Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

RCIN – Otwiera Polską naukę na świat!

RCIN, czyli Repozytorium Cyfrowe Instytutów Naukowych powstało w 2010. Powstanie platformy wiąże się z pojawieniem się oddolnej inicjatywy Instytutów należących w większości do Polskiej Akademii Nauk. Celem tej inicjatywy ucyfrowienie zasobów naukowych i ich jak najszersze upowszechnianie. Więcej…

Złe nawyki żywieniowe – warto je zmienić!

Przestrzeganie odpowiednio zbilansowanej diety umożliwia utrzymanie organizmu w odpowiedniej kondycji. Kluczową rolę odgrywa tu nie tylko spożywanie produktów spożywczych posiadających cenne właściwości odżywcze. Kluczowe są przede wszystkim odpowiednie nawyki żywieniowe. Dlaczego warto ich przestrzegać? Więcej…

Utrata wartości aktywów - co należałoby o niej wiedzieć?

Firmy, które mają księgi rachunkowe, muszą opracowywać co roku zestawienie zamknięcia. skoro dany podmiot odnotował utratę wartości aktywów, natychmiast powinien on wpisać go w bilansie. Ale zamieszczenie potrzebnych odpisów aktualizacyjnych nie jest łatwe i wymaga fachowej wiedzy, bo zgodnie z zapisami prawa (a zatem przede wszystkim ustawą o rachunkowości) jest kilka różnych metod określania pozycji bilansu. Ekspert wie, jaką z nich zastosować i w jaki sposób obliczyć aktualną utratę wartości aktywów. Więcej…

Wikingowie z Kanady?

W Kanadzie wykryto nieznaną osadę wikingów. Archeolodzy po dokonaniu badań, w których pomogły im zdjęcia satelitarne zaręczają, iż znaleźli w Ameryce Północnej przejawy drugiej osady wikingów. Więcej…

Gdańskie zabytki: ratusz

Dla wielu miłośników podróży, Gdańsk staje się niezwykle interesującym celem wycieczki. Pobyt w Gdańsku to wyjątkowa szansa dla tych gości, którzy pragną nacieszyć się widokiem wspaniałych zabytków. Na brak fascynujących przykładów dawnej architektury nie można tu narzekać. Na jakie zabytki opłaca się zwrócić największą uwagę? Więcej…
Co wpływa na jakość wydruków?

Nietrudno zauważyć, że dzięki niektórym drukarkom powstają rysunki, ilustracje, a nawet zdjęcia, które charakteryzują się głębokimi i intensywnymi kolorami. Jednak jakość wydruków nie zawsze jest tak dobra. Zdarza się, że nawet dokumenty, w których dominuje tekst, nie są ostre, a litery sprawiają wrażenie wyblakłych. Od czego zależy to, czy wydruki będą wyraźne i wysokiej jakości? Oto, co warto wiedzieć na ten temat.

Rodzaj sprzętu do drukowania

Nie da się ukryć, że za to, jak będą wyglądały drukowane dokumenty, odpowiada sam sprzęt. Jego parametry bezpośrednio przekładają się na jakość wydruku.

Drukarki różnią się między sobą rozdzielczością wydruków. Im będzie ona większa, tym wydruk będzie bardziej szczegółowy, ostrzejszy oraz wyraźniejszy. Sprzęty te mają także określoną wielkość kropli, która jest aplikowana na głowicę. Jej mały rozmiar oznacza to, że urządzenie będzie wykonywało wydruki wysokiej jakości.

Oczywiście to, czy użytkownicy drukarki będą mogli cieszyć się kolorowymi i wyrazistymi wydrukami, zależy w dużej mierze od parametrów urządzenia. Nie można jednak zapominać o tym, jak niebagatelne znacznie mają używane materiały eksploatacyjne. Nawet najlepsze urządzenie drukujące nie będzie się dobrze spisywało, jeżeli toner, tusz, a nawet papier będą przeciętnej jakości” – mówi ekspert ze sklepu Offishop.

Jakość wydruku a wybór materiałów eksploatacyjnych

Drukarki atramentowe drukują z wykorzystaniem specjalnego tuszu. Każda marka sprzętu drukującego tworzy dedykowane do niego kartridże. Konkretny model drukarki wymaga użycia odpowiedniego rodzaju tuszu. Gwarancją doskonałej jakości wydruków jest używanie właśnie oryginalnych kartridżów prosto od producenta drukarek. Nie można jednak całkowicie rezygnować z pomysłu używania zamienników. Niektóre z nich zapewniają równie intensywne i wyraziste kolory jak ich markowe odpowiedniki.

Analogicznie wygląda sytuacja z tonerami do drukarek laserowych. W tym przypadku również poleca się wykorzystywanie jedynie oryginalnych produktów. Nie oznacza to przy tym, że tańsze zamienniki muszą zawsze rozczarować użytkowników. Warto jednak wybierać rozważnie.

Nie mniejsze znacznie ma wybierany papier. Wiele osób bagatelizuję tę kwestię i podczas jego zakupu zwraca uwagę jedynie na jego niską cenę. Jest to jednak niezbyt dobry wyznacznik jego jakości. Papier musi mieć odpowiednią gramaturę i być biały – niekiedy zdarza się, że zdecydowanie bliżej mu do odcieni szarości. Ponadto chcąc drukować dobrej jakości zdjęcia, lepiej zrezygnować z pomysłu wyboru uniwersalnego papieru do drukowania i zdecydować się na jego kredową wersję.

Polecamy także:

Technika dla urody

Technologia wkroczyła również do sektora dobrostanu. Dzięki innowacyjności można łatwiej dbać o wygląd osobisty. Są specjalne urządzenia stosowane w siłowniach i w gabinetach kosmetycznych i ośrodkach piękności. Więcej…

Dlaczego zaprzestaliśmy lotów na Księżyc?

Człowiek postawił pierwszy krok na księżycu 46 lat temu. Mówiono o tym dokonaniu, że jest "wielkim krokiem dla ludzkości", natomiast wydaje się, że sukces misji Apollo został zmarnotrawiony. Więcej…

Instalacja alarmu

Alarmy są obecnie bardzo ważnym i wziętym sposobem ochrony biznesu. Wskazane jest zatem dowiedzieć się w jaki sposób ochraniają one nasze dobro. Więcej…

Nowa matura – pomoce wydawnicze

Nowa matura obowiązuje już od kilku lat, nadal jednak zdaje się budzić wiele kontrowersji, nie tylko w debacie publicznej i w odbiorze społecznym, ale także stanowi bieżący temat w resorcie edukacji, poruszany przez kolejnych ministrów w ekipie rządzącej. Więcej…

Czym jest lokata bankowa?

Na dzisiejszym rynku coraz więcej jest banków oraz instytucji banko-podobnych, które oferują różnego rodzaju operacje pieniężne. Niektóre banki już zdążyły sobie zapracować na zaufanie klientów, niektóre wciąż na nie pracują i wciąż próbują pozyskiwać nowych klientów, którzy bez wahania powierzą przedstawicielom swoje pieniądze. Oczywiście, ogólnie rzecz ujmując, banki służą do przechowywania pieniędzy. Pozwalają również na operacje pieniężne, takie jak przelewy, udzielanie kredytów czy pieniężne transfery zagraniczne. Więcej…