Artykuł sponsorowany
Istnieją rzeczy, które zawsze warto wiedzieć w danym języku, aby móc komunikować się na zadowalającym poziomie. Nie inaczej jest w przypadku angielskiego. Sprawdź, o jakich zagadnieniach mowa!
Idiomy mają znaczenie
Znajomość słówek w języku angielskim jest podstawą, aby móc w ogóle porozumiewać się z rozmówcą. Warto jednak pamiętać, że wiele z nich ma podwójne znaczenie, które nie jest oczywiste dla kogoś, kto nie posługuje się językiem angielskim jako ojczystym! Mowa o tak zwanych idiomach. Te konstrukcje językowe mają swoisty charakter, co oznacza, że nie da się zrozumieć ich znaczenia bezpośrednio z definicji każdego z wyrazów.
Idiomy są bardzo ważną częścią komunikacji, zarówno pisemnej, jak i ustnej. Ich znaczenie jest w pełni umowne, dlatego trzeba ich po prostu nauczyć się na pamięć, najlepiej w konkretnych kontekstach, aby w pełni zrozumieć ich znaczenie. Znajomość takich wyrażeń pozwoli Ci zabłysnąć w towarzystwie, ale nie tylko. Dzięki nim komunikacja będzie o wiele bardziej naturalna i płynna! Dotyczy to zarówno rozmów na żywo, jak i pisania ze znajomymi na komunikatorach.
Czasy? Poznaj wszystkie!
Nie da się w zrozumiały sposób porozumiewać po angielsku, nie znając podstaw gramatyki. W tym zakresie do chyba najważniejszych aspektów należy znajomość czasów. Dzięki nim możesz opowiedzieć ciekawe historie albo streścić ważne wydarzenia w pracy, a także rozmawiać o rzeczywistości. Czasy pozwalają Ci też na planowanie i opowiadanie o tych planach swoim rozmówcom. Z tego względu opanowanie wszystkich czasów jest szczególnie pożądane!
Jak tego dokonać, gdy nigdy nie lubiłeś gramatyki? Dróg jest kilka. Zawsze warto poznać podstawy teoretyczne, czyli definicje i to, jak skonstruowane są w danym czasie zdania. Oprócz tego warto przejrzeć kilka kursów, zwłaszcza video, na których opisane jest, jak używać czasów i jak łatwo się nimi posługiwać. Na końcu pomocne są też rozmaite filmy czy seriale w języku angielskim. Zwracaj baczną uwagę, jak bohaterowie opowiadają o wydarzeniach – to na pewno Ci się przyda!
Much czy many? Oto jest pytanie!
Rzecz w teorii oczywista, ale nadal mylona przez wielu, czyli rzeczowniki policzalne i niepoliczalne w języku angielskim. Masz z nimi styczność praktycznie wszędzie, a zwłaszcza tam, gdzie cokolwiek rozliczasz. I nieważne, czy mowa o zadaniach w pracy, owocach w sklepie czy wypłacie reszty albo kieszonkowym dla dziecka. W języku angielskim rozróżnienie zwrotów „much” i „many” jest kluczowe dla uzyskania pełni zrozumienia ze strony rozmówcy. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne, wystarczy kurs video i jasne wytłumaczenie, czym te dwa zwroty się różnią!
Język angielski nie jest wcale trudny, zwłaszcza dla kogoś, kto chce posługiwać się nim na co dzień. Warto jednak nauczyć się trzech podstawowych rzeczy wymienionych w artykule, aby mieć pewność, że komunikacja nie sprawi nam żadnej trudności. W dobie dostępu do sieci i możliwości samodzielnej nauki jest to jeszcze łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać!