Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Samojeżdżący TIR?

Unia Europejska zaczęła pracę nad autonomicznymi TIR-ami. Mają one pokonywać w konwojach całą Europę i to bez udziału kierowcy. Więcej…

Jak zaprojektować wiosenne porządki?

Kiedy zbliża się wiosna, z dnia na dzień świat staje się bardziej energiczny i kolorowy. Chociaż dni są jeszcze chłodne, a noc zakrywa ziemię szronem, to jednak silne, świetliste promienie słońca, nabrzmiałe pąki roślin i hałaśliwe klucze powracających żurawi napawają nas ogromnym optymizmem. Wstępuje w nas niezgłębiona gotowość do metamorfoz, do czynienia. Na wiosnę po wielokroć rozpoczynamy nowe diety, modyfikujemy nawyki lub fryzurę. Ale dla wielu kres zimy to okres na uskutecznienie wiosennych porządków. Potrzebujemy całkowicie uporządkować i odnowić obszar dookoła siebie, porzucić bezużytecznych rzeczy, które nagromadziliśmy w minionym okresie jak również posegregować garderobę. Więcej…

Serce z pudełka

Chirurdzy z Cambrige w Wielkiej Brytanii jako pierwsi w Europie dokonali operacji przeszczepu tak zwanego martwego serca. Technika ta istotnie podwyższa dostępność organów dla pacjentów, którzy na nie oczekują.  Więcej…

Walka z pleśnią

Fakt, że pleśń jest szkodliwa dla ludzi i zwierząt, jest powszechnie znany. Niestety społeczeństwo często bagatelizuje problem jej powstawania i nie traktuje go poważnie. Lekceważenie pleśni jest błędem, którego skutkiem mogą być poważne choroby. Jeżeli powstanie, trzeba z nią walczyć, ale powinniśmy zadbać o to żeby w ogóle nie znalazła się na ścianach naszego domu. Więcej…

Ciekawe hobby - numizmatyka, złote monety

Numizmatyka jest nauką, która to odnosi się bezpośrednio do banknotów, monet i wielu innych środków pieniężnych. Pasjonaci tej dziedziny zwracają często uwagę na estetykę monet oraz na sposób ich wykonania. Wbrew pozorom numizmatyk jest to bardzo interesującym hobby, które znacznie rozszerza horyzonty oraz pozwala na zdobycie interesującej wiedzy o świecie i historii. Jest to świetna pasja dla każdego. Więcej…
Druk w 3D coraz popularniejszy

druk-3d-mCo by nie mówić o druku 3D i jakich opinii na jego temat nie mieć to niewątpliwym jest fakt, że staje się on coraz popularniejszy i coraz więcej o nim słychać i tylnymi drzwiami wchodzi on do naszych domów i mieszkań, stając się powoli czymś całkowicie normalnym.

To już kwestia czasu, aż w większości gospodarstw domowych znajdzie się co najmniej jedna drukarka z możliwością druku 3D. Technologia 3D znajduje swoje zastosowanie w coraz to większej dziedzin codziennego życia. Drukarkę 3D można wykorzystać na naprawdę wiele przeróżnych sposobów, chociażby do wydrukowania garderoby, obudowy do smartfona, a nawet elementów, z których złoży się broń.

Druk 3D rozwija się błyskawicznie

Drukarki 3D są doskonałym narzędziem dla wielu sektorów gospodarki, a wręcz są idealne dla firm, które zajmują się projektowanie oraz tworzeniem nowych rozwiązań i produktów. Dzięki niej można w bardzo szybki sposób, przy małym nakładzie finansowym wcielić w życie pierwszy prototyp danego przedmiotu. Firmy motoryzacyjne właśnie w taki o to sposób najczęściej używają druku 3D. Większość osób jednak druk 3D kojarzy w głównej mierze z tegoż, że względu, że daje możliwość drukowania domów, broni palnej czy butów. Dla wielu osób drukarki 3D to swoista ciekawostka, która nie ma zbytniej szansy rozwinąć skrzydła w najbliższym czasie, jednak są również takie osoby, które traktują druk 3D całkowicie poważnie i uważają, że niedługo staną się one tak oczywistą częścią każdego gospodarstwa domowego jak chociażby czajnik.

Przyszłość druku 3D

W zasadzie nigdy nie wiadomo co przyniesie przyszłość. Jakby nie patrzeć ludzie, którzy żyli 100 lat temu całkowicie inaczej wyobrażali sobie współczesność, tak samo ludzie dzisiaj zapewne całkowicie sprzecznie wyobrażają sobie to co będzie za 100, czy 200 lat. Niektórzy ludzie jednak starają się to zrobić i uważają, że druk 3D rozpowszechni się na podobnym poziomie co komputery, którym zajęło przeszło 35 lat, aby do tego doszło. Według takiego toku myślenia druk 3D rozpowszechniłby się w 2040 roku, jednak czy tak się stanie? W zasadzie nigdy nic nie wiadomo. Istnieje możliwość, że ze względu na wysoki poziom technologiczny druk 3D rozwinie się o wiele szybciej, ponieważ trzeba pamiętać, że przez ten cały czas, gdy następował rozwój komputerów osobistych technologia była na o wiele niższym poziomie niż dzisiaj, dlatego tak samo jak tablety stały się o wiele bardziej powszechne w krótszym czasie, niż chociażby komórki.

Autorem artykułu jest Michał, twórca bloga zDrukarki3D.pl pokazującego praktyczne zastosowanie druku 3D w życiu codziennym.

druk-3d

Polecamy także:

Kwiaty w kosmosie

Pierwszy raz w historii kwiaty zakwitły na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Kwiatami, które udało się wyhodować są cynie, które należą do rodziny astrowatych. Więcej…

5 października 2017 - Siła-wiedzy.pl zaprasza na:

Seminarium "ZARZĄDZANIE SZKOLNĄ INFRASTRUKTURĄ TELEINFORMATYCZNĄ. STANDARDY CYBERBEZPIECZEŃSTWA OBOWIĄZUJĄCE OD 2017 R." Warszawa, 5 października 2017 r. Więcej…

Najsłynniejszy deptak w Polsce - Monciak

Wczasy nad morzem to wspaniała przygoda, którą ma szansę przeżyć każdy z nas. Co warto zwiedzić podczas relaksu na obszarze tak wspaniałego miasta jakim jest Sopot? Więcej…

Do czego służą stoły wagowe?

W pracy laboratoryjnej często niezwykle istotną rolę odgrywa precyzja. Wyobraźmy sobie np. laboratorium, w którym pracuje się nad recepturami nowych leków. Nawet najdrobniejsza zmiana składu medykamentu może sprawić, że lek będzie nieskuteczny lub nawet szkodliwy. Taka pomyłka nie musi być wynikiem niewłaściwego działania wagi laboratoryjnej, lecz zakłóceń wynikających z pracy innych urządzeń. Aby uniknąć takich sytuacji, każde laboratorium powinno być wyposażone w stół wagowy. Więcej…

Oceany chronia przed globalnym ociepleniem

Najświeższe badania wykonane przez badaczy z NASA wskazują, iż zupełnie nie powinniśmy zamartwiać się problemem globalnego ocieplenia, które powodowane jest nadmierna emisją gazów cieplarnianych. Jak wykazują badania oceany chronią nas przed tym zjawiskiem, gdyż magazynują ogromną ilość energii cieplnej. Więcej…