Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Czyszczenie elewacji oraz zabezpieczenie przed glonami

Na występowanie glonów na elewacji w szczególności narażone są budynki, które znajdują się blisko lasów oraz innych skupisk zieleni. Zagrożenie stanowi też bliskie sąsiedztwo zbiorników wodnych, rzek oraz terenów podmokłych. Z dużych, rozległych obszarów zarodniki glonów mogą bardzo łatwo przenosić się na elewację. Zjawisko takie będzie zachodzić dużo częściej, jeśli ściany obiektu dodatkowo znajdują się w cieniu, ponieważ wtedy może na nich przez bardzo długi czas utrzymywać się wilgoć. W jaki sposób wyczyścić oraz zabezpieczyć elewację przed glonami? Więcej…

Nawożenie pszenicy jarej – najważniejsze informacje

Pszenica jara jest zbożem wymagającym i stosunkowo wrażliwym. Owszem, niestraszne jej przymrozki, tym niemniej słabo rozwinięty system korzeniowy oraz krótki okres akumulacji składników odżywczych z gleby sprawiają, że pszenica jara niezbyt dobrze znosi suszę lub niską dostępność składników odżywczych w glebie. Więcej…

Jak wybrać firmę szkoleniową?

Podnoszenie swoich kwalifikacji to niemal obowiązek współczesnych pracowników. Rynek pracy stale się zmienia i ulega przekształceniom, często wymaga także przebranżowienia. Nadążyć za tymi zmianami pozwalają liczne szkolenia oraz kursy, dzięki którym w krótkim czasie można zdobyć zupełnie nowe umiejętności. Zazwyczaj nie należą one do tanich, jednak istnieje możliwość ich częściowego dofinansowania z UE. Zanim jednak złożymy wniosek, musimy wybrać odpowiednią firmą szkoleniową. Jak to zrobić? Więcej…

Projektowanie systemu dedykowanego

Współczesna sytuacja rynkowa wymusza na przedsiębiorstwach perfekcyjne dopasowanie do oczekiwań odbiorców. gdy chce się zrealizować wszystkie ich wymagania, do prowadzenia sprzedaży niezbędny będzie system dedykowany. Więcej…

Pomoc psychologa

Wizyta w poradni psychologicznej czy też udanie się na psychoterapię wiąże się z pewnym stereotypem. Niejednokrotnie słyszymy podczas rozmów z przyjaciółmi: "Przecież nie jestem wariatką, aby musieć chodzić do terapeuty!?" Jest to całkowicie niedorzeczne twierdzenie wykluczające najistotniejsze zadania psychoterapeuty. Więcej…
Ergonomia przestrzeni oraz psychiki

Aspektem naszego życia, odczucia komfortu, ukojenia, a nade wszystko dobrej formy psychicznej jest przestrzeń, w jakiej mieszkamy. Odpowiednio zaaranżowana przestrzeń w mieszkaniu, w miejscu pracy to warunek harmonijnego życia. W pewnych miejscach rozróżniamy ulga i relaks, w innych zaś czujemy się obciążeni i zmęczeni.

Dzieje się tak za sprawą naszej wielozmysłowości, na skutek której odbieramy środowisko. Zmysły dotyku, zapachu, wzroku są dla nas pomostem pomiędzy tym, co w świecie materialne, a tym co eteryczne i metafizyczne. Integralność naszej wielozmysłowości pozwala nam zatroszczyć o większy komfort psychiczny. Warto ją uwzględnić w trakcie aranżacji przestrzeni, w której żyjemy i zaplanować ją w taki sposób, aby wpływała korzystnie na nasze samopoczucie. Zanim stworzymy swoją przestrzeń, warto zadać serię kluczowych pytań. Czym jest dla mnie ta przestrzeń? Co ona dla mnie znaczy? Czy potrzebuję sposobności do funkcjonowania? Czy raczej wyciszenia? Czego w moim życiu brakuje i czego poszukuję? Jak wpływają na mój stan ducha kolory? Jakich granic potrzebuję, by czuć się komfortowo i pewnie? Zwróć uwagę na to, co jest dla Ciebie najlepsze, a nie na to, co jest modne. Przekuwając odpowiedzi w uczynek oraz aranżując tą przestrzeń, warto prowadzić się instrukcjami w formie harmonii w relacji z otoczeniem. Przystaje ona wykreować poczucie bezpieczeństwa i w takim przypadku nasza przestrzeń powinna być wyposażona w co niektóre stałe czynniki, które mogą oznaczać np. symboliczne obiekty, tj. ognisko domowe, bliskość z innymi.

Pamiętajmy, że wpływ na nasze samopoczucie mają również wzory, miary sprzętów, kształty stanowisk, wonie, wrażenia dotykowe i poza sensoryczne a także typy oświetlenia. Badania psychologiczno - ergonomiczne nad otwartą przestrzenią w biurach pokazują, że przeszło połowa pracowników niedobrze ocenia wpływ otwartych przestrzeni na kondycję tak jak psychiczną jak i jak również fizyczną. Konwencja obszernych przestrzeni w biurach skutkuje, że ludzie cierpią na absencja prywatności, mają kłopoty z poczuciem tożsamości, a presja nazbyt wielu bodźców sprawia poczucie obłędu i niedobór satysfakcji z wykonywanej pracy. Obszar do pracy jak i wypoczynku w której mieszkamy nie powinna być przeładowana ani przedmiotami, ani kolorami bądź też zapachami. Ich przekroczenie może hamować wyciszenie i spokój.

W obecnych czasach dużej ilości z nas żyje w dużym stresie. Sięgniecie po pomoc eksperta w uciążliwych chwilach jest często najlepszym rozwiązaniem i nie ma ku temu żadnych przesłanek, by taką osobę zrazu wykreślić ze społeczeństwa. Dopadająca nas coraz nagminniej złość ze stresem, powstrzymywana na granicy naszych sił, a wraz z tym tłumienie swoich emocji, żeby zatrzymać spokój to alarmujące znaki, w których psychoterapeuci są świetnie zapoznani. Przez swoje empiria z pacjentami wskazują na niedostatek świadomości ze spraw scalonych ze sobą dwóch myśli czyli psychiki i ciała. Nasze ciało zachowuje się zgodnie z naszymi emocjami. Najłatwiej dostrzec to u małych dzieci, gdzie ich pobudzenie w większości wypadków wiąże się z rumieńcami, a nadmierna reakcja psychiczna z nadruchliwością. Człowiek, nie mając dostępu do wewnętrznej - emocjonalnej fragmentu siebie, demonstruje trudne do uniesienia emocje poprzez rozliczne choroby. Można powiedzieć, że pogorszony poziom fizyczny jest swoistym przeniesieniem doznawanych emocji w własność cielesnego zaznania siebie. Kiedy więc odczujemy złość, gniew bądź doświadczamy stresu, powstrzymujemy te emocje i ich nie odreagujemy, w owym czasie duża część energii tworząca się w organizmie nie zostaje wykorzystana do reakcji „walki” lub „ucieczki” (która była specyficzna dla człowieka pierwotnego), lecz wciąż kumuluje się w ciele niczym woda w akwenie w czasie solidnych opadów deszczu. Poznanie tego, co dzieje się w takiej sytuacji z nami i naszym organizmem, może zapobiec blokadom psychicznym, które uzewnętrzniają się rozmaitymi niedyspozycjami i chorobami. Niestety nie zawsze sami umiemy się uznać, że takie coś nas dotyka, zatem w takich przypadkach nieodzowna staje się najbliższa nam rodzina. Sporadyczne doznania stresowe mobilizują organizm, podnosząc jego wytrzymałość. Jednakże długotrwałe napięcie psychiczne w znacznym stopniu obniża mobilizacje organizmu na przykład poprzez znaczny ubytek odporności. Związane z tym tak zwane wypalenie, może przysporzyć się do jeszcze gorszych konsekwencji i mieć wpływ destrukcyjnie również na drugie osoby, które w niczym nie zawiniły, ale wręcz starały się ulżyć.

Polecamy także:

Algorytm do rozpoznawania osób

Jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych rozpoczął pracę nad algorytmem, który zdoła rozpoznać osoby, nawet te, które mają zakrytą twarz.   Więcej…

Pióro cyfrowe

W dzisiejszych czasach technologia rozwinęła się w takim stopniu, że nie potrzeba już wielkiej zręczności oraz kwalifikacji, żeby pisać bezproblemowo na klawiaturze komputera. Obecnie można posługiwać się piórem cyfrowym, które umożliwia nam pisanie naszym zwyczajnym ręcznym pismem, a specjalne narzędzie pozwala na przekonwertowanie odręcznego pisma w pismo komputerowe. Więcej…

Jak wybrać najlepszą ofertę lokaty bankowej?

Wśród różnych produktów oferowanych przez instytucje finansowe, lokaty bankowe cieszą się dużym zainteresowaniem. To bowiem właśnie dzięki nim można bezpiecznie przechowywać swoje oszczędności, zyskując przy tym dodatkowe środki naliczone według oprocentowania. Więcej…

Bezsenność technologiczna - co to jest

Od dłuższego czasu pojawia się kwestia nowej choroby - bezsenność technologiczna. Pojęcie brzmi tak nadzwyczaj odlegle, że nawet nie myślimy, co znamionuje i czy nas dotyczy. Tymczasem okazuje się, że to sprawa o wymiarze ogólnospołecznym, a nawet globalnym. A zwłaszcza dotyczy społeczności, które w rozległym zakresie są zinformatyzowane i użytkują innowacyjnych technologii. Więcej…

Jakie są kierunki studiów związane z projektowaniem przestrzeni?

Lubisz przebywać w estetycznych, funkcjonalnych i praktycznie urządzonych miejscach? Masz zmysł artystyczny, zdolności manualne i wyobraźnię przestrzenną? Chciałbyś mieć wpływ na wygląd otaczającej Cię przestrzeni? Jeśli tak, przedstawiamy kilka kierunków studiów, które mogą Cię zainteresować. Więcej…