Wiemy, że na podstawie naturalnych pierścieni, widocznych w środku pnia drzewa, można w trywialny sposób obliczyć, jak wiele lat liczy dany okaz. Analogiczne zjawisko działa też w koloniach koralowców. Szkielety poszczególnych korali kryją w sobie pierścienie, których istnienie odzwierciedla długość życia a zarazem zapewnia możliwość zobaczenia przeszłości tych interesujących organizmów.
Więcej…
Dedykowane rozwiązania informatyczne dla firmy - czy warto?
Każdy właściciel firmy staje kiedyś przed pytaniem, jakie zaplecze IT powinien zastosować. Czy ogólnodostępne oprogramowania i aplikacje spełnią wymagania jego przedsiębiorstwa czy może lepiej zainwestować w opracowanie narzędzi dedykowanych? Podjęcie tego typu decyzji nie jest sprawą łatwą należy, bowiem rozważyć czy nakład finansowy związany ze zleceniem stworzenia oprogramowania i aplikacji szytych na miarę przyniesie należyty zwrot z inwestycji.
Więcej…
Walka z pleśnią
Fakt, że pleśń jest szkodliwa dla ludzi i zwierząt, jest powszechnie znany. Niestety społeczeństwo często bagatelizuje problem jej powstawania i nie traktuje go poważnie. Lekceważenie pleśni jest błędem, którego skutkiem mogą być poważne choroby. Jeżeli powstanie, trzeba z nią walczyć, ale powinniśmy zadbać o to żeby w ogóle nie znalazła się na ścianach naszego domu.
Więcej…
Nowe technologie wdrażane w ciągnikach rolniczych
Gospodarstwo z prawdziwego zdarzenia nie może obejść się bez profesjonalnego ciągnika rolniczego. I choć coraz trudniej o widok małego traktora pracującego w polu, zapotrzebowanie na sprzęt rolniczy nie maleje. Obecnie w urządzeniach stosowane są nowoczesne rozwiązania, które zamieniają trudną pracę na roli w przyjemne działanie. A to wszystko jest na wyciągnięcie ręki.
Więcej…
LTE i co dalej?
Co po LTE?Tak na dobrą sprawę technologia 4G jeszcze nie zdążyła całkowicie zdominować, a już słychać o technologii 5G.
Więcej…
Pomimo, że temat dotyczący szkoleń przewija się od wielu lat, to jednak nadal nie wszyscy odczuwają potrzebę doskonalenia swoich umiejętności. Paradoksalnie, korzystają na tym ci, którzy nie żałują czasu i funduszy na zdobywanie certyfikatów – pracodawcy patrzą na nich bowiem zdecydowanie przychylniejszym okiem.
Konkurencja na rynku pracy jest bardzo duża, niestety liczba bezrobotnych znacznie przekracza ilość wolnych etatów, szczególnie w lepszych firmach. Lepszych, czyli takich, w których pracodawca nie tylko płaci wysokie wynagrodzenie, ale finansuje szkolenia czy organizuje ciekawe wyjazdy integracyjne. Liczba kandydatów na jedno stanowisko nierzadko przekracza setkę, łatwo więc obliczyć swoje szanse. Jasne jest, że aby dostać zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną do prestiżowej firmy, trzeba posiadać imponujące CV, które zaciekawi osoby odpowiedzialne za zatrudnianie nowych pracowników. Ukończone studia wyższe? Znajomość języka obcego? Te atuty były mocną kartą przetargową kilkanaście lat temu, dziś na nikim nie robią wrażenia. Dlatego warto się wyróżnić na tle kandydatów, na przykład umiejętnościami praktycznymi, działalnością pozaakademicką, odbytą praktyką zawodową oraz przede wszystkim wiedzą zdobytą na szkoleniach.
Certyfikaty, dyplomy ukończenia kursu powinny być oczywiście związane z branżą, w której chcemy pracować. Dla osoby szukającej pracy w dziale handlowym uprawnienia na wózek widłowy albo zaliczony kurs spawania nie okażą się przydatne z punktu widzenia szefa działu marketingu. Za to szkolenia typu „Budowanie efektywnych relacji handlowych z klientem strategicznym firmy”, „Obsługa trudnego klienta” czy też „Techniki przejmowania klientów konkurencji” powinny jak najbardziej zwrócić uwagę rekrutera.
