Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Do czego służy CFD?

CFD – Computational Fluid Dynamics – to obliczeniowa mechanika płynów, inaczej numeryczna mechanika płynów. Jak wskazuje nazwa, to dział mechaniki płynów, który wykorzystuje metody numeryczne do rozwiązywania zagadnień przepływu płynów. To zagadnienie związane przede wszystkim z przepływem. Nowoczesne, zaawansowane programy komputerowe pozwalają w stosunkowo prosty sposób wyznaczać rozkład prędkości, ciśnienia, temperatury oraz innych parametrów w przepływie. Co można powiedzieć o CFD od strony praktycznej? Więcej…

Z jakiego powodu należałoby postawić na kampanię w social media?

Social media mogą się pochwalić ogromną popularnością, a zainteresowanie nimi stale narasta. Z jakiego powodu się tak dzieje? Więcej…

Usługi świadczone przez zakłady pogrzebowe

Zakłady pogrzebowe istnieją po to, aby organizować pogrzeby — co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Jednak zakres usług wykonywanych przez takie firmy dynamicznie się rozszerza. Uwarunkowane jest to zapotrzebowaniem na nowe usługi, które odciążą rodzinę zmarłego. Mentalność ludzi także zmienia się i są oni świadomi, że przykre obowiązki mogą powierzyć firmie zewnętrznej. Więcej…

Wynajęty samochód – pomysł na podróż służbową

Polskie przedsiębiorstwa coraz częściej działają na terenie całego kraju, a nawet poza jego granicami. Bywa, że jednym z głównych zadań pracowników jest podróżowanie po kraju i częste wyjazdy służbowe za granicę. W przypadku takich podróży samochód z wypożyczalni może okazać się doskonałym rozwiązaniem. Więcej…

Garaż blaszany

Garaż blaszany to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto z różnych względów nie może lub nie chce zdecydować się na wybudowanie tradycyjnego garażu murowanego. Garaże z blachy mają szereg zalet, a z dnia na dzień cieszą się coraz większą popularnością. Więcej…
Czemu warto się szkolić?

szkolenia dla pracownikówPomimo, że temat dotyczący szkoleń przewija się od wielu lat, to jednak nadal nie wszyscy odczuwają potrzebę doskonalenia swoich umiejętności. Paradoksalnie, korzystają na tym ci, którzy nie żałują czasu i funduszy na zdobywanie certyfikatów – pracodawcy patrzą na nich bowiem zdecydowanie przychylniejszym okiem.

Konkurencja na rynku pracy jest bardzo duża, niestety liczba bezrobotnych znacznie przekracza ilość wolnych etatów, szczególnie w lepszych firmach. Lepszych, czyli takich, w których pracodawca nie tylko płaci wysokie wynagrodzenie, ale finansuje szkolenia czy organizuje ciekawe wyjazdy integracyjne. Liczba kandydatów na jedno stanowisko nierzadko przekracza setkę, łatwo więc obliczyć swoje szanse. Jasne jest, że aby dostać zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną do prestiżowej firmy, trzeba posiadać imponujące CV, które zaciekawi osoby odpowiedzialne za zatrudnianie nowych pracowników. Ukończone studia wyższe? Znajomość języka obcego? Te atuty były mocną kartą przetargową kilkanaście lat temu, dziś na nikim nie robią wrażenia. Dlatego warto się wyróżnić na tle kandydatów, na przykład umiejętnościami praktycznymi, działalnością pozaakademicką, odbytą praktyką zawodową oraz przede wszystkim wiedzą zdobytą na szkoleniach.

szkoleniaCertyfikaty, dyplomy ukończenia kursu powinny być oczywiście związane z branżą, w której chcemy pracować. Dla osoby szukającej pracy w dziale handlowym uprawnienia na wózek widłowy albo zaliczony kurs spawania nie okażą się przydatne z punktu widzenia szefa działu marketingu. Za to szkolenia typu „Budowanie efektywnych relacji handlowych z klientem strategicznym firmy”, „Obsługa trudnego klienta” czy też „Techniki przejmowania klientów konkurencji” powinny jak najbardziej zwrócić uwagę rekrutera.

Oprócz szkoleń „twardych”, czyli związanych z konkretną wiedzą lub specjalizacją, warto inwestować swój czas w bardziej uniwersalne szkolenia „miękkie”. Są to zajęcia rozwijające kompetencje i umiejętności społeczne, związane z indywidualnym funkcjonowaniem jednostki. W tym przypadku podstawą jest rozpoznanie swoich potrzeb szkoleniowych, obszarów, które wymagają poprawy. Może to być na przykład brak asertywności, kłopoty z nawiązywaniem kontaktu i budowaniem relacji biznesowych. Konieczność odbywania takich szkoleń można pokazać na przykładzie handlowca – nawet najlepszy specjalistyczny kurs handlowy nie zapewni mu wysokich wyników sprzedaży, jeśli nie nauczy się on właściwego podejścia do klienta.

Odpowiedź na pytanie postawione w tytule tego artykułu jest więc prosta – warto się szkolić, ponieważ w ten sposób podnosimy kwalifikacje zawodowe, umacniamy swoją pozycję na rynku pracy, zyskujemy ciekawe możliwości dotyczące rozwoju i kariery. Za tym wszystkim najczęściej idzie oczywiście wysokie wynagrodzenie. Warto pamiętać, że szkolenia to nie tylko możliwość zdobycia wiedzy, ale i poznania nowych ludzi, wymienienie się doświadczeniami z ludźmi z branży.

Na koniec trzeba pamiętać o jednym - nigdy nie jest za późno, by się szkolić! Wykwalifikowany pracownik zawsze będzie potrzebny i ceniony, więc nawet starsze osoby dzięki szkoleniom mogą zdobyć nowe, ciekawe stanowisko.

 

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez portal www.szkolenia24h.pl specjalizujący się w promocji szkoleń i kursów

Polecamy także:

Gry edukacyjne i logopedyczne dla najmłodszych

O poprawny rozwój dziecka powinien dbać każdy rodzic. Bardzo ważny jest właściwy dobór gier, książek oraz innych tego typu zabawek. Z łatwością można połączyć przyjemne z pożytecznym za pomocą edukacyjnych zabawek, które zarazem bawią, jak i uczą. Niezwykle przydatne okażą się z pewnością rozmaite zabawy, książki oraz gry logopedyczne. Więcej…

Co to jest bariera podczerwieni?

W przypadku gdy pojawia się potrzeba ochrony dużych obszarów albo obiektów specjalnych, w których występuje wysoki stopień zagrożenia, konieczne jest stosowanie aktywnych barier podczerwieni. Za pomocą wiązek świetlnych można odpowiednio chronić budynki oraz drogocenne przedmioty. Skuteczność tego sprzętu powoduje, że cieszy się on coraz większym zainteresowaniem. Więcej…

Dedykowane rozwiązania informatyczne dla firmy - czy warto?

Każdy właściciel firmy staje kiedyś przed pytaniem, jakie zaplecze IT powinien zastosować. Czy ogólnodostępne oprogramowania i aplikacje spełnią wymagania jego przedsiębiorstwa czy może lepiej zainwestować w opracowanie narzędzi dedykowanych? Podjęcie tego typu decyzji nie jest sprawą łatwą należy, bowiem rozważyć czy nakład finansowy związany ze zleceniem stworzenia oprogramowania i aplikacji szytych na miarę przyniesie należyty zwrot z inwestycji. Więcej…

Instalacja alarmu

Alarmy są obecnie bardzo ważnym i wziętym sposobem ochrony biznesu. Wskazane jest zatem dowiedzieć się w jaki sposób ochraniają one nasze dobro. Więcej…

Lato - czas zabawy na świeżym powietrzu

Latem możemy przebywać znacznie dłużej na świeżym powietrzu. Z pewnością ładna pogoda oraz wyższe temperatury inspirują do plenerowych gier i zabaw. Znacząca większość dzieci woli dynamiczne rozrywki ruchowe poza domem. Beztroski czas spędzony na skwerze lub w lesie, ćwiczenie zręczności i integracji sensorycznej to z pewnością istotne wartości wakacyjnych aktywności. Jednakże dzieci nie chcą się zanudzać, warto proponować przeróżne zabawy, tak aby pobudzać je do ruchu. Należy zatem skorzystać z sympatycznej pogody, a jeśli nie masz pomysłu na to, jak bawić się z maluchem w czasie wakacji, skorzystaj z naszych podpowiedzi. Więcej…