Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Umiejętności językowe a rynek pracy

Znajomość języka angielskiego to obecnie jedna z najpopularniejszych pozycji na liście wymogów, które musi spełnić kandydat do pracy. Niezależnie od branży i zawodu, angielski staje się na prawdę podstawowym wymogiem. Więcej…

Do czego przydają się podesty robocze?

Praca na budowie wymaga dużego doświadczenia i wykwalifikowanego zespołu fachowców. Zadania, które muszą oni wykonywać powinny być realizowane z jak największą precyzją. Z tego powodu firmy stosują specjalne urządzenia i pojazdy, które ułatwiają, a czasem wręcz umożliwiają pracę. Rynek budowlany stale się rozwija i producenci oferują coraz więcej różnego rodzaju maszyn i sprzętów. Każdy produkt cechuje się niezwykłą wytrzymałością i spełnia określone odgórnie wymogi. Dopiero po przeprowadzeniu specjalistycznych testów, urządzenie może być użytkowane przez budowlańców. Bezpieczeństwo to bardzo ważna kwestia w przypadku pracy na budowie, dlatego należy przestrzegać określonych zasad. Zlecenia realizowane na dużych wysokościach wymagają odpowiedniego zabezpieczenia. Należą do nich solidne balustrady oraz stabilne podesty robocze. Więcej…

Co się kryje za skrótem UKE?

Polska robi kolejne kroki, żeby doścignąć zachód w temacie poziomu cyfryzacji oraz jakości usług telekomunikacyjnych. Z początkiem 2016 roku Urząd Komunikacji Elektronicznej udostępnił na swojej stronie wypuszczenie wyszukiwarki infrastruktury oraz usług szerokopasmowych. Więcej…

Warsztaty "PISANIE ARTYKUŁÓW NAUKOWYCH"

ODWOŁANE. Warszawa, 15 września 2015r.Warsztaty poświęcone będą procesowi publikowania naukowego począwszy od organizacji badań pod kątem publikacji, poprzez warsztat autora, organizację tekstu, wybór czasopisma, zgłoszenie artykułu, kontakt z redakcją aż do promocji opublikowanej pracy. Więcej…

Wzornictwo przemysłowe – studia i perspektywy pracy

Kierunek wzornictwo przemysłowe można studiować na uczelniach o profilu technicznym lub artystycznym. Jakie są perspektywy pracy po takich studiach? Więcej…
Mieszkanie - małe, ale własne

skup nieruchomosci sw mTypowy Polak wkracza na rynek nieruchomości mniej więcej w 30 roku życia. Związane jest to najczęściej z usamodzielnieniem a także potrzebą założenia rodziny. Wybór ofert jest ogromny. Dla lubiących spokój oraz ciszę - zaciszne osiedla na obrzeżach, dla amantów miejskiego gwaru na pewno znajdzie się coś w samym centrum. Od kawalerki na parterze, po apartament z zapierającym dech widokiem. Każdy wyszuka lokum dla siebie. Każdy również zmierzy się z zagwostką: kupić, czy wynająć?

 

 

Decydujemy się na zakup własnego mieszkania, gdyż pragniemy posiadać coś własnego, coś co kiedyś podarujemy dzieciom. Nie musimy również być na łasce wynajmującego. Swoje cztery kąty umeblujemy pod swój gust. Nikt nie będzie nas nachodził bądź rozliczał z pękniętej w toalecie płytki czy popsutego piekarnika. Nim jednak zobaczymy własne nazwisko na kartach aktu notarialnego, w wielu przypadkach musimy podpisać się nim także pod kredytem hipotecznym zaciągnietym na kilkadziesiąt lat. To zapewne niewielu jednak odstrasza. Preferujemy być bowiem dłużnikami banków aniżeli dawać swoje ciężko zapracowane pieniądze do kasy obcych osób.

Zwolennicy wynajmowania mieszkań oznajmią prawdopodobnie, iż brak własnego mieszkania zwalnia ich od szeregu ograniczeń. W wypadku pogorszenia statusu materialnego mogą w dowolnej chwili zmienić miejsce zamieszkania na inne, tańsze w utrzymaniu. Zmiana miejsca pracy nie będzie stanowiła dla nich problemu, nawet jeżeli w grę wchodzi przeprowadzka na drugi kraniec kraju. Żaden remont lub naprawa nie wciągnie ich oszczędności. Nie muszą także przez całe życie martwić się wścibskim sąsiadem, bądź wiecznie popsutą windą. Brak permanentnego miejsca zamieszkania oraz dozgonnego kredytu przynosi im odczucie samodzielności.

Pomimo ograniczeń i wyrzeczeń z jakimi łączy się kupno własnego M obecnie przeszło 80% naszego społeczeństwa się na nie decyduje. To niemało, mając na uwadze naszych zachodnich sąsiadów, gdzie odsetek ten wynosi przeciętnie 60%. Własne M to w dalszym ciągu marzenie wielu z nas. Choćby ciasne, ale własne - to powiedzenie zdaje się być nadal aktualne.

Polecamy także:

Nowe technologie wdrażane w ciągnikach rolniczych

Gospodarstwo z prawdziwego zdarzenia nie może obejść się bez profesjonalnego ciągnika rolniczego. I choć coraz trudniej o widok małego traktora pracującego w polu, zapotrzebowanie na sprzęt rolniczy nie maleje. Obecnie w urządzeniach stosowane są nowoczesne rozwiązania, które zamieniają trudną pracę na roli w przyjemne działanie. A to wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Więcej…

Drukowane biuro

Zapewne każdemu obiło się o uszy coś o drukarkach 3D, jednak niewiele osób jest świadomych jak ogromnie użyteczne są te urządzenia. Więcej…

Różne technologie przy zapłodnieniu pozaustrojowym

Zapłodnienie in vitro (IVF, In Vitro Fertilization) to metoda zapłodnienia pozaustrojowego, czyli połączenia plemników i komórek jajowych poza organizmem kobiety. Zarodek, który w ten sposób powstanie, umieszcza się w macicy, aby mógł się w niej rozwijać. Istnieje wiele metod sztucznego zapłodnienia. Zazwyczaj wybór jednej z nich wynika z określonej diagnozy przyczyn niepłodności. Wybiera się taką technologię in vitro, która maksymalnie zwiększy szansę na zapłodnienie. Więcej…

Błędy popełniane przy zakupie łóżeczka dziecięcego

Nadszedł czas na wymianę łóżeczka ze szczebelkami na większy mebel? A może do tej pory maluszek spał razem z rodzicami? Wymiana łóżeczka niekiedy wiąże się z przenosinami do oddzielnego pokoju, co dla dziecka może wiązać się ze stresem. Podpowiadamy, jak wybrać mebelek dla dziecka, by przenosiny przebiegły gładko, a twoja pociecha cieszyła się dobrym i zdrowym snem. Więcej…

Kilka ważnych aspektów wyboru projektu domu

Szukanie projektu dla swojego przyszłego domu to jedno z najprzyjemniejszych zadań związanych z jego postawieniem. Projekt można też zamówić, ale ze względu na niższą cenę oraz możliwość natychmiastowego odbioru projektu najczęściej wybiera się gotowy. Więcej…