Oprócz szkoleń „twardych”, czyli związanych z konkretną wiedzą lub specjalizacją, warto inwestować swój czas w bardziej uniwersalne szkolenia „miękkie”. Są to zajęcia rozwijające kompetencje i umiejętności społeczne, związane z indywidualnym funkcjonowaniem jednostki. W tym przypadku podstawą jest rozpoznanie swoich potrzeb szkoleniowych, obszarów, które wymagają poprawy. Może to być na przykład brak asertywności, kłopoty z nawiązywaniem kontaktu i budowaniem relacji biznesowych. Konieczność odbywania takich szkoleń można pokazać na przykładzie handlowca – nawet najlepszy specjalistyczny kurs handlowy nie zapewni mu wysokich wyników sprzedaży, jeśli nie nauczy się on właściwego podejścia do klienta.
Odpowiedź na pytanie postawione w tytule tego artykułu jest więc prosta – warto się szkolić, ponieważ w ten sposób podnosimy kwalifikacje zawodowe, umacniamy swoją pozycję na rynku pracy, zyskujemy ciekawe możliwości dotyczące rozwoju i kariery. Za tym wszystkim najczęściej idzie oczywiście wysokie wynagrodzenie. Warto pamiętać, że szkolenia to nie tylko możliwość zdobycia wiedzy, ale i poznania nowych ludzi, wymienienie się doświadczeniami z ludźmi z branży.
Na koniec trzeba pamiętać o jednym - nigdy nie jest za późno, by się szkolić! Wykwalifikowany pracownik zawsze będzie potrzebny i ceniony, więc nawet starsze osoby dzięki szkoleniom mogą zdobyć nowe, ciekawe stanowisko.
Autor artykułu Artykuł został przygotowany przez portal www.szkolenia24h.pl specjalizujący się w promocji szkoleń i kursów
Polecamy także:
Niezwykłe zastosowania druku 3D w medycynie
Zastosowanie druku 3D w medycynie nie ogranicza się wyłącznie do tworzenia protez kończyn czy odbudowy elementów kości. Obecnie, dzięki tej niezwykłej technologii powstają również naczynia krwionośne, a nawet całe narządy, takie jak serce, nerki czy wątroba. Choć na razie służą głównie jako modele do testów, już w nieodległej przyszłości marzenia futurystów o fabrykach ludzkich części zamiennych mogą stać się rzeczywistością. Poznaj najbardziej niezwykłe zastosowania druku przestrzennego, które już dziś ratują ludzkie zdrowie, a nawet życie.
Więcej…
Gdzie szukać dobrej sali weselnej?
Wesele to takie wydarzenie w życiu rodziny, które z jednej strony jest wyjątkowym przeżyciem i przywodzi po latach cudowne wspomnienia, z drugiej zaś może przysporzyć nie lada stresu. Zwłaszcza, jeśli państwo młodzi i rodzice nazbyt intensywnie zaangażowali się w przygotowania do imprezy. Jeżeli na tym etapie cokolwiek pójdzie źle, skutki mogą zakłócić przebieg uroczystości. Co zatem robić, by wesele było udane? Znaleźć dobrą salę weselną!
Więcej…
Jak prawidłowo zamontować klimatyzator?
Już za kilka miesięcy lato. Nic dziwnego, że coraz więcej osób zaczyna właśnie teraz myśleć o ochronie przed zbliżającymi się upałami. Najlepszym wyjściem jest zakup klimatyzatora. Bez względu na to, czy sami chcemy zająć się instalacją urządzenia, czy zdać się na pomoc fachowca, warto wiedzieć, jak powinna ona przebiegać. Nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać.
Więcej…
11 października 2017 - Siła-wiedzy.pl zaprasza na:
Szkolenie "EFEKTYWNA KOMERCJALIZACJA BADAŃ NAUKOWYCH”
Warszawa, 11 października 2017 r.
Więcej…
Nie ma branży, w której na co dzień nie używa się kartonu. To podstawowy produkt służący do przechowywania i transportu. Wyrób ma szerokie zastosowanie i dodatkowy plus – wysoką biodegradowalność. Można go użyć ponownie. W przeciwieństwie do plastiku, który jest trwałym zagrożeniem planety, karton rozkłada się tylko 2 miesiące. Sprawdź, dlaczego warto go używać. Do czego można zastosować opakowania kartonowe?
Więcej…