Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Jak wybrać dobrego operatora telekomunikacyjnego?

Rynek usług telekomunikacyjnych cały czas dynamicznie się rozwija – operatorzy konstruują coraz bardziej atrakcyjne oferty dla klientów indywidualnych oraz dla firm. Stawki za usługi telekomunikacyjne maleją – ceny są coraz bardziej konkurencyjne. Kilka lat temu, cena połączenia głosowego wynosiła nawet złotówkę za minutę – teraz te ceny spadły do kilkudziesięciu bądź nawet kilkunastu groszy za minutę. Więcej…

Systemy RFID w logistyce i ich zastosowanie

Logistyka to skomplikowany i złożony proces, na który składa się planowanie, realizowanie oraz kontrolowanie sprawnego przepływu materiałów, surowców oraz informacji z punktu pochodzenia do punktu konsumpcji. Celem efektywnie prowadzonej logistyki w firmie jest zaspokojenie wymagań klienta końcowego. Więcej…

Druk na tkaninach - w jaki sposób przebiega?

Ze względu na rosnące zapotrzebowanie, zarówno prywatnych klientów jak i dużych firm, w ostatnich latach nastąpił dynamiczny rozwój metod drukowania tekstyliów. Pojawił się m.in. haft komputerowy, DTG, Flex czy Termonadruk - wszystkie te metody zapewniają szybkie i precyzyjne odwzorowanie szablonu na tkaninach. Więcej…

Czy projektor musi być drogi?

Chcesz mieć możliwość oglądania filmów tak, jak w kinie, martwisz się jednak że to kosztowna zachcianka? Nic bardziej mylnego – możesz kupić projektor nawet za niewiele więcej niż kilkaset złotych. Zapomnij o zbieraniu na telewizor! Więcej…

Centrum Onkologii w Warszawie z nową pracownią scyntygraficzną i nowoczesnym sprzętem do diagnostyki nowotworów

Wsparcie Ministerstwa Zdrowia dla nowych technologii diagnostycznych w medycynie nuklearnej. Więcej…
Jak przygotować się do matury z języka polskiego?

Co roku uczniowie zmagają się z tym samym problemem. Przygotowania do matury to duże obciążenie czasowe oraz psychiczne. Stres związany z najważniejszymi egzaminami dla niektórych uczniów jest wręcz paraliżujący i zamiast motywować do nauki, zniechęca do działania. Przygotowania do matury to ciężka i mozolna praca. Jak rozpocząć przygotowania do egzaminów z języka polskiego i zdać maturę jak najlepiej? Podpowiadamy.

Nadrób zaległości

Przygotowania najlepiej rozpocząć od samego początku. Niestety, ale egzamin z języka polskiego potrafi zaskoczyć. Na maturze może przydać Ci się wiedza, której już dawno pozbyłeś się ze swojej głowy. Powróć do przypomnienia sobie treści wszystkich lektur, nadrób te nieprzeczytane i przejrzyj swój zeszyt z języka polskiego. Na pewno znajdziesz tam wiele interpretacji utworów literackich, które razem z nauczycielem omawiałeś podczas lekcji. Poezja sprawia uczniom zazwyczaj wiele problemów ze zrozumieniem myśli autora. Wiedza nauczyciela w tym przypadku jest nieoceniona. To właśnie nauczyciel pomoże Ci zrozumieć nie tylko treść utworu, ale także ducha epoki, w której został on stworzony. To bardzo ważny aspekt, ponieważ poprzez poezję, autorzy często odnoszą się do ówczesnych wydarzeń dziejących się w Polsce i na świecie.

To, co sprawia uczniom najwięcej trudności to lektury. W ciągu roku szkolnego uczniowie zobowiązani są do przeczytania wielu lektur, które w połączeniu z innymi obowiązkami szkolnymi, mogą być naprawdę uciążliwe. Są to też zazwyczaj książki bardzo wymagające, przy czytaniu których trzeba bardzo się skupić, a i tak często nawet to nie przynosi zamierzonych efektów. Warto również przejrzeć zadania z podręczników i ćwiczeń. Mogą one okazać się niezwykle pomocne podczas rozwiązywania zadań na egzaminie. Jeśli masz problem z rozwiązaniem zadania, możesz skorzystać z pomocy przez internet. Na potrzeby uczniów zostały stworzone strony internetowe, które pomagają uczniom rozwiązywać szkolne zadania. Zajmują się tym profesjonalni korepetytorzy i nauczyciele, więc nie musisz obawiać się, że Twoje zadanie zostanie źle rozwiązane. Praktyka czyni mistrza, a rozwiązywanie zadań i ćwiczeń na pewno nie zaszkodzi. Nigdy nie wiesz, jaka umiejętność przyda Ci się podczas egzaminu.

Poćwicz pisanie

Część pisemna przysparza uczniom najwięcej stresu. Nie każdy ma dar pisania, nie każdy też lubi pisać, jednak na maturze musi dać z siebie wszystko, by uzyskać jak najlepszy wynik. Rozprawka nie jest łatwą formą wypowiedzi. Ma bardzo określone reguły, których kurczowo trzeba się trzymać. Autor rozprawki musi przyjąć jasne stanowisko i w spójny i logiczny sposób uargumentować swoją rację. To sprawia maturzystom spory problem, a nieznajomość wszystkich obowiązkowych lektur wcale w tym nie pomaga. Jak więc przygotować się do napisania rozprawki? Najlepiej samemu ćwiczyć pisanie opierając się na tematach rozprawek z poprzednich lat. Często zdarza się, że lektury, do których trzeba się odnieść, często powtarzają się w kolejnych latach. To, co wykorzystaliśmy podczas samodzielnych ćwiczeń, może przydać się także na egzaminie maturalnym z języka polskiego.

Poćwicz także ortografię i gramatykę. Brak tak podstawowej wiedzy może przekreślić Twoje szanse na uzyskanie maksymalnej ilości punktów za część pisemną. Maturzyści bardzo często popełniają błędy gramatyczne, stylistyczne i składniowe. To niestety doprowadza do utraty cennych punktów. 

Polecamy także:

Siedem nowopoznanych gatunków żab

Naukowcy odkryli w dżungli znajdującej się na południowym wschodzie Brazylii siedem nieznanych dotąd gatunków żab.   Więcej…

5 rzeczy, które musisz wiedzieć, aby chronić swoje uprawy przed silnymi mrozami

Niekorzystne działanie silnych mrozów na uprawy ma swoje odbicie w plonach. Aby uchronić się przed stratami konieczne jest zatroszczenie się o rośliny już na etapie ich kiełkowania. Choć szczególnie niebezpieczna dla upraw jest zima bez śniegu, to przy zastosowaniu odpowiednich metod można zminimalizować siłę jej działania. Więcej…

Porównanie GPW z innymi rynkami akcji - analiza porównawcza GPW z innymi globalnymi rynkami akcji

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) odgrywa kluczową rolę w polskim systemie finansowym oraz ma coraz większe znaczenie na arenie międzynarodowej. Jednakże, zanim inwestor podejmie decyzję o lokowaniu kapitału na GPW, istotne jest przeprowadzenie analizy porównawczej tego rynku z innymi rynkami akcji, zarówno w Europie Środkowej, jak i globalnie. Więcej…

Nowa matura – pomoce wydawnicze

Nowa matura obowiązuje już od kilku lat, nadal jednak zdaje się budzić wiele kontrowersji, nie tylko w debacie publicznej i w odbiorze społecznym, ale także stanowi bieżący temat w resorcie edukacji, poruszany przez kolejnych ministrów w ekipie rządzącej. Więcej…

Biuro otwarte wyłącznie wtedy, gdy z niego korzystasz. Poznaj zalety Wirtualnej Siedziby

Wirtualne biuro to usługa polegająca na obsłudze biurowej firmy bez konieczności fizycznego przebywania przedsiębiorstwa w konkretnym miejscu. Takie rozwiązanie pozwala rozwinąć skrzydła w szczególności początkującym przedsiębiorcom, których celem jest utrzymanie firmy m.in. poprzez zminimalizowanie kosztów jej prowadzenia. Koszty te związane mogą być z najmem lokalu oraz zatrudnieniem pracowników biurowych. Dzięki ofercie biura wirtualnego, przedsiębiorca może zarejestrować firmę pod wybranym adresem, co nie tylko podnosi prestiż firmy, ale też umożliwia przedsiębiorcy pracę we własnym domu lub w podróży. W czasach komputeryzacji to bardzo korzystne rozwiązanie dla każdego przedsiębiorcy. Więcej…