Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Innowacyjne stoiska reklamowe na targach branżowych - strategie i pomysły dla efektywnego wyróżnienia się

Targi branżowe to doskonała okazja do promocji swojej firmy, nawiązania nowych kontaktów oraz prezentacji swoich produktów i usług. Aby w pełni wykorzystać te możliwości, warto zadbać o innowacyjne stoisko reklamowe, które wyróżni się na tle konkurencji. W tym artykule przedstawiamy strategie i pomysły, które pomogą Ci stworzyć efektywne stoisko na targach branżowych. Więcej…

Zwierzęcy kompas

Naukowcom z Chin udało się znaleźć cząsteczkę za sprawą której zwierzęta mogą wyczuwać strony świata. Więcej…

Beton towarowy - materiałem wszechstronnego zastosowania

W trakcie budowy robimy wszystko, żeby zaoszczędzić. Jednym z popularnych sposobów jest samodzielne ukręcanie betonu w małej betoniarce. Pomysł dobry, ale tylko w przypadku wykonywania pomniejszych rzeczy, takich jak budowa chodnika czy podjazdu. Więcej…

Wykorzystanie nowoczesnych technologii

Jak mocno zmieniło się ludzkie życie dzięki Internetowi oraz cyfryzacji wiemy chyba wszyscy. Kiedyś tak duży technologiczny skok miał miejsce na przestrzeni stuleci. Natomiast dla przykładu od chwili stworzenia pierwszego telefonu komórkowego i oddania go na rynek sprzedaży po obecne smartfony i tablety minęło zaledwie ponad 25 lat. Więcej…

Oczyszczalnia ścieków w punktach gastronomicznych - czy to dobra inwestycja?

Punkty gastronomiczne generują wyjątkowo duże ilości ścieków. Związane jest to z koniecznością mycia produktów spożywczych przed dalszą obróbką, jak również z ich gotowaniem. Nie można też zapomnieć oczywiście o zmywaniu brudnych naczyń, myciu podłóg czy praniu obrusów. Tak powstałych ścieków należy się pozbyć, uwzględniając przy tym wysokie wymogi sanitarne obowiązujące w gastronomii. Więcej…
Jak przygotować się do matury z języka polskiego?

Co roku uczniowie zmagają się z tym samym problemem. Przygotowania do matury to duże obciążenie czasowe oraz psychiczne. Stres związany z najważniejszymi egzaminami dla niektórych uczniów jest wręcz paraliżujący i zamiast motywować do nauki, zniechęca do działania. Przygotowania do matury to ciężka i mozolna praca. Jak rozpocząć przygotowania do egzaminów z języka polskiego i zdać maturę jak najlepiej? Podpowiadamy.

Nadrób zaległości

Przygotowania najlepiej rozpocząć od samego początku. Niestety, ale egzamin z języka polskiego potrafi zaskoczyć. Na maturze może przydać Ci się wiedza, której już dawno pozbyłeś się ze swojej głowy. Powróć do przypomnienia sobie treści wszystkich lektur, nadrób te nieprzeczytane i przejrzyj swój zeszyt z języka polskiego. Na pewno znajdziesz tam wiele interpretacji utworów literackich, które razem z nauczycielem omawiałeś podczas lekcji. Poezja sprawia uczniom zazwyczaj wiele problemów ze zrozumieniem myśli autora. Wiedza nauczyciela w tym przypadku jest nieoceniona. To właśnie nauczyciel pomoże Ci zrozumieć nie tylko treść utworu, ale także ducha epoki, w której został on stworzony. To bardzo ważny aspekt, ponieważ poprzez poezję, autorzy często odnoszą się do ówczesnych wydarzeń dziejących się w Polsce i na świecie.

To, co sprawia uczniom najwięcej trudności to lektury. W ciągu roku szkolnego uczniowie zobowiązani są do przeczytania wielu lektur, które w połączeniu z innymi obowiązkami szkolnymi, mogą być naprawdę uciążliwe. Są to też zazwyczaj książki bardzo wymagające, przy czytaniu których trzeba bardzo się skupić, a i tak często nawet to nie przynosi zamierzonych efektów. Warto również przejrzeć zadania z podręczników i ćwiczeń. Mogą one okazać się niezwykle pomocne podczas rozwiązywania zadań na egzaminie. Jeśli masz problem z rozwiązaniem zadania, możesz skorzystać z pomocy przez internet. Na potrzeby uczniów zostały stworzone strony internetowe, które pomagają uczniom rozwiązywać szkolne zadania. Zajmują się tym profesjonalni korepetytorzy i nauczyciele, więc nie musisz obawiać się, że Twoje zadanie zostanie źle rozwiązane. Praktyka czyni mistrza, a rozwiązywanie zadań i ćwiczeń na pewno nie zaszkodzi. Nigdy nie wiesz, jaka umiejętność przyda Ci się podczas egzaminu.

Poćwicz pisanie

Część pisemna przysparza uczniom najwięcej stresu. Nie każdy ma dar pisania, nie każdy też lubi pisać, jednak na maturze musi dać z siebie wszystko, by uzyskać jak najlepszy wynik. Rozprawka nie jest łatwą formą wypowiedzi. Ma bardzo określone reguły, których kurczowo trzeba się trzymać. Autor rozprawki musi przyjąć jasne stanowisko i w spójny i logiczny sposób uargumentować swoją rację. To sprawia maturzystom spory problem, a nieznajomość wszystkich obowiązkowych lektur wcale w tym nie pomaga. Jak więc przygotować się do napisania rozprawki? Najlepiej samemu ćwiczyć pisanie opierając się na tematach rozprawek z poprzednich lat. Często zdarza się, że lektury, do których trzeba się odnieść, często powtarzają się w kolejnych latach. To, co wykorzystaliśmy podczas samodzielnych ćwiczeń, może przydać się także na egzaminie maturalnym z języka polskiego.

Poćwicz także ortografię i gramatykę. Brak tak podstawowej wiedzy może przekreślić Twoje szanse na uzyskanie maksymalnej ilości punktów za część pisemną. Maturzyści bardzo często popełniają błędy gramatyczne, stylistyczne i składniowe. To niestety doprowadza do utraty cennych punktów. 

Polecamy także:

Rękawice gumowe - w jaki sposób powstają?

Gumowe rękawice znajdują powszechne zastosowanie w medycynie, przemyśle spożywczym oraz policji - w laboratoriach kryminalnych i na miejscach popełnionego przestępstwa. Korzystają z nich rybacy i pracownicy hut, platform wydobywczych i fabryk, strażacy, a także prywatne osoby w przydomowych ogrodach. Ze względu na rodzaj i grubość to produkty równie często stosowane w przemyśle ogrodniczym i ochronnym np. w straży pożarnej. Więcej…

Wirtualna biblioteka

Tyle fascynujących książek, a tak mało czasu na ich czytanie. I tak mało miejsca. W małym mieszkaniu brakuje przestrzeni, żeby urządzić sobie biblioteczkę z prawdziwego zdarzenia. Więcej…

Antidotum na siedzący tryb życia.

Jak powszechnie wiadomo codzienne siedzenie przez wiele godzin podnosi szanse zachorowania na wiele dolegliwości, mogących prowadzić do wcześniejszej śmierci. Okazuje się, że doskonałym środkiem zaradczym na ten stan rzeczy są zwykłe spacery. Powinniśmy spacerować 2,5 godziny tygodniowo, aby cieszyć się długim życiem. Więcej…

Dezynfekcja wody promieniowaniem UV. Prawda czy mit?

Skażenie bakteriologiczne wody pitnej to poważny problem, który dotyka nie tylko krajów rozwijających się – również w naszych sieciach wodnych mogą rozwijać się bakterie takie e.coli czy legionella, zagrażające naszemu zdrowiu. Jak sobie radzić sobie z tym zagrożeniem. W ostatnim czasie popularnym rozwiązaniem jest dezynfekcja przy użyciu promieniowania ultrafioletowego. Jak działa ta metoda i czy naprawdę jest skuteczna? Więcej…

Jak stać się mistrzem savoire-vivre

Głosi się, że u podstaw rzetelnego wychowania leży poważanie drugiego człowieka. Faktycznie wskazane jest respektować określonych reguł z uwagi na należyte zależności, dobre maniery stanowczo polepszają zależności międzyludzkie, upraszczają komunikację i przebieg najróżniejszych spraw. Gdy na domiar tego przyuważymy, iż pochodzenie wyrażenia savoire-vivre wywodzi SIĘ ze połączenia francuskich sformułowań „wiedzieć” i „życie”, wówczas będziemy mogli wyciągać wnioski, że to dobre zachowanie w sumie znaczy respektowanie wyznaczonych norm zachowania w celu poprawienia egzystowania w społeczności. Wobec tego wskazuje się, że to antyczni Grecy, którzy bez ustanku kroczyli do doskonałości byli prekursorami savoire-vivre. A ożywienie sztuki dobrego postępowania nastąpił w okresie renesansu, który tak mocno inspirował się klasyczną kulturą starożytnych. Nadzwyczajną uwagę do etykiety przykładano w dyplomacji i formalnych stosunkach na wysokim szczeblu. Ale w drugiej połowie XX wieku statut etyczny zaczął również być uwzględniany w stosunkach biznesowych i oficjalnych spotkaniach w pozostałych domenach społecznych. Więcej…