Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Rodzaje szkła do piwa

Piwo. Dla niektórych po prostu rodzaj napoju, dla innych po prostu rodzaj alkoholu, a dla koneserów – najwspanialszy napój alkoholowy, oczywiście pod warunkiem, że jest to piwo z najwyższej półki, niekoniecznie cenowej. Liczy się przede wszystkim smak. Nie bez znaczenia jest też zapach, kolor, klarowność, czy charakterystyka pianki. Dla wielu prawdziwych koneserów bardzo ważne jest także właściwe podanie piwa i jego ekspozycja. Jakie wyróżniamy rodzaje szkła do piwa poza klasykiem, którym jest nieco ciężki, za to trwały i solidny kufel? Więcej…

Biżuteria ze stali chirurgicznej - dlaczego warto ją kupić?

Biżuteria ze stali nierdzewnej to doskonała alternatywa dla ozdób wykonanych ze złota i srebra. Jest zdecydowanie tańsza, a co najważniejsza, mogą ją nosić nawet alergicy. Jakie jeszcze zalety zapewnia nam biżuteria ze stali nierdzewnej?  Więcej…

Siła motywacji w Nowym Roku

Każdego roku miliony Polaków w całym kraju wraz z nadejściem Nowego Roku motywuje się do zmian. Na liście poza rzuceniem palenia i pozbyciem się zbędnych kilogramów zazwyczaj znajduje się też rozwój zawodowy. Dlatego pierwsze miesiące roku jak żaden inny okres nadają się do motywowania pracowników. Więcej…

Uzdatnianie wody dla domów jednorodzinnych

Rozpoczynając budowę domu jednorodzinnego należy liczyć się z wieloma technicznymi problemami, które staną na naszej drodze. Jednym z najczęstszych tematów pojawiających się w tej sytuacji jest uzdatnianie wody. Jest to dość szerokie zagadnienie, ponieważ wody doprowadzane do naszych domów charakteryzują się bardzo różnym składem, przez co wymagają innych sposobów oczyszczania. Istnieje wiele technologii pomagających uporać się z uporczywym problemem wody o niskiej jakości. Więcej…

Jak zaprojektować wiosenne porządki?

Kiedy zbliża się wiosna, z dnia na dzień świat staje się bardziej energiczny i kolorowy. Chociaż dni są jeszcze chłodne, a noc zakrywa ziemię szronem, to jednak silne, świetliste promienie słońca, nabrzmiałe pąki roślin i hałaśliwe klucze powracających żurawi napawają nas ogromnym optymizmem. Wstępuje w nas niezgłębiona gotowość do metamorfoz, do czynienia. Na wiosnę po wielokroć rozpoczynamy nowe diety, modyfikujemy nawyki lub fryzurę. Ale dla wielu kres zimy to okres na uskutecznienie wiosennych porządków. Potrzebujemy całkowicie uporządkować i odnowić obszar dookoła siebie, porzucić bezużytecznych rzeczy, które nagromadziliśmy w minionym okresie jak również posegregować garderobę. Więcej…
Serwis spawarek – najczęstsze awarie urządzeń spawalniczych

spawarka

Spawarka to jeden z ważniejszych elementów wyposażenia wielu serwisów, warsztatów i zakładów przemysłowych. Od jej prawidłowego działania zależy możliwość wykonywania wielu istotnych prac, dlatego usterkom trzeba zapobiegać za wszelką cenę. Dowiedz się, co jest najczęstszą przyczyną awarii tych urządzeń i co zrobić, aby uniknąć konieczności częstego oddawania spawarki do serwisu.

Jak działa spawarka?

Spawarka to rodzaj elektronarzędzi o profesjonalnym przeznaczeniu. Służy do wykonywania trwałych połączeń elementów wykonanych z metalu. Dlatego jest to urządzenie niezastąpione wszędzie tam, gdzie przeprowadza się obróbkę metali. Połączenie elementów metalowych odbywa się na skutek oddziaływania silnego pola elektrycznego.

W zależności od zakresu wykonywanych prac można wykorzystywać spawarkę działającą
w technologii:

  • TIG – do ręcznego spawania elektrodami nietopliwym,
  • MIG/MAG – pracującą w osłonie gazu (aktywnego lub obojętnego),
  • MMA – do ręcznego spawania elektrodami otulonymi.

Jak mówi przedstawiciel firmy NORTECH Sp. z o.o.: "Dobra spawarka jest niezastąpiona przy wszelkich pracach związanych z obróbką metali. Trzeba jednak o nią dbać, by nie ulegała uszkodzeniom. Intensywna eksploatacja odciska duże piętno na komponentach urządzenia, dlatego warto uważać. Najważniejsze jest m.in. unikanie przegrzewania urządzenia czy osiadania zanieczyszczeń na jej podzespołach. Należy też stale kontrolować stan poszczególnych części. Praca ze zniszczonymi komponentami może bowiem wywoływać poważne usterki" – dodaje.

Jakie są najczęstsze awarie spawarek i z czego wynikają?

Awarie spawarek nie należą do rzadkich. Pracownicy serwisów urządzeń spawalniczych nie mogą więc narzekać na brak pracy. Usterki wynikają najczęściej z błędów eksploatacyjnych. Do serwisów znacznie częściej trafiają też urządzenia niższej jakości, pochodzące od nieznanych producentów. Najczęstszą usterką, na którą skarżą się ich klienci, jest po prostu obniżenie wydajności. To zwykle objaw zużycia uchwytów spawalniczych lub gromadzącego się na komponentach sprzętu pyłu, kurzu i zabrudzeń. Warto zająć się problemem już na etapie pogorszenia pracy urządzenia, by nie doprowadzić do jego całkowitej awarii. Wizyta w dobrym serwisie powinna załatwić sprawę. Eksperci zlokalizują przyczynę problemu i szybko go usuną. Najczęściej wykonywanym zabiegiem jest wymiana uchwytów spawalniczych, która nie jest droga ani skomplikowana. Dlatego warto wykonywać ją regularnie.

Co zrobić, by uniknąć awarii spawarki?

Dla długiej sprawności spawarki najważniejszy jest wybór odpowiedniego urządzenia. Oznacza to zakup sprzętu renomowanej firmy, a także modelu, który jest dostosowany do konkretnego zastosowania. Każda spawarka ma określony cykl pracy. Należy przestrzegać ograniczeń wynikających z jej możliwości, a pozostanie sprawna przez długi czas. Jeżeli nie zapomnisz również o innych zasadach prawidłowej eksploatacji, na pewno nie będziesz częstym klientem serwisu.

 

Polecamy także:

Umiejętności językowe a rynek pracy

Znajomość języka angielskiego to obecnie jedna z najpopularniejszych pozycji na liście wymogów, które musi spełnić kandydat do pracy. Niezależnie od branży i zawodu, angielski staje się na prawdę podstawowym wymogiem. Więcej…

Metody przetwarzania tworzyw sztucznych

Łatwość formowania tworzyw sztucznych, ich niewielka masa przy znacznej wytrzymałości, a także niskie koszty produkcji sprawiają, że plastik zdominował niemal każdą dziedzinę życia. W jaki sposób nadaje się plastikowi pożądany kształt? Jest na to kilka sposobów. Przyjrzyjmy się im bliżej. Dowiedz się, jak powstają produkty, z których korzystasz na co dzień! Więcej…

Przeprowadzka - ile kosztuje?

Osoby zmieniające mieszkanie niewątpliwie borykają się z problemem oszacowania kosztów które pochłonie przeprowadzka. Zadecydowałem z tej przyczyny napisać artykuł obejmujący parę wartościowych porad które ułatwią wycenę kosztów przeprowadzki. Więcej…

Do czego przydają się podesty robocze?

Praca na budowie wymaga dużego doświadczenia i wykwalifikowanego zespołu fachowców. Zadania, które muszą oni wykonywać powinny być realizowane z jak największą precyzją. Z tego powodu firmy stosują specjalne urządzenia i pojazdy, które ułatwiają, a czasem wręcz umożliwiają pracę. Rynek budowlany stale się rozwija i producenci oferują coraz więcej różnego rodzaju maszyn i sprzętów. Każdy produkt cechuje się niezwykłą wytrzymałością i spełnia określone odgórnie wymogi. Dopiero po przeprowadzeniu specjalistycznych testów, urządzenie może być użytkowane przez budowlańców. Bezpieczeństwo to bardzo ważna kwestia w przypadku pracy na budowie, dlatego należy przestrzegać określonych zasad. Zlecenia realizowane na dużych wysokościach wymagają odpowiedniego zabezpieczenia. Należą do nich solidne balustrady oraz stabilne podesty robocze. Więcej…

Jakim badaniom są poddawane sery?

Wszelkiego rodzaju sery są poddawane różnego rodzaju badaniom i testom. W zależności od wybranej metody są one sprawdzane zarówno na etapie przygotowania produktu, jak i po uzyskaniu finalnego artykułu spożywczego. Sprawdzenie ich jakości obejmuje zarówno analizę sensoryczną, jak i fizykochemiczną. Coraz większa część producentów decyduje się na ich weryfikowanie pod kątem zawartości antybiotyków. Co warto wiedzieć o tego typu badaniach? Więcej…