niżeli z aktualnych sieci. Główną funkcjonalnością była komunikacja głosowa w telefonii komórkowej, a szerokość pasma przenoszenia nie przekraczała 2.4 kbps.

Późniejszy standard nazywany 2G był już czymś więcej. Przesył danych wielkości 64 kbps nie nie robi wrażenia, lecz w tamtym czasie umożliwiał uruchamianie prostych stron bądź korzystanie z komunikatorów. Może się wydawać że zwiększenie łącza do 2000 kbps to wielka rewolucja. Takim wynikiem mógł się pochwalić standard 3G. Trzecia generacja zbiegła się w czasie z wielkim wybuchem popularności tabletów i smartfonów, czyli przede wszystkim grupy urządzeń praktycznie uzależnionych od prędkości działania sieci.
Co raz większa popularność urządzeń mobilnych obligowała do pracy nad co raz to szybszymi i lepszymi łączami. Tak oto zaistniała nowa sieć 4G tzw. LTE.  Nowy standard gwarantował komunikację z prędkością 100000 kbps, co jest rezultatem wręcz rewelacyjnym. Taki osiągnięcie, które na chwilę obecną w 100% zaspokaja zapotrzebowanie na prędkość przesyłu danych.

Jednak w infrastrukturze Internetu mobilnego istotna jest nie tylko prędkość transferu. Przełomowe 5G ma rozwiązywać mnóstwo aktualnych usterek. Prędkość przesyłu ma osiągać 1 gbps, co wydaje się czymś wręcz niewykonalnym, a jednak. Nowa technologia ma wejść w życie po roku 2020. W chwili obecnej trwają testy oraz prace usprawniające działanie sieci 5G.

5G-s

Polecamy także:

Korzystanie z płatności mobilnych

Ewolucja w dziedzinie finansów może nam ułatwić życie, może się jednak okazać niebezpieczną pułapką. Co można zrobić, aby technika pomagała nam, a nie stanowiła źródła nowych problemów? Odpowiedź jest banalna – mnóstwo zależy od nas a także od zdrowego rozsądku, którym trzeba się wykazywać w każdej sytuacji. O czym wobec tego powinny pamiętać osoby mające zamiar bez ryzyka korzystać z płatności mobilnych? Więcej…

Szczepionka na Ebolę prosto z Chin

CanSino Biotechnology - firma biotechnologiczna z Chin, ma w planach uruchomienie fabryki szczepionek przeciwko gorączce krwotocznej, którą wywołuje wirus Ebola. Fabryka powstanie dopiero za dwa lata. Więcej…

Na czym polega wyważanie wirników?

Wirnikiem, inaczej rotatorem, nazywamy część maszyny lub mechanizmu, który, najprościej rzecz ujmując, wiruje podczas pracy, a ruch ten wykonuje wokół własnej osi. Z wirnikiem najczęściej spotykamy się w konstrukcjach pomp, sprężarek wentylatorów, dmuchaw, prądnic, turbin czy silników. Jest to także element, którego najczęstszą wadą jest niewyważenie, powstające podczas eksploatacji maszyny wyposażonej w wirnik. Więcej…

Typy kół wykorzystywanych w wózkach dziecięcych

Bycie rodzicem jest w pewnym sensie nieustannym podejmowaniem decyzji. To zupełnie naturalne, że chcąc dla swej pociechy jak najlepiej mama i tata starają się z szeregu opcji zawsze wybrać tą właściwą. Oczywiście niektóre sprawy wymagać będą głębszego zastanowienia niż inne – tak właśnie wygląda to w przypadku jakże niezbędnego wózka. Poszczególne modele tych pojazdów różnią się bowiem od siebie bardziej niż mogłoby się wydawać. Rozglądając się za odpowiednim rozwiązaniem należy wziąć pod uwagę wiele aspektów, przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo malucha. One zaś zależeć będą między innymi od rodzaju zastosowanych kół. Więcej…

Warsztaty "PISANIE ARTYKUŁÓW NAUKOWYCH",

Warszawa, 21 stycznia 2016r Uczestnicy warsztatów nabędą praktyczną wiedzę i umiejętności z zakresu publikowania naukowego. Poznają metody efektywnego pisania pozwalające na przygotowanie i wysłanie artykułów naukowych do międzynarodowych czasopism. Więcej…