Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Jakie akcesoria spakować pod namiot?

Przyjemna pogoda zwykle skłania nas do wycieczek i spędzania czasu pod chmurką. W ostatnim czasie ten typ spędzania urlopu stał się niezwykle lubiany. Bezspornie dla każdego biwak jest atrakcyjną przygodą. To nie tylko wypoczynek, lecz zwłaszcza kontakt z przyrodą. Zanim jednakże wyjedziesz w drogę, zapoznaj się z naszym poradnikiem - podpowiadamy, jakie rzeczy przygotować pod namiotWczasy pod chmurką to fantastyczna alternatywa dla zwykłego pobytu w hotelu. Pozostajesz w bezpośredniej bliskości z przyrodą, w oddali od miasta. Możesz obozować w lesie, na polanie albo w pobliżu rzeki. To świetny sposób na wypoczynek, bez pośpiechu i stresu. Nie zapominaj jednak, że pobyt pod gołym niebem wymaga odpowiedniego przygotowania. Musisz przemyśleć miejsce do spania, przewidzieć organizację kuchni polowej i przemyśleć sprawę warunków sanitarnych. W jaki sposób się za to zabrać? Więcej…

Papier do pakowania - warto pakować elegancko

Elegancki oraz charakteryzujący się wyjątkowością i urokiem papier do pakowania to tradycyjny i oryginalny sposób okazania szacunku obdarowywanej osobie. Czy to prezent czy też paczka, ozdobny papier idealnie urozmaici podarunek dzięki swoim kreatywnym wzorom oraz przeróżnym, niestandardowym fakturom. Więcej…

Nowoczesna balustrada - trend i bezpieczeństwo

Dla wielu z nas minione lata były dosyć dokuczliwe. Lecz okazało się, że Polacy są jednak przewidującym i operatywnym narodem. Otóż zmienność na rynku ekonomicznym, niekorzystne oferty lokat bankowych jak również racjonalne rozmyślanie o zabezpieczeniu się na czas przyszły doprowadziły, że w branży budowlanej nastąpił kolejny boom. Budowa nowego domu okazała się nie tylko potrzebą polepszenia warunków mieszkalnych, ale również potrzebną i opłacalną lokatą. Więcej…

Jak przebiega awaryjne otwieranie drzwi?

Na pewno większość osób doświadczyła w swoim życiu sytuacji, gdy nie mogła wejść do domu bo zamek w drzwiach odmówił posłuszeństwa. Na początku próbujemy szarpać się z zamkiem i klamką. Potem próbujemy różnych domowych, czasem dziwnych sposobów na otwarcie drzwi, aż w końcu decydujemy się na pomoc fachowców. Więcej…

Skąd oni mają nasze dane? Czyli o konsumenckich bazach danych słów kilka

Konsumenckie bazy danych podlegają specjalnym regulacjom prawnym, w przeciwieństwie do biznesowych baz danych tego typu. Firmy jednak handlują danymi tego typu, dzięki czemu zwiększają swoje obroty marketingowe oraz są w stanie dotrzeć do jak największej liczby potencjalnych odbiorców, którzy mogą być zainteresowani ich produktem. Dobór konsumentów odbywa się na zasadzie umieszczonych informacji dotyczących wieku, płci czy chociażby zainteresowań. Dzięki temu z łatwością firmy mogą dopasować swój produkt do osoby, która potencjalnie powinna nim być zainteresowania. Więcej…
Kiedy warto iść na studia podyplomowe?

kiedy-na-studia-podyplomowe-mOdpowiedź na pytanie postawione w tytule nie jest jednoznaczna. Wszystko zależy bowiem od tego, czego oczekujesz od takiej inwestycji w dodatkową naukę. Niezależnie więc czy dopiero skończyłeś studia licencjackie, czy już dawno pracujesz w zawodzie i chcesz jedynie poszerzyć horyzonty lub zawęzić i wyspecjalizować swoją wiedzę, studia podyplomowe niewątpliwie są doskonałą opcją, która zaprocentuje w przyszłości. W materiale przedstawiamy dwie ścieżki, którymi możesz się kierować, gdy myślisz o tym, kiedy iść na podyplomówkę.

Klasyczna ścieżka edukacji…

kiedy-na-studia-podyplomoweNajbardziej oczywistą opcją dla osób planujących podjęcie studiów podyplomowych jest zapisanie się na nie po kilku latach kariery zawodowej, co spowodowane jest zazwyczaj wymaganiami rynku i poszerzającym się każdego roku zakresem obowiązków. Również uczelnie w większej mierze nastawione są na takich kandydatów, bowiem do nich właśnie – praktyków – adresowane są programy nauczania. Chociaż zasadniczo nic nie stoi na przeszkodzie, by na studia podyplomowe, np. w ZPSB http://www.zpsb.pl/studia-podyplomowe/ udała się osoba niedoświadczona, tuż po studiach, jednak najprawdopodobniej nie wyniesie ona z zajęć aż takich korzyści jak osoba z zawodowym obyciem. Co więcej, wiele podyplomówek swoim programem podkreśla kwestię doświadczenia również programem zajęć, wymagającym od studenta fachowej wiedzy i umiejętności.

… czy niestandardowa?

Niewielu zdaje sobie sprawę z faktu, że studia podyplomowe mogą być alternatywną ścieżką dla osób, które nie myślą w tej chwili o stopniu magistra. W ostatnim czasie zauważa się wręcz swoisty trend na wybieranie „podyplomówek” zamiast studiów magisterskich, szczególnie przez absolwentów studiów zaocznych, którzy siłą rzeczy wcześniej niż dzienni studenci wchodzą na rynek pracy. I chyba właśnie ze względu na to szukają oni rozszerzenie i pogłębienia zagadnień teoretycznych wiedzy specjalistycznej w jak najszybszym czasie. Skoro więc studia magisterskie to 4 semestry, chętniej „sięgają” oni po szybszą opcję, która pozwoli im jak najszybciej wykorzystać ją z w pracy zawodowej.

Świadomy wybór

Eksperci podkreślają, że młodzi ludzie podejmują coraz bardziej racjonalne decyzje zarówno jeśli chodzi o wybór ścieżki edukacyjnej, jak i planowania kariery zawodowej. Trzymają rękę na pulsie nie tylko w kwestii trendów zawodowych, ale przede wszystkim jakości kształcenia w Polsce i tego, w którą stronę to wszystko zmierza. Młodzi starają się jak najszybciej ukończyć studia, zerwać ze stereotypem „wiecznego studenta”, jednocześnie ucząc się jak najwięcej, niejednokrotnie przez całe życie. A to właśnie wybór studiów podyplomowych pozwala im na właściwy start kariery lub jej odbudowanie i przyspieszenie.

Polecamy także:

Zestaw młodego grafika – czego potrzebujesz do pracy

Grafik komputerowy potrzebuje specjalistycznych akcesoriów i sprzętu (nie tylko programów), aby jego praca była wygodna i efektywna. Sprawdź, co będzie Ci potrzebne, jeśli myślisz o tym Więcej…

Talent – co to takiego? Czy istnieje? Czy jak chcę być artystą to muszę się z tym urodzić?

Talent – spędza nam sen z powiek. Bo co z tego że chcę coś robić kiedy nie mam talentu. Po co trwonić czas i pieniądze jak nic z tego nie będzie. A co jeżeli to wszystko z tym talentem to bujda? To pewne nawykowe zjawiska które trwają od setek lat? Dowiedz się dokładnie jak z tym talentem jest Więcej…

Edukacja w dziedzinie energii elektrycznej

Prąd, który zrewolucjonizował świat w pierwszej połowie dwudziestego wieku, przyczynił się do gwałtownego i niepohamowanego rozwoju cywilizacji oraz poszczególnych dziedzin nauki. Wraz z prądem pojawiły się nowoczesne urządzenia i sprzęty, znacznie ułatwiające codzienne funkcjonowanie oraz wykonywanie czasochłonnych jeszcze do niedawna obowiązków zawodowych i domowych. Więcej…

Jak zaprojektować wiosenne porządki?

Kiedy zbliża się wiosna, z dnia na dzień świat staje się bardziej energiczny i kolorowy. Chociaż dni są jeszcze chłodne, a noc zakrywa ziemię szronem, to jednak silne, świetliste promienie słońca, nabrzmiałe pąki roślin i hałaśliwe klucze powracających żurawi napawają nas ogromnym optymizmem. Wstępuje w nas niezgłębiona gotowość do metamorfoz, do czynienia. Na wiosnę po wielokroć rozpoczynamy nowe diety, modyfikujemy nawyki lub fryzurę. Ale dla wielu kres zimy to okres na uskutecznienie wiosennych porządków. Potrzebujemy całkowicie uporządkować i odnowić obszar dookoła siebie, porzucić bezużytecznych rzeczy, które nagromadziliśmy w minionym okresie jak również posegregować garderobę. Więcej…

Co to jest rekuperacja?

Odzyskiwanie ciepła z wentylacji zwane jest powszechnie rekuperacją. Proces ten polega na ogrzewaniu świeżego powietrza napływającego do budynku ciepłem powietrza które jest z niego wywiewane. Jest to możliwe dzięki rekuperatorowi - urządzeniu, które dzięki specyfice swojego działania pozwala na zmniejszenie strat ciepła, wynikających z wentylacji pomieszczeń. Więcej…