Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Wykrywanie poziomu cukru we krwi

Cukrzyca jest jedną z bardziej zdradliwych chorób współczesności. Znamy kilka jej form, z których najważniejsze kliniczne znaczenie ma cukrzyca typu 1. jak również cukrzyca typu 2. Więcej…

Co warto wiedzieć o serwisie bram garażowych?

Jeśli chcemy, by nasza brama garażowa nie ulegała większym awariom, ważne jest jej montowanie przez specjalistów, a także późniejsze regularne serwisowanie. Dzięki temu można uniknąć większości problemów, które mogą wystąpić m.in. w automatyce i mechanizmie bramy. Serwisanci zajmą się także wymianą zużytych elementów czy przeprogramowaniem sterowania. Więcej…

Transport a logistyka – jakie są między nimi różnice?

Transport, spedycja i logistyka to pojęcia często mylone. Czym różnią się ich zakresy i w jaki sposób są one ze sobą powiązane? O tym w poniższym artykule. Więcej…

Nowoczesna edukacja w przyjaznej szkole

Szkoła wbrew pozorom nie musi być nudna i surowa. Wnętrze każdej z nich z pewnością powinno zachęcać do zdobywania wiedzy. Jak wyposażyć szkołę, aby była ona jak najbardziej przyjazna uczniom oraz nauczycielom? Więcej…

Zasady pierwszej pomocy przedmedycznej - dlaczego warto je znać?

Pierwsza pomoc przedmedyczna to podstawowe działanie, które realnie przyczynia się do zwiększenia możliwości przeżycia osoby poszkodowanej w sytuacji nagłej. Przeprowadzenie czynności ratujących może ochronić zdrowie, a nawet uratować życie drugiej osoby. Na czym dokładnie polegają zasady pierwszej pomocy przedmedycznej i dlaczego warto się z nimi zaznajomić? Więcej…
Czyszczenie elewacji oraz zabezpieczenie przed glonami

Na występowanie glonów na elewacji w szczególności narażone są budynki, które znajdują się blisko lasów oraz innych skupisk zieleni. Zagrożenie stanowi też bliskie sąsiedztwo zbiorników wodnych, rzek oraz terenów podmokłych. Z dużych, rozległych obszarów zarodniki glonów mogą bardzo łatwo przenosić się na elewację. Zjawisko takie będzie zachodzić dużo częściej, jeśli ściany obiektu dodatkowo znajdują się w cieniu, ponieważ wtedy może na nich przez bardzo długi czas utrzymywać się wilgoć. W jaki sposób wyczyścić oraz zabezpieczyć elewację przed glonami?

Jak usunąć glony z elewacji?

Chociaż glony nie stanowią zagrożenia dla mieszkańców, to nich niekontrolowany rozrost powoduje, że elewacja z biegiem czasu wygląda mało estetycznie. Ściany, na których rozwijają się glony, mogą szybciej niszczeć. W celu ograniczenia ryzyka występowania mikroorganizmów na ścianach budynku zaleca się zabezpieczenie ścian zewnętrznych w odpowiedni sposób.

W tej roli świetnie sprawdzą się tynki oraz farby, które posiadają w składzie kwarc. Równomiernie rozprowadzona warstwa tworzy trójwymiarową strukturę sieciową. Efektem takich działań jest m.in. nadanie powłoce twardości (z tego powodu nie jest ona hydroplastyczna – pyły oraz inne zabrudzenia nie przyklejają się trwale do mokrej, ani rozgrzanej elewacji), utrudnienie wchłaniania wody opadowej oraz bardzo szybkie jej odparowanie.

Jeśli glony zdążyły już zaatakować elewację, należy taką powierzchnię wyczyścić w odpowiedni sposób. W pierwszej kolejności trzeba usunąć wszystkie wykwity. Można je wypłukać za pomocą wody. Szczególnie polecane jest czyszczenie elewacji z glonów przy użyciu niskiego ciśnienia – nie uszkodzi to struktury elewacji. Następnie konieczne jest zniszczenie zarodników przy użyciu środków biobójczych. Nie można pomijać tego kroku, ponieważ problem z zarastająca elewacją powróci bardzo szybko. W kolejnym kroku trzeba naprawić wszystkie uszkodzenia powstałe w wyniku rozwoju glonów. Na zakończenie procesu czyszczenia elewacji należy zabezpieczyć ją przed ponownym wystąpieniem narośli.

Dlaczego warto zabezpieczać elewację przed występowaniem glonów?

Porost glonów bardzo szpeci ściany elewacyjne i może doprowadzić do całkowitego zniszczenia warstw wykończeniowych. Choć same glony nie stanowią zagrożenia dla zdrowia, to mogą być pożywką dla różnych grzybów pleśniowych. Właśnie z tego powodu, gdy tylko glony pojawią się na ścianie, najlepiej jak najszybciej się ich pozbyć.

Jak mówi pracownik firmy Inmago oferującej czyszczenie elewacji: "Glony posiadają zdolność wegetacji i rozmnażania się na każdym podłożu (betonie, farbie, tynku). Żyją w wodzie oraz wilgotnym środowisku. Właśnie dlatego najbardziej podatne na występowanie glonów są ściany budynków, które znajdują się w niedalekim sąsiedztwie zbiorników wodnych. Warto więc zadbać o odpowiednie zabezpieczenie elewacji przed szkodnikami".

Decydując się na oczyszczenie elewacji z glonów, należy skorzystać z oferty firm, które specjalizują się w realizacji takich usług. Jedynie doświadczeni pracownicy oraz specjalistyczny sprzęt zagwarantują bezpieczeństwo podczas pracy.

Polecamy także:

Spółdzielnia czy wspólnota?

Współcześnie znaczna ilość nowo budowanych mieszkań bywa zarządzanych przez wspólnoty. Natomiast jeżeli ktoś nabywa mieszkanie z rynku wtórnego z wysokim najprawdopodobniej trafi na spółdzielnię mieszkaniową. Więcej…

Na czym polega postarzanie drewna sosnowego?

Wiele osób ceni drewniane meble czy podłogi ze względu na nietuzinkowy kolor. Czasami jednak, aby nadać drewnu odpowiednią barwę, należy poddać je procesowi postarzania. Zabiegu tego można dokonać samodzielnie, a jeśli wykonamy go w sposób prawidłowy będziemy mogli cieszyć się z niezwykłych drewnianych ozdobników, które dodadzą naszemu domowi klasy i uroku. Więcej…

Umowa o dzieło a plagiat - gdzie szukać pomocy?

Wiele firm, jak również osób prywatnych, podpisuje umowę o dzieło na stworzenie jakiegoś tekstu. Osoba z którą podpisujemy umowę zobowiązuje się do dostarczenia nam dzieła w jakimś konkretnym terminie, w zamian za co otrzyma stosowne wynagrodzenie. W większości przypadków tekst, który zostaje dostarczony, zostaje sprawdzony pod kontem plagiatu przez zleceniodawcę. Jednak bywa, że dopiero po jakimś czasie wychodzi na jaw informacja o skopiowaniu dzieła. Nagle okazuje się, że osoba, która oświadczyła, że jest właścicielem praw autorskich do tego tekstu, jest oszustem i dopuściła się plagiatu. Więcej…

Wikingowie z Kanady?

W Kanadzie wykryto nieznaną osadę wikingów. Archeolodzy po dokonaniu badań, w których pomogły im zdjęcia satelitarne zaręczają, iż znaleźli w Ameryce Północnej przejawy drugiej osady wikingów. Więcej…

Warsztaty "ŚRODKI UNIJNE DLA SEKTORA NAUKI, BADAŃ I ROZWOJU W NOWEJ PERSPEKTYWIE FINANSOWEJ 2014-2020"

Warszawa, 2 grudnia 2015r.Celem szkolenia jest przybliżenie uczestnikom i uczestniczkom zasad realizacji projektów naukowych, badawczych i B+R w ramach Nowej perspektywy finansowej 2014-2020 - czyli kto, kiedy, na co i ile środków będzie mógł pozyskać. Uczestnicy i uczestniczki nabędą wiedzę pozwalającą przygotować się do skutecznego aplikowania o środki unijne w ramach przyszłej perspektywy finansowej. Dzięki tej wiedzy będą mogli oszacować swoje szanse na dofinansowanie oraz wybrać te obszary, które mogą być dla nich szczególnie atrakcyjne. Więcej…