Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Instalacja alarmu

Alarmy są obecnie bardzo ważnym i wziętym sposobem ochrony biznesu. Wskazane jest zatem dowiedzieć się w jaki sposób ochraniają one nasze dobro. Więcej…

Wyjątkowa żaba

Obecnie, gdy naukowcy mają możliwość klonowania zwierząt, nie powinny ich dziwić sposoby, w jakie zwierzęta się rozmnażają. A tymczasem... Więcej…

Styl życia a pokoleniowe dźwięki - harmonia różnorodności społecznej

Aktualnie obserwujemy efektowną mieszankę różnorodnych pokoleń, które współegzystują i oddziałują na kształtowanie się obecnego społecznego oblicz. Pokolenia X, Y, Z i Baby Boomers to całkowicie odmienne grupy, z których każda przenosi wyjątkowe zalety i sposobności do współczesnego życia. Ten taniec rozpiętości trybu życia formuje obecną rzeczywistość, budując fascynującą mozaikę kultury, rozwiązań i zmieniających się kierunków. Więcej…

Beton towarowy - materiałem wszechstronnego zastosowania

W trakcie budowy robimy wszystko, żeby zaoszczędzić. Jednym z popularnych sposobów jest samodzielne ukręcanie betonu w małej betoniarce. Pomysł dobry, ale tylko w przypadku wykonywania pomniejszych rzeczy, takich jak budowa chodnika czy podjazdu. Więcej…

Druk na tkaninach - w jaki sposób przebiega?

Ze względu na rosnące zapotrzebowanie, zarówno prywatnych klientów jak i dużych firm, w ostatnich latach nastąpił dynamiczny rozwój metod drukowania tekstyliów. Pojawił się m.in. haft komputerowy, DTG, Flex czy Termonadruk - wszystkie te metody zapewniają szybkie i precyzyjne odwzorowanie szablonu na tkaninach. Więcej…
LTE i co dalej?

5G-s-mCo po LTE?Tak na dobrą sprawę technologia 4G jeszcze nie zdążyła całkowicie zdominować, a już słychać o technologii 5G.

Na początek trzeba by zwrócić uwagę jak błyskawicznie rośnie zapotrzebowanie na Internet bezprzewodowy. Mnóstwo osób pamięta jeszcze najstarszą generację zwaną 1G. Oczywiście korzystanie z niej odbywało się trochę inaczej niżeli z aktualnych sieci. Główną funkcjonalnością była komunikacja głosowa w telefonii komórkowej, a szerokość pasma przenoszenia nie przekraczała 2.4 kbps.

Późniejszy standard nazywany 2G był już czymś więcej. Przesył danych wielkości 64 kbps nie nie robi wrażenia, lecz w tamtym czasie umożliwiał uruchamianie prostych stron bądź korzystanie z komunikatorów. Może się wydawać że zwiększenie łącza do 2000 kbps to wielka rewolucja. Takim wynikiem mógł się pochwalić standard 3G. Trzecia generacja zbiegła się w czasie z wielkim wybuchem popularności tabletów i smartfonów, czyli przede wszystkim grupy urządzeń praktycznie uzależnionych od prędkości działania sieci.
Co raz większa popularność urządzeń mobilnych obligowała do pracy nad co raz to szybszymi i lepszymi łączami. Tak oto zaistniała nowa sieć 4G tzw. LTE.  Nowy standard gwarantował komunikację z prędkością 100000 kbps, co jest rezultatem wręcz rewelacyjnym. Taki osiągnięcie, które na chwilę obecną w 100% zaspokaja zapotrzebowanie na prędkość przesyłu danych.

Jednak w infrastrukturze Internetu mobilnego istotna jest nie tylko prędkość transferu. Przełomowe 5G ma rozwiązywać mnóstwo aktualnych usterek. Prędkość przesyłu ma osiągać 1 gbps, co wydaje się czymś wręcz niewykonalnym, a jednak. Nowa technologia ma wejść w życie po roku 2020. W chwili obecnej trwają testy oraz prace usprawniające działanie sieci 5G.

5G-s

Polecamy także:

Wiosenne podróże po Polsce: inspiracje na wyprawy weekendowe

Wiosenne miesiące to pora, gdy w końcu można wybrać się na spacer i cieszyć się ładną, budzącą się do życia naturą. Jeżeli urządzasz niedługi wyjazd na weekend, Polska proponuje dużo wyśmienitych atrakcji, które powinno się odwiedzić. Oto parę propozycji na ciekawe wiosenne wyjazdy.Niezmiernie atrakcyjnym miejscem, które wskazane jest zobaczyć są Bieszczady. To cudowne góry, w których można zorganizować czas na górskich ścieżkach i obserwacji dzikiej przyrody. Na wyjątkową atencję zasługują takie zakątki, jak Tarnica, Połonina Wetlińska czy Rezerwat Biosfery "Karpaty wschodnie". Poza tym w Bieszczadach ma się sposobność też posmakować miejscowej kuchni i poznać się z kulturą Hucułów. Więcej…

Sitte.pl wspiera kampanię „przeMoc w rodzinie”

Przemoc w rodzinie. Do niedawna sprawa, o którym nikt nie chciał głośno mówić. Zażenowanie, brak zrozumienia, egoizm albo myślenie stereotypami. Lepiej jest zamknąć oczy na istniejące problemy, zwłaszcza, kiedy wydaje się, że nas nie dotyczą. Przemoc w rodzinie jest problemem ogólnospołecznym. Jej przyczyny są głęboko zakorzenione w często sprzężonych ze sobą czynnikach ekonomicznych, psychologicznych, czy kulturowych. Bagatelizowanie przemocy w rodzinie, niedostatek skutecznego wsparcia ze strony społeczeństwa powoduje, że problem stale się natęża i wywołuje nieodwracalne krzywdy.To dlatego Stowarzyszenie Inicjatywa Obywatelska „Pro Civium” rozpoczęło projekt „przeMoc w rodzinie”, która nie tylko zwraca uwagę na istnienie problemu przemocy w rodzinie, lecz przede wszystkim wskazuje drogę poszukiwania pomocy dla rodzin których dotyka przemoc. Więcej…

Ogrzewanie domu gazem płynnym – jak zadbać o bezpieczeństwo?

Ogrzewanie domu powinno być bezpieczne i ekonomiczne. Dobrym rozwiązaniem jest użycie gazu płynnego LPG, otrzymywanego w procesie rafinacji z ropy naftowej. Jeśli zlecimy montaż instalacji firmie o dużym doświadczeniu, możemy być pewni zarówno zysków finansowych, jak i bezpieczeństwa w trakcie całego okresu eksploatacji. Więcej…

Plecak, torba na ramię czy aktówka - co wybrać?

Każdego dnia zabieramy ze sobą do pracy lub szkoły całą masę różnych rzeczy – książki, zeszyty, dokumenty, akcesoria do pisania, kosmetyki oraz wiele, wiele innych. Upychanie ich po kieszeniach nie ma najmniejszego sensu, ponieważ jest niewygodne i niefunkcjonalne. Dlatego warto zaopatrzyć się w odpowiedni plecak, torbę na ramię lub aktówkę. Który z tych dodatków sprawdzi się najlepiej? Więcej…

Świadomość w hologramie

W 2011 roku właściciel medialnego koncernu New Media Satrs, 35-letni Dmitrij Itskov założył projekt, jakiego nazwa to „2045”. Celem projektu jest przeniesienie do wnętrza maszyny ludzkiego umysłu, co w założeniu ma zagwarantować poszczególnym ludziom nieśmiertelność. Itskov do tego momentu zainwestował w ten projekt aż 1,43 miliarda dolarów, co bezsprzecznie potwierdza jego wysokie zaangażowanie w tak wyjątkową inwestycję. Jest on utwierdzony w przekonaniu o tym, że już za 30 lat człowiek będzie mógł zdobyć nieśmiertelność - taką tezę wygłosił w dokumentalnym filmie realizowanym przez BBC. Więcej